Nowości
26.11.2022
❧ dodano kolejne PNGsy w lepszej jakości

11.09.2022
❧ dodano nowe PNGsy w lepszej jakości

17.03.2022
❧ dodano kilka PNGsów w lepszej jakości

07.03.2022
❧ dodano komiks nr 172 - Malowane drzewo

22.01.2022
❧ dodano komiks nr 211 - Magiczne opiekunki

21.01.2022
❧ dodano komiks nr: 209, 210, 212, 213

20.01.2022
❧ dodano komiks nr 204 - Przyjaciółki na zawsze!

17.12.2021
❧ dodano komiks nr 180 - Nowa czarodziejka

20.11.2021
❧ dodano komiks nr 203 - Romantyczna impreza

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,889
Nieaktywowany Użytkownik: 5
 Najnowszy Użytkownik: ~WBkonkursy
Dzisiejsi Solenizanci
kaiia
majabystron
winxowa
xBloomix

Encyklopedia/ Miejsca/ Szkoły/ Alfea

obrazek
Szkoła dla czarodziejek Alfea jest starożytną szkołą z internatem dla dziewcząt. To najbardziej prestiżowa placówka, która znajduje się w Magix. Studentki Alfei są zazwyczaj w wieku od szesnastu do dziewiętnastu lat (o ile nie musiały powtarzać klasy tak, jak Stella, więc, w jej przypadku w wieku dwudziestu lat). To tutaj czarodziejki z Klubu Winx poznały się i mieszkały w trakcie trwania serii. Wróżki uczą się w Alfei jak kontrolować swoje moce, chronić swoje rodzinne planety oraz walczyć ze złem. W sezonie czwartym Winx uczą w szkole przez krótki czas, a pod koniec serii Roxy decyduje się na naukę w tejże placówce, a na początku sezonu piątego otrzymuje list, w którym okazuje się, iż została przyjęta. W dubbingu 4kids wspomniano, że tylko czarodziejki z wysokim statusem społecznym mogą przystąpić do Alfei. Większość nauczycieli mieszka tam na stałe, a uczennice mogą zdecydować, czy chcą wyjechać do domu na ferie czy też zostać w szkole.

obrazek
Alfea w komiksie
obrazek
Alfea w wersji Nickelodeon
Opis budynku: Kampus ma ogromne rozmiary; ściany zamku są w kolorze różowym, natomiast dach - niebieskim. Budynek otacza dziedziniec ze wszystkich stron, a pośrodku niego stoi studnia, pod którą prowadzą tajemne tunele łączące trzy szkoły w Magix. Hol szkolny, klasy, szpital oraz kuchnia znajdują się na parterze, natomiast gabinety nauczycieli oraz pokoje studentek na pierwszym piętrze. Tam również mieści się biblioteka, gabinet dyrektor, a w jednej z zamkowych wież jest Magiczne Archiwum, które strzeże Pixie o imieniu Concorda. Szkołę otacza magiczna bariera, która nie dopuszcza na teren istot niemagicznych. Jeśli zdarza się jakieś poważne zagrożenie, wznoszona jest druga bariera powstrzymująca wrogów, takich jak Valtor czy Mandragora.


* Szkolne bramy - przez nie można dostać się na teren szkoły. Składają się z różowych łuków z dwoma niebieskimi skrzydłami jako drzwiami, które unoszą się lub opadają w celu otwarcia lub zamknięcia.

* Niezalesiony teren wokół zamku służy do organizowania zajęć lub studentki mogą spędzać tam czas wolny.

* Centralny dziedziniec - to duża, otwarta przestrzeń w centrum szkoły. Jest ona zabudowana ze wszystkich stron. Znajdują się tam: ławki, na których uczennice mogą usiąść aby odpocząć; studnia, pod którą mieszczą się tunele łączące Alfeę z Czerwoną Fontanną i Chmurną Wieżą. Jak ukazano w odcinku 5x17 (odcinek "Odległe odbicie"), gdy zaświeci do niej światło księżyca, otworzy się portal do innego wymiaru pełnego wody, gdzie można zobaczyć mapę Nieskończonego Oceanu; skwer, na którym odbywają się wszystkie uroczystości, takie jak rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego.

Parter:
* Hol główny - wchodzi się do niego od strony dziedzińca. Naprzeciwko wejścia znajdują się schody na górę, a na zewnątrz, przed wejściem, także. Z głównego holu można przejść do klas.

* Stołówka - z jednej strony znajduje się duża kopuła ze szkła. W pomieszczeniu mieszczą się długie stoły, przy których odbywają się posiłki. Jest tam również specjalny podest dla pracowników szkoły. To w tym pomieszczeniu organizowane są różne uroczystości. Pomieszczenie mieści się blisko głównego holu, a nad nim jest gabinet dyrektor.

* Szkolna kuchnia - to tam przygotowuje się posiłki dla uczennic i nauczycieli. Studentki odbywają dyżur w kuchni w ramach swoich obowiązków lub jako kara. Pracuje tam Maestro Sfoglia.

* Szpital - miejsce, do którego studentki przychodzą, gdy są chore lub ulegną wypadkowi. Znajduje się tam sala z kilkoma łóżkami oraz gabinet pielęgniarki Ofelii i jej asystentek.

* Muzeum - miejsce, gdzie można zobaczyć przeróżne rzeczy z historii Magix. Ma specjalne pomieszczenie dotyczące historii mody. Tam znajdują się przepiękne ubrania chronione przez zaklęcia zmiany wieku.

* Klasy są rozmieszczone wokół szkolnego dziedzińca. Tam uczennice uczą się większości swoich przedmiotów.

* Laboratorium eliksirów - tam studentki uczą się jak tworzyć różne mikstury. ❧ WIĘCEJ O LABORATORIUM ELIKSIRÓW

Sala gimnastyczna Alfei to miejsce gdzie Winx i Specjaliście trenują. Po tym jak czarodziejki straciły swoje moce, Layla zaprasza je, oraz ich Pixie do Sali, gdzie przygotowała kilka sportowych ćwiczeń do treningu. ❧ WIĘCEJ O SALI GIMNASTYCZNEJ

* Szklarnia - są w niej uprawiane różne rośliny służące do eliksirów lub stosowania ich na różnych zajęciach. Eldora uczyła tam botaniki, ale gdy opuściła szkołę, miejsce to zostało zapomniane i uznane za tajemnicze miejsce. ❧ WIĘCEJ O SZKLARNI ALFEI

* Muzyczna Kafejka - tam uczennice mogą odpocząć i napić się koktajli oraz posłuchać muzyki lub zagrać na instrumentach.

* Tajemne komnaty Alfei - znajdują się tam różne starożytne i magiczne przedmioty. Mieszczą się tam posągi Trzech Mistrzyń Alfei.

Pierwsze piętro:
* Apartamenty studentek - to tam mieszkają uczennice i większość czasu spędzają na odrabianiu prac domowych lub poświęcają go swojemu hobby albo rozmawiają ze współlokatorkami. Wraz z sypialniami w apartamencie mieści się łazienka.

* Kwatery nauczycieli - w tym miejscu nauczyciele mają swoje pokoje. Profesorowie czasami też mają współlokatorów, tak jak to jest z apartamentami studentek.

* Gabinet dyrektor - to tam pracuje dyrektor szkoły i gdzie oficjalnie przyjmuje gości. Znajduje się tam magiczne lustro, przez które może obserwować całą szkołę oraz jest urządzenie, dzięki któremu komunikuje się z innymi szkołami magii.

* Gabinety innych nauczycieli również znajdują się na tym piętrze, m. in. gabinet Gryzeldy.

* Sala Zaklęć - jest to tajemna część Alfei i tylko nauczyciele mogą się do niej dostać. Według Faragondy jest to serce szkoły. W Sali Zaklęć znajdują się: biblioteka, w której znajdują się księgi o magii i jej historii oraz hol, w którym wiszą portrety wszystkich wrogów Magicznego Wymiaru. ❧ WIĘCEJ O SALI ZAKLĘĆ

* Komora symulacyjna - miejsce, gdzie przeprowadzane są symulacje za pomocą komputera stworzonego z zaawansowanej techniki oraz magii. Może również służyć do teleportacji w inne miejsca Magicznego Wymiaru. Dzięki niemu można także przedstawiać różne projekcje w szkolnym amfiteatrze. Za Symulator odpowiedzialny jest profesor Palladium.
* Amfiteatr - miejsce, gdzie przeprowadzane są spotkania z dyrekcją i nauczycielami, szczególnie, kiedy nadchodzi jakieś niebezpieczeństwo. Organizowane są tam takie zajęcia, jak nauka tańca czy zajęcia praktyczne oraz egzaminy.

* Biblioteka - znajduje się tam wiele książek o różnej tematyce. Bibliotekarką jest pani Barbatea. Mieszczą się tam Złote Wrota, gdzie przechowywana jest najważniejsza i najcenniejsza wiedza Alfei. Zawiera wiele ksiąg i zwojów napisanych przez starożytnych i potężnych czarowników.

* Pokoje, w których mogą mieszkać goście. Winx tam zamieszkały, kiedy wróciły do Alfei w sezonie piątym.

Czarodziejska Sala Zegarów to pokój w Alfei, który pomaga Czarodziejkom Sirenix zobaczyć przeszłość i odsłonić jej sekrety. Jest to forma chronomagii. Miejsce to pomaga Bloom dowiedzieć się co się stało z Politeą oraz jak ją później znaleźć. Za wejście stanowi wielki zegar, a aktywowany magią pozwalał użytkownikowi na wejście do sali wypełnionej zwierciadłami, które układały się w długie łańcuchy. Lustra pokazują co wydarzyło się w przeszłości. ❧ WIĘCEJ O CZARODZIEJSKIEJ SALI ZEGARÓW


Wieże:
* Wieża Północna - w niej znajduje się Magiczne Archiwum, w nim można znaleźć rzadkie księgi, jak i również Kodeks. Sekretnego archiwum strzeże Pixie Concorda.
* Na wieżach mieści się taras widokowy.

Inne lokalizacje:
* Podziemne tunele łączące Alfeę z innymi szkołami magii. Wybudowane w czasach starożytnych na wypadek ataku.
* Część lasów wokół szkoły jest używana do testów, egzaminów czy treningów. Nie wiadomo, czy te części lasu należą do szkoły czy nie.
* Przystanek autobusowy, z którego można odjechać do lub z Magix albo innych miejsc.

* Woliera w Alfei, do której można dostać się dzięki magii, gdyż jest większa od szkoły. Podobna do olbrzymiego ogrodu, w którym można znaleźć olbrzymie kwiaty i gigantyczne ptaki. Mimo, że magia może otworzyć przejście, ludzie znajdujący się wewnątrz nie mogą korzystać z mocy. ❧ WIĘCEJ O WOLIERZE ALFEI


Sezon 1: Podczas trwania serii, Alfea stanowi dla Winx bazę operacyjną, szkołę i drugi dom. Podziemne tunele łączą wszystkie trzy szkoły, a Trix wykorzystały je, aby dostać się do szkoły czarodziejek podczas balu na cześć nowych uczniów. Wiedźmy próbowały zmienić podarunki dla wróżek na jaja z wężo-szczurami, jednak Winx pokrzyżowały im plany. W odwecie za wtargnięcie do Chmurnej Wiezy, Trix wyczarowały potwora, który zaatakował Alfeę, ale i tym razem Winx udało się pokonać wiedzmy. Następnie Trix wysyłają potwora żywiącego się koszmarami i chciały ukraść Bloom jej moce. Winx udało się powstrzymać potwora z pomocą Faragondy. Po pewnym czasie Trix zaatakowały Alfeę swoją Armią Ciemności, jednakże nie udało im się pokonać obrońców szkoły czarodziejek. Po kilku stoczonych bitwach wojska Trix zostały zniszczone dzięki Bloom, a z tej okazji urządzono przyjęcie na dziedzińcu szkolnym. Mirta i Knut zamieszkali w Alfei.

Sezon 2: W odcinku pierwszym Bloom odkrywa Magiczne Archiwum. Tam spotyka małą wróżkę Concordę, która opowiada jej o Pixies oraz zwierzątkach Pixie. Klub Winx poznaje Laylę, a po pewnym czasie pojawia się również nowy nauczyciel - profesor Avalon. Symulator zostaje sabotowany przez Jareda, magika z Czerwonej Fontanny, kontrolowanego przez Darcy. Bloom zmienia się w Mroczną Bloom i o mały włos nie niszczy całego Magicznego Archiwum w poszukiwaniu Kodeksu. Pozostałe Winx postanawiają z nią walczyć, jednakże Mrocznej Bloom udaje się przekazać Kodeks Darkarowi. Profesor Avalon (który rzucił czar na Bloom) zdejmuje zaklęcie z czarodziejki Smoczego Płomienia i dziewczyna wraca do dawnej postaci. Winx, wraz ze Specjalistami, wyruszają do Krainy Dzikich Gór. Moc czarodziejek nie jest aktywna do czasu, gdy zdobywają Charmix. Gdy Bloom zostaje porwana, Winx i Specjalisci udają się do twierdzy Darkara aby uratować przyjaciółkę. Okazuje się, że Bloom znowu stałą się zła i dopiero dzięki Sky'owi zostaje znowu sobą. Winx powstrzymują Darkara używając czaru konwergencji i niszczą go raz na zawsze.

Sezon 3: Valtor, wraz z Trix, wydostaje się z Wymiaru Omega. Layla udaje się na Anddros, gdyż dzieje się coś złego na jej planecie, a Winx wybierają się na Solarię, gdzie organizowany jest Bal Księżniczki na cześć Stelli. Chmera, która otrzymała moce od Valtora, rzuca czar na czarodziejkę Słońca i Księżyca i ta zmienia się w potwora, a jej ojciec jest pod wpływem czaru Cassandry. Stelli udaje się złamać zaklęcie i staje się ponownie sobą. Po rozpoczęciu roku szkolnego, Winx dowiadują się, iż aby stać się pełnoprawnymi wróżkami, muszą zdobyć transformację Enchantix. By tego dokonać, muszą uratować kogoś ze swojej rodzinnej planety. Layla zdobywa swoją transformację podczas misji na Andros, wraz z Winx, poza Stellą, która została w Alfei aby kryć dziewczyny. Czarodziejki zostają zaproszone na tysiącletnią rocznicę królestwa Heraklionu. Tam Diaspro używa swoich mocy, aby zaczarować Sky'a i zwraca go przeciwko przyjaciołom. Stella zdobywa Enchantix ratując swojego ojca. Winx (z wyjątkiem Layli i Tecny) wyruszają na Heraklion, gdzie Stella odczarowuje Sky'a za pomocą swojego Magicznego Pyłu. Trix i Valtor zaczarowują wiedźmy z Chmurnej Wieży i rozkazują im, aby zaatakowały Alfeę. Podczas gdy wróżki bronią szkoły, Trix chcą wykraść księgi czarów z biblioteki i trafiają na Galateę, która je do ich prowadzi. Na szczęście Winx (oprócz Layli i Stelli) ratują czarodziejkę oraz drogocenne księgi, a Musa zdobywa Enchantix. Tymczasem Valtor rzuca zaklęcie na Faragondę. Winx szukają dyrektorki, a gdy ją znajdują, dowiadują się, iż Faragonda została zaczarowana. Czarodziejki wyruszają do Linfei, aby zdobyć trochę wody z łez Czarnej Wierzby. Misja zakończyła się sukcesem. Wszystkie Winx po kolei zdobywają Enchantix i są w stanie pokonać Valtora, chociaż moce Bloom są niekompletne. Mimo to udaje jej się pokonać złego czarownika.

Tajemnica Zaginionego Królestwa: Hagen, kowal Kompanii Światła, przybywa do Alfei. Uczestniczy w ceremonii, na której Winx (oprócz Bloom) stają się pełnoprawnymi wróżkami strażniczkami oraz absolwentkami szkoły. Wkrótce potem czarodziejki wracają na swoje rodzinne planety. Później, po podróży na Domino, Winx, wraz ze Specjalistami, wraca do Alfei aby pomóc Rivenowi, który został zaczarowany i stał się marionetką Mandragory. Zła czarownica, pod rozkazami Trzech Prastarych Wiedźm, atakuje szkołę, aby porwać Bloom. Zostaje jednak pokonana przez czarodziejki oraz nauczycieli. Z pomocą Pixies, Winx i pracownikom Alfei udaje się odbudować szkołę.

Sezon 4: Winx przybywają do Alfei. Tam młode uczennice podziwiają je za to, iż zostały pełnoprawnymi wróżkami Enchantix. Czarodziejki przyjmują od Faragondy ofertę pracy jako nauczycielek. Otrzymują od pani dyrektor małe skrzydła Enchantix, dzięki którym mogą dostać się do tajemniczego archiwum Alfei, czyli Sali Zaklęć. Tam Faragonda opowiada im o nowej transformacji - Believix. Wróżki demonstrują swoje moce na dziedzińcu. Jedna z nowych uczennic - Clarice - nie jest tym zachwycona i uważa Winx za puste księżniczki. Tecna i Palladium tworzą tor przeszkód, przez który przechodzą Bloom, Layla i Flora. Podczas lotu tej ostatniej, Clarice sabotuje konstrukcję i dochodzi do wypadku. Clarice wrabia w to Alice, która zostaje wyrzucona ze szkoły. Flora chce porozmawiać z młodą czarodziejką, ale na dziedzińcu spotyka Czarowników z Czarnego Kręgu, którzy chcą wiedzieć, gdzie jest Bloom, a gdy czarodziejka odmawia, atakują ją. Winx przybywa na miejsce. Okazuje się, iż czarownicy chcieli Bloom, gdyż, według nich, to ostatnia czarodziejka z Ziemi, jednak krąg jej nie przyjmuje. Czarownicy postanawiają szukać innej wróżki. Winx również postanawiają ją znaleźć.

Magiczna Przygoda: Faragonda, wraz z Griffin, prowadzi ceremonię z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zostaje ona przerwana przez Trix (które stały się sojuszniczkami Trzech Prastarych Wiedźm pod koniec pierwszego filmu). Wiedźmom udaje się ukraść magiczny kompas. Później, uczennice tracą swoje moce z powodu zniknięcia białej magii.

Sezon 5: Czarodziejki ponownie pojawiają się w Alfei. W tym czasie Roxy zaczyna uczęszczać do szkoły dla wróżek. Znowu ukazano Magiczne Archiwum, gdzie została ukryta Księga Sirenix, której szukają Winx.

Tajemnica Morskich Głębin: Na dziedzińcu Alfei Winx witają nowe czarodziejki. Mówią o różnych talentach ukrytych w środku czarodziejki. Po powitaniu, Bloom wraz z Kiko wyjeżdza do Gardenii, aby spędzić cały dzień ze Sky'em.
W Alfei Bloom odzyskuje przytomność. Flora mówi jej, że coś jest nie tak w Nieskończonym Oceanie i Stella pyta Bloom, gdzie jest Sky. Czarodziejka Smoczego Płomienia odpowiada jej, że Sky został porwany przez Trix i zabrany do Nieskończonego Oceanu. Mówi im, że muszą szybko ruszać do Nieskończonego Oceanu i ocalić Sky'a. Ale ku ich przerażeniu otrzymują wiadomość od Omni, że Tritannus zamknął wszystkie bramy do Nieskończego Oceanu. Faragonda mówi im, że mogą przejść przez jedną bramę - Oblivion. Ostrzega je jednak, że wymiar ten jest bardzo niebezpieczny i mają bardzo małe szanse na wydostanie się stamtąd. Winx decydują się przejść przez portal Oblivion i przemieniają się.
Później widziano Winx, gdy tańczą w Alfei.

Sezon 6: W sezonie szóstym, Daphne dołącza do Alfei jako nauczycielka Historii Magii. Stella otwiera butik w szkole, aby udzielać porad modowych uczennicom i projektować swoje stroje. Pixie postanowiły przygotować przyjęcie dla Faragondy z okazji 100 rocznicy bycia dyrektorką. Layla otwiera siłownię, dzięki czemu czarodziejki mogą poćwiczyć po tym, gdy utraciły swoje moce i być wstanie walczyć bez magii. Flora i Winx szukały sposobu, aby zlokalizować Eldorę na podstawie jej wyjątkowego kwiatu. Wtedy to rozpoczęły poszukiwania i odkryły sekretną szklarnię, którą potem zaczęła się opiekować Flora. Alfea ma więcej tajemniczych miejsc. Musa odkryła Muzyczną Kafejkę i zaczęła udzielać uczennicom lekcję muzyki, jak również uczyć gry na instrumentach. Daphne pokazuje Winx tajne pomieszczenie, w którym znajdują się starożytne przedmioty, a także trzy posągi Trzech Mistrzyń Alfei.

Znane uczennice Alfei:
* Klub Winx
* Roxy
* Mirta
* Nova
* Krystal
* Galatea

Pracownicy Alfei:
* Dyrektor Faragonda - jest to miła osoba, która troszczy się o swoje uczennice, jednakże nie uniknie zadania kary, jeśli jest to konieczne. Uczy magii konwergencji.
* Inspektor Gryzelda - jest zastępcą dyrektor szkoły. To zdyscyplinowana osoba, jednak, chociaż wydaje się zła, potrafi być miła. Uczy wróżki obrony i nowych zaklęć.
* Profesor Palladium - to elf uczący Eliksirologii. Uczył również uczennice jak słuchać głosu natury, a także zajmuje się Symulatorem.
* Profesor Wizgiz - jest to niski człowieczek uczący Metamorfosymbiozy (zmiany z jednej formy na drugą).
* Klub Winx - czarodziejki zostały nauczycielkami po skończeniu szkoły i staniu się wróżkami Enchantix oraz opiekunkami swoich światów. Pierwszego dnia zostały zaatakowane przez Czarowników z Czarnego Kręgu, a po tym udały się na Ziemię w poszukiwaniu ostatniej czarodziejki Ziemi. Po sukcesie swojej misji zrezygnowały z pracy i zostały w Gardenii, gdzie mają swój sklep oraz kapelę muzyczną. W sezonie piątym wracają do Alfei w celu szukania Księgi Sirenix oraz po to, by trenować.
* Dafne - w sezonie szóstym Dafne została nauczycielką Historii Magii.
* Profesor DuFour - rzadko pojawia się w serialu. Uczy etykiety, jak i również magii - kładzie duży nacisk na formule zaklęć. Kiedyś akompaniowała matce Musy.
* Profesor Avalon - uczy Magiofilozofii - połączenia magii i filozofii. Lubią go wszystkie uczennice poza Tecną, która uważa, iż jest on potworem. Pod koniec sezonu drugiego okazuje się, że szpieg Darkara przebrał się za profesora, gdyż prawdziwy Avalon został schwytany.
* Profesor Eldora - wykładała przez jakiś czas kwiatową magię. Później opuściła szkołę i zamieszkała na Ziemi.
* Knut - ogr, który zamieszkuje Alfeę po wydarzeniach z sezonu pierwszego. Pracuje jako woźny, a czasami jako DJ.
* Bibliotekarka Barbatea - szkolna bibliotekarka. Dba o większość swoich książek.
* Ofelia - szkolna pielęgniarka.
* Maestro Sfoglia - szkolny kucharz.

Ciekawostki:
* We francuskim dubbingu tytuł czwartego odcinka specjalnego nosi nazwę "Nuits noires a Alphéa". Nie wiadomo, czy to błąd w pisowni, gdyż we włoskim dubbingu nie używa się określenia "Alphea".
* W parku rozrywki zbudowanym przez studio Rainbow - Rainbow MagicLand - zrekonstruowano Alfeę.
* Wiek, w którym wróżki i wiedźmy mogą przystąpić do szkoły magii, to 16 lat i to w tym wieku Bloom odkryła swoje moce. To może być dlatego, iż moce wróżek oraz czarownic zmieniają się i mogą one wybrać, do której szkoły chcą się zapisać, tak jak to zrobiła Mirta. Mogą zmienić swoją decyzję do momentu, w którym uzyskają pełną transformację.
* Nazwa szkoły pochodzi od greckiej litery "a" (której znaczeniami są słowa "początek" lub "pierwszy"), co oznacza, że:
- Akademia Beta, której nazwa pochodzi od greckiej litery "b" i oznacza ona słowo "drugi", co odzwierciedla fakt, iż to Alfea jest najlepszą szkołą dla wróżek w Magicznym Wymiarze, a o Akademii Beta nigdy tak nie wspomniano.
- Nazwa Wymiaru Omega pochodzi od greckiej litery "o" oznaczającej "koniec czegoś".
* W pierwszym sezonie wspomniano, iż nauka w Alfei trwa pięć lat, jednak w pierwszym filmie (jak i w sezonie trzecim oraz czwartym) Faragonda powiedziała, że trwa ona trzy lata.
* Alfea jest jedyną szkołą magii, którą widzimy w sezonie czwartym. Sky i inni Specjaliści jedynie wspominają o Czerwonej Fontannie.
* Wszyscy wrogowie serii atakowali Alfeę z różnych powodów: Trix dlatego, aby zdobyć Płomień Smoka; Darkar chciał mieć Kodeks; Valtor zaklęcia Alfei; Trzy Prastare Wiedźmy, za pomocą Mandragory, miały na celu porwanie Bloom; Czarownicy z Czarnego Kręgu również przybyli po Bloom, a Tritannus, za pomocą Trix, pragnął zdobyć Księgę Sirenix.
* W sezonie piątym Roxy pierwszy raz pojawia się w Alfei, jak i również Winx, po długiej nieobecności w poprzednim sezonie, by znaleźć Księgę Sirenix.
* W dubbingu 4kids Alfea posiada własny hymn.
* Chociaż Alfea jest otoczona barierą, która nie wpuszcza niemagicznych istot, Faragonda może pozwolić im przejść do szkoły przez portal, co widzimy w 5x10 (odcinek "Magiczne święta"). Jak dotąd, do Alfei przedostali się jedynie Mike i Vanessa oraz dzieci z Gardenii.
* Imiona dwudziestu sześciu z pięćdziesięciu uczennic Alfei kończą się na literę "a".


obrazek
Faragonda jest dyrektorką Alfei - szkoły dla czarodziejek, sama była kiedyś jej uczennicą. Pomagała Bloom odkryć swoją przeszłość i jej prawdziwą moc. Była również członkiem Kompanii Światła. Jest osobą, która troszczy się o swoich uczniów, ale nie godzi się z nonsensami i zawsze dyscyplinuje je, kiedy nadchodzi taka potrzeba. Uczy czarodziejek magii konwergencji. Jej relacje z Griffin, dyrektorką Chmurnej Wieży, są dziwną mieszanką prawdziwej przyjaźni z lekką rywalizacją. W sezonie 3 okazuje się, że ta przyjaźń (pomiędzy nimi, a także dyrektorem Saladynem z Czerwonej Fontanny) ma związek ze wspólnego uczestnictwa w Kompani Światła, która miała za zadanie bronić planetę Domino przed Prastarymi Wiedźmami i Valtor'em. Jednakże Faragonda nie była obecna podczas ostatecznej bitwy z Czarownicami, ponieważ wszystkie magiczne moce członków Kompani zostały wyczerpane (jest to także przyczyna, dla której nie była w stanie powiedzieć Bloom, co się stało z jej rodzicami). Faragonda przyjaźniła się także z królową Marion i królem Oritel'em z Domino (również członkami Kompanii Światła) i była głęboko poruszona ich zniknięciem. Dyrektorka jest również silnie powiązana z każdą Winx, np. stwierdzając, że była bardzo dumna z Flory, kiedy uzdrowiła Drzewo Życia w Wiosce Wróżek.

Retrospekcje: Faragonda była kiedyś przyjaciółką Griffin. Była ona czarownicą, tak jak jej przyjaciółka, ale później stała się czarodziejką (podobnie jak Mirta). Faragonda, Griffin i Saladyn byli częścią Kompani Światła, które chroniło Domino, wspólnie z rodzicami Bloom - Oritel'em i Marion. Jednakże Kompania została rozwiązana, gdy Prastare Wiedźmy zniszczyły Domino. Następnie Faragonda została dyrektorką Alfei.

Sezon 1: Faragonda pojawia się po raz pierwszy podczas przemowy, wygłaszanej dla nowych czarodziejek Alfei. Po powrocie z Magix, ona i Griselda zdały sobie sprawę, że Bloom nie powiedziała im, kim jest naprawdę. Po tym jak oznajmiła, że pochodzi z Zieii, zaczęły się zastanawiać, czy czarodziejka Smoczego Płomienia rzeczywiście jest z tej planety, ponieważ magia zniknęła stamtąd dawno temu. Później, kiedy złapano Winx podczas skradania się po Chmurnej Wieży, w celu odzyskania pierścienia Stelli, którego ukradły Trix, zostają uziemione, a ich moce zostają zabrane. Gdy wszyscy opuścili szkołę, Winx musiały sprzątać całą szkołę. Wówczas Trix włamały się do Alfei, aby ukraść Płomień Smoka. Wyruszyły do biura Faragondy, gdzie czarodziejki i Specjaliści zastawili na nie pułapkę. Powrót Faragondy przerwał pojedynek, wysyłając tym samym Trix z powrotem do Chmurnej Wieży, informując przy tym Griffin o ich wyczynach. Faragonda była także obecna podczas konkursu Miss Magix. Siedziała wtedy na jednych z przednich siedzeń. Po tym jak Bloom opuściła Alfeę i powróciła po krótkim czasie (Trix ukradły jej Płomień Smoka), Dyrektorka zaczęła opowiadać, że Trix są następczyniami Prastarych Wiedźm. Zdała sobie także sprawę z tego, że czarownice planują zaatakować Magiczny Wymiar. Następnie została poinformowana, że przejęły Chmurną Wieżę, a Griffin jest więziona w lochach. Później po próbie odzyskania Smoczego Płomienia, Faragonda wysłała Bloom i innych na Domino, aby odzyskała swoje moce. Jednak tak się nie stało, a Czerwona Fontanna upadła. Alfea została ostatnim celem Trix. Pierwsza fala ataków nie powiodła się, więc siostry postanowiły także wziąć udział w bitwie. Faragonda nie straciła nadziei związanych z Bloom, której udało się ostatecznie odzyskać swoje moce i pokonać Trix. Po wszystkim wraz z innymi nauczycielami, odprężyli się przy jednym ze stołów na imprezie.

Winx Club: Odcinek Specjalny: Kiedy Bloom i Stella wchodzą do Alfei, zostają dostrzeżone przez Griseldę, która kwestionuje wygląd Bloom. Faragonda wyjaśnia jej, że jest na liście i wita nowych uczniów w Alfei, wygłaszając powitalne przemówienie i ostrzegając je przez czarownicami z Chmurnej Wieży oraz że zajęcia rozpoczynają się o godzinie ósmej. Kiedy Winx dostają karę i sprzątają szkołę, nie posiadając przy tym żadnych mocy, Trix zaatakowały je i wysłały minotaura. Podczas tego zajścia nie było nikogo oprócz Winx i Specjalistów. Jednak Faragonda wróciła do swojego biura, ujrzała Trix i wygoniła je mówiąc, że o wszystkim dowie się Griffin. Po tej sytacji Faragonda jest zadowolona, a Winx otrzymują z powrotem swoje moce.

Zemsta Trix: Faragonda przychodzi do Biblioteki, aby zatrzymać książki, które zaczęły latać wokół Bloom (chciała ona znaleźć informacje o Daphne). Po tym jak Bloom opuszcza pomieszczenie, Faragonda podnosi jedną z książek widząc, jakie zawiera informacje o Daphne i każe umieścić ksiażki z powrotem na półki i zamknąć bibliotekę. Tłumaczy Barbatei, że istnieją potężnę siły na wyciągnięciu ręki. Po wiosennej przerwie, Faragonda wzywa Bloom do jej biura i pokazuje wizję z Daphne i Jeziorem Roccaluce. Później Faragonda wraz z Saladinem i Griffin są świadkami walki Bloom z Diaspro i jej dewastacji po dowiedzeniu się prawdy na temat Sky'a. Poprosiła o przebaczenie Saladina w imieniu uczennicy, która zakłóciła przedstawienie.

Sezon 2: Podczas nowego roku Alfei, Faragonda przedstawiła nową uczennicę Laylę, która opowiedziała o Lordzie Darkarze, który porwał Pixie, a także o tym, że próbowała je uwolnić, lecz bez powozdenia. Faragonda wysyła tylko Bloom i Stellę aby pomogły Layli, ponieważ Tecna była potrzebna w szkole, moce Flory są bezużyteczne w podziemiach, a czary Musy mogłyby być niebezpieczne. Po udanej misji uratowania Pixie, Faragonda kazała im pozostać w Alfei, obawiając się, że ich wróg Darkar, będzie podążać za nimi i znajdzie Wioskę Wróżek. Po ataku na Czerwoną Fontannę, Faragonda zdała sobie sprawę, że Valtor chce zdobyć 4 fragmenty kodeksu. Na początku nie ujawnia zbyt dużo o tym facie Winx, mówiąc jedynie, że są cztery części i wszystkie znajdują się w 3 szkołach (Alfea, Czerwona Fontanna, Chmurna Wieża) oraz w Wiosce Wróżek. Kiedy Winx udały się na Ziemię, bez żadnego pozwolenia, Faragonda zaczyna martwić się o nie, a Griselda wpada w furię, uważając to za nieodpowiednie zachowanie. Później Faragondzie udaje sie je zlokalizować i ratuje ich przed mężczyznami, na których używały magię. W krótce Faragonda wysłała Winx i Mirtę do Chmurnej Wieży, aby lepiej zrozumiały mroczną moc i mogły pokonać Darkara. Jednak nie tylko straciły Kodeks w Chmurnej Wieży przez Trix, ale także ich przyjaźń stała się niestabilna. Kiedy moce Bloom stały się mroczne, a ona sama została opętana przez Darkara, ukradła z Alfei Kodeks. Nastęnie Faragonda wysłała Winx do Krainy Dzikich Gór. Tymczasem ona sama pozostała w Alfei, pozyskując nowe informacje od Darkara, iż ukradł ostatnią część Kodeksu z Wioski Wróżek. Gdy Winx wróciły, nie tylko pozyskały Charmix, ale ich przyjaźń znów stała się silna. Dowiedziały się o Kodeksie i Darkarze. Kiedy Avalon pojawił się, Winx zdały sobie sprawę, że Bloom jest z fałszywym Avalon'em w klasie. Próbowały ostrzec Bloom o niebezpieczeństwie, ale było już za późno. Została porwana i przeniesiona do zamku Darkara. Faragonda zdecydowała, że muszą go pokonać, jeśli chcą go powstrzymać. Na początku nie uczestniczyla w misji, ale zaczęła się martwić o Winx i Specjalistów. W końcu pojawiła się i oferowała swoją pomoc w ostatecznej bitwie przeciwko Darkar'owi. Udało jej się także zatrzymać Karborg'a z pomocą Griffin i Codatorty. Podarowała replikę Kodeksu Pixie Strażniczce i wysłała ją do Winx, aby mogły otworzyć portal do Relix. Darkar został pokonany, a jego zamek uległ zniszczeniu.

Sezon 3: W sezonie trzecim, Faragonda rozpoczyna rok szkolny mówiąc o Enchantixie uczcniom na III roku. Później odkrywa tożsamość Valtor'a dla Winx, tłumacząc, że ma szczególny interes związany z Bloom, córką Mariona i Oritela, którzy pokonali Valtora, "syna" Prastarych Wiedźm, gdy Domino zostało zniszczone. Faragonda rozpoczyna opowieść o Kompani Światła, mówiąc, że razem z Griffin i Saladinem współpracowali z biologicznymi rodzicami Bloom, którzy ją założyli, aby pokonać Prastare Wiedźmy i Valtora. W połowie sezonu, Valtor przejmuje kontrolę nad Chmurną Wieżą i używa mrocznych zaklęć do kontrolowania umysłów czarownic, które potem wysyła do zaatakowania Alfei. Podczas bitwy, nastąpiła zaciekła walka pomiędzy Faragondą a Valtorem. Zakończyła się ona klęską Dyrektorki, która została przemieniona w drzewo przez Czarownika. Kiedy Winx dowiadują się o tym, udają się na Linpheę, aby znaleźć dla niej lekarstwo. Dowiadują się, że tylko łzy Czarnej Wierzby mogą ją uleczyć. Po walce z Trix, podczas której Flora ratuje Miele i zdobywa Enchantix, Winx udało się nabrać łzy z Wierzby i uleczyć Faragondę. Następnie Dyrektorka dowiaduje się, że Portal Omega na Andros niszczy obydwa światy. Powiedziała o tym Layli i pozostałym, dając tym samym pozwolenie na udanie się tam i powstrzymanie katastrofy. Gdy Tecna otrzymała Enchantix za uratowanie Andros, Faragonda wiedziała, że Winx będą chciały zemścić się na Valtorze, więc uziemiła je, aby nie stracić też ich. Jednak Winx udały się do Chmurnej Wieży i Bloom o mało nie została zabita przez Valtora, ale potem Faragonda i Saladin uwolnili Griffin. Następnie stanęli przeciwko Valtorowi, aby Winx uwolniły Bloom z lodu a także ogniu, które zaatakował następnie Valtora. Po powrocie do bepiecznej Alfei, Faragonda wysłałą Bloom na Pyros, gdzie mogłaby zdobyć Enchantix i ponownie stawić czoła Valtorowi. Bloom wróciła, ale powysłuchania wiadomości, że Tecna została odnaleziona w Wymiarze Omega, udała się tam i razem wrócili do Alfei. Faragonda wysyła Winx, aby znalazły Wodne Gwiazdy w Złotym Królestwie, które były przeciwieństwem Smoczego Płomienia, z którego czerpał Valtor moc. Po tym, jak Czarnoksiężnik zaaranżował pojedynek z Faragondą, Griffin i Saladinem, oznajmił, że jeżeli wygra to dostanie wszystkie czary z Alfeii i Czerwonej Fontanny, a jeśli przegra to odda wszystkie skradzione zaklęcia z powrotem do ich właścicieli. Valtor jednak zastosował iluzję, powodując, że Faragonda i pozostali zobaczyli siebie jako Valtora. On w tym czasie zakradł się do Alfei, starając się dodać zaklęcia i zwoja do swojej kolekcji. Jego próba nie powiodła się z powodu Bloom i jej zdolności do wyczcuwania energii Smoczego Płomienia. Następnie użyła Wodnych Gwiazd i zniszczyła czar iluzji. Faragonda uświadomiła sobie, że była to pułapka. Następnie wraz z innymi czarodziejkami udały się na planetę, która była ostatnią ofiarą Valtora, aby dowiedzieć się o jego aktualnym miejscu pobytu. Choć nie znalazły nic, była szczęśliwa, że Digit i inne Pixie widziały Valtora w lesie, podczas obrony zaklęć z Wioski Wróżek. Po wyśmianiu Valtora przez Trix, wściekły Czarnoksiężnik użył zaklęcia żywiołów i wysłał ogień do Alfei. Faragonda chroniła uczniów cały czas, aż Valtor poniósł porażkę. Bloom jednak nadal wyczuwała jego obecność. Wkrótce Valtor porwał Sepcjalistów i próbował ostatecznie zlikwidować Bloom, jednak to on został pokonany.

Tajemica Zaginionego Królestwa: W tym filmie, Faragonda widziana jest poraz pierwszy w zamku Hagena w Hoggar, do którego teleportowała się, aby uratować Winx. Później widzimy ją w swoim biurze, kiedy mówi Haggenowi, że może być sposób, aby pomóc Bloom odnaleźć jej rodziców i Domino. Faragonda uczestniczyła także w walce z Mandragorą i jej owadami. Użyła wtedy potężne zaklęcie, wysyłając Mandragorę do Obsydianu.

Sezon 4 :W tym sezonie Faragonda zaprasza Winx, aby zaczęły uczyć w Alfei. Zaprowadza je Sali Zaklęć informując ich o transformacjach, jak np. Believix i pokazuje Bloom potrety wszystkich złoczyńców w Magix, włączając w to Trix, Prastare Wiedźmy, Darkara i Valtora. Po ataku Ogrona na Alfeę, Faragonda pomaga Winx mówiąc im, aby udały się do Drzewa Życia, gdzie dowiedzą się, gdzie znajduje się ostatnia czarodziejka Ziemii. W Gardenii, gdzie Winx miały ją znaleźć, Faragonda (z pomocą Tecny) jest w stanie komunikować się z Winx z Alfeii za pośrednictwem kamery internetowej. Później Faragonda otrzymuje Biały Krąg od Bloom, żeby mogła go bliżej zbadać, ale dowiaduje się, że nie może tego zrobić. Faragonda pomaga Winx i daje im rady przez cały sezon o tym, jak mogą obudzić w ludziach wiarę w magie na nowo. Zaprasza równnież Roxy do Alfei, która na początku odmawia, ale później zmienia zdanie. Kiedy Morgana zaczyna atakować ludzi i Czarowników z Czarnego Kręgu, Faragonda mówie, że Winx potrzebują zdobyć Sophix i Lovix, aby je pokonać. Na koniec sezonu pojawia się w Gardenii w Frutti Music Bar, gdzie cieszy się z występu Winx, a także tańczy. Następnie mówi Roxy, że może jeszcze się zapisać do Alfeii, która z chęcią ją przygarnie.

Magiczna Przygoda: Faragonda wita wszystkie nowe czarodziejki i czarownice, które będą w tym roku uczęszczać do Chmurnej Wieży i Alfei. Podczas uroczystości, Trix zamieniają uczennice w żaby, a Faragonda pomoga im wrócić do ludzkiej formy. Sprawdza także, czy z Winx jest wszystko w porządku i wysyła je do Gardenii. Wówczas nagle pozytywna magia znika.

Sezon 5: Faragonda po raz pierwszy w tym sezonie pojawia się w odcinku "Lilo". Informuje wtedy Winx, że po tylu wiekach, Lilo wkrótce zakwitnie ponownie na Ziemi. Ujawnia również, że Lilo nie może wspaść w niepowołane ręce oraz że musi zostać posadzone przed zachodem słońca. Później wita nowych uczniów w Alfei, przedstawiając im Roxy i Winx. Gdy Griselda jest w złym humorze przez nowych uczniów, którzy kręcą się wokół Winx, Faragonda mówi jej "Tak, też mi ich brakowało". Po tym Winx mówią Faragondzie o Tritannusie, a ona zaczyna opowiadać Sirenix'ie, mocy starożytnych czarodziejek, której przez długi okres nikt nie zdobył (prawdopodobnie 20 lub więcej lat), po tym jak otrzymała go Daphne. Mówi także Bloom, gdzie znajduje się lokalizacja Księga Sirenix, która podpowie im jak zdobyć Sirenix. Kiedy Winx ją odnajdują i zdobywają Harmonix, który pomoże im zrealizować Misje Sirenix, Faragonda ostrzega ich, że ta moc jest przekleństwem. Prastare Wiedźmy nałożyły na transformację klątwę, która może odebrać magiczne moce na stałe, jeśli nie odnajdą na czas Klejnotów Pewności Siebie, Empatii i Odwagi.

Magiczne moce i zdolności: Faragonda wydaje się być bardzo silna, skoro była w stanie pomóc pokonać Valtora i Darkara. Nigdy nie przekształciła się i nie wiadomo jaką ma moc. Według Griffin, Dyrektorka posiada transformację Enchantix. Może także tworzyć iluzje, tarcze, magiczne wybuchy energii. Używa także czary, które zwiększają siłę wybranego celu. Kiedy Faragonda połączy swoje siły z Saladinem i Griffin, są wstanie rzucić potężne zaklęcia. Źródłem mocy wydaje się być natura, ponieważ zwykle jej czary są koloru zielonego. Stworzyła także wystarczająco silną tarczę, aby zablokować zaklęcia Valtora, a także strzelać wiązkami energii.

- Faragonda i Mirta są jedynymi postaciami, które na początku były czarowicami, a następnie stały się czarodziejkami.
- Larisa Oleynnik użycza głos zarówno Faragondzie jak i Icy. Głos Icy brzmi chłodno i diabelsko, a Faragondy życzliwie i dobrodusznie.
- Jej osobowość i rola pomocy Bloom w misjach, jest podobna jak u Albusa Dumbledore z serii Harry Poter.
- Jej walka z Valtorem w sezonie 3 odzwierciedla również bitwę pomiędzy Dumbledorem a Voldemortem w piątej księdze "Zakon Fenika".
- W wersji 4Kids stwierdzono, że Faragonda i Griffin umawiały się z Saladinem.
- Często określana jest jako "Pani Faragonda", co oznacza, że Faragonda to prawdopodobnie jej nazwisko.
- Głos Faragondy słyszymy również w narracji w dubbingu Nickelodeon (eng).obrazek
Profesor Wizgiz jest nieco ekscentrycznym profesorem-krasnoludkiem, który uczy w Alfei. Naucza sztuki przemiany z jednej postaci w drugą, którą nazywa się również Metamorphosimbiosis. Ma bladożółtawą skórę, czarne uczy i długie, elfie uszy. Ma również jasnobrązowe brwi i włosy. Nosi duży, zielony kapelusz czarodzieja oraz koszulę w żółte paski z długimi rękawami. Na wierzchu nosi zielony kostium i nosi czarne buty. Może być bardzo poważny, a także zabawny. Jest postrzegany jako osoba odważna i zaradna przez cały sezon, choć większość jego wystąpień miała miejsce w pierwszym sezonie. Pokazał, że troszczy się nie tylko o stopnie i zdolności uczniów, ale też jest zdolny do podejmowania dobrych decyzji.

Sezon 1: Uczy on Bloom i Winx sztuki przekształcania wyglądu ich ciał w cokolwiek, czego tylko pragną, aby im pomóc w wypadku, kiedy będą musiały się ukryć. Walczył w bitwie o Alfeę przeciwko Armii Ciemności.

Sezon 2: Wrócił i miał niewielką rolę w tym sezonie.

Sezon 3: Znów miał małą rolę w sezonie trzecim.

Sezon 4: Gdy tylko pojawili się Czarownicy Czarnego Kręgu, by zaatakować Alfeę, rzucił zaklęcie snu na mieszkańców Alfei.

Sezon 5: Wizgiz pojawił się w "Klejnocie Empatii", ucząc uczennice Alfei o tym, jak czary zmieniają się z wiekiem. Miał większą rolę.

Sezon 6: W Legendarium był widziany kilka razy podczas mowy Faragondy i na jubileuszowej imprezie.

Tajemnica Zaginionego Królestwa: Wizgiz pojawia się, gdy naucza swoich uczniów. Kiedy Mandragora i jej kreatury zaatakowały, to pomógł w obronie szkoły poprzez przemienienie się w słonia, by pomóc Mircie, którą zatrzymał przed użyciem czarnej magii. Pomógł też odbudować Alfeę z Winx, ich Pixies, Faragondą, Griseldą i Palladiumem.

Magiczna Przygoda: Pojawił się tylko w komercyjnej reklamie innych szkół, w Alfei, kiedy to reporter ją pokazywał.

Zdolności magiczne
Wizgiz jako nauczyciel metamorfozy przekształcić ciało w nową postać, której potrzebuje.

Znane transformacje
- Mysz
- Słoń
- Griselda

Ciekawostki
- Jest nauczycielem, który najdłużej uczy w Alfei.
- Jego aktor głosowy w wersji Nickelodeon podkłada głos także Kiko.
- W komiksach okazuje się że jest on uczulony na cabbage-apple, ponieważ przypomina mu ono o wielu obrzydliwych rzeczach.
Profesor Palladium to elf, który naucza w Alfei. Uczy eliksirologii, uroków, działania symulatora oraz (w odcinku "Czarne Bagna") nauczył czarodziejki jak należy słuchać głosów natury.

Wygląd
W pierwszym sezonie miał szpiczaste uszy, ciemne oczy, długie, ciemnopomarańczowe włosy, a jego grzywka była podzielona na dwie strony. Był chudy. Nosił bladożółtą koszulę z długimi rękawami i kołnierzem, czerwoną muszkę, ciemnooliwkową kamizelkę oraz jasnobrązowe spodnie z czerwonymi zakolanówkami. W sezonie drugim jego wygląd się zmienił. Od tamtej pory ma jasne oczy i jest bardziej umięsniony. Jego włosy wciąż są długie, aczkolwiek mają jaśniejszy kolor i żółte pasemka. Ponadto ma boczny zarost. Ubiór składa się z koszuli z długimi rękawami w kolorze kości słoniowej z kołnierzem, spodni, apaszki w kolorze morskim, zielonej kamizelki i kozaków.

Sezon 1
Palladium w pierwszym sezonie był nerwowym i niezbyt pewnym siebie nauczycielem, ale za to bardzo miłym i sympatycznym. Mimo tego uczennice nie okazowały mu żadnego szacunku. Pokazał jednak, że jest bardzo dobrym wojownikiem, kiedy Trix wysłały Armię Ciemności na Alfeę. Okazało się również, że wiele wie o naturze podczas wycieczki na Czarne Bagna, gdzie nauczył czarodziejki z pierwszego roku podążać za głosem natury. Na końcu sezonu świętował z innymi zwycięstwo w bitwie.

Sezon 2
Palladium stając się elfem, stał się również mniej roztargnionym i bardziej stanowczym profesorem. Od tamtej pory jest szanowanym nauczycielem i może ostro ukarać za złe zachowanie uczennicę. Można to zauważyć, kiedy Amaryl chciała zaatakować Stellę. Palladium zatrzymał zaklęcie i zagroził czarodziejce usunięciem ze szkoły. Można go również zobaczyć w różnych scenach z udziełam profesora Avalona. Chociażby kiedy oczy Avalona zostają oplute przez rośline, Palladium ulecza go. W tym też odcinku Kodeks zostaje skradziony z Wioski Wróżek, profesor został oszukany przez Avalona pomagając w ten sposób przy krzadzieży.

Sezon 3
W trzecim sezonie profesor nie odbywa znaczącej roli i najczęściej jest pokazany z większością innych nauczycieli. Jedynie w odcinku "Oblężenie Alfei" razem z niektórymi z uczniów tworzy barierę ochronną po ataku czarownic, niszcząc przy tym starą. uczestniczy również w dyskusji z Faragondą na temat akceptacji wyzwania Valtora.

Sezony 4-6
Palladium nie pokazywał się za bardzo w sezonie czwartym. W pierwszym odcinku organizuje razem z Tecną tor przeszkód dla Winx, aby mogły zaprezentować się przed ich uczennicami. W drugim odcinku tworzy audiowizualną prezentację dla Faragondy, która przedstawia Czarowników z Czarnego Kręgu. Podczas kolejengo sezonu możemy go zobaczyć w symulatorze pomagając Winx w ich zadaniu. W szóstym sezonie daje czarodziejkom informacje na temat Eldory oraz jej szklarni.

Moce
Specjalnością Palladiuma są bojowe zaklęcia. Potrafi również używać zaklęć powiązanych z naturą. Moce, które zostały użyte w serialu to:
- Fixum Ballum: Palladium rozkłada ręce, ktore emitują jasne światło. Zaklęcie to było użyte podczas zakłóceń w symulatorze;
- Miecz świetlny: Palladium stworzył złoty, krótki, zakręcony miecz, którego użył przeciwko Armii Ciemności;
- Expedio Kateinan: Profesor uformował różdżką liść, zaklęcie miało odblokować kłódkę, co udało się Bloom;
- Expedio Kateinas: Dzięki różdżce profesor wyczarował grupę małych kotów. Miało uswiadomić uczennicom, jak ważna jest wymowa zaklęć.Profesor DuFour jest rzadko widzianą nauczycielką w Alfei.

Ogólnie
Nosi ona szeroki kapelusz i uczy etykiety. Jest również nauczycielką magii, która kładzie nacisk na poetyckie kształtowanie czarów. Profesor DuFour może być nieśmiertelna, ponieważ stwierdziła, że jest tutaj już sto lat, a wciąż wygląda młodo (nawet z siwymi włosami).

Sezon 1
Profesor DuFour widzimy po raz pierwszy w odcinku "Witamy w Magix", kiedy wraz z profesorem Palladiumem i profesorem Wizgizem przyglądają się młodym czarodziejkom, przybywającym do Alfei po raz pierwszy. Następnie Wizgiz przekształcił się w królika, co przestraszyło DuFour.

Sezon 2
Pojawia się również w jednej z retrospekcji Musy, gdzie była widziana podczas koncertu Hoe-Boe i Matlin.

Komiksy
Widzimy ją także w kilku komiksach.

Ciekawostki:
- DuFour jest francuskim nazwiskiem, które oznacza "piec/piekarnik"Barbatea jest szkolną bibliotekarką w Alfei.

Sezon 1
Barbatea po raz pierwszy pojawiła się w odcinku dziewiątym. Kiedy Bloom prowadziła badania na temat Daphne w szkolnej bibliotece Alfei, przypadkowo wezwała wszystkie książki związane z "Nimfa Daphne" za pomocą systemu badawczego biblioteki. Bloom nie była wstanie zatrzymać tak wielu latających książek, więc Barbatea szybko zwróciła się do Faragondy, która rzuciła zaklęcie na książki, które spowodowało ich zatrzymanie. Po wy tym incydencie, Faragonda poprosiła Barbateę o zamknięcie szkolnej biblioteki bez użycia magii. Później Faragonda każe Barbatei usunąć wszystkie książki z Daphne.

Zemsta Trix
Gdy Bloom szuka informacji o jej siostrze, biblioteka zaczęła działać nieprawidłowo i wszystkie książki o Daphne zaczęły latać. Barbatea i Faragonda złagodziły sytuację i umieściły książki na swoje miejsce.

Sezon 3
Barbatea występuje w towarzystwie Kompani Światła. W późniejszym czasie, jako karę za opuszczenie szkoły bez pozwolenia, Griselda wysyła Winx do zastrzeżonej części szkolnej biblioteki do poukładania książek dla Barbatei. W odcinku "Oblężenie Alfei" biblioteka zostaje podpalona przez Darcy. Na szczęście Musie udaje się ugasić pożar, a Barbatea dziękuje jej za to.

Wygląd
Barbatea ma krótkie, gęste, fioletowe włosy w kształcie chmury, a jej oczy pod pewnym kątem skierowane są do góry. Nosi duże, okrągłe okulary.

Profesor Avalon to Paladyn uczący w Alfei Magiofilozofii (połączenia magii i filozofii). Zanim przybył do Alfei, uczył w prestiżowej Akademii Malacoy.

Wygląd
Avalon jest wysoki i muskularny, ma jasną karnację. Ma szare oczy, a jego włosy są koloru indygo z szarymi pasmami po bokach, a z tyłu są zaplecione.
Zwykły strój - Avalon nosi białą marynarkę, spodnie i buty oraz jasnobłękitną koszulę. Ma czerwony naszyjnik w kształcie diamentu oraz żółty pierścień w kształcie rombu.
Paladyn - Ma duże, świecące, złoto-białe skrzydła. Avalon nosi krótki, pomieszany z białym, bladozłoty płaszcz, a także białe buty. Pozostałość stroju jest w kolorze ciemnoniebieskim, dopełnia to lekka, niebieska kamizelka z dwoma granatowymi wzorkami, a także złote bransolety z czerwonymi klejnotami. Z tyłu ma białe skrzydła. Jego sobowtór ma żółte oczy takie, jak Mroczna Bloom, a także blizny na twarzy.
Piżama - Koszulę ma w kolorze jasnoniebieskim, natomiast spodnie są białe.

Osobowość
Avalon jest intentny i uprzejmy. Jest on doskonałym nauczycielem i pomoże każdemu, kto pyta lub kiedy widzi, że ktoś potrzebuje pomocy. Dąży do poznania prawdy, nawet jeśli jej nie widać - np. kiedy Bloom śniła o swoich rodzicach, od razu to zauważył, jak tylko spojrzał na czarodziejkę. Uczennice ufają mu i często chcą mu zaimponować, widzą także, że jest przystojny. Bloom przychodzi do niego, gdy potrzebuje rady lub dobrego słuchacza. Mimo swojego miłego charakteru, nie waha się zadawania kar.
Jego sobowtór jest przebiegły oraz podstępny, wie jak zdobyć zaufanie i okazuje się przerażającą postacią, gdy ujawnia swoje prawdziwe intencje. Jest wierny Darkarowi.
Jednak prawdziwy Avalon ma silną wolę i jest zdeterminowany, co można zobaczyć, kiedy był więźniem Darkara. Pomimo swojego słabego stanu udało mu się uciec i stworzyć swój hologram, dzięki któremu Lord Darkar myślał, że jego więzień wciąż jest w lochach.

Sezon 2
W drugim sezonie sobowtór profesora zostaje wysłany do Alfei, podczas gdy prawdziwy Avalon zostaje uwięziony. Profesor Avalon został pokazany jako bardzo dobry czarodziej dbający o swoje uczennice. Oszust rzucił zaklęcie na Pixes, które nagle zatęskniły za domem i pragnęły wrócić do Wioski Wróżek, a także klątwę na Bloom, przez którą stała się zła. Gdy prawdziwy Avalon pojawił się w Alfei, pokazał na dowód list od dyrektor Faragondy i okazało się, że w Alfei znajduje się jego sobowtór, który zastawił pułapkę na Bloom i porwał ją.
Sobowtór Avalona prawdopodobnie został zniszczony w tym samym momencie, w którym zginął Darkar.

Sezon 3
Profesor Avalon nie odgrywa w tej serii żadnej istotnej roli. Jest członkiem grona pedagogicznego. Pojawia się tylko w odcinku "Lustro prawdy”, gdy Faragonda opowiada uczennicom trzeciego roku o Enchantixie, a potem w odcinku "Oblężenie Alfei” podczas ataku na Alfeę przez zaczarowane wiedźmy.

Tajemnica Zaginionego Królestwa
Avalon pojawia się tylko podczas rozdawania świadectw w Alfei.

Odcinek specjalny: Mroczny feniks
Gdy Layla, Bloom i Stella zostają zaatakowane przez Trix w twierdzy Darkara, fałszywy Avalon pokonuje wiedźmy zdobywając przy tym zaufanie Winx. W przeciwieństwie do oryginału, gdzie Darkar stworzył sobowtóra Avalona, w odcinku specjalnym to Darkar podszywa się pod prawdziwego profesora.

Magiczne zdolności
Nie wiadomo dokładnie, jakimi mocami dysponuje Avalon. Głównie używa inkantacji i światła.
- Zaklęcie uzdrawiające - ma wiele możliwości; Avalon używa ręki aby rozprzestrzenić to zaklęcie po całym ciele. Używa tego zaklęcia aby odmrozić Sky'a, uleczyć nieprzytomne Laylę i Stellę oraz uwolnić Bloom od czaru Darcy (zaklęcie wykorzystane w 5 odcinku 2 serii).
- Suphera Capulan Strega Sepherom - Avalon tworzy dużą, jasną i złotą kulę, która otacza przeciwnika i odrzuca go.
- Lapus Sturei'et Feer'mai Tetfrangan Mit Cominuim - Mówi inkantację zaklęcia jednocześnie używając w tym celu rąk formujących złotą kulę i trafia nią w kamień niszcząc go (odcinek 7, seria 2).
- Kwiatowe zaklęcie - Wypowiadając to zaklęcie, pojawiają się żółte blaski i po chwili pojawia się fioletowy kwiat przy talerzu każdej uczennicy (odcinek 9, sezon 2)
- Pororam Experitom Parom... Goram - Po utworzeniu eliksiru, Avalon rzuca zaklęcie tęsknoty na Pixies (odcinek 11, sezon 2).
- Zaklęcie uwolnienia - Kładzie rękę na zamkniętym obiekcie, który przez chwilę świeci, po czym odblokowuje się. Avalon zastosował to zaklęcie w odcinku 11 serii 2, kiedy chciał uwolnić zaczarowane Pixies.
- Sumnio Falax - Zaklęcie wyzwalające fioletowe kule, dzięki którym Avalon wchodzi do podświadomości człowieka i wpuszcza do niej wirusa. Kontroluje daną osobę i zmienia ją w złą istotę. Fałszywy Avalon zastosował go na Bloom w odcinku 19 serii 2.
- Summio Falax Disinal - Za pomocą małego berła rzuca czar na Mroczną Bloom i przywraca ją do normalności (użyty w 19 odcinku 2 serii).
- Enyari Plaidiahco Enyari Revezera - Avalon świeci się lekko po czym zamienia się w stan ciekły aby po chwili zmienić się znowu w swoją postać. Zaklęcie zostało użyte w 23 odcinku 2 serii przez prawdziwego Avalona, kiedy wydostał się z łańcuchów.
- Zaklęcie iluzji - Z jego rąk wytwarza się źródło światła które zamienia się w iluzję. Avalon użył go aby oszukać Darkara i uciec.
- Simulaicrum - Zaklęcie aktywujące specjalne zdolności liścia wierzby (sezon 2, odcinek 23).
- Zaklęcie aktywacji - Avalon kładzie obie ręce na głowie stwora, który został stworzony z energii życiowej Winx, po czym ożywa (odcinek 23, seria 2).

Ciekawostki
* Avalon to nazwa wyspy pojawiającej się w legendach arturiańskich. Avalon był związany z czarodziejskimi praktykami osób takich jak Morgan le Fay. Jest to także miejsce, gdzie wykuto miecz króla Artura - Excalibur - a później także jako miejsce, do którego wyruszył ciężko ranny Artur po bitwie z Mordredem.
* Avalon to także nazwa wyspy w serialu animowanym "Gargulce".

Ofelia jest szkolną pielęgniarką w Alfei, która jest znana z magicznych uzdrowień. Pojawia się w sezonie 1, 2 i 3.

Wygląd
Ofelia ma pomarańczowe włosy i szaro-niebieskie oczy. Nosi strój pielęgniarki, niebieski cień do powiek, niebiesko-zielone kolczyki i naszyjnik z niebiesko-zielonym klejnotem. Jej włosy są upięte w kok, a na nosie ma półksiężycowe okulary.

Sezon 1
Ofelia jako szkolna pielęgniarka w Alfei, zgłasza różne rzeczy rodzicom, a także opiekuje się studentkami.

Sezon 2
Widzimy ją zatroskaną o Laylę, kiedy uciekła z twierdzy Darkara i przybyła do Alfei.

Sezon 3
Gdy Winx udaje się uratować Andros, Stella wzywa Ofelię i zachowuje się jak chora, a także zwołuje pozostałe dziewczyny.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~ChandSharma0
18:54:40 04.12.2022
No to myślę, że kolejne zakłady to będą dopiero na finał mundialu XD Ale w czwartek/piątek może będa jeszcze jakieś na Eurowizję junior mruga
~Yukano00
11:27:36 03.12.2022
Ohayo serce
~WBkonkursy0
21:26:19 02.12.2022
PW Mikołajkowe wysłane
~ChandSharma0
19:26:52 02.12.2022
A w sunie czemu nie xd Ja chętnie zagram serce
~Kukus1
17:43:55 02.12.2022
Każdy kto chce pograć w RPG zostawia serceserce
~ChandSharma0
13:24:34 02.12.2022
Nowy news z zakładami :>
~ChandSharma0
12:14:37 01.12.2022
Jakby co to przedłużam zapisy do podarunków bo kompletnie wypadło mi z głowy że miałam dziś to ogarnąć a nie wiem czy się wyrobię, więc jakby ktoś jeszcze chciał wziąć udział to ma czas do jutra do 20:00 żeby się zapisać :> Ale jakby co spoko, mikołajki się odbędą XD
~MrDark0
9:41:38 01.12.2022
Kukus, jak zrobicie wstępną listę, kto były chętny na RPG to możemy coś pomyśleć
~nexusik0
22:31:20 30.11.2022
Jak wyjdą na murawę to będzie telefon "Grzejcie silniki, bo zaraz wracamy" Xd
~Tina0
22:29:20 30.11.2022
ktoś tu zdecydowanie nie chce nas na tych mistrzostwach lol
~Tina0
22:28:48 30.11.2022
Najpierw gramy praktycznie z królewskim krajem piłki nożnej żeby zaraz po tym grać z mistrzem świata xd
~Tina0
22:27:37 30.11.2022
mogliby im dać kogoś łatwiejszego po przeżyciu Argentyny xd
~ChandSharma0
22:20:33 30.11.2022
idę spać, dobranoc :>
~ChandSharma0
22:19:46 30.11.2022
no mnie jakoś to nie dziwi XD
~nexusik0
22:19:36 30.11.2022
Następny mecz jest z Francją a to pewna przegrana
~nexusik0
22:19:22 30.11.2022
Polska jednak szybko zakończy mundial
~ChandSharma0
22:18:57 30.11.2022
Punkty rozdane :>
~marcin19950
21:17:43 30.11.2022
pomocy
~marcin19950
21:17:41 30.11.2022
mam pytanie bo yt chyba coś zmienił, jak włączyć sortowanie filmów od najstarszego do najnowszego? ogladam kanał kochamkino i chce zobaczyć początki tego kanału tak jak widzialem dawniej bez problemu
~marcin19950
16:30:15 30.11.2022
dziękuje ci Chand:*
~ChandSharma0
16:07:52 30.11.2022
Marcin odp ci na PW
~Stellka0
12:22:21 30.11.2022
Fajnie by było, Kukus :D
~Kukus1
19:29:36 29.11.2022
Ktoś planuje RPG na święta??
~ChandSharma0
15:44:34 28.11.2022
Marcin, odpowiem ci później na PW jak usiądę na spokojnie do komputera
~ChandSharma0
15:44:00 28.11.2022
Dobre, Radi XD
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Weźmiesz udział w spotkaniu urodzinowym na Discord?

Tak
Tak
80% [8 Głosów]

Nie
Nie
20% [2 Głosów]

Głosów: 10
Rozpoczęta: 11/11/2022 21:40
Zakończona: 20/11/2022 19:01

Archiwum Ankiet

.