Klub Winx na tele5

Odcinki 1 sezonu "Klubu Winx" na kanale Tele 5 od poniedziałku do piątku w godzinach 07:50 i 08:20 oraz 15:00 i 15:30, a także w soboty i niedziele w godzinach 10:00, 10:30 i 11:00. Dodatkowo codziennie emisja jednego odcinka na kanale Polonia 1 o godzinie 09:10
Nowości
17.03.2022
❧ dodano kilka PNGsów w lepszej jakości

07.03.2022
❧ dodano komiks nr 172 - Malowane drzewo

22.01.2022
❧ dodano komiks nr 211 - Magiczne opiekunki

21.01.2022
❧ dodano komiks nr: 209, 210, 212, 213

20.01.2022
❧ dodano komiks nr 204 - Przyjaciółki na zawsze!

17.12.2021
❧ dodano komiks nr 180 - Nowa czarodziejka

20.11.2021
❧ dodano komiks nr 203 - Romantyczna impreza

19.10.2021
❧ dodano komiks nr 202 - Szczeniaki na śniegu

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,835
Nieaktywowany Użytkownik: 1
 Najnowszy Użytkownik: ~sajmona12
Dzisiejsi Solenizanci
niewiemok
xgxsx12

WESPRZYJ NAS - KLIK


http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

Różności
Szkoła
❧  Matura - egzamin dojrzałości  ☙

AutorMatura - egzamin dojrzałości
^PVTeam123
Administrator

avatar
Dodane dnia 03-05-2017 15:55
Widzę, że powstał już temat o egzaminie szóstoklasisty oraz o egzaminie gimnazjalnym, dlatego postanowiłem stworzyć również temat o maturze, który służyć będzie przyszyłym pokoleniom.
Matura oficjalnie zwana jest egzaminem dojrzałości. To dzięki niej zdobywamy średnie wykształcenie oraz jest to podsumowanie wszystkich lat obowiązkowej edukacji, Jest to również nasz bilet na studia, o których (mam nadzieję), że większość marzy. Jej forma wciąż się zmienia, a ostatnia zmiana nastąpiła dla rocznika 2015.
Czy wg. was matura jest trudna, czy może łatwa? Jak widzicie ją, jako osoby, które ją zdały, albo osoby, przed którymi ona jest?
Jeśli już jesteście po maturze, napiszcie swoje odczucia co do niej, napiszcie też co zdawaliście, no i jak zdaliście!
Mam nadzieję, ze ten temat pomoże przyszłym rocznikom ograniczyć swój stres uśmiech


av: Twitter
-------------------------------------------------
[YouTube || Instagram || Facebook]
-------------------------------------------------

Edytowane przez PVTeam123 dnia 03-05-2017 15:58
prywatne www.youtube.com/channel/UCOfL5nJmEvo_SdNI2ChPZKw Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Matura - egzamin dojrzałości
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2017 18:40
Jestem z tego rocznika, która jako ostatni zdawał tzw. starą maturę (albo starym systemem, nieważne). Nie wiem, jak obecnie ona wygląda, zaszły jakieś zmiany zwłaszcza chyba pod względem j. polskiego. Z reguły albo polski albo matematyka są najgorsze, choć to chyba matematyka ma większy stopień nie-zdań.
Dla mnie najgorszy był egzamin z j. polskiego (i słusznie). Ale zaliczyłem polski na 31% i 30% ustny, więc w mojej opinii wygrałem życie, bo nie powiem - tego obawiałem się najbardziej.
Oprócz podstawowych 3 egzaminów zdawałem tylko matematykę rozszerzoną.
Ogólnie zależy, czego każdy oczekuje od swojej matury. Ja swoją ZDAŁEM. Niebo. Matematyka podstawowa i angielski poszły mi według mnie bardzo dobrze, ale podobno okolice 70% dla niektórych osób to kiepsko, więc... szeroki uśmiech Jak mówię, wszystko zależy od tego, czego każdy oczekuje.
To teraz, jak ja to widzę. Matura absolutnie nie świadczy o inteligencji człowieka. Na pewno nie w pełni. Ale, niestety, jest potrzebna, jak zauważył PVTeam. Ja traktuję ją (bardzo mi się podoba to słowo, którego użył Kuba xd) jako bilet na studia i w przyszłości do pracy. Bo 3 wyniki procentowe nie powiedzą wam nigdy, kim jesteście.
Życzę każdemu, kto będzie pisał, sukcesu/zwycięstwa uśmiech. Nie zdania, ponieważ dla jednego ważne, aby zdać, a dla drugiego ważne, aby zdać dobrze na wysoki %.
Na odstresowanie dołączam klimatyczną muzyczkę - KLIK.
Powodzenia i bawcie się dobrze mruga
Edytowane przez Cattie dnia 05-08-2017 21:51
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Matura - egzamin dojrzałości
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-05-2017 19:29
E tam, matura to bzdura uśmiech
Zobaczycie, co to sesja diabełek

Ja zdawałem podstawowy standard, czyli matematykę, polski i angielski, a z rozszerzonych matematykę i angielski. Już jakiś czas temu (czuję się staro wstyd)

Czy jest trudna? Ja kończyłem profil matematyczno-informatyczny w liceum, więc z mojej perspektywy:
- podstawowa matematyka nie była może najłatwiejsza, ale żeby tego nie zdać to trzeba chyba nic się nie uczyć, dużo da się wyczytać z tablic, które ma każdy na egzaminie (polecam je sobie na spokojnie w domu przed egzaminem przejrzeć, naprawdę bardzo pomagają).
- podstawowy polski - przyznaję, że z tego nie czułem się taki pewny, lektury trzeba znać mimo wszystko, jak napisać rozprawkę i pozostałe też, jak ja pisałem to trzeba było w wypracowaniu wstrzelić się w klucz, nie wiem, czy to do tej pory jest; w każdym razie do zdania jak najbardziej, trzeba się mega postarać, by akurat polski uwalić.
- podstawowy angielski - łatwizna, jak ktoś choć trochę ogarnia to zdanie wysoko nie stanowi problemu.
- rozszerzona matematyka - źle ją wspominam, jak ja pisałem była naprawdę trudna (5 zadań "wykaż, że" ukochanych przez wszystkich), Nie byłem zadowolony z wyniku, ale na szczęście wystarczyło, by na dobre studia się dostać (bo wszyscy mieli z tą maturą problemy). Teraz jest różnie z tym poziomem, ale zakładam, że rozszerzoną matematykę jednak piszą ludzie, którzy coś ogarniają.
- rozszerzony angielski - ja angielski znam dobrze, więc nie stanowił dla mnie problemu, taki bieda egzamin FCE, z naciskiem na "bieda".

Jak zdałem?
Podstawowe:
- matematyka - 90%
- polski (pisemny) - 61%
- polski (ustny) - 90%
- angielski (pisemny) - 100%
- angielski (ustny) - 100%
Rozszerzone:
- matematyka - 58% wstyd
- angielski (pisemny) - 94%
- angielski (ustny) - 85%

Dostałem się na studia, zdałem, pracuję w zawodzie i nawet zarabiam przyzwoicie, więc wystarczyło i było warto się męczyć niegrzeczny

Czy matura jest ważna? Tak - to bilet na studia, więc jeśli masz ambicje robić coś fajnego wymagającego wiedzy wyższej, to naprawdę warto się przyłożyć. Oczywiście jest masa zawodów niewymagających matury, ale to już osobista decyzja, co chce się robić w życiu. Rozmawiając o maturze zakładam jednak studia uśmiech

Moje rady dla maturzystów:
- bez spiny, serio uśmiech matura to nie koniec świata, życie nieraz da wam znacznie gorsze egzaminy, poza tym zawsze można poprawiać albo pisać za rok, jeśli nie jest się zadowolonym z wyniku.
- przed egzaminem WYSPAĆ SIĘ - koniec z serialami, pogaduchami itp. Sen jest bardzo spoko przed egzaminem, zupełnie inaczej się pisze.
- sprawdź na spokojnie, czy wszystko masz - długopisy, dokumenty, przybory. Jak nie masz to skocz do kiosku i kup, nawet na zapas.
- iść na głodnego na egzamin to wyjątkowo słaby pomysł. Często szkoły nawet specjalnie zamawiają dla maturzystów kanapki i wodę. Warto skorzystać! (dobre są ^^)
- jak na maturze nie znasz odpowiedzi na jakieś pytanie to nie myśl nad nim pół godziny, szkoda czasu. Idź do następnego, a do tego wrócisz na końcu - jest duża szansa, że wtedy już sobie przypomnisz odpowiedź.
- korzystaj z materiałów, które masz: tablic matematycznych, tekstów źródłowych itp - one tam nie są bez powodu!
- na języku polskim zawsze są 2 tematy do napisania, prawie zawsze albo analiza wiersza, albo rozprawka. Zastanów się chwilę na spokojnie, z czego czujesz się mocniej i z czego więcej wiesz!
- na języku polskim pisz na temat, zgodnie z poleceniem, wodolejstwo tu nie przejdzie, zresztą jak praca jest za długa to oceniają tylko do limitu słów. Zmieść się w limicie podanym przy poleceniu, przeważnie 250-300 słów i będzie git!

Bardzo fajne jest uczucie, jak się wychodzi z egzaminu - takie "to już?" lol

Połamania piór, będzie dobrze, trzymam za was kciuki :}}


Tell me - do you fear death?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Matura - egzamin dojrzałości
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-09-2020 16:41
Z racji, że mogę już się określić mianem studentki - choć do rozpoczęcia roku pozostały jeszcze trzy tygodnie - postanowiłam napisać więcej niż parę słów o maturze, którą na szczęście mam już za sobą. MrDark wypisał zasady, z których warto skorzystać tuż przed i w trakcie egzaminu, a ja uzupełnię ten wpis o to, co powinniście zrobić jeszcze w trakcie roku.
No i zdradzę pokrótce moją maturalną historię.

Mianowicie ja maturę właściwie olałam (xD), czego z perspektywy czasu żałuję. Mogłam się dużo bardziej przygotować, żeby osiągnąć pożądane przeze mnie wyniki, jednak tak bardzo zaczęłam się obawiać zawodu mimo przygotowań, że odpuściłam po prostu.
W tamtym czasie przerażała mnie przyszłość, do której furtką był ostatni rok w szkole, a jego zwieńczeniem stał się egzamin. Czułam presję ze wszystkich stron, tym bardziej, że opinia dobrej uczennicy zaczęła mnie uwierać (pod względem ocen, gdyż będąc "Dobrym", nie można ot tak zawalić). Więc drodzy maturzyści, nie jesteście sami. Jeśli uznacie, że za bardzo się stresujecie i nie dajecie sobie rady psychicznie, skorzystajcie z pomocy psychologa.

Miałam problem z wyborem przedmiotów rozszerzonych. Byłam pewna trzech i ostatecznie na nich stanęło. W trakcie myślałam o języku niemieckim, z którego musiałabym się przygotować całkowicie sama, oraz WOS-ie, czyli nie tylko ogromnej ilości materiału do wykucia, a dodatkowo solidnym ogarnianiu rzeczywistości oraz innych dziedzin. Nie mówiąc o rozszerzonej matematyce, która jest moim niespełnionym marzeniem. No cóż.
W każdym razie, ogromnie polecam rozpisanie sobie plusów i minusów rozszerzeń, które Was interesują. Do tego zacznijcie rozglądać się za uczelnią i kierunkiem już od września, gdyż przeliczanie procentów na punkty oraz ogólnie progi punktowe są bardzo różne. Ja akurat nie miałam tego problemu, od początku byłam pewna, że na studia przydadzą mi się przedmioty humanistyczne (niezależnie od kierunku). Znam jednak ludzi, którzy zmieniali deklarację dość skrajnie przez kompletne zmiany. Warto rozważyć, co się najbardziej przyda c:

I co najważniejsze - systematyczna nauka. Naprawdę. Są przedmioty, z których ostrą naukę możecie sobie odpuścić, jak na przykład języki - oczywiście jeśli czujecie się w nich pewnie! Większość rozszerzeń wymaga ciągłej pracy i zapoznawania się z materiałem na bieżąco. Niby głupie gadanie, ale nawet przed egzaminem będzie Wam łatwiej zrobić szybką powtórkę.

Posłużę się napisaniem, jakie miałam podejście do poszczególnych matur, a było różne.
Podstawowe matury:
- język polski - jest, bo jest. Klucz oceniania testów czytania ze zrozumieniem jest dla mnie po prostu dziwny, tak samo jak wypracowań. Naprawdę nigdy nie napisałam tej matury powyżej 80%. No ale wcale nie tak trudno się zdaje, wystarczy jakkolwiek "ogarniać". Jeśli macie w sobie choć krztę humanizmu, spróbujcie zanalizować wiersz (egzaminatorzy patrzą przychylniej, no i nie trzeba aż tak ryzykować z tezą jak na rozprawce);
- matematyka - lubię, ścisłe myślenie mi służy i czasem mam wrażenie, że długopis sam mi rozwiązuje zadania. Po prostu kolejny przedmiot, z którego wiedzę przelewam na papier;
- język angielski - wiadomo, jak wyglądają matury z tego języka. Jeśli ktoś zna ten język, podstawa jest banalna. Akurat tutaj nawet bez wiedzy wystarczy odpowiednio postrzelać i napisać jakiś mail, i tak właściwie tyle. Moim największym problemem w tej maturze było popełnianie idiotycznych błędów :"\)

Rozszerzenia:
- język polski - początkowo nie umiałam się odnaleźć, jednak później z łatwością wyszukiwałam problemy i je analizowałam! Uwielbiam pisać, to rozszerzenie traktuję jak esej, więc było mi tym łatwiej. Wiedza na temat kultury bardzo się tu przydaje mruga
- język angielski - najchętniej skomentowałabym to jako "XD". Przedostatnie zadanie jest moim "ulubionym", uzbieranie z niego jednego punktu było dla mnie wyczynem. Lubię gramatykę, ale nie posługuję się dobrym słownictwem, czego nie zmieniłam w ostatniej klasie (może się uda teraz!). Ogólnie na maturze przez większość czasu niczego nie ogarniałam, słuchałam tekstów z myślą "co ja tu w ogóle robię?" i szczerze mówiąc, niesamowicie się śmieję z tego podejścia. No i co zabawne, właściwie tylko z wyniku z angielskiego jestem całkiem zadowolona;
- historia - dla mnie dramat. Moją pasją jest zdobywanie wiedzy hobbistycznie, a nie wkuwanie kolejnych dat i katowanie wydarzeniami. Zupełnie się zniechęciłam już w trakcie roku, przed samą maturą wpadłam prawie w histerię i napisałam jak napisałam. Jestem załamana i zupełnie serio myślę nad poprawą wyniku w przyszłości.

I jeszcze na szybko edytuję: mój rocznik miał to szczęście, że ominęły go ustne matury xD Chociaż akurat one były mi obojętne, nie stresuję się mówieniem przed kimś, a nawet jestem w tym niezła.

No i finalnie wyniki!
Podstawowe matury:
- język polski - 76%
- matematyka - 90%
- język angielski - 92%
Rozszerzenia:
- język polski - 85%
- język angielski - 84%
- historia - 48% ;__;

Żeby nie było - nie czuję tragedii, dostałam się na upragnione studia! Wybujała ambicja nie pozwala mi się jednak do końca cieszyć. Bardzo możliwe, że będę zdawała jeszcze inne przedmioty, jeśli wymyślę sobie studiowanie czegoś jeszcze.

Tak czy inaczej, trzymam kciuki za zdających w przyszłości c: Pamiętajcie, że matura nie jest absolutnie najważniejsza w życiu i nie pozwólcie zaniedbać przez nią zdrowia.


y yo voy, voy, voy

Edytowane przez Cattie dnia 11-09-2020 16:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Matura - egzamin dojrzałości
~Veronica
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-06-2022 21:58
Wypowiem się jako, że skończyłam już szkołę. Ja do matury podeszłam na luzie, mimo że od 1 klasy straszono mnie, jaka to ona jest trudna. Nie warto tego słuchać, naprawdę,
Ja na rozszerzenia wybrałam przedmioty typowo humanistyczne, bo polski i angielski. Od zawsze jakoś wiedziałam, że pójdę raczej w kierunku filologicznym i tak i też wybrałam pod studia. Jeśli będziecie wpisywać Wasze przedmioty koniecznie zapoznajcie się z przedmiotami wymaganymi na studia. Poza tym, jak mi poszło?
- Język polski na poziomie podstawowym naprawdę luźno się to rozwiązywało czytanie. Jednakże był mały problem z tematami do pisania, ale trafił się też drugi temat dość przystępny, więc dało się z tego jakoś wybrnąć.
- Angielski - w moim odczuciu bardzo łatwy, jakoś nigdy nie musiałam się z niego dużo uczyć, dlatego że jest moim "konikiem". E-mail o podróży rowerem także spoko.
- Matematyka - ja nie byłam jakoś zawsze dobra z matmy to tutaj sama nie jestem do końca jak mi poszło. Niektóre zadania mnie zaskoczyły, ponieważ zadania trochę odbiegały od corocznego schematu CKE. Tutaj już trochę mnie stres zjadł, więc z głupoty popełniłam parę błędów. Teraz jak o tym myślę to rozumiem, jaki to był wielki błąd. Ale już za późno coś zmieniać. No nic, zobaczymy w lipcu. rly
Rozszerzenia:
- Język Polski - tutaj naprawdę spoko mi wyszła rozprawka. Jako, że nie miałam nigdy rozszerzonego polskiego na moim profilu, musiałam ćwiczyć pisanie w domu. Te ćwiczenia mi pomogły. A temat naprawdę jak na ten rok, łatwy do zrozumienia, bo o roli historii w twórczości artystów.
- Język angielski - podobnie jak na rozszerzonym w miarę i nie obyło się bez memów. Jedyne czego mogłabym się uczepić to słuchania. Przez te radio i echo w sali, ciężko było cokolwiek wychwycić, ale jakoś sobie poradziłam.
Teraz, pozostaje tylko czekać na wyniki. A wam przyszli maturzyści radzę nie stresować się tym egzaminem, bo serio nie warto. Potraktujcie to jak zwykłą kartkówkę z lekcji i z pewnością zdacie. Sama żałuję, że jak mi szło dobrze to w ten jeden dzień się tak zestresowałam. kwaśny


"Be What you want to be not what others want to see" - Park Jimin

(c) Rebecca (awatar)
YT: Aya!
52485686 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Speksi0
16:37:48 04.07.2022
Miałam kiedyś zacząć oglądać, ale nadal adventure time nie skończyłam i nie chciałam się brać za nowe XD
~Sivlanaya0
14:35:53 04.07.2022
pewnie nie lol
~Sivlanaya0
14:35:49 04.07.2022
ciekawe czy ktos w ogole odpowie na temat Stevna Universe
^ChandSharma0
11:30:34 04.07.2022
Ja też już zamówiłam jakiś czas temu :> Ale nie wiem czy drugiego tomu po angielsku też nie zamówię, bo mam pierwszy i tak głupio przerywać kolekcję (a często mam różne serie w dwóch językach xdd)
~clax70
0:12:51 04.07.2022
Obie książki zamówione w przedsprzedaży (Fate)! uśmiech
~Vixen1
16:03:22 03.07.2022
placze
~Vixen0
16:03:12 03.07.2022
pierwszy tom fate
~Vixen0
16:03:00 03.07.2022
Jej
~Cattie0
15:23:09 02.07.2022
ooo aktualizowanie swoich żyć w temacie <3 też coś dorzucę
~danios150
15:14:12 02.07.2022
[url=chomikuj.pl/brygidabaran/Winx+club/Komiksy]KLIK[/url]
~danios150
15:14:00 02.07.2022
Hej, nie wiem dokładnie, do kogo miałbym się tu inaczej zgłaszać i wątpię, czy za szybko tu jeszcze będę, ale przypadkiem natknąłem się na coś niewiarygodnego: są chyba wszystkie brakujące Komiksy! Raczej niższa jakość i zdaje się, że tłumaczone z rosyjskiego, ale zostawiam łącze poniżej:
~February1
11:00:22 01.07.2022
Flama, znalazłam XD
~clax70
23:54:22 30.06.2022
Choć z drugiej strony mogłoby tak być, przecież Roslind (chyba tak się to pisze) nie powiedziała Farah o wielu sprawach, więc może i to ukryła. Nie wiem szczerze, co i tym sądzić, chcę tylko by pojawienie się nowego rodzaju magii miało głębszy motyw, niż to, że po prostu chcą wprowadzić Tecnę
~clax70
23:50:59 30.06.2022
,że Tecną będzie ta specjalistka, która prawdopodobnie zginęła w 1 sezonie. Nie wiem jakoś Tecną mi pasowała jako specjalistka. Nie mówię, że nie chcę, by była czarodziejką, po prostu boję się, że będzie tak: No cześć, jednak nie wiedzieliście wszystkiego o magii i magią jest też technologia.
~clax70
23:45:27 30.06.2022
Hmm, ciekawe jak to rozwiążą, mówili, że są moce jak:woda, ogień, powietrze, umysł i światło. Więc nagle okaże się, że jest też technologia? Mam nadzieję, że nie będzie to tak po prostu 'sztucznie doklejone', będzie to zmotywowane jakąś historią. Szczerze mówiąc już od ujawnienia obsady myśl
^Flamli0
22:15:52 30.06.2022
^Flamli0
22:15:50 30.06.2022
jest wysoce prawdopodobne, że tecna też pojawi się w Fate! udostępniono kilka stron z nowej książki
^ChandSharma0
9:05:03 30.06.2022
Lepiej późno niż wcale :>
~clax70
1:12:15 30.06.2022
Teraz, jak wszedłem na stronę emiku to dojrzałem, że oba tomy mają innych tłumaczy, ciekawe, czy będzie to przeszkadzać. Nieważne, wążne, że w końcu są w Polsce!!!!!!
~Max 66660
23:24:33 29.06.2022
Pierwsza część książki będzie wydana tego samego dnia, obie są już dostępne na Empiku! :D
^Flamli0
21:44:01 28.06.2022
February pw
~Max 66660
16:31:23 28.06.2022
No cóż ważne, że w ogóle wydadzą, bo już się martwiłem, że u nas nie będzie haha
^ChandSharma0
16:13:36 28.06.2022
^ChandSharma0
16:13:29 28.06.2022
Z opisu wnioskuję jakby chcieli wydać ten pierwszy tom jako drugi.... ale wpadka xd
~Max 66660
15:41:57 28.06.2022
Od wydawnictwa Feeria Young
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Podoba wam się forma konkursu, jaki pojawił się na Prima Aprilis?

Tak
Tak
50% [3 Głosów]

Nie
Nie
17% [1 Głosuj]

Nie wiem, nie biorę udziału
Nie wiem, nie biorę udziału
33% [2 Głosów]

Głosów: 6
Rozpoczęta: 05/04/2022 21:08
Zakończona: 10/04/2022 14:12

Archiwum Ankiet

.