Nowości
26.11.2022
❧ dodano kolejne PNGsy w lepszej jakości

11.09.2022
❧ dodano nowe PNGsy w lepszej jakości

17.03.2022
❧ dodano kilka PNGsów w lepszej jakości

07.03.2022
❧ dodano komiks nr 172 - Malowane drzewo

22.01.2022
❧ dodano komiks nr 211 - Magiczne opiekunki

21.01.2022
❧ dodano komiks nr: 209, 210, 212, 213

20.01.2022
❧ dodano komiks nr 204 - Przyjaciółki na zawsze!

17.12.2021
❧ dodano komiks nr 180 - Nowa czarodziejka

20.11.2021
❧ dodano komiks nr 203 - Romantyczna impreza

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 3
 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,889
Nieaktywowany Użytkownik: 5
 Najnowszy Użytkownik: ~WBkonkursy
Dzisiejsi Solenizanci
kaiia
majabystron
winxowa
xBloomix

Encyklopedia/ Miejsca/ Szkoły/ Chmurna Wieża

Chmurna Wieża jest najbardziej prestiżową instytucją edukacji dla czarownic. W tej szkole uczennice uczą się korzystać z magii. Szkoła ta jest konkurencją i rywalem Alfei. Jej dyrektorką jest pani Griffin. Sam budynek jest ogromny i rozległy, to "żywy organizm" stworzony w starożytności przez potężne czarownice. Chmurna Wież jest połączona z innymi szkołami serią podziemnych tuneli. Jest także otoczona barierą ochronną.

obrazek
Chmurna Wieża
w komiksie
Sezon 1: Chmurna Wieża pojawia się jako baza operacyjna Trix, które potajemnie posiadają w szkole Knuta oraz spiskują przeciwko Winx, aby odebrać im Smoczy Płomień. Po udanej kradzieży pierścienia Stelli, Winx postanawiają wkraść się do Chmurnej Wieży, aby odzyskać go z powrotem. Ich misja powiodła się, lecz Griffin w tym czasie używała zaklęć, aby je przestraszyć. Gdy poinformowała Faragondę o tym niecodziennym wybryku, Dyrektorka Alfei ukarała Winx. Po wypuszczeniu na Winx nocnego potwora, Trix zostały wygnane ze szkoły. Jednak po zdobyciu Smoczego Płomienia powróciły i przejęły kontrolę nad Chmurną Wieżą, przy okazji wszystkich zamykając w lochach, łącznie z Riven'em. Wezwały armię ciemności i trzymały ją tam, aby następnie zaatakować całe Magix. Przejęły kontrolę nad miastem oraz Czerwoną Fontanną. Bloom wkrótce przybyła do Chmurnej Wieży wraz z innymi (w tym także z Knutem, który zdradził Trix), aby odzyskać swoją moc, ale Trix zastawiły na nie pułapkę. Następnie Trix zaatakowały Alfeę i przegrały z Bloom w walce. Chmurna Wieża została oczyszczona i pani Griffin z powrotem wróciła na stanowisko dyrektorki.

Sezon 2: Chmurna Wieża pojawia się ponownie, gdy Winx są do niej wysłane, aby chronić kawałek Kodeksu, który tam się znajduje. Winx z Mirtą uczą się używać negatywnej energii. Czarodziejkom nie przychodzi to łatwo, ponieważ do tej pory uczyły się wyzwalać tylko pozytywną. W tej serii okazuje się także, że Chmurna Wieża to nie tylko budynek, ale także żywa istota ze sercem, fosy są jej korzeniami, a wieże gałęziami. Dowiadujemy się także, że jest to istota stworzona przez potężne czarownice. Chmurna Wieża jest opanowała przez Trix, które na rozkaz Darkar'a próbują zdobyć Kodeks Chmurnej Wieży. Początkowo udaje się im przejąć kontrolę nad szkołą zmieniając jej strukturę, jednak wkrótce Griffin znów przejmuje nad nią władzę i wszystko przywraca do porządku. Po wielu walkach i wędrówkach po szkole, Winx wreszcie udaje się znaleźć lokalizację części Kodeksu. Czarodziejki walczą z trzema czarownicami, lecz ostatecznie udaje im się ukraść część Kodeksu. Chmurna Wieża pojawia się także w dwudziestym piątym odcinku ów sezonu, gdy Faragonda informuje Griffin, że Bloom została porwana przez Darkar'a, aby zdobyć Ostateczną Moc. Pani Griffin przyłącza się do walki wraz z Faragondą, Codatortą, Winx i Specjalistami przeciwko Władcy Łowcy Cieni.

obrazek
Sezon 3: Gdy Valtor'owi znudziła się kryjówka na Andros, Trix zaproponowały mu Chmurną Wieżę, jako nową siedzibę, jednak była ona chroniona przez magiczną barierą. Ten przemienił się w jelenia, a Trix w wilki. W ten sposób udało mu się przedostać przez barierę. Przejął władzę nad umysłami uczennic, wtrącił Griffin do lochu i kazał młodym czarownicom zaatakować szkołę dla czarodziejek, ale udało się im odeprzeć atak. Chmurna Wieża długi czas służyła mu jako kryjówka i z niej właśnie przedostawał się do innych światów, aby odebrać im ich magię.
obrazek
Jednakże Winx zaatakowały Chmurną Wieżę chcąc zemścić się za Tecnę, która przepadła zamykając portal Omega. Valtor i Trix ostatecznie opuszczają Chmurną Wieżę, uwalniając wszystkie czarownice spod władzy ich umysłów. Znajdują nową kryjówkę, a Griffin powrotem zasiada jako dyrektorka szkoły. Valtor jednak rzucił wyzwanie Faragondzie, Griffin i Saladynowi. Chmurna Wieża potem nagle znika, a Winx zaczynają dociekać, co się stało. Okazało się , że Valtor nie zniszczył ani nie przeniósł szkoły, lecz rzucił na nią czar, który sprawił, że stała się niewidoczna. Ostatecznie dzięki Magicznemu Pyłowi Chmurna Wieża powraca do dawnej świetności. Gdy Valtor zaatakował Magix z elementami zaklęcia czterech żywiołów, kazał wodzie z jeziora Roccaluce zalać Chmurną Wieżę. Kiedy Bloom pokonała Valtor'a, woda zaczęła cofać się do swojego źródła.

obrazek
Sezon 6: W tym sezonie Chmurna Wieża posiada zdolność lotu. Gdy nowi studenci przyjeżdżają do szkoły dla czarownic, jest wśród nich Selina, czarownica z Ziemi. Pokazuje ona Griffin swoją księgę - Legendarium - i powoduje chaos w wiosce Pixie. Gdy Trix zauważają potęgę księgi, chcą zacząć używać tej mocy, która może dać im znaczną przewagę. Dzięki zaklęciu "wydobywają" Chmurną Wieżę z góry i sprawiają, że lata. Trix przejmują władzę i obiecują nauczyć Selinę czarnej magii w zamian za urzeczenie im mocy Legendarium. Trix nie tylko sprawiają, że Chmurna Wieża lata, unosi się w powietrzu, ale także podróżują nią pomiędzy światami.

* Chmurna Wieża nie pojawia się w czwartym sezonie, a w piątym widnieje tylko w tle.

Bittersmoke: Profesor Bittersmoke pojawia się w komiksowej serii Winx. Jest Mistrzem Eliksirów, dlatego nie cieszy się zbyt dużym szacunkiem wśród uczniów. Jest także lunatykiem, dlatego trzeba go w nocy zamykać, aby nie wędrował po szkole.

obrazek
Profesor Ediltrude jest czarownicą, która uczy Klątw w Chmurnej Wieży. Jest siostrą Zarathustry. Jest także zaufaną osobą u Griffin. Jest raczej wysoka i ma bladą skórę, czarne słowy z białymi liniami po bokach i śródku głowy oraz oliwkowy kolor oczu. Nosi naszyjnik, a jej strój jest purpurowego koloru, który ma szeroki dekolt, rękawy do łokcia i obcisłe spodnie, które są rozcięte od kolan. Nosi wysokie buty i pierścień na prawej dłoni.

Sezon 1: Kiedy Trix przejęły Chmurną Wieżę, wraz z Zarathustrą i Griffin zostały schwytane przez Trix, dopkóki nie udało im się ucieć do Alfei.

Odcinek specjalny: Bitwa o Magix: Wraz ze swoją siostrą ponownie pojawiają się, kiedy Icy rzuca wiązkę lodu na Griffin. Ediltrude i jej siostra przyleciały do Dyrektorki, aby upewnić się czy wszystko gra i ze złością skrzywiły się do Trix. W odpowiedzi Stormy wysłała na nie tornado.

Sezon 2: Gdy Winx razem z Mirtą zostały udały się do Chmurnej Wieży, aby ochronić Kodeks, Ediltrude i jej siostra wyśmiały obecność czarodziejek, twierdząc, że nie wytrzymałyby w Chmurnej Wieży.

Sezon 3: Kiedy Valtor podbija Chmurną Wieżę, widzimy jak negatywnie reaguje na to Ediltruda. W Alfei uczestniczy podczas rozmowy na temat wyboru Faragondy, która akceptuje wyzwanie Valtora.

Profesor Zarathustra jest czarownicą, która uczy Chaousu W Chmurnej Wieży. Jej siostrą jest Ediltrude. Mocno wierzy w mroczną sztukę i jest bardzo lojalna wobec dyrektorki Griffin. Ma ciemne, o morskim kolorze włosy i ciemne oczy. Zarathustra nosi długi do szyi sweter z lekkikm fioletowym paskiem na talii; spodnie i ametystowe buty. Jest oddana Griffin, posiadająca przy tym ogromną wiedzę na temat uroków czarownic. Zarathrustra jest lekko źle nastawiona przeciwko czarodziejkom i czasami próbuje im pokazać jak wartościowa jest mroczna moc.

Sezon 1: W sezonie pierwszym Zarathustra, Ediltrude i Griffin zostały schwytane przez Trix, ale udało im się uciec do Alfei.

Odcinek specjalny: Bitwa o Magix: W tym specjalnym odcinku, Zarathustra wraz z siostrą ponownie pojawiają się, kiedy są świadkami rzucenia przez Icy wiązki lodu w stronę Griffin. Obydwie natychmiast udały się sprawdzić, czy z dyrektorką jest wszystko w porządku, a następnie ostro krytykowały Trix za swoje zachowanie. Niestety Stormy wyczarowała tornado i siostry zostsają wyrzucone przez okno.

Sezon 2: Kiedy Winx przybyły, Ediltrude i Zarathustra wyśmiały czarodziejki, że nie byłyby wstanie wytrzymać w Chmurnej Wieży. Kiedy Winx były w jednej z jej klas, gdzie wykładała naukę Chausu, próbowała oszukać je po przez dostęp do czarnej magi i spróbować skłonić je do posiadania negatywnych uczuć. Jednak Mirta przerwała jej w połowie lekcji, ponieważ wiedziała o zamiarach Zaratustry.

Sezon 3: Kiedy Valtor podbija Chmurną Wieżę, widzimy jak negatywnie reaguje na to Ediltruda. W Alfei uczestniczy podczas rozmowy na temat wyboru Faragondy, która akceptuje wyzwanie Valtora.
___________________________________________________________________
PODZIĘKOWANIA DLA TŁUMACZA: ❧ Flamli

<< POWRÓT DO "SZKOŁY"

<< POWRÓT DO POPRZEDNIEJ STRONY W ENCYKLOPEDII

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~ChandSharma0
18:54:40 04.12.2022
No to myślę, że kolejne zakłady to będą dopiero na finał mundialu XD Ale w czwartek/piątek może będa jeszcze jakieś na Eurowizję junior mruga
~Yukano00
11:27:36 03.12.2022
Ohayo serce
~WBkonkursy0
21:26:19 02.12.2022
PW Mikołajkowe wysłane
~ChandSharma0
19:26:52 02.12.2022
A w sunie czemu nie xd Ja chętnie zagram serce
~Kukus1
17:43:55 02.12.2022
Każdy kto chce pograć w RPG zostawia serceserce
~ChandSharma0
13:24:34 02.12.2022
Nowy news z zakładami :>
~ChandSharma0
12:14:37 01.12.2022
Jakby co to przedłużam zapisy do podarunków bo kompletnie wypadło mi z głowy że miałam dziś to ogarnąć a nie wiem czy się wyrobię, więc jakby ktoś jeszcze chciał wziąć udział to ma czas do jutra do 20:00 żeby się zapisać :> Ale jakby co spoko, mikołajki się odbędą XD
~MrDark0
9:41:38 01.12.2022
Kukus, jak zrobicie wstępną listę, kto były chętny na RPG to możemy coś pomyśleć
~nexusik0
22:31:20 30.11.2022
Jak wyjdą na murawę to będzie telefon "Grzejcie silniki, bo zaraz wracamy" Xd
~Tina0
22:29:20 30.11.2022
ktoś tu zdecydowanie nie chce nas na tych mistrzostwach lol
~Tina0
22:28:48 30.11.2022
Najpierw gramy praktycznie z królewskim krajem piłki nożnej żeby zaraz po tym grać z mistrzem świata xd
~Tina0
22:27:37 30.11.2022
mogliby im dać kogoś łatwiejszego po przeżyciu Argentyny xd
~ChandSharma0
22:20:33 30.11.2022
idę spać, dobranoc :>
~ChandSharma0
22:19:46 30.11.2022
no mnie jakoś to nie dziwi XD
~nexusik0
22:19:36 30.11.2022
Następny mecz jest z Francją a to pewna przegrana
~nexusik0
22:19:22 30.11.2022
Polska jednak szybko zakończy mundial
~ChandSharma0
22:18:57 30.11.2022
Punkty rozdane :>
~marcin19950
21:17:43 30.11.2022
pomocy
~marcin19950
21:17:41 30.11.2022
mam pytanie bo yt chyba coś zmienił, jak włączyć sortowanie filmów od najstarszego do najnowszego? ogladam kanał kochamkino i chce zobaczyć początki tego kanału tak jak widzialem dawniej bez problemu
~marcin19950
16:30:15 30.11.2022
dziękuje ci Chand:*
~ChandSharma0
16:07:52 30.11.2022
Marcin odp ci na PW
~Stellka0
12:22:21 30.11.2022
Fajnie by było, Kukus :D
~Kukus1
19:29:36 29.11.2022
Ktoś planuje RPG na święta??
~ChandSharma0
15:44:34 28.11.2022
Marcin, odpowiem ci później na PW jak usiądę na spokojnie do komputera
~ChandSharma0
15:44:00 28.11.2022
Dobre, Radi XD
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Weźmiesz udział w spotkaniu urodzinowym na Discord?

Tak
Tak
80% [8 Głosów]

Nie
Nie
20% [2 Głosów]

Głosów: 10
Rozpoczęta: 11/11/2022 21:40
Zakończona: 20/11/2022 19:01

Archiwum Ankiet

.