Gości Online: 0
Użytkownicy Online: 1
Zarejestrowanych Użytkowników: 2,159
Najnowszy Użytkownik: ~Jaskowski2000
| Autor | Odcinek 1x01 - Nowa czarodziejka w Alfei | ||
| ^Flamli Administrator ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| ||
![]() Po starciu z mitycznym potworem Bloom odkrywa swoje ponadludzkie moce i rozpoczyna naukę w magicznej szkole z internatem, aby nauczyć się nad nimi panować. | OGLĄDAJ ODCINEK | ZOBACZ KADRY | Edytowane przez Flamli dnia 10-04-2026 18:31 | |||
![]() | |||
| Autor | RE: Odcinek 1x01 - Nowa czarodziejka w Alfei | ||
| ^Flamli Administrator ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| ||
| Nawet nie wiem jak zacząć pisać opinię do tego odcinka. Chciałabym móc powiedzieć "super, ale świetne, wzruszyłam się itp.". Nie napiszę tego, ale mam głęboką nadzieję, że zrobię to przy kolejny odcinkach. Obejrzałam pierwszy odcinek w wersji angielskiej tylko dlatego, aby zaspokoić swoją ciekawość i zobaczyć jak to będzie wyglądać. Na wstępie rano ujrzałam jak zniszczono legendarny opening "Under the Sign of Winx", czyli oryginalny "Nel segno di Winx", które często śpiewane jest prze Elisę i Lucię na występach. Za każdym razem wtedy aż łzy pojawiają się ze wzruszenia. Teraz czuję zażenowanie i złość, że zniszczono w Winxie kolejną legendarną rzecz, tuż po Enchantixie. Serio, jeżeli nie wiecie Rainbow jak się za to zabrać, to po prostu tego nie ruszajcie! Tego nie da się słuchać! Z całym szacunkiem do piosenkarki, ale jej głos nie nadaje się do Winx. Po prostu. Sytuację ratuje ending zaśpiewany przez Virginię, która wspasowała się według mnie w winxowy klimat. Piosenka bardzo fajnie wpada w ucho, a co więcej! W tle są postacie Winx w 2D w oryginalnej transformacji! Tu na plus. Teraz zaczynają się spoilery, więcej jeżeli ktoś nie czytał, to proszę wrócić tutaj później :>. Odcinek zaczynamy od Bloom z notatnikiem, klasyk. Zaraz potem Vanessa i Mike wjeżdżają rowerem do salonu, a czarodziejka smoczego płomienia jest zachwycona tym rowerem jakby dostała samochód. 20 lat temu dostać rower na 16 urodziny - no spoko, ale pod dzisiejsze realia? XD Dzieci mają swoje rowery dużo wcześniej, zwłaszcza na Komunię dostają wypaśniejsze XD. I jeszcze ten tekst, że rodziców Bloom musiał ten rower kosztować majątek czy jakoś tak (XD?). Mija minuta i już Stella i Flora ratuje Bloom przed potworem, kolejna minuta Bloom jest w Alfei. Mija kolejna już są Trix, Faragonda, kara za udanie się na Ziemię, potem Specjaliści, różowe lamy, a jeszcze wrzucimy Mitzi. Zaraz, zaraz, co? Jak można w jednym odcinku "naciupciać" tyle rzeczy? Dla osoby, która będzie to oglądać po raz pierwszy to nie załapie kompletnie o co chodzi, pomijam, że nawet nie zapamięta kto jak ma na imię. To jest fabuła na 2-3 odcinki, czuję jakby coś po drodze zostało ucięte albo zrobiono z tego streszczenie. Specjaliści wyglądają strasznie słabo... Wręcz beznadziejnie. Może jeszcze Riven... A mój ulubiony Brandon - tragedia. Miałam nadzieję, że jednak cokolwiek poprawią jego wygląd. Szkoda też, że nie ma wątku z zamianą imion. Łapanie tych różowych lam (xD) też nudnawe, gonią za nimi tam i z powrotem, raz w lesie, las w Gardenii, raz w szkole, raz znowu wysyłane są z powrotem. Btw. ta scena Mitzi i Bloom została mocno zmieniona - mam na myśli wygląd twarzy itd. Czy na korzyść? No nie wiem, mam wrażenie, że te mniej winxowe twarze miały więcej ekspresji niż mają teraz. Ponarzekałam, ale... Ciężko znaleźć pozytywy. Jedynie Trix wyglądają korzystnie, ale w sumie też ich wątek jest dziwnie poprowadzonych. Uczepiły się tej Bloom nie wiadomo czemu, bo Icy zderzyła się z nią na dziedzińcu Alfei? Brak logiki. Ja rozumiem, że jestem starym fanem i wiem dlaczego tak za tą Bloom gonią, ale mam wrażenie, że przez to, że jest to historia opowiedziana na nowo to nie potrafią przekazać tej historii młodym chronologicznie. Tak, żeby zrozumieli. Kuba mówi, że później jest lepiej, ale to przekonam się już za miesiąc z polskim dubbingiem, a teraz robię przerwę :>. Moja ocena: 3/10. Niech będzie za ending i ogólnie za powrót Winxa XD. | |||
![]() | |||
| Autor | RE: Odcinek 1x01 - Nowa czarodziejka w Alfei | ||
| ~Maeve Użytkownik ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| ||
| SPOILERY Co polubiłam: - "moce obudziły się w wieku 16 lat" - Stella i Flora przybyły po nią bo wykryto jej "przebudzenie" - nie mogą "zapomnieć" o Kiko, bo to maskotka (imo to lepsze niż posiadanie na ziemi niebieskiego królika który słucha się jak pies) - Fryz Tecny jest magnific Co wręcz przeciwnie: - Ten rower... Powinni wymyślić coś innego np skuter skoro to i tak było tylko przez 3min odcinka, albo chociaż zaznaczyć że jest elektryczny (mnie taki przypomina) - Cały ten minutowy flashback "spotkałam dwie wróżki i się dostałam do szkoły" by od razu przejść do wezwania na dywanik (dla nowych oglądających Faragonda jawi się tu jako surowa i oziębła) - Ta cała nietolerancja między wróżkami i czarownicami po 16 latach ciągłego przebywania w jednym kompleksie dla mnie nie ma już takiego sensu... - Bloom nie widzi jak biegnie do przodu xD to zderzenie powinno być w jakimś korytarzu na rogu a nie na środku prawie pustego dziedzińca - Bloom to naiwna sarna xD "nacisnij guzik, co złego może się stać?" - "te zwierzaki to moja odpowiedzialność" *bum wyskakuje mu przed łeb bo nie domyślam się że mnie odrzuci na ziemię* - Sky to kobieciarz - Drobne mało sensowne skoki wyskoki przeskoki i nadprogramowe majtanie rękami I jeszcze odnosząc się do tego co tam Flama wspomniała o uczepieniu się Bloomy - na ten moment chyba chcą to przedstawić jako "szósty zmysł Icy" przewidujący że Blooma będzie włazić jej w drogę (jaka? któż to wie, nic nie wspomnieli w tym odc że szuka... czegokolwiek). Ale te lamy faktycznie zabawne xD próbowali "przedstawić" wszystkich w jednym odcinku (a mogli zrobić ze specjalistów drużyny i przy przyjmowaniu Bloomy do szkoły przestawić ich szybko jako "w razie problemów dzwońcie do drużyny która jest do waszej grupy przypisana - Blondasa Squad" zamiast lam) ![]() Komplet by me | |||
![]() | |||
| Autor | RE: Odcinek 1x01 - Nowa czarodziejka w Alfei | ||
| ^Anagan Administrator ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| ||
| Zdecydowałem się obejrzeć pierwszy odcinek i może nie mam jakieś efektu wow, ale nie widzę też tragedii, tylko trzeba podejść z pewnym dystansem i nie patrzeć z perspektywy kogoś, kto zna ten stary Winx - wtedy jest łatwiej przyjąć nową odsłonę czarodziejek. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to grafika, która trochę przypomina przerywniki filmowe z niektórych niskobudżetowych gier. Miałem momentami wrażenie, że oglądam jakiś gameplay na YouTube. Z czasem trochę się przyzwyczaiłem i mniej zacząłem zwracać na to uwagę. Jeśli chodzi jeszcze o kwestie wizualne to nowy wygląd dziewczyn jest moim zdaniem spoko, w szczególności Flora, Bloom, a także Darcy. Wyglądają według mnie bardziej dorośle, dojrzalej niż w pierwowzorze. Z kolei Mike czy Sky wyglądają jak dla mnie jakoś staro, nie wiem czemu tak ich zrobili. Bardzo zwróciło moją uwagę jak fabuła szybko idzie do przodu. Trochę, jakby ktoś chciał wyciąć te powolne momenty, jak dziewczyny dopiero się poznają i skupić się na kluczowych elementach. Zupełnie, jakby było to kierowane do widza który może nie być w stanie długo utrzymać uwagi. Wiecie, mam na myśli, że dzisiaj siedzimy często w tych socialach i przeskakujemy z jednego posta do drugiego, oglądamy jedną rolkę za drugą (uogólniając, ja się staram nad tym panować), w wyniku czego powolnie idąca fabuła w filmie czy serialu może być nudna. Mam właśnie wrażenie, że twórcy wzięli pod uwagę, że współczesny odbiorca (w szczególności młody) szybko się znudzi, jeżeli nie będzie się za dużo działo. Choć poniekąd, może to być spowodowane także tym, że odcinków jest stosunkowo mało i twórcy chcieli jak najwięcej upchnąć. Jednak zwykle seriale kojarzą mi się właśnie ze stopniowym, wolniejszym rozwiajaniem fabuły i relacji między bohaterami. Szkoda wielka, że Kiko jest tylko maskotką, byłem zaskoczony i rozczarowany. Zaciekawiło mnie, że Icy normalnie rozmawiała sobie z Bloom. W sumie mogłaby być z tego niezła intryga. Wiecie, że nie ma jakiejś wielkiej nienawiści od razu do czarownic ze strony czarodziejek, tylko one (czarownice) udają, że nie są wrogo nastawione, a knują coś za plecami. Trochę jak z tym pilotem, który Bloom dostała i wcisnęła przycisk. Zastanawiam się czy Bloom była taka naiwna w pierwowzorze, ale chyba trochę tak, przynamniej dopóki się nie zaklimatyzowała w magicznym wymiarze. Pomysł z tą próbą złapania zwierząt, które uciekły z zagrody? Hmm, trochę przypomina poszukiwania tego trola na bagnach w pierwowzorze, ale tam było to o wiele ciekawsze, bardziej tajemnicze i z klimatem (aż gra mi ta muzyka w głowie z bagiem). Tutaj po prostu jakaś misja, no i znów wszystko bardzo szybko, choć może w tym przypadku to akurat lepiej, bo nie było to zbyt ciekawe. I w sumie nie za wiele może napisałem, bo jakiegoś szału nie ma i trudno mi powiedzieć, kiedy będę oglądał kolejne odcinki, bo nie jestem aż tak ciekawy co będzie dalej. Przy czym jak już zacząłem, to wypada dokończyć, więc mimo wszystko myślę, że wrócę do oglądania jakoś niedługo. Powstrzymam się od wystawiania jakieś liczbowej oceny, bo nie wiem czy z racji swojego wieku i starego Winxowego doświadczenia jestem w stanie dobrze podejść do tego racjonalnie. Może spróbuję przy innym odcinku. | |||
![]() | |||
| Autor | RE: Odcinek 1x01 - Nowa czarodziejka w Alfei | ||
| ~Stellka Użytkownik ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| ||
| Mam mieszane odczucia XD Z jednej strony super, że to nie jest typowa kalka w nowej grafice, a z drugiej strony te zmiany w fabule. Bloom w poprzednich wersjach, czy w wersji pełnej znanej nam z ZigZapa czy skróconych specialach Nickelodeon nie jest zadowolona z otrzymanego roweru- wolałaby skuter albo samochód, a tu super happy XD Pluszowy Kiko? Dlaczego?! Bardziej podobała mi się fakt, że Bloom odkryła moce ratując Kiko przed Knutem niż przez złość o zepsucie roweru. Spotkanie Stelli i Flory, zamiast samej Stelli, nie przeszkadza mi. Zmienili napad na Stellę na misję poszukiwawczą nowej czarodziejki. O wiele lepsze niż kombinowanie z fałszywą tożsamością(Varanda z Calisto/ZigZap) i przyjęcie do Alfei z ni gruszki czy pietruszki(NICK). Nowa wersja starego intro, o nie... Co to ma być za elektro-disco? I dlaczego zmienili tekst? Transformacja, strasznie szybka. Oczopląsu można dostać. W zasadzie oglądając cały odcinek miałam wrażenie, że jest w prędkości 2x. Chcieli w 10 odcinkach zmieścić 20, czy o co chodzi? XD Moja ocena na razi 4,5/10. ![]() | |||
![]() | |||
| Autor | RE: Odcinek 1x01 - Nowa czarodziejka w Alfei | ||
| ~tokio2003 Użytkownik ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| ||
Mam mieszane uczucia, nie chciałam nastawiać się za bardzo negatywnie, ale coś mi nie pasuje. Akcja dzieje się za szybko w jednym odcinku mamy w zasadzie 2-3 odcinki pierwszego sezonu (odkrycie przez Bloom mocy, podróż do Alfei, pierwsza "misja" ze specjalistami). Rodzice Bloom, którzy w niecałą minutę zgodzili się na nową szkołę, bez żadnych wyjaśnień czy poznania Flory i Stelli. Animacja w niektórych momentach kłuje mnie w oczy Chociażby wygląd Mitzy, która na początkowych fragmentach rok temu wyglądała duuużo lepiej. Moment gdy Bloom próbuje ujeżdżać lamę, jej nogi dziwnie latają. Potem skrzydła Stelli i Flory, które w 23 minucie znikają a po chwili magicznie się pojawiają ![]() Na + głosy specjalistów, Timmy i Riven bardzo przyjemni, tak samo Brandon. Nawet Sky jest okej. Kasia Łaska wróciła ale szkoda, że do roli Griffin, bo pewnie mało jej posłuchamy. Muzyka z intra i endingu przyjemne dla ucha, ta z transformacji na razie mi nie przypadła do gustu. Fajnie jest wrócić do początków Winx i zobaczyć je w nowej aranżacji, mam nadzieję, że z odcinka na odcinek będzie lepiej ![]() ![]() Ps. Pamiętajcie, żeby oglądać odcinki na Netflixie, żeby utrzymać dobrą oglądalność ![]() | |||
![]() |
| Skocz do Forum: |
Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.