Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
LucyHeartfilia
Zara

Odcinki
Przeznaczenie: Saga Winx
❧  Odcinek 2x02 - Na skrzydłach wiatru  ☙

AutorOdcinek 2x02 - Na skrzydłach wiatru
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 15-09-2022 19:40

Przybycie nowej uczennicy zaskakuje Terrę, która próbuje ustalić, co się stało z Devinem. Sky opowiada Bloom o swoim dzieciństwie, gdy razem opuszczają teren szkoły.


| OGLĄDAJ ODCINEK | ZOBACZ KADRY |
POPRZEDNI ODCINEK | NASTĘPNY ODCINEK

Edytowane przez ChandSharma dnia 21-09-2022 20:04
19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x02 - Porwany przez wiatr
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 17-09-2022 15:16
Nie no, niestety im dalej w las... tym gorzej.

Po pierwsze - wprowadzenie Flory. Niby widziałam już to na zwiastunie, ale tak totalnie wydaje się być tutaj od czapy, że masakra. Jednak ogólnie postać Flory mi się podoba - cieszę się, że nie jest taka nieśmiała jak w kreskówce - wnosi taki powiew świeżości do grupy.

Po drugie - pokaz mięśni Sky'a. O jak śmiałam na tej scenie walki XD. Znaczy trzeba przyznać - jest na co popatrzeć, jednakże to było tak totalnie bezsensowne. Ta walka to jedna wielka parodia, tak jak ogólnie "trening" stażystów w tle. Normalnie śmiech na sali.

Po trzecie - od kiedy uczniowie szkoły z internatem mogą sobie od tak wychodzić, brać samochód i jechać gdzie pieprz rośnie? Ogólnie cała ta sytuacja była karykaturalna, nie wiem, kto im pisze scenariusz. Bloom wspomina, że ma "godzinę" wolnego pomiędzy zajęciami (chyba że coś źle zrozumiałam), więc mogłaby się wybrać pobuszować w domu Sky'a, a tu nagle oboje wybierają się na podziwianie przyrody. Plus, skąd nagle Sky wytrzasnął siodło, którego używali, bo wcześniej go nie było, a jakoś w pobliżu żadnej stajni czy czegoś nie widziałam, chociaż niby to były ich konie. No i ogólnie teleportacja ciuchów XD. Że oni zdążyli się ubrać zanim Andreas wszedł do środka, to też jest hit.

Po czwarte - Aisha i Gary. Kurde, za szybko, za szybko! Przecież dopiero w poprzednim odcinku się poznali! Nie ma żadnego wyczucia, że coś się pomiędzy nimi dzieje. Jest to nam wtykane pod nos na siłę. No totalnie jestem na nie:/

Ogólnie to najbardziej ze wszystkich (o dziwo!) lubię Bloom. Podoba mi się kreacja jej postaci. Akcja dzieje się zbyt szybko, no i niektóre rozwiązania są totalnie od czapy. Myślałam, że będzie nieco lepiej w tym sezonie, ale well... w końcu to serial Netflixa.

Tym razem ocena 4/10.
Edytowane przez Suzanne dnia 17-09-2022 15:16
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x02 - Porwany przez wiatr
*Lunaris
Moderator

avatar
Dodane dnia 18-09-2022 14:21
Ubraniowo jest lepiej niż w pierwszym sezonie. Nadal bez efektu "łał", ale widać poprawę - tyle że no, poprzeczka wysoko nie była. Też się cieszę, że nie ubierają ich od stóp do głów w różne odcienie jednego koloru, jak to się zdarzało w pierwszej serii.
Riven u mnie wcześniej zapunktował, więc oczywiście, że teraz musiał dostać głupi tekst o laskach xD. Ale aż mi się przypomniały teorie, że Flora w pierwszym sezonie kreskówki miała krasza na Rivena.
Zdecydowanie bardziej teraz czuć chemię między Bloom i Sky'em niż w pierwszym sezonie, ale miałam mocne xD przy tym, jak przeskoczyli do miejsca, gdzie się wychowywał. Jak zauważyła Suzanne - to nierealistyczne, że uczniowie, zwłaszcza teraz, mogą sobie ot tak gdzieś wyjechać. Poza tym jak daleko znajduje się dom Sky'a? Wygląda na odludne miejsce. No i kto zajmuje się tymi końmi? Ale scena, gdy dom płonął, a on na to wszystko patrzył, była fajna i do pewnego stopnia symboliczna.
Ktoś wziął zasadę "show, don't tell" i wyrzucił przez okno w przypadku wątku relacji Aishy i Greya. Guzik o tym chłopaku wiem, guzik wiem o ich relacji. To pisanie powinno potrwać chociaż z odcinek dłużej, no i trzeba by było pokazać nam te rozmowy. I Flora, chill, macie po 16-17 lat, Aisha ma pełne prawo nie chcieć jeszcze uprawiać seksu, zwłaszcza że nawet jeszcze nie jest z Greyem w związku. Zamiast pokazać, że robienie czegoś we własnym tempie jest git, to serial dokłada się do presji, że teraz, już, szybko, bo inaczej wyróżniasz się od reszty, a wyróżnianie się jest złe.
Rodzice chłopaka, który został znaleziony w okropnym stanie i potem zginął, ofc nie istnieją i nie obchodzi ich stan ich dziecka ani jego późniejsza śmierć. Naprawdę mam problem z tym, że świat przedstawiony praktycznie nie istnieje, zamiast niego jest kilka setów zdjęciowych, a postaci drugo- czy trzecioplanowych praktycznie nie występują. Zawieszenie niewiary ma granice.
A, i teraz mi się przypomniało to, jak Bloom grzebała w biurku Rosalind. Jej nowo zdobyte iq tam trochę uleciało. Po co zamknęła szufladę, którą potem musiała otworzyć, by schować książkę? To marnowanie cennego czasu. I jeszcze to pytanie o chłopaka, rozwiewając wszelkie złudzenia, co robiła. A mogła grać w długą grę i dowiedzieć się więcej. Imo rozsądnie by było, gdyby jeszcze przy Rosalind chodziła z książką, gdy ją czyta - niektórzy tak robią, bo łatwiej im się uczyć, więc łatwo spróbować - bo potem mogłaby jakoś wyjaśnić to, że nagle stoi przy biurku.



(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.

55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 2x02 - Porwany przez wiatr
~clax7
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-09-2022 16:56
No i mamy Florę. Jest pełna energii, radości, może i lekkiej naiwności. Myślę, że może wprowadzić trochę radości i światła do serialu. Widać, że Terra się o nią troszczy, fajnie przedstawiono ich relację, choć czasami widać, że Terra jest aż zbyt nadopiekuńcza.
Mamy też pogadanki Winx i rozwój ich przyjaźni - coś, czego brakowało w sezonie pierwszym.
Rozwija się też relacja Aishy i Greya, jak dla mnie, fajnie, że jest ona prowadzona dość powoli (powoli na tyle, ile pozwala czas sezonu).
Mamy też w bardzo dobry sposób zarysowaną relację Bloom i Sky'a. Dowiadujemy się jak wyglądał dom Sky, ta przejażdżka na koniu daje taki super vibe z filmów o Winx.
Ogólnie jest kilka takich nawiązań idealnych dla fanów. Portal, choć w trochę innej formie, no i Bloom uczy się o Kompanii Światła.
Bloom odkrywa, że w posiadaniu Roslind jest księga z rysunkami tych potworów z pierwszego odcinka. Oprócz tego nowa dyrektorka zabija Devina, by nie wyjawił tego, co z nim robiła w swoim laboratorium.
Sky nadal próbuje zaimponować Andreasowi, który chyba nigdy nie będzie dla niego "prawdziwym" ojcem.
Za to jest dobrym rodzicem dla Beatrix, która stawia go ponad Rivena. Niech może Andreas i Beatrix zbuntują się razem przeciwko Roslind? Chociaż raczej jest to mało prawdopodobne.
Mamy też rozwój relacji Stella - Beatrix, z której może wyniknąć wiele ciekawych rzeczy.
Stella przez ten kryształ nie może wyjść poza barierę - trochę jej szkoda.
Widać, że Profesor Harvey ma ciężko i zrobi wszystko dla Roslind, by jego dzieci były bezpieczne. Sam coś knuje.
Andreas szuka Silvy, zastrasza Sebastiana, który okazuje się być dawnym specjalistą uczącym się w Alfei.
Dom Silvy i Sky'a w płomieniach - scena piękna i zarazem smutna.
Na koniec Silva odwiedza Sky'a w pokoju, w Alfei. Jak się tam dostał pomimo zwiększonej ilości strażników? Tego nie wiem, mam tylko nadzieję, że Sky zechce go wysłuchać, a może i z nim porozmawia?
Podsumowując odcinek, podobnie jak ten pierwszy, bardzo fajny. Według mnie akcja mogłaby być jeszcze bardziej zwolniona, ale no cóż i tak jest dobrze i w końcu dostajemy Winx jako prawdziwe przyjaciółki!



Mam nadzieję, że jeśli winx przestanie istnieć to winxblogger nie i będziemy nadal tutaj wspominać radosne i smutne chwile winx. Poznałem tu tyle miłych osób, których w realu tak szybko bym nie poznał.Jest tu bardzo miła atmosfera i mam nadzieję, że będzie tu tak zawsze i, że zawsze będę tu miło wracał I miło to wspominał. Dziękuję wszystkim za to, że powstało winxblogger I nadal istnieje. Administratorzy I wszyscy użytkownicy jesteście wielcy! uśmiechserceok:pony:

|Wattpad || YouTube|
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.