Winx 8 na TeleTOON+

❧ 29.06 g. 10:15 i 17:30 - 8x08
❧ 30.06 g. 10:15 i 17:30 - 8x09
❧ 1.07 g. 10:15 i 17:30 - 8x10
❧ 2.07 g. 10:15 i 17:30 - 8x11
❧ 3.07 g. 10:15 i 17:30 - 8x12
❧ 4.07 g. 15:15 i 18:25 - 8x19
❧ 5.07 g. 15:15 i 18:25 - 8x20
Nowości
08.07.2020
❧ dodano komiks nr 189 - Noworoczny konkurs taneczny

06.07.2020
❧ dodano komiks nr 186 - Gwiezdny pył

17.06.2020
❧ dodano odcinki z 8 sezonu po polsku do pobrania

15.06.2020
❧ dodano komiks nr 188 - Magia na wysokościach

5.06.2020
❧ dodano piosenki z 8 sezonu po polsku

3.06.2020
❧ dodano odcinek 8x14 FULL HD

2.06.2020
❧ dodano odcinek 8x13 FULL HD

1.06.2020
❧ dodano nowe wersje piosenek po polsku: Magia Winx (wersja Stella), Klub Winx to my! (wyciszony lektor) oraz Believix (5 sezon),

28.05.2020
❧ dodano kadry z odcinków 8x13 do 8x26
❧ dodano pełną wersję odcinka 8x07 po polsku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,420
Nieaktywowany Użytkownik: 0
 Najnowszy Użytkownik: ~Kureji_Girl
Dzisiejsi Solenizanci
atka
Tommyyrfhcz
zoe

http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

WYWIAD: Iginio Straffi o 8 sezonie i live-action


Iginio Straffi, założyciel Rainbow i tym samym twórca Winx Club, udzielił wywiadu, w którym tłumaczy m.in. dlaczego 8 sezon wygląda w ten sposób. Jest świadomy tego, że fani uważają najnowszą serię za dziecinną, jednakże tłumaczy, dlaczego zabieg ten był konieczny. Dalej przechodzi również do zapowiadanego live-action. Wywiad jest w języku angielskim, a sekcja o Winx Club zaczyna się od minuty 7:20. Krótkie podsumowanie wywiadu znajduje się poniżej.

Iginio zawdzięcza sukces Winx Club historiom, które za każdym razem były inne w poszczególnych sezonach - starali się nie powielać schematów; dodawali elementy, które trzeba było odkryć. Kolejną zaletą serii jest dobra muzyka. Iginio mówi, że rozczarowujące dla fanów, którzy są z Winx Club od 15 lat, może być to, że podczas gdy trzy/cztery pierwsze sezony były przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat, ostatnie sezony, a zwłaszcza 8, został wyprodukowany dla 4-8 latków. Wówczas nowy wygląd czarodziejek dostosowano do historii. Tłumaczy, że ten zabieg był potrzebny, ponieważ w dzisiejszych czasach 10-latki rzadko oglądają kreskówki. Zamiast tego wolą live-action typu Maggie i Bianca. Kiedy grupą docelową stają się dzieci w wieku 4-8 lat, fabuła nie może być taka jak na początku. Iginio wierzy, że nadal są elementy, piosenki itp., które gwarantują sukces kreskówki. Założyciel Winx Club mówi także, że live-action jest przeznaczony dla starszych fanów, którzy mają już po 20 lat i nadal oglądają kreskówkę. Serial będzie mroczniejszy niż mogli sobie to wyobrazić. Walki, związki i inne elementy zostaną wzmocnione. Iginio wspomina również o tym, że na social mediach ludzie wypisują, że nowe sezony Winx są dziecinne, i że stracili fanów. Nie rozumieją oni, że twórcy musieli tak postąpić. Nie mogą stworzyć takiej samej fabuły dla małych dzieci jak dla 12 latków.

Komentarze

Maeve 12 wrzesień 2019 22:54:37
Na ich miejscu stworzyłabym alternatywny serial od początku własnie w stylu ósmego sezonu, całkowity remake pierwszych trzech sezonów, a dla starych fanów pociagnąć grzecznie po czwartym sezonie normalną fabułę mającą sens, nawet jak miałyby te sezony wychodzic znacznie rzadziej.

Wbrew pozoiom 11-14latki ogladają bajki... fandom anime jest ogromny i pełen takich dzieciaków, nawet czesc uwaza ze Winx to animelike.
Chloe Earth 12 wrzesień 2019 16:58:26
To już schodzi na psy i właśnie dlatego nie oglądam już winx. Zmiany było już widać w 2 sezonie WoW, wtedy można było się skapnąć, że Rainbow idzie już bardziej w stronę bajki dla dzieci. Zmiana niestety na gorsze. O ile 7 sezon można było jeszcze jakoś znieść całkiem ładnymi transformacjami, wpadającymi w ucho piosenkami, tak w 8 tego nie ma. Jest za to grafika kreskówkowa, od której bolą oczy. Co się stało z tym starym, dobrym Winxem który oglądały chętnie zarówno dzieci jak i nastolatkowie? Nie wiem jak wy, ale mi się najbardziej podobał sezon 3 i 4. Ewentualnie 6. Dlaczego? W 3 nie było już takiego hype na ten serial, więc nikomu się to nie przejadło. Było trochę dojrzalsze i grafiką dorównywało całkiem fajnemu anime. Sezon 4. Wreszcie spokój od trix, wprowadzili nowych złoli, co uczyniło bajkę jeszcze ciekawszą. I wątek z ostatnią czarodziejką na Ziemi był tak samo ciekawy. Jeśli chodzi o sezon 6- były różne fajne piosenki, grafika była już bardziej dopracowana i przede wszystkim- było mnóstwo ciekawych kreacji, w których występowały winx. A teraz? Brakuje mi tego. Bo teraz do winx nie mam już nic, włącznie z szacunkiem, jeśli mam być szczera. Wstydźcie się, Rainbow.:facepalm2:
Flamli 04 wrzesień 2019 22:17:54
Logika Rainbow: stwórzmy sezon 8 dla 5 latków, w którym są aluzje do pierwszych sezonów, a które miały dojrzalszy klimat. Dzieci na pewno zrozumieją o co chodzi ok. Przecież nie obejrzą starych odcinków z niemoralnymi odkrytymi brzuchami, krótkimi spódniczkami i "strasznymi" potworami.
Pozdrawiam Iginio.
Tina 02 wrzesień 2019 23:27:41
Rany... Niech oni się lepiej przestaną już tłumaczyć
Bastet12 02 wrzesień 2019 12:08:25
Problem w tym, że dzieci nie są tak głupie, jak my je czynimy. Spójrzmy na naszych rodziców i dziadków, jakie oni mieli materiały - oryginalne baśnie typu Grimm, przygody Piotrusia Pana i tego typu książki. Jak na nasze standardy są one całkiem agresywne, a jednak dzieci na nich wychowane były normalne i miały zdrowszy pogląd na świat, tj. świadomość negatywnych aspektów życia. Tak samo starego Winxa, Witcha, czy też Barbie (głównie klasyki) nikt z nas się nie bał. To zwykły brak szacunku dla odbiorcy i ogłupianie go. A dla starszej grupy nie mają nic poza seksem, narkotykami, przeklinaniem i dramą? Przecież bez tego nie ma interesujących seriali, jacy Przyjaciele, jakie Gwiezdne Wrota, jaki House?
pmiazga22 02 wrzesień 2019 01:37:19
Więc tak napiszę krótko,ich tłumaczenie jest żałosne i nie rozwiązane,a Live-Action czekam z niecierpliwością oby to wypaliło.
RaVmoX 01 wrzesień 2019 10:51:30
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy że stara kreskówka nigdy już nie wróci. Każda kreskówka w tych czasach dostaje reboota czy zmieniają ja na jescze bardziej dziecinną aby zainteresować i zatrzymać 5 latki przed telewizorami kontrastem kolorów i świecidełkami. Live Action nie skomentuje, lecz nie zdziwię się że będzie to kolejny szajs produkcji Netflixa.
MissMargaret0151 31 sierpień 2019 19:13:19
Zgadzam się zarówno z Winx Icy, jak i z MrDark. Dzieciaki mają kreskówek pod dostatkiem.
Całkowicie NIELOGICZNE jest to myślenie, jak te dzieci mają się wkręcić w winx zaczynając od 8 sezonu, który w dużej opiera się na elementach ze starszych serii? xD Są bajki, które można oglądać od odcinka 1897, bo każdy jest inny i nie ma pomiędzy nimi ciągłości fabularnej (scooby czy peppa). Zaryzykuję stwierdzeniem, że Winx ma więcej fanów w wieku nastoletnim niż dziecięcym. Panie Straffi, pogódź się z tym.
Powtarzałam to już kilka razy, ale serie umierają przez próby przystosowania ich do dzieci. Po raz kolejny zapalam znicza dla Monster High [*]

rip Winx
SwiatWinx2017TVTeam 31 sierpień 2019 16:00:34
Dla 4-8 latków, zatem premier raczej w Polsce nie na Nickelodeon (no chyba, że 8-10 rano), prawdopodobnie na NickJr(kanał adresowany o takiej widowni) lub na kanale Nicktoons (kanał z serialami animowanymi) . A coś już wiadomo, kiedy premiera w Polsce? Albo w Niemczech? Bo my mamy Winx w tym samym/zbliżonym okresie czasowym co Niemcy.
Debbie 31 sierpień 2019 15:58:46
Moim zdaniem to jest tylko częściowa argumentacja, która jednak nie opiera się o nic konkretnego, niczego nie wyjaśnia. Brak logiki. Nawet dla dzieci można stworzyć porywającą fabułę na poziomie, w której w kółko tylko nie powtarzają się momenty wcześniej pokazane we współczesnych - teoretycznie konkurencyjnych - kreskówkach (np. postacie równie utalentowane do wszystkiego, koncerty, środowiska akcji,...).
Odnoszę wrażenie, że Winx działa przeciwnie - wcześniej w kreskówce pokazano, jak przyjaźń łączy od siebie różne, a przecież wyjątkowe dziewczyny. Każda charakteryzowała się silnymi i słabszymi cechami, stylem oraz funkcją. Teraz zaprezentowano jakby stereotyp "Doskonałych dziewczyn". Oczywiście, że małe małe fanki chciałyby tak wyglądać, zachowywać się, kupować tak piękne zabawki (to jest głównym powodem dla Rainbow). Ale w taki sposób świat nie działa. Nie można chcieć wszystkiego i od razu. Dzieci powinny wiedzieć, że każdy się w czymś wyróżniamy, każdy mamy predyspozycje do innych rzeczy, ale nie jesteśmy gorsi od reszty społeczności. Tak samo jest z motywem dobra i zła, bo świat nie jest jednobarwny. Dzieci dzisiaj może właśnie szybciej niż lata temu z tym się zapoznawają, wystarczy popatrzeć na internet. Nie ma sensu z drugiej strony robić z dzieci na tyle naiwnych, ponieważ może akurat to podaje im zbyt cukierkowo idealny pogląd. Winxówny są lubiane - ludzie mogliby się stąd czegoś nawet nauczyć do życia, gdyby istniała w nowych odcinkach historia.
Jak już pisały osoby prezde mną, podobna sytuacja dzieje się w przypadku live-action. Stereotyp.
Pomimo tego, że bajki Disney´a to odrębna sprawa, one również w większości potrafiły zachwycić wszystkich - bez znaczenia wieku. Czy Klub Winx nie posiadał wystarczającego potencjału i przestrzeni dla twórców? Z mojego punktu widzenia pewnie tak, ale to nie główny zamiar twórców.
winx icy 31 sierpień 2019 12:16:42
Wiecie co wam powiem...on ma, po części rację. Dzisiaj niestety dużo dzieci woli nie oglądać kreskówek tylko preferują właśnie seriale itp. A bo to przecież siara oglądać kreskówki w takim strasznie starym wieku...niestety, ale to jest prawda. Dzieciaki chcą na siłę udawać starszych więc w coraz to młodszym wieku nie oglądają żadnych bajek, i to jest właśnie smutne :// Jednak dla mnie to nie jest akurat żadna wymówka. Jemu zależy tylko na kasie. Tutaj idą w ilość, nie w jakość. Gdyby mu zależało na dobrej fabule i starszych fanach Winx to by tak Winxa nie zepsuł. To jest właśnie jeden z powodów dla którego dzieci 10+ nie chcą oglądać kreskówek- większość po prostu jest straszne dziecinne i nudne, bez ciekawej fabuły i po prostu pokazywaniu tęczy i brokatu. Szkoda, że jest już za późno na to, żeby Rainbow się ograneło i naprawiło Winxa. Co do live action- "Winx" jest tylko z nazwy. I tutaj znowu powielanie stereotypów- bo każda osoba 16+ tylko o seksie, narkotykach i innych tego typu rzeczach myśli. Niech on i Rainbow się ogarną bo naprawdę, chyba tylko oni potrafią sobie zepsuć najbardziej dochodową produkcję.
muszkieterka 31 sierpień 2019 08:49:57
Nie przekonuje mnie to tłumaczenie. uważam że lepiej by wymyślił kontynuacje serialu animowanego, te Winx są inne niż z sezonu 1-7? wyjaśnił by to jakoś. Waltor niby taki sam a jakby inny też mogli by to jakoś wyjaśnić.
muszkieterka 31 sierpień 2019 08:39:49
"ponieważ w dzisiejszych czasach 10-latki rzadko oglądają kreskówki."
zamiast tego wolą live-action. O rety - ale sie porobiło. A PRZETEM Pisali że liwe action bedzię plus 16? czemu porównanie do Harrego Pottera?- to nie było live action a zrobienie Filmów na podstawie książek, Bohaterowie i akcja pozostała zbliżona do książki nie było tam zmiany bohaterów. ani głównych miejsc jak to tu opisują że ma być.
Po za tym live action ma być adresowane do 16. póżniej pisali że ma być Mroczne,i przemoc, a teraz nagle live action ma być plus 12.???
Ignis 31 sierpień 2019 00:13:14
Panie, dla dzieci to tylko przesłodzone, kolorowe obrazki i mało treści, bo przecież to dzieci, dużo i tak nie zrozumieją, tak? A dla starszych? Narkotyki, przemoc, mrok, może jeszcze wrzucimy sceny erotyczne, bo przecież czegoś z normalną, zdrową fabułą nie obejrzą, panie, to będzie za nudne dla nich, poza tym tak wygląda świat.

Czy naprawdę wszystkich swoich widzów traktujecie jak debili? Jak chcecie zarabiać na dzieciach to wasza sprawa, ale naprawdę musicie do porzygu wałkować jedną serię? I oczywiście, to dla dzieci, ale wcale, WCAAAAALE, nie chcieliście przyciągnąć starych fanów, wrzucając tam valtora, enchantix, trix, te wszystkie stare postaci... Ach, jechanie na sentymencie jest takie piękne, prawda? plask To jest po prostu żałosne. Nie mam nawet ochoty sprawdzać tego live-action. Pewnie będzie kolejnym przesadzonym, odgrzewanym kotletem.
MrDark 31 sierpień 2019 00:01:53
Idiotyczne tłumaczenie.
Straffi mógł się wzorować choćby na filmach o Harrym Potterze i zrobić kreskówkę, która dorasta wraz z fanami. On serio myślał, że będzie tłukł Winxa tylko dla dzieciaków przez kilkadziesiąt lat? Głupi czy naiwny? Poza tym gdzie on chce znaleźć nowych fanów na rynku tak silnie opanowanym przez inne studia? Liczy, że Winx przebije np. Psi Patrol czy Strażaka Sama? Z czym do ludzi...
Live Action będzie katastrofą, która z serią będzie mieć wspólną jedynie nazwę. Nie za to ludzie pokochali Winxa i byli z kreskówką na dobre i złe. Żenujące, że sam twórca tego nie rozumie.
Stellka 30 sierpień 2019 22:35:29
Dla 4-8 latków? To premiery należy się spodziewać na NickJr placze1

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 0% [Żadnych głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 100% [1 Głos]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Szarotek8900
22:08:45 08.07.2020
Te komiksy to coraz bardziej dziwne
~Szarotek8900
22:08:05 08.07.2020
Xd
~Szarotek8900
22:07:35 08.07.2020
Nex się patrzył, co Layla miała pod sukienką
~Lueii0
22:04:36 08.07.2020
Bloom i Sky wygrali na Domino, królestwie rodziców Bloom i na dodatek konkurs jest pomysłem króla, wcale wygrana nie była ustawiona
~Lueii0
22:01:05 08.07.2020
Nie mogę z tej "akrobacji" Musy i Rivena XDD
~Lueii0
21:58:51 08.07.2020
Oritel omg
^Flamli0
21:39:10 08.07.2020
kurde, przy okazji literówkę znalazłam xd
^Flamli0
21:38:39 08.07.2020
ja to dosłownie skisłam XDDD
~February0
21:32:52 08.07.2020
A myślałam że tylko mnie ten komiks "bolał" jak go pierwszy raz zobaczyłam XD
~Szarotek8900
21:28:29 08.07.2020
Taniec z gwiazdami Xd Wersja Winx Club
~Szarotek8900
21:28:12 08.07.2020
Tragedia
~Szarotek8900
21:28:06 08.07.2020
CO TO MA BYĆ??!!
~marcin19950
20:56:18 08.07.2020
Flamli nie bardzo rozumiem twoją opinię, ok zerżniety do bólu z Dancing with the stars . Ale dzieci uczy nie poddawania się.
^Flamli0
20:30:13 08.07.2020
zapraszam na najżałośniejszy komiks jaki kiedykolwiek powstał w winxie XDD KLIK
~Max 66660
20:26:50 08.07.2020
Czyli szału nie ma xD
~Lueii0
18:36:38 08.07.2020
Pierścionek, gumka do włosów i naklejki
~Max 66660
17:49:04 08.07.2020
Bo jestem ciekawy co tam się znajduje xD
~Max 66660
17:48:43 08.07.2020
A czy ktoś już otwierał tą kule z niespodziankami z magazynu ?
~Lueii0
17:30:25 08.07.2020
Nie wydaje mi się
~Max 66660
17:29:56 08.07.2020
Myślicie, że ten magazyn z września też będzie miał przesuniętą premierę ?
~Max 66660
17:28:45 08.07.2020
No ja jutro będę polował na magazyn niegrzecznylol
~marcin19950
16:36:49 08.07.2020
ooo widzę że jest skan 186 komiksu idę czytać
~Lueii0
16:35:48 08.07.2020
Magazyn będzie z nową mocą, mocą szczęścia
~Lueii0
16:35:29 08.07.2020
Będzie jakby artykuł o historii Valtora
~marcin19950
16:35:04 08.07.2020
Lueii nie rozumiem w komiksie będzie Valtor?
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.3
Ankieta
Która nazwa najbardziej odpowiada Ci na nową, damską rangę na WB?

Konstelacja Cosmix

Gwiazda Cosmix

Gwiezdny Cosmix

Przepowiednia Cosmixu

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

.