Nowości
09.01.2023
❧ do Encyklopedii dodano dział "Gry z serii Winx".

19.12.2022
❧ dodano komiks nr 206 - Lekcja tańca

26.11.2022
❧ dodano kolejne PNGsy w lepszej jakości

11.09.2022
❧ dodano nowe PNGsy w lepszej jakości

17.03.2022
❧ dodano kilka PNGsów w lepszej jakości

07.03.2022
❧ dodano komiks nr 172 - Malowane drzewo

22.01.2022
❧ dodano komiks nr 211 - Magiczne opiekunki

21.01.2022
❧ dodano komiks nr: 209, 210, 212, 213

20.01.2022
❧ dodano komiks nr 204 - Przyjaciółki na zawsze!

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,916
Nieaktywowany Użytkownik: 1
 Najnowszy Użytkownik: ~Bloomson
Dzisiejsi Solenizanci
gusiaqueen
oliwkajxj67891

Encyklopedia/ Miejsca/ Wymiary/ Magiczny Wymiar/ Solaria

obrazek
Solaria to rodzinna planeta Stelli. Jest to królestwo Słońca i Księżyca, możliwe również, że jest najjaśniejszą planetą w całym Magicznym Wymiarze. Podobnie jak wiele królestw, Solarią rządzi monarcha - Król Radius, podczas gdy jego była żona, Luna, jest nadal Królową. Słońce i Księżyc są głównym motywem, którym posłużono się projektując pałac. Przez większość czasu Solaria jest postrzegana jako bardzo słoneczne miejsce, gdzie nigdy nie pada deszcz (nie licząc magicznej interwencji Valtora). Przez to Stella musiała wyjaśniać, dlaczego krawcy szyją płaszcze przeciwdeszczowe. Wanda jest oficjalnym Posłańcem Pałacu Królewskiego. Solaria ma inne słońce, nazywane Drugim Słońcem Solarii. Jeśli jest osłabione, to samo będzie działo się z królem, jak pokazano w odcinku "Kolumna światła". Drugie Słońce Solarii jest pod opieką króla i świeci tylko na tej planecie, ale może też świecić w innych królestwach, gdy król wyda taki rozkaz. W szóstym sezonie pokazano, że rodzinna planeta Stelli może mieć trzy słońca, a nawet więcej. W pałacu Solarii znajduje się Sala Wszechświata, gdzie się reprezentowane wszystkie królestwa z Magicznego Wymiaru. Stella ma pierścień o nazwie Pierścień Solarii (inne nazwy to: Źródło Pierścienia, Źródło Władzy lub Pierścień Stelli). Został wyrzeźbiony tak dawno, że nikt nie pamięta, jak on powstał. Od początków był przekazywany z pokolenia na pokolenie w rodzinie królewskiej. Jednak należy zauważyć, że nie jest w nim zawarta pełna moc Solarii, ponieważ nawet z nim Stella miała problemy z pokonywaniem potworów.

(Od lewej: Sala Wszechświata, trzy słońca oraz królewski posłannik Solarii) Jeśli mowa o faunie to w pałacu znajdują się gołębie, które Król Radius lubi i pozwala im latać w przeznaczonym do tego pokoju. Stella miała lisa, kiedy była mała. Królewska gwardia używa czarnych psów. Po zajęciu przez Valtora Drugiego Słońca Solarii, Stella użyła jaskini, która była zamieszkana przez pająki i pijawki, kiedy czarodziejka była dzieckiem. W Królewskich Głębinach żyją magiczne rybki i meduzy. Jedna z meduz została zmutowana przez Tritannusa i stała się potworem. W Głębinach istnieje również brama oceanu między Solarią a Andros, która jest strzeżona przez jedną z Selkie - Illiris. Zakłada się, że Solaria jest nieco suchą planetą ze względu na brak deszczu mimo obecności kwitnących rozmów przy pałacu królewskim. Ponieważ słońce Solarii jest magiczne (dlatego Valtor ukradł jego światło), możliwe jest, że powoduje to rozkwit flory - np. patrząc na lasy sosnowe wokół pałacu. Prawdopodobnie Solaria ma więcej niż jeden księżyc, tak samo jak więcej niż jedno słońce. Teren wokół Królewskich Głębin wydaje się być bardziej tropikalny niż same Głębiny - zaś one zawierają rafy koralowe. Wokół pałacu i terenów na Solarii z ziemi wystają duże, kolorowe kryształy.


Brama Solarii jest położona blisko Lazurowej Doliny, strzeżona przez Illiris.

Wielki Pałac Królewski
To tutaj mieszka Stella, ojciec i wielu pracowników. Pałac jest ogromny zarówno w poziomie, jak i w pionie. Zawiera pokoje sypialne dla rodziny królewskiej, gości i dla niektórych urzędników. Sala Wszechświata służy jako planetarium pałacu. W pałacu jest wielka sala, na której odbył się bal księżniczki Stelli. Na jednym z wyższych pięter Drugie Słońce Solarii jest w wielkim, strzeżonym pomieszczeniu, choć zniknęło na jakiś czas w powodu Valtora. Do pałacu należy także wieża, która służy za pokój Radiusa, z której są wypuszczane gołębie na specjalne okazje.

Lazurowa Dolina
W Lazurowej Dolinie znajdują się piękne kryształy, rośliny i zwierzęta. Według Stelli to miejsce jest podwodnym rajem. Tritannus odwiedził Solarię, zabrał moc Illiris i otworzył podwodną bramę na Andros. Stella zauważyła, że Klejnot Wiary w Siebie znajduje się gdzieś w Królewskich Głębiach. Wraz z Winx wyruszyła do Oceanu Solarii, aby go znaleźć.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU O LAZUROWEJ DOLINIE

Królewskie Głębie
Królewskie Głębie to wielka jaskinia, w której znajduje się światło głębi.Srebrna tarcza znajdująca się na dnie odbija światło dochodzące z góry i rozświetla ciemne głębiny Oceanu Solarii. Zawiera również Klejnot Wiary w Siebie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU O KRÓLEWSKICH GŁĘBIACH


Biblioteka Solarii
Największa biblioteka w całym magicznym wymiarze, która może być dostępna jedynie wtedy, gdy król lub królowa Solarii da pozwolenie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU O BIBLIOTECE SOLARII

obrazek
Sezon 3: W pierwszym odcinku tego sezonu otrzymuje słoneczny gram ze swojej rodzinnej planety, a posłaniec oficjalnie zapowiada bal księżniczki. W następnym odcinku Stella i Bloom pierwszy raz razem wybierają się na Solarię. Tam Bloom poznaje ojca przyjaciółki, zaś ona pokazuje jej cały pałac, a później pokój pełen prezentów na jej bal. Chimera szpieguje je bez ich wiedzy i już na samym początku gardzi księżniczką. Hrabina Cassandra strofuje córkę przez szpiegowanie księżniczki i jej przyjaciółki, jednak także krytykuje Stellę. Valtor dostrzega to i postanawia, że zostaną jego wspólniczkami. Po uzgodnieniu wszystkiego, Cassandra i Chimera prowadzą go do miejsca, gdzie jest przechowywane Drugie Słońce Solarii. Kradnie jego energię, co przywraca jemu moce. Powoduje również, że jak dotąd na słonecznej Solarii pojawia się deszcz. Bal Stelli zamienia się w ruinę, kiedy księżniczka staje się potworem przez zaklęcie Chimery. Na dodatek król znajduje się pod wpływem Hrabiny Cassandry. W ciągu sezonu Solarią rządziła Cassandra i w niewielkim stopniu król, który nie mógł całkowicie kontrolować sytuacji przez zaklęcie hrabiny. Planeta prawie miała nową królową, jednak Stella i reszta Winx temu zapobiegły. Dziewczyna uwolniła ojca z czaru Cassandry, tym samym przynosząc spokój na Solarii. Gdy Winx pokonują Valtora, energia, która została skradziona, "pozbyła się" deszczu i słońce wyszło po raz kolejny.

obrazek
Sezon 5: Tritannus odwiedził Solarię po zabraniu mocy Illiris i wejściu przez bramę oceanu Andros. Stella zorientowała się, że Klejnot Wiary w Siebie jest gdzieś w Królewskich Głębinach. Winx popłynęły tam, aby go znaleźć. Wkrótce spotkały Illiris, która jest strażniczką oceanu Solarii. To tutaj Stella dokonała magicznej więzi z Illiris, przywracając jej moce, które zostały skradzione przez Tritannusa. Następnie przeszły do jaskini, gdzie stały zmutowane meduzy, które znajdowały się pod wpływem Tritannusa. Zamieniły Florę w kamień, jednakże Stella znalazła klejnot i użyła go, by zamienić meduzy w kamienie. Następnie użyła tarczy i łamie klątwę Flory. Po wzięciu klejnotu, wszystkie Winx dostały Szkatułki Sirenixu. W odcinku "Zaćmienie", Solaria pojawia się znowu, kiedy na planecie Drugie Słońce zaczyna zanikać z powodu kradzieży Pieczęci Filaru Światła. To sprawia, że Radius szybko się osłabia, a Drugie Słońce Solarii ściemnia się. Jest to pierwszy raz, kiedy Luna przychodzi do pałacu, martwiąc się o swojego byłego męża. Zostaje w pałacu i dba o niego, kiedy Winx zabierają Tritannusa do Nieskończonego Oceanu. Filar zostaje przywrócony do równowagi, ponieważ Stella myślała o swoich rodzicach. Radius znów wraca do normy, a kiedy Stella przybywa na rodzinną planetę, denerwuje się, że jej rodzice znów nie będą mogli dojść do porozumienia. Wchodzi do sali konferencyjnej, w której są jej rodzice. Okazują wdzięczność i uznanie córce za to, co zrobiła. Jednak kiedy czarodziejka wyznaje, że myślała zarówno o nich, jak i o przywróceniu filaru, to choć Luna jest szczęśliwa, Radius wcale tak się nie zachowuje. Wychodzi z pokoju, czym doprowadza księżniczkę do łez.

obrazek
Sezon 6: Tutaj Radius awansuje Stellę na tymczasową królową w odcinku "Jednodniowa królowa" i uprawnia Winx, zaś sam poszedł do niewidzialnej Chmurnej Wieży. Czarodziejka bierze pod uwagę to, że chwilowo jest królową jedynie w pewnym zakresie - zmienia ubrania i unika suwerennych rozkazów, a także nie psuje spotkania z Brandonem. Selina widzi to i postanawia "szeroki uśmiechać" jej magiczne lustro. Stella zauważa lustro i wtedy ciemna aura otacza jej ciało, powodując, że jest zła. Luna i Radius są zaskoczeni, że Stella miała stosunkowo długą wędrówkę i że obecnie obraża Winx myśląc, że są wrogiem i przynosi pięć "sprzymierzonych" wiedźm do ataku na Winx. Rzuca też zaklęcie na ojca, które powoduje, że nie może on mówić, i wychodzi z pokoju.
obrazek
Luna i Radius są zaskoczeni, że Stella miała swoją stosunkowo długą wędrówkę, nawet obraża Winx myśląc, że są po stronie wroga i przyniosła pięć "sprzymierzonych" wiedźm, które stworzyły atak na Winx. Czarodziejka rzuca zaklęcie na gardło ojca, które powoduje, że nie może on mówić i wychodzi z pokoju. Podczas gdy Brandon rozmawia z Darcy, Stella atakuje i sprawia, że miecz rozbija lustro, a ono powraca do normalności. Darcy widzi, że księżniczka wróciła do normy, więc przenosi koronę do Legendarium - Stella udaje się tam, by ją odzyskać. W następnym odcinku czarodziejka wychodzi z książki wraz z koroną, zaś zaklęcie rzucone na Radiusa zostało złamane. Dziewczyna decyduje o stworzeniu święta jako pretekstu do przeprowadzenia ataku i przede wszystkim do odzyskania zaufania Brandona, który początkowo nie chciał jej widzieć. Jednak Selina wywołuje Gargantuę i atakuje wróżki oraz władców Solarii na bankiecie, ale okazuje się, że znaleziony ogr zjadł za dużo i sprawia, iż może wybuchnąć od wewnątrz. Po tym incydencie Stella przeprasza rodziców, tak jak pozostałych chwilę temu, nawet przeprasza Brandona. On również opuszcza swoją rangę, co będzie trudniejsze dla jej pracy.

* "Solaria" jest słowem pochodzącym z włoskiego i łaciny żeńskiej. Nazwa pochodzi od włoskiego przymiotnika "Solar" (słoneczny), zaś ten przymiotnik utworzono od łacińskiego słowa "Sol" (Słońce).
* Stella jest jedyną postacią, którą widziano na balu księżniczki.
* W grze "Winx Club: Quest for the Codex", Solaria nazywa się Valeria.
* W 4 sezonie Stella wspomniała, że do wieku 12 lat wygrywała wszystkie konkursy Miss Solarii.
* Solaria jest jedną z najstarszych, a jednocześnie najpiękniejszą i najbardziej magiczną planetą w całym Magicznym Wymiarze.
* W dubbingu 4Kids, Valtor pojawił się na Solarii, aby uzyskać moc Drugiego Słońca, co oznacza, że jest więcej niż jedno Słońce.
* Solaria ma trzy słońca według Radiusa. Istnieje tradycja, że gdy trzy słońca się wyrównają, potomek króla będzie królem (lub królową) na jeden dzień.
___________________________________________________________________
PODZIĘKOWANIA DLA TŁUMACZA: ❧ Catty

<< POWRÓT DO POPRZEDNIEJ STRONY W ENCYKLOPEDII

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Sivlanaya0
10:02:38 04.02.2023
Speksi wiem że żartowalaś! Chodzi o to że ja wczesniej napisalam 5 lat zamiast 6 lat.
~LadyMusa0
22:14:26 03.02.2023
siemka flama :D
~Speksi0
17:59:08 03.02.2023
sprawdź definicję żartu XD
~Sivlanaya0
19:20:48 02.02.2023
ja jestem na wb już 7 lat.
~Sivlanaya0
19:20:16 02.02.2023
Poprawka 2017 był 6 lat temu bo już jest 2023
~nexusik0
22:20:12 01.02.2023
Mi dopiero 5,5 roku
^ChandSharma0
21:42:15 01.02.2023
A mi 21 stycznia stuknęło 11, nie wiem jak to możliwe wgl xd
~Speksi0
20:16:28 01.02.2023
o boze w tym roku 10 lat na wb stuknie
~Speksi0
20:15:42 01.02.2023
5 lat? ale jak to...2017 byl moze z 2 lata temu smutny
~Sivlanaya0
22:59:52 31.01.2023
nie ma to jak napisać posta w wątku gdzie ostatni ktoś napisal 5 lat temu lol
^ChandSharma0
19:44:51 31.01.2023
Dokładnie, Lau. Ja sama gubię wątek jak tego jest za dużo XD
~Lau1
12:05:45 31.01.2023
Poza tym, im dłuższa ściana tekstu, tym mniej osobom będzie się chciało ją czytać
~Reverienne1
5:35:29 31.01.2023
W idealnym świecie wszystkie newsy z Fate byłyby osobno, żebym mogła je łatwiej ignorować. :P A tak na poważnie - naprawdę ciężko się czyta (i podlinkowuje innym) takie zbiorcze artykuły, w którym skaczecie z tematu na temat.
~Reverienne1
5:33:04 31.01.2023
Zgadzam się - gdyby to były jakieś malutkie i ściśle ze sobą powiązane newsy, to mogłyby być w jednym artykule, ale jeśli mówimy nie o wyjątkach, a o regule, to powiedziałabym, że każdy news osobno. Straszny chaos się wkrada, kiedy na początku są kosmetyki, później 9. sezon, a jeszcze później Fate.
~Lunaris1
21:09:00 28.01.2023
Co do zbiorczych newsów, to popieram MrDarka, kilka mniejszych newsów (czy połączonych tematycznie) razem bardzo git, jakieś większe osobno
^ChandSharma0
15:01:28 28.01.2023
cusz.... bywa xddd
^ChandSharma0
15:01:20 28.01.2023
XD
~Vixen0
22:59:01 27.01.2023
XXD
~Vixen0
22:58:59 27.01.2023
Przez moje nie wyspanie źle popatrzyła
~Vixen0
22:58:30 27.01.2023
XD ALE BEKA JEDNAK NIE
~Vixen0
22:58:05 27.01.2023
:cool:
~Vixen0
22:57:53 27.01.2023
Dziś mija kolejny rok odkąd mam tu konto
~Radi1
10:56:46 27.01.2023
Ja podobnie jak MrDark. Dobre rozwiązanie by połączyć kilka mniej ważnych informacji, ale coś takiego jak konkurs powinno mieć osobny news
^ChandSharma0
20:04:58 26.01.2023
Dodałam ankietę, zapraszam do głosowania mruga
^ChandSharma0
20:00:02 26.01.2023
Lepsze są osobne newsy. Według mnie w takim zbiorczym newsie jest za dużo informacji i mało kto by taki news czytał, a do tego zanim dojdzie się do końca to można zapomnieć o czym się czytało XD
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Co myślicie o pisaniu zbiorczych newsów? (Kilka tematów w jednym newsie)

Super pomysł!

Nie bardzo, bo jest za dużo informacji

Wszystko mi jedno, ważne żeby był news

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

.