Postępy w tłumaczeniu
❧ Odcinek 8x01: korekta
❧ Odcinek 8x02: tłumaczenie 90%
❧ Odcinek 8x03: korekta
Nowe artykuły w Encyklopedii
5.03.2019
Bloom (poprawki)

25.02.2019
Onyrix, Cosmix

23.02.2019
Magic Bloom, Dreamix

Nowości
08.04.2019
❧ dodano wydanie specjalne z DVD: World of Winx część 3,

11.03.2019
❧ podmieniono skany komiksów nr 143, 146 i 147,

4.03.2019
❧ dodano cztery wydania specjalne z laleczkami: Magic Girls #1, Magic Travel #1, Regal Fairy oraz Myhix Magic Pen,

2.03.2019
❧ dodano wydanie specjalne z DVD: Tajemnica Morskich Głębin,

28.02.2019
❧ podmieniono następujące piosenki:
~ pięć pełnych wersji z 1 sezonu World of Winx po polsku,
~ "Winx to znowu my" oraz "Otwórz serce swe" z 4 sezonu,

27.02.2019
❧ podmieniono skany komiksów nr 142, 144, 145 i 165,

24.02.2019
❧ poprawiono kodowanie obrazków w całej Encyklopedii,

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 875
Nieaktywowany Użytkownik: 0
 Najnowszy Użytkownik: ~Spero
Dzisiejsi Solenizanci
Diaspro
LadyPinki

http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

Encyklopedia/ Trix/ Stormy

obrazek
Stormy jest czarownicą, która określana jest jako "Królowa Burz" i "Burzowa Królowa". Jest najmłodszą z sióstr Trix i jak się okazuje - najsłabszą. Jest również bardzo pewna siebie i zawsze wierzy, że jest najsilniejsza. Bardzo dumna i niedojrzała. Jej cechy są metaforycznie podobne do kręconych, ukształtowanych na wzór burzy włosów. Jest bardzo energiczna, często wybucha wściekłością i w stosunku do swoich sióstr jest bardzo pamiętliwa. Przykładem może być przeistaczanie się w inną postać i marnowanie godzin tylko po to, aby upewnić się, że zemsta się powiodła. Skrycie wierzy, że jest najsilniejsza, nawet wtedy, kiedy jest dręczona przez Icy, która uwielbia czuć się najważniejsza.
Sezon 1: W pierwszym sezonie pokazano jak nerwowy ma temperament. Widzimy ją także jako logicznie myślącą osobę. Przykładem może być sytuacja, gdy usłyszała o przechwyceniu trola. Sugeruje wtedy, aby się go pozbyć, ponieważ dzięki niemu czarodziejki mogą dowiedzieć się o planie Trix. Razem z jej siostrami, podbija Magiczny Wymiar.

obrazek
Sezon 2: Jednym z bardziej pamiętnych momentów była rywalizacja Stormy z Musą. Spór ten miał miejsce w drugim sezonie, kiedy czarodziejka walczyła z nią w Alfei. Ta użyła zaklęcia "Taniec Deszczu", aby zablokować moc Stormy, która kontrolowała chmury. Zanim czarownica zdążyła uderzyć ponownie, nauczyciele dostrzegli ją, a ta poprzysięgła zemstę. Na pokazie Musy w Czerwonej Fontannie, Stormy za cel obrała sobie ojca czarodziejki. Chciała w ten sposób dostać możliwość rewanżu. Dodatkowo Stormy ostrzegła ją, że atak może dodatkowo zaszkodzić tłumowi widzów. Musa wykorzystała wtedy moc piosenki i po raz kolejny pokonała Stormy. Po tym wydarzeniu nie następuje już walka twarzą w twarz.

Sezon 3: Stormy razem z Icy i Darcy zostają uwięzione w wymiarze Omega. Wkrótce udaje im się uwolnić i podczas ucieczki przed wężami, znajdują Valtora. Uwalniają go i uciekają przez portal Omega na Andros. Trix zaczynają żyć w podwodnej jaskini, poniżej portalu, a Valtor wyjawia im swój plan zostania najpotężniejszym czarodziejem wszech czasów. Kiedy Valtorowi znudziło się Andros, Stormy sugeruje przeniesienie się do starego zamku Darkara, ale Darcy sprzeciwia się mieszkaniu pod ziemią ponownie. Przenoszą się zatem do Chmurnej Wieży, dzięki oszukaniu młodych czarownic.
obrazek
W tym czasie, uczucia Stormy rozwijają się powoli względem czarownika.. Trix kłócą się i walczą, aby zdobyć jego serce i pewną część jego mocy. Valtor daje Stormy władzę nad energią elektryczną, którą wykorzystuje potem w Linphei, aby zatrzymać Winx przed dotarciem do czarodziejskiej wody, która mogła uzdrowić Faragondę, zamienioną w drzewo. Stormy utraciła swoją moc, ale w końcu przekształciła się w młodą dziewczynę, razem z jej siostrami. Później używa swoich sztuczek na czarownicach, aby wymieszały galaretkę z ziemniakami, a następnie ją zjadły.
obrazek
Gdy przychodzi Valtor, czarownica nalega, aby pokazał wreszcie nowe zaklęcia. Czarownik rzuca na Stormy zaklęcie Oppositus, które zamienia ją chwilowo na dobroduszną i pomocną kobietę. Pomaga nawet Winx, które włamały się do Chmurnej Wieży, aby zemścić się za to, co się stało z Tecną w Andros. Stormy prędko wraca do pierwotnego stanu, ale zanim udało jej się zaatakować Winx, Griffin wysyła ją, Icy I Darcy do wymiaru aresztu. Stormy wkrótce pojawia się na Pyros wraz z Icy i Darcy, aby zniszczyć Bloom, ale nie udaje im się to, gdyż czarodziejka wyzwalając swój gniew zdobywa Enchantix. Valtor i Trix rezygnują z Chmurnej Wieży i przenoszą się do pobliskiego lasu, gdzie Valtor tworzy tajną jaskinię wewnątrz drzewa. Stormy wraz z Trix pomaga Valtorowi ukraść Szkatułę Agadora z Muzeum Magix. Po tej akcji, Stormy używa swoich mocy wiatru, aby Darcy poczuła chłód, ale przypadkowo zdmuchuje zwoje Valtora do Szkatułki Agadora. Stormy i jej siostry walczą w lesie o uczucia czarownika, ale pojawia się w końcu Pixie, którą Stormy porywa. Wpada na pomysł, że pierwsza, która znajdzie Wioskę Wróżek i wykradnie z niej zaklęcia, zdobędzie Valtora dla siebie. Pixie rzuca pyłek prosto w jej oczy, a Icy i Darcy zostawiają ją (po tym jak Icy używa lodu, aby uleczyć jej oczy). Ich konkurs kończy się żałośnie, a Pixie, ich zwierzaki i Kiko upokarzają je. Pojawia się Valtor i zabiera je do kryjówki, gdzie upokarza je jeszcze bardziej, mówiąc, że pokonały je zwykłe Pixie. Następnie wysyła Trix do Złotego Królestwa, aby zniszczyły Bloom, ale te ponownie zawodzą. W późniejszym czasie dostają od Valtora moc Disenchantix, ale nie jest staje się on skuteczny przeciwko Enchantixowi. W końcu Trix zaczynają wyśmiewać Valtora, który traci nerwy i zamienia się w monstrualnego potwora. Stormy natychmiast pokazuje wyraźne uczucia względem niego. Po jego pierwszej klęsce, Trix zostają ponownie uwięzione.

Tajemnica Zaginionego Królestwa: Stormy, Darcy i Icy nie pojawiają się w filmie do czasu zakończenia. Widzimy je wówczas z Prastarymi Wiedźmami.

Magiczna Przygoda: Stormy powraca w drugim filmie, kiedy Trix wkradają się do Alfei podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku. Walczy wtedy z Winx (bez Bloom). Darcy kradnie magiczny kompas, który doprowadza Prastare Wiedźmy do Drzewa Życia w Wiosce Pixie. Przodkinia wchłonęła całą esencję dobra z Drzewa, powodując tym samym zanik pozytywnej energii, pozostawiając tylko czarną magię. Pod koniec filmu Winx, Specjaliści, Oritel i Erendor przybywają do nawiedzonego miasta Havram, aby znaleźć sadzonkę Drzewa Życia, którą Przodkinie ofiarowały królowi Eraklyon w ramach umowy, która dotyczyła zdrady Oritela (obiecał, że będzie chronił Domino przed Prastarymi Wiedźmami). W ten sposób Trzy Przodkinie zniszczyły Domino i oszczędziły Eraklyon.
W mieście Havram, Trix i ich przodkinie, czekały na Winx, ale dziewczynom udało się odzyskać swoje moce, a koń Bloom, Peg, przekształcił się w jednorożca dzięki magicznej sadzonce, która przywróciła pozytywną magię w całym Wymiarze (Icy przez przypadek uderzyła w sadzonkę). Trzy Prastare Wiedźmy zdenerwowały się i pochłonęły ciała Trix. Dzięki temu stały się silniejsze niż kiedykolwiek. Winx, Specjaliści, Oritel i Erendor wzięli udział w walce, ale Erendor próbując uratować Bloom, został ciężko ranny. Wreszcie za pomocą konwergencji Believix, Winx przywołały Wielkiego Smoka i usunęły Przodkinie z ciała Trix. Moc Płomienia Smoka zniszczyła Trzy Prastare Wiedźmy na dobre, a nieprzytomne Trix spadły na ziemię. Na koniec filmu widzimy je przywiązane do latającego statku Winx i Specjalistów.

Sezon 5: Stormy wraz z siostrami są widoczne w więzieniu Andros, gdzie spotykają Tritannusa. Zmienia się on w potwora po wchłonięciu zanieczyszczeń z eksplozji na platformie wiertniczej na Ziemi (rozprzestrzeniły się za pośrednictwem bram Oceanu Andros i dotarły do jego celi) i ucieka razem z Trix. Darcy pyta Stormy, czy byłoby to mądre, gdyby stanęły po stronie Tritannusa, a ona odpowiedziała " Dlaczego nie?". Udają się na Ziemię, gdzie dowiadują się, że dzięki Winx magia wróciła z powrotem. Później Trix biorą udział w wyścigu z Winx w poszukiwaniu kwiatu Lilo, aby stać się potężniejszymi czarownicami, ale zostają pokonane przez siły Believix. Później Tritannus daje Trix większą moc, ale wkrótce zostają pokonane prez siłę Harmonix. Stormy, Icy i Darcy przebywają na bagnach, niedaleko Chmurnej Wieży, podczas gdy Tritannus poszukuje Selkie w pobliżu Bram Oceanów. Stormy pomaga siostrom w wielu sytuacjach. Pomaga także Tritannusowi porwać Daphne, aby uzyskać informacje na temat Sirenixu. Po tej sytuacji, Trix razem z Tritannusem zmieniają kryjówkę i przenoszą się na Andros. Stormy z siostrami torturują Daphne, ale nie daje to efektów. Starają się porwać Bloom, ale ponownie im się nie udaje. Gdy na Domino odbywa się ceremonia pierwszego roku odrodzenia planety, Icy atakuje Oritela i Marion, aby zmusić Daphne do rozmowy. Mimo, że Daphne zgadza się, Icy przemienia jej rodziców w lód. Trix chciały ich zabić, ale ich plan się nie powiódł wraz z nadejściem Winx. Kiedy Trix wracają na Andros, Daphne zdradza lokalizację źródła Sirenix. Podczas gdy Tritannus odwiedza Jezioro Roccaluce, aby zniszczyć źródło Sirenix, Trix czekają na niego w ukryciu wraz z jego mutantami i Daphne. Tritannus szybko wraca i pochłania moc Daphne, a następnie przekazuje Dark Sirenix Stormy i jej siostrom. Następnie wkraczają do Nieskończonego Oceanu, gdzie przyzywa więcej mutantów. Jeden z nich popycha Stormy. Później Darcy i Stormy, które przejęły Śpiewające Wieloryby z Melodii próbowały namówić Icy, żeby zapomniała o Tritannusie, ale czarownica odmówiła. Gdy Winx zniszczyły ostatnią pieczęć, Darcy i Stormy porzuciły Tritannusa i Icy, wierząc, że plan Tritannusa na pewno się nie uda. Icy zostaje po jego stronie i próbuje zdobyć moc Sirenix należącą niegdyś do Politei, dawnej przyjaciółki Daphne. Jednak Stormy wraz z Darcy kradną Icy moc Politei. Kiedy Trittanus przejmuje Cesarski Tron i atakuje Icy, Stormy i Darcy stają w jej obronie. Próbują razem go pokonać, ale ich plan zawodzi.


Strój codzienny
Stormy ma krecone, ciemne włosy ukształtowane w chmurę. Jej lawendowa grzywka jest w kształcie piorónów, które kończą się na ramionach. Nosi bordowy, krótki top, z metalową, okrągłą dekoracją, łączącą koszulkę. Top jest bez ramiączek. Nosi również błysczącą, bordową mini spódniczkę. Jej sandały są bordowe i na obcasie.

Strój czarownicy
W tej postaci, Stormy nosi bordową sukienkę z literą "S", wytłoczoną na środku jej stroju. Do tego ma dopasowane rękawiczki bez palców do łokci. Posiada również rajstopy, które znikają w kilku scenach. Jej buty na wysokim obcasie są na tej samej wysokości jak u Darcy. Podobnie jak u sióstr, ma makijaż na oczach w kolorze stroju i naszyjnik na szyi. Jej sukienka jest tego samego koloru, co strój codzienny.

Strój więzienny w Klasztorze Świetlistej Skały
Na początku drugiego sezonu, kiedy więziono Trix w Klastorze Świetlistej Skały, Stormy nosi jasnożółtą szatę i limonkową opaskę. Jej fryzura się nie zmienia.

Gloomix
Jej Gloomix jest czerwony, spiralny i usytuowany na ramieniu, z diamentem na końcu, zastępujący jej prawą rękawicę. Darkar podarował tą moc Trix, aby stały się potężniejsze.

Przebranie uczennicy
Przebranie 1: Na uroczystościach Czerwonej Fontanny, Trix przebrały się za czarodziejki. W swojej pierwszej wróżkowej formie, Stormy ma pomarańczowo żółte włosy, upięte w stylu pudelka. Jej grzywka znajduje się na boku. Nosi mundurek marynarza, podobny do japońskich szkolnych ubrań. Wyjątkiem jest biała spódnica i niebieski krawat. Nosi również cyrankowe buty z żótłymi skarpetkami. W wersji 4Kids nazwana została "Missy".
Przebranie 2: Aby zemścić się na Musie, Stormy zdecydowała wkraść się na koncert Czerwonej Fontanny. Aby to zrobić, musiała przebrać się ponownie za czarodziejkę. Jej ubiór był tym razem inny: miała proste, brązowe włosy, niebieski sweterek z czerwonymi rękawami i kołnierzem, granatową spódnicę, czerwone skarpetki i jasnobrązowe buty.

Mała Stormy
Gdy Trix wpadły do rzeki na Linphei, która cofa czas, zostały przemienione w dzieci (około 11-14 lat). Włosy Stormy są upięte w dwa kucyki w stylu pudelka. Nosi różowy top z długimi rękawkami, zielonymi szelkami i wyszytym numerem 8. Posiada także getry i trampki. Jest dużo niższa, a jej głos brzmi młodziej. Jej moce stają się słabsze i bezużyteczne.
Fakty na temat Małej Stormy:
- Kiedy Stormy jest słaba, jej moc ma koloru fioletowego.
- Kolor skóry zmienia się na nieco ciemniejszy (może być bledsza jako nastolatka).
- Mało agresywna (Darcy jest bardziej agresywna).

Disenchantix
W swojej formie Disenchantixu, Stormy strój, przypominające bikini z czerwonym wykończeniem. Jej czerwona chusta owinięta jest wokół talii z zwisa do nóg. Jej buty są takiej samej wysokości jak u jej sióstr. Obramowanie stroju jest koloru czerwonego, a reszta koloru niebieskiego. Nosi czerwoną opaskę. Jej czerwony makijaż na oczach podąża w dół policzków.

Super Trix
Stormy ma taką samą odzież jak wcześniej, ale ubranie jest podarte, jej skóra jest zielona, ma długi nos i nosi czerwoną maskę.

Dark Sirenix
Stormy ma uniesione włosy. Nosi ciemno-różową/fioletową, krótką sukienkę. Używa fioletowej/czarnej szminki. Jej makijaż oczu jest lżejszy. Posiada macki, które pochodzą od jej pleców. Dark Sirenix wykorzystywane jest także w technologii 3D.

Dark Witch
Strój Stormy składa się z bordowej bluzki z długimi rękawami, workowatych spodni i butów. Jej wosy zawiązane są wysoko w koński ogon, a jej jasno-fioletowa grzywska zwisa z przodu. Cień do oczu jest rozłożony na większym obszarze i ma trójkątny kształt lub też wzór płomienia.

Magiczne umiejętności
Stormy tworzy i kontroluje burze, więc moc jest zaczerpnięta od jej imienia. Może także stworzyć silne podmuchy wiatru i tornada. Czerpie swoją moc z burz i wiatrów. Stormy może manipulować i tworzyć pioruny, które są w stanie ogłuszyć przeciwka.

Ciekawostki
- Stormy jako jedyna czarownica nie posiada prostych włosów (z wyjątkiem dyrektorki). Tylko raz wyprostowała włosy, aby ukryć się jako czarodziejka w 2x15, zmieniając tym samym kolor włosów.
- Jej skrajnym przeciwieństwem jest prawdopodobnie Tecna lub Flora. Flora pociąga ziemia, podczas gdy u Stormy jest to niebo. Tecna jest natomiast czarodziejką technologii (kontrolowanie energii elektrycznej), a Stormy ma władzę nad burzami.
- Stormy przebrała się za czarodziejkę trzy razy
* po raz pierwszy w odcinku "Nieproszony gość"
* drugi raz w odcinku "Przedstawienie musi trwać"
* trzeci raz od odcinka "Zagubiona bibliotego" do "Świątynia Zielonego Smoka"
- Nawet proste włosy Stormy są krótkie w porównaniu do Icy i Darcy
- W wersji angielskiej RAI, Stormy ma taki sam głos jak Musa
- Whisperia jest planetą, która jest domem Trix w wersji 4Kids
- Stormy jest jedyną członkinią Trix, która nigdy nikogo nie lubiła (Darcy zakochała się w Rivenie, Icy w Tritannus'ie)
- Tecna, Nebula i Stromy mają taki sam czar o nazwie "Burza elektryczna"
- W zwiastunie wersji 4Kids, mówi się, że jej źródło mocy pochodzi od walk i konfliktów.
Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
11:20:03 18.04.2019
To się odezwę do ciebie wieczorem :>
~Lunaris0
11:12:49 18.04.2019
To ja się zgłaszam o/
^Flamli0
10:20:26 18.04.2019
Jest jakiś moderator chętny, żeby robić korektę od 4 odcinka? Na pw wytłumaczę jak to wygląda
~Lavareq0
22:37:58 17.04.2019
O boze 8 uskrzydlen?!
~marcin9190
21:02:31 17.04.2019
hit to przeczekaj z 1 do 2 i dasz 2:D
^Flamli0
20:52:18 17.04.2019
Jak dostanę korektę to będę działać :>
~marcin9190
20:51:16 17.04.2019
rozumiem
^Flamli0
20:46:23 17.04.2019
Dzisiaj nie
*PVTeam1230
20:00:04 17.04.2019
już mi Lavareq lata po wb XDDD
~marcin9190
19:57:41 17.04.2019
ciekawy jestem czy odcinek z korektą będzie jeszcze dzisiajuśmiech
~Lavareq1
19:00:48 17.04.2019
Dzięki za tyle uskrzydleń
~Lavareq9
15:01:32 17.04.2019
Jeju już dzisiaj mój pierwszy rok na WinxBloggerserce
^Flamli0
23:33:15 16.04.2019
i serio już sobie wyobrażam tą cenzurę na całym ciele przy Enchantixie XDD
^Flamli0
23:32:18 16.04.2019
ładny pngs jest z tą nową wersją sirenix, tylko ta twarz... no kurde
~Lau0
23:28:50 16.04.2019
KLIK Wszystkie przemiany Layli
~rossattiee0
22:12:51 16.04.2019
niegrzeczny
~rossattiee1
22:12:40 16.04.2019
Pierwszy raz zgadzam się w 100% z flamą
^Flamli1
17:01:50 16.04.2019
Mi nie zaszkodzi xd
~ChandSharma0
16:40:37 16.04.2019
Luz, ale denerwowanie takimi rzeczami na które nie mamy wpływu szkodzi xd. Jak to się mówi: złość piękności szkodzi xd
^Flamli0
15:20:11 16.04.2019
Ja zawsze wcześniej analizuję takie rzeczy xd
~ChandSharma0
15:01:14 16.04.2019
Spoksik, Flamla, bez stresu. Będziemy się martwić jak się to okaże naprawdę poważne w kwestii wb. Na razie nie martwmy się na zapas
^Flamli0
9:03:29 16.04.2019
bo np. encyklopedie niekomercyjne mają być z tego wyłączone, czyli jeżeli my bierzemy zdjęcie, nie zarabiamy na tym, a jedynie reklamujemy to dlaczego mamy być za to pociągnięci?
^Flamli0
9:02:29 16.04.2019
a z wb zrobić czysto informacyjną stronę, no ale czy wtedy będą użytkownicy to już inna sprawa
^Flamli0
9:02:08 16.04.2019
ewentualnie jest też taka moja propozycja, jeżeli będzie to konieczne, poblokować odcinki, książki i komiksy, a ewentualnie udostępniać to, co ktoś wrzuci i nie będzie zablokowane
^Flamli0
9:01:00 16.04.2019
bo prawda jest taka, że my wszystko mamy na czyimś hostingu xD więc jakby się czepiać, dopóki ktoś zaakceptuje to co wrzucimy, to nikt się nie będzie nas czepiać? chyba
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.3

.