Nowości
04.10.2019
❧ dodano piosenki z 8 sezonu po angielsku,

03.10.2019
❧ dodano piosenki z drugiej połowy 8 sezonu po włosku,

01.10.2019
❧ dodano nowy komiks nr 179 - Impreza Złotego Księżyca,

26.08.2019
❧ dodano pełną wersję piosenki "Splenderai" z 8 sezonu,

17.08.2019
❧ dodano nowy komiks nr 178 - Magiczne zaproszenie,

20.07.2019
❧ dodano piosenki z 8 sezonu po włosku,

27.06.2019
❧ dodano nowy komiks nr 177 -Powrót do Pixieville,

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 999
Nieaktywowany Użytkownik: 2
 Najnowszy Użytkownik: ~Nayumias
Dzisiejsi Solenizanci
winxowa
xBloomix

http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

WYWIAD: Iginio Straffi o 8 sezonie i live-action


Iginio Straffi, założyciel Rainbow i tym samym twórca Winx Club, udzielił wywiadu, w którym tłumaczy m.in. dlaczego 8 sezon wygląda w ten sposób. Jest świadomy tego, że fani uważają najnowszą serię za dziecinną, jednakże tłumaczy, dlaczego zabieg ten był konieczny. Dalej przechodzi również do zapowiadanego live-action. Wywiad jest w języku angielskim, a sekcja o Winx Club zaczyna się od minuty 7:20. Krótkie podsumowanie wywiadu znajduje się poniżej.

Iginio zawdzięcza sukces Winx Club historiom, które za każdym razem były inne w poszczególnych sezonach - starali się nie powielać schematów; dodawali elementy, które trzeba było odkryć. Kolejną zaletą serii jest dobra muzyka. Iginio mówi, że rozczarowujące dla fanów, którzy są z Winx Club od 15 lat, może być to, że podczas gdy trzy/cztery pierwsze sezony były przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat, ostatnie sezony, a zwłaszcza 8, został wyprodukowany dla 4-8 latków. Wówczas nowy wygląd czarodziejek dostosowano do historii. Tłumaczy, że ten zabieg był potrzebny, ponieważ w dzisiejszych czasach 10-latki rzadko oglądają kreskówki. Zamiast tego wolą live-action typu Maggie i Bianca. Kiedy grupą docelową stają się dzieci w wieku 4-8 lat, fabuła nie może być taka jak na początku. Iginio wierzy, że nadal są elementy, piosenki itp., które gwarantują sukces kreskówki. Założyciel Winx Club mówi także, że live-action jest przeznaczony dla starszych fanów, którzy mają już po 20 lat i nadal oglądają kreskówkę. Serial będzie mroczniejszy niż mogli sobie to wyobrazić. Walki, związki i inne elementy zostaną wzmocnione. Iginio wspomina również o tym, że na social mediach ludzie wypisują, że nowe sezony Winx są dziecinne, i że stracili fanów. Nie rozumieją oni, że twórcy musieli tak postąpić. Nie mogą stworzyć takiej samej fabuły dla małych dzieci jak dla 12 latków.

Komentarze

Maeve 12 wrzesień 2019 22:54:37
Na ich miejscu stworzyłabym alternatywny serial od początku własnie w stylu ósmego sezonu, całkowity remake pierwszych trzech sezonów, a dla starych fanów pociagnąć grzecznie po czwartym sezonie normalną fabułę mającą sens, nawet jak miałyby te sezony wychodzic znacznie rzadziej.

Wbrew pozoiom 11-14latki ogladają bajki... fandom anime jest ogromny i pełen takich dzieciaków, nawet czesc uwaza ze Winx to animelike.
Chloe Earth 12 wrzesień 2019 16:58:26
To już schodzi na psy i właśnie dlatego nie oglądam już winx. Zmiany było już widać w 2 sezonie WoW, wtedy można było się skapnąć, że Rainbow idzie już bardziej w stronę bajki dla dzieci. Zmiana niestety na gorsze. O ile 7 sezon można było jeszcze jakoś znieść całkiem ładnymi transformacjami, wpadającymi w ucho piosenkami, tak w 8 tego nie ma. Jest za to grafika kreskówkowa, od której bolą oczy. Co się stało z tym starym, dobrym Winxem który oglądały chętnie zarówno dzieci jak i nastolatkowie? Nie wiem jak wy, ale mi się najbardziej podobał sezon 3 i 4. Ewentualnie 6. Dlaczego? W 3 nie było już takiego hype na ten serial, więc nikomu się to nie przejadło. Było trochę dojrzalsze i grafiką dorównywało całkiem fajnemu anime. Sezon 4. Wreszcie spokój od trix, wprowadzili nowych złoli, co uczyniło bajkę jeszcze ciekawszą. I wątek z ostatnią czarodziejką na Ziemi był tak samo ciekawy. Jeśli chodzi o sezon 6- były różne fajne piosenki, grafika była już bardziej dopracowana i przede wszystkim- było mnóstwo ciekawych kreacji, w których występowały winx. A teraz? Brakuje mi tego. Bo teraz do winx nie mam już nic, włącznie z szacunkiem, jeśli mam być szczera. Wstydźcie się, Rainbow.:facepalm2:
Flamli 04 wrzesień 2019 22:17:54
Logika Rainbow: stwórzmy sezon 8 dla 5 latków, w którym są aluzje do pierwszych sezonów, a które miały dojrzalszy klimat. Dzieci na pewno zrozumieją o co chodzi ok. Przecież nie obejrzą starych odcinków z niemoralnymi odkrytymi brzuchami, krótkimi spódniczkami i "strasznymi" potworami.
Pozdrawiam Iginio.
Tina 02 wrzesień 2019 23:27:41
Rany... Niech oni się lepiej przestaną już tłumaczyć
Bastet12 02 wrzesień 2019 12:08:25
Problem w tym, że dzieci nie są tak głupie, jak my je czynimy. Spójrzmy na naszych rodziców i dziadków, jakie oni mieli materiały - oryginalne baśnie typu Grimm, przygody Piotrusia Pana i tego typu książki. Jak na nasze standardy są one całkiem agresywne, a jednak dzieci na nich wychowane były normalne i miały zdrowszy pogląd na świat, tj. świadomość negatywnych aspektów życia. Tak samo starego Winxa, Witcha, czy też Barbie (głównie klasyki) nikt z nas się nie bał. To zwykły brak szacunku dla odbiorcy i ogłupianie go. A dla starszej grupy nie mają nic poza seksem, narkotykami, przeklinaniem i dramą? Przecież bez tego nie ma interesujących seriali, jacy Przyjaciele, jakie Gwiezdne Wrota, jaki House?
pmiazga22 02 wrzesień 2019 01:37:19
Więc tak napiszę krótko,ich tłumaczenie jest żałosne i nie rozwiązane,a Live-Action czekam z niecierpliwością oby to wypaliło.
RaVmoX 01 wrzesień 2019 10:51:30
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy że stara kreskówka nigdy już nie wróci. Każda kreskówka w tych czasach dostaje reboota czy zmieniają ja na jescze bardziej dziecinną aby zainteresować i zatrzymać 5 latki przed telewizorami kontrastem kolorów i świecidełkami. Live Action nie skomentuje, lecz nie zdziwię się że będzie to kolejny szajs produkcji Netflixa.
MissMargaret0151 31 sierpień 2019 19:13:19
Zgadzam się zarówno z Winx Icy, jak i z MrDark. Dzieciaki mają kreskówek pod dostatkiem.
Całkowicie NIELOGICZNE jest to myślenie, jak te dzieci mają się wkręcić w winx zaczynając od 8 sezonu, który w dużej opiera się na elementach ze starszych serii? xD Są bajki, które można oglądać od odcinka 1897, bo każdy jest inny i nie ma pomiędzy nimi ciągłości fabularnej (scooby czy peppa). Zaryzykuję stwierdzeniem, że Winx ma więcej fanów w wieku nastoletnim niż dziecięcym. Panie Straffi, pogódź się z tym.
Powtarzałam to już kilka razy, ale serie umierają przez próby przystosowania ich do dzieci. Po raz kolejny zapalam znicza dla Monster High [*]

rip Winx
SwiatWinx2017TVTeam 31 sierpień 2019 16:00:34
Dla 4-8 latków, zatem premier raczej w Polsce nie na Nickelodeon (no chyba, że 8-10 rano), prawdopodobnie na NickJr(kanał adresowany o takiej widowni) lub na kanale Nicktoons (kanał z serialami animowanymi) . A coś już wiadomo, kiedy premiera w Polsce? Albo w Niemczech? Bo my mamy Winx w tym samym/zbliżonym okresie czasowym co Niemcy.
Debbie 31 sierpień 2019 15:58:46
Moim zdaniem to jest tylko częściowa argumentacja, która jednak nie opiera się o nic konkretnego, niczego nie wyjaśnia. Brak logiki. Nawet dla dzieci można stworzyć porywającą fabułę na poziomie, w której w kółko tylko nie powtarzają się momenty wcześniej pokazane we współczesnych - teoretycznie konkurencyjnych - kreskówkach (np. postacie równie utalentowane do wszystkiego, koncerty, środowiska akcji,...).
Odnoszę wrażenie, że Winx działa przeciwnie - wcześniej w kreskówce pokazano, jak przyjaźń łączy od siebie różne, a przecież wyjątkowe dziewczyny. Każda charakteryzowała się silnymi i słabszymi cechami, stylem oraz funkcją. Teraz zaprezentowano jakby stereotyp "Doskonałych dziewczyn". Oczywiście, że małe małe fanki chciałyby tak wyglądać, zachowywać się, kupować tak piękne zabawki (to jest głównym powodem dla Rainbow). Ale w taki sposób świat nie działa. Nie można chcieć wszystkiego i od razu. Dzieci powinny wiedzieć, że każdy się w czymś wyróżniamy, każdy mamy predyspozycje do innych rzeczy, ale nie jesteśmy gorsi od reszty społeczności. Tak samo jest z motywem dobra i zła, bo świat nie jest jednobarwny. Dzieci dzisiaj może właśnie szybciej niż lata temu z tym się zapoznawają, wystarczy popatrzeć na internet. Nie ma sensu z drugiej strony robić z dzieci na tyle naiwnych, ponieważ może akurat to podaje im zbyt cukierkowo idealny pogląd. Winxówny są lubiane - ludzie mogliby się stąd czegoś nawet nauczyć do życia, gdyby istniała w nowych odcinkach historia.
Jak już pisały osoby prezde mną, podobna sytuacja dzieje się w przypadku live-action. Stereotyp.
Pomimo tego, że bajki Disney´a to odrębna sprawa, one również w większości potrafiły zachwycić wszystkich - bez znaczenia wieku. Czy Klub Winx nie posiadał wystarczającego potencjału i przestrzeni dla twórców? Z mojego punktu widzenia pewnie tak, ale to nie główny zamiar twórców.
winx icy 31 sierpień 2019 12:16:42
Wiecie co wam powiem...on ma, po części rację. Dzisiaj niestety dużo dzieci woli nie oglądać kreskówek tylko preferują właśnie seriale itp. A bo to przecież siara oglądać kreskówki w takim strasznie starym wieku...niestety, ale to jest prawda. Dzieciaki chcą na siłę udawać starszych więc w coraz to młodszym wieku nie oglądają żadnych bajek, i to jest właśnie smutne :// Jednak dla mnie to nie jest akurat żadna wymówka. Jemu zależy tylko na kasie. Tutaj idą w ilość, nie w jakość. Gdyby mu zależało na dobrej fabule i starszych fanach Winx to by tak Winxa nie zepsuł. To jest właśnie jeden z powodów dla którego dzieci 10+ nie chcą oglądać kreskówek- większość po prostu jest straszne dziecinne i nudne, bez ciekawej fabuły i po prostu pokazywaniu tęczy i brokatu. Szkoda, że jest już za późno na to, żeby Rainbow się ograneło i naprawiło Winxa. Co do live action- "Winx" jest tylko z nazwy. I tutaj znowu powielanie stereotypów- bo każda osoba 16+ tylko o seksie, narkotykach i innych tego typu rzeczach myśli. Niech on i Rainbow się ogarną bo naprawdę, chyba tylko oni potrafią sobie zepsuć najbardziej dochodową produkcję.
muszkieterka 31 sierpień 2019 08:49:57
Nie przekonuje mnie to tłumaczenie. uważam że lepiej by wymyślił kontynuacje serialu animowanego, te Winx są inne niż z sezonu 1-7? wyjaśnił by to jakoś. Waltor niby taki sam a jakby inny też mogli by to jakoś wyjaśnić.
muszkieterka 31 sierpień 2019 08:39:49
"ponieważ w dzisiejszych czasach 10-latki rzadko oglądają kreskówki."
zamiast tego wolą live-action. O rety - ale sie porobiło. A PRZETEM Pisali że liwe action bedzię plus 16? czemu porównanie do Harrego Pottera?- to nie było live action a zrobienie Filmów na podstawie książek, Bohaterowie i akcja pozostała zbliżona do książki nie było tam zmiany bohaterów. ani głównych miejsc jak to tu opisują że ma być.
Po za tym live action ma być adresowane do 16. póżniej pisali że ma być Mroczne,i przemoc, a teraz nagle live action ma być plus 12.???
Ignis 31 sierpień 2019 00:13:14
Panie, dla dzieci to tylko przesłodzone, kolorowe obrazki i mało treści, bo przecież to dzieci, dużo i tak nie zrozumieją, tak? A dla starszych? Narkotyki, przemoc, mrok, może jeszcze wrzucimy sceny erotyczne, bo przecież czegoś z normalną, zdrową fabułą nie obejrzą, panie, to będzie za nudne dla nich, poza tym tak wygląda świat.

Czy naprawdę wszystkich swoich widzów traktujecie jak debili? Jak chcecie zarabiać na dzieciach to wasza sprawa, ale naprawdę musicie do porzygu wałkować jedną serię? I oczywiście, to dla dzieci, ale wcale, WCAAAAALE, nie chcieliście przyciągnąć starych fanów, wrzucając tam valtora, enchantix, trix, te wszystkie stare postaci... Ach, jechanie na sentymencie jest takie piękne, prawda? plask To jest po prostu żałosne. Nie mam nawet ochoty sprawdzać tego live-action. Pewnie będzie kolejnym przesadzonym, odgrzewanym kotletem.
MrDark 31 sierpień 2019 00:01:53
Idiotyczne tłumaczenie.
Straffi mógł się wzorować choćby na filmach o Harrym Potterze i zrobić kreskówkę, która dorasta wraz z fanami. On serio myślał, że będzie tłukł Winxa tylko dla dzieciaków przez kilkadziesiąt lat? Głupi czy naiwny? Poza tym gdzie on chce znaleźć nowych fanów na rynku tak silnie opanowanym przez inne studia? Liczy, że Winx przebije np. Psi Patrol czy Strażaka Sama? Z czym do ludzi...
Live Action będzie katastrofą, która z serią będzie mieć wspólną jedynie nazwę. Nie za to ludzie pokochali Winxa i byli z kreskówką na dobre i złe. Żenujące, że sam twórca tego nie rozumie.
Stellka 30 sierpień 2019 22:35:29
Dla 4-8 latków? To premiery należy się spodziewać na NickJr placze1

Dodaj komentarz

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny

Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 0% [Żadnych głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 100% [1 Głos]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Music-Tracer0
3:03:41 05.12.2019
Wszyscy śnią a ja nie
~Cattie0
14:12:23 04.12.2019
2 lata temu myślałam o tych samych przedmiotach i tak też skończyłam, choć miałam chwile zawahania xd
~Lunaris1
15:19:31 03.12.2019
Przez ekran przybijam ci piątkę, Cat, bo jeśli mi się nie odwidzi, będę rozszerzać te same przedmioty~
~Lau0
14:51:01 03.12.2019
staro się teraz przez was czuję XD
~Lau0
14:50:54 03.12.2019
Desiro
~Cattie0
21:47:19 02.12.2019
ja nie wiem, pisałam cv na niemiecki przez godzinę, zmęczyło mnie to i nie zrobiłam nic przez resztę wieczoru xddd
~ChandSharma0
21:43:49 02.12.2019
I jeszcze nie zrobiłam sobie sałatki do pracy :/. Czemu ten czas tak szybko leci...
~Cattie0
21:43:15 02.12.2019
no właśnie nie chcę zawieść po prostu :--(
~ChandSharma0
21:42:26 02.12.2019
Serducho mi łamiesz </3. Ale spoko, czaję że szkoła ważniejsza. Ja mam dużo roboty w pracy teraz bo non stop składam kalendarze i już mi się nie chce na nie patrzeć xd
~Cattie0
21:36:33 02.12.2019
niestety nie mogę wziąć udziału w mikołajkowym losowaniu, ale dałam ocenę pod newsem!<3
~Cattie0
21:35:33 02.12.2019
to trzeba wkuć, tak jak wkuwania jest z wielu innych przedmiotów
~nexusik0
21:32:44 02.12.2019
W historii jest coś czego nie lubię. A mianowicie daty bo nie mogę ich spamiętać
~nexusik0
21:31:43 02.12.2019
Akurat tu się z tobą zgodzę
~Cattie0
21:31:21 02.12.2019
i dlatego historia jest tak fascynująca.....
~nexusik0
21:30:57 02.12.2019
Trudno *
~nexusik0
21:30:49 02.12.2019
Tródno to stwierdzić bo nie wiemy wszystkiego o tamtych czasach
~nexusik0
21:30:24 02.12.2019
Może i tak
~Cattie0
21:30:07 02.12.2019
może musiało być to średniowiecze, żebyśmy mogli doceniać technologie czasów nowożytnych i najnowszych
~nexusik0
21:30:00 02.12.2019
To prawda
~Cattie0
21:29:38 02.12.2019
przecież już teraz na świecie mamy wiele cudów
~Cattie0
21:29:26 02.12.2019
nie ma co rozpamiętywać aż tak i gdybać, trzeba wyciągać wnioski
~nexusik0
21:28:29 02.12.2019
I teraz jakie cuda by były a takto nie ma bo nie odkryte
~nexusik0
21:28:04 02.12.2019
Ale przez 1000 lat panowało zacofanie, a mogliśmy się w tym czasie rozwijać
~nexusik0
21:27:33 02.12.2019
No tak
~Cattie0
21:27:20 02.12.2019
ale później nastąpiło odrodzenie! <3
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.3

.