Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
KaraQ
Lau
x_ooliwia

Winx Club
Ogólnie o Winx Club
❧  Zapomniane przez autorów....  ☙

Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Szanella
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-06-2014 21:31
Wersja filmu pełnomentażowego zawsze odbiega od serialu, to tak jak odcinki specjalne. Dlatego chyba nie ma sensu myśleć, czy Flora jest księżniczką, czy nie. Mimo tego, ja i tak uważam, iż nie jest. W odcinkach specjalnych Charmix pojawia się jako pierwsza transformacja i to w pierwszym sezonie - to fakt, ale to już wymysł producentów i niczego się tutaj nie dowiedzie.


,,Marzę o cofnięciu czasu.Chciałabym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku.'
,,Czarne i białe są klawisze pianina, lecz brzmią one milionami kolorów w mojej głowie.
zestaw od Flamy :-)
Edytowane przez YouStee dnia 22-06-2014 21:38
miałam kieedyś http://magicznyswiat-hp.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~qwerty
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-08-2014 09:57
Nieścisłości jest wiele, ale te najdrobniejsze są najbardziej rzucające się w oczy. Mi np. brakuje szkolnych nauczycieli, pielęgniarki, kucharza w kuchni czy pani z biblioteki. Winx w 6 sezonie szukały książki, a wiadomo, że bibliotekarka znałaby je lepiej niż ktokolwiek inny. Już z Florą temat jest żałosny i tym czy jest księżniczką, czy nie. Pragnę tylko zauważyć, że transformacja czarodziejek na Linphei jest zupełnie inna od transformacji Flory. Czyżby moda na ubiór szła do przodu nie tylko w rzeczywistości, ale i w transformacjach? O, i brakuje mi nauczycieli Chmurnej Wieży! Poza Griffin są tam również inne nauczycielki, choćby te dwie siostry. No i transformacje same to duża nieścisłość. Mamy zwykłą transformację, Charmix i Enchantix. Potem nagle okazuje się, że jest Believix, Sophix, Lovix, Harmonix, Sirenix, powstaje Bloomix i Mythix, a czekają na nas jeszcze kolejne transformacje! Wychodzi na to, że Faragonda jest głupia twierdząc, że mamy tylko 3 transformacje. Tak poza tym, dlaczego Winx nie są w jakiejś magicznej księdze Guinnessa? Zdobywają po kolei wszystkie możliwe transformacje...


Ludzie błagam, mój nick pisze się z małej litery :c
Edytowane przez Cattie dnia 18-09-2015 20:07
qwerty Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-02-2015 00:54
Według mnie najwięcej sensu miały sezony 1-3 - wprawdzie tam także zdarzały się logiczne wpadki, jednak w dalszym ciągu nie miały one większego wpływu na fabułę. Dopiero z czasem zaczęły one być bardziej widoczne. Główna w tym wina (tradycyjnie już) Nickelodeona, któremu zachciało się tworzyć całą serię od nowa. Odcinki specjalne są jedynie niechlujnymi streszczeniami pierwszych dwóch sezonów; trzeci pozostaje (jeszcze) nietknięty, a zaraz po nim następuje "nowa era" Winx. I jak to teraz wygląda? Cztery specjalne epizody są pozbawione ważnych faktów nie tylko z fabuły, ale też z życia postaci - w ten sposób powstają takie potworki jak Flora (nie)księżniczka czy też Bloom, która miała szesnaście lat, ale przyjaźniła się jakimś cudem z czarownicą i posiadała narzeczonego.
Nie zbaczając już z tematu; z zapomnianych rzeczy najbardziej rzuciły mi się w oczy poniższe (przepraszam, jeżeli się powtarzają; jestem zbyt leniwa, by przejrzeć cały temat):
- Zniknięcie wróżek Pixie. W drugim sezonie miały bardzo ważną rolę, w trzecim pojawiały się bardziej jako "wsparcie" dla czarodziejek (takie samo jak Specjaliści). Potem nie są ukazywane przez dwie serie; a co z tą bardzo silną więzią z właścicielkami? Już za nimi nie tęsknią? Podobnie jest ze zwierzaczkami Love&Pet oraz Selkie.
- Umiejętności czarodziejek. Charmix w drugim sezonie jest używany praktycznie cały czas od momentu jego debiutu. W trzecim nie jest w ogóle używany - mam tu na myśli okres, w którym postacie nie posiadały jeszcze Enchantixu. Wszystkie te moce Bloom (takie jak widzenie aur innych ludzi, czy też uzdrawianie) znikają, by twórcy mogli wprowadzić swoje nonsense fabularne.
- Trix. Teoretycznie są to siostry - w takim razie, czemu po chwilowej przemianie w dzieci nie poznają siebie samych? Skoro są rodzeństwem we mniej-więcej zbliżonym wieku to powinny kojarzyć jak wyglądały jako te jedenastolatki (na tyle wyglądały).
- Kodeks - niby najważniejszy artefakt w Magix, ale nagle mowa o nim znika.
- Nie wiadomo, ile lat trwa edukacja w Alfei.
- Pierścień Stelli. Od zakończenia trzeciego sezonu nie jest nawet wspominany (a przynajmniej ja tego nie kojarzę).


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Mishaki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-07-2015 11:25
Najgorsze to jest to, że Pixie (dokładnie Digit i ta druga od Musy) zostały zastąpione przez nowe, a jak nie zostały zastąpione, to mają nowe ubranka! Co się stało z Pixie?!

Co się stało z Politeą, jak Winx ją pokonały? Poszła sobie do Oblivionu czy coś?

Miecz Oritela. W TZK ma moc, a w 5 i 6 sezonie nie ma już tej mocy?

Co się stało z Prastarymi Wiedźmami? Uwięzili je gdzieś czy coś?

Pominięte jest też to, że w TMG Trix zostały pokonane, no i co się z nimi stało? Chyba poszły do więzienia, ale w odcinku Natchnienie Sirenixu nagle się pojawiają! Dziwne... Tak samo, gdy zostają wtrącone do więzienia i niespodziewanie pojawiają się jakby nigdy nic! Buch wstyd xd.

Dlaczego strażniczka Kodeksu z Czerwonej Fontanny jest w Wiosce Wróżek? Hm...

Nowa moc Trix w 6 sezonie nie wiadomo jak, gdzie i po co, oraz jaką ma nazwę!

Na razie tyle, ale jak coś znajdę, to na pewno napiszę!



Zestaw z Royem (c) Meredith (Dzięx <3)

#lubięRoxy#lubięDaphe#lubięRoya#nielubięNexa#xD

| MOJA GRAFIKA | MOJE OPOWIADANIE (WINXPOTTER) |

Edytowane przez Sophie dnia 16-07-2015 11:54
736373515141616266252628 http://miraculous.cba.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Tina
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-08-2015 21:26
Co do nauki w Alfei, to trwa ona trzy lata. Potem Winx zaczęły uczęszczać na jakieś lekcje dla zaawansowanych czy coś w tym stylu... przynajmniej tak mi się wydaje.

Ja mam parę pytań.

Po pierwsze: Sky jest księciem czy królem?
W TZK zostaje królem, w czwartym sezonie jest królem, a w piątym nagle księciem?

Gdzie w 7 sezonie podziała się Daphne, Griselda, Palladium, Roy, Chmurna Wieża i Czerwona Fontanna?

Winx w czwartym sezonie są nauczycielkami (aż jeden dzień), a w piątym znowu się uczą? Nie łapię tego.

Jaką moc ma Daphne? Powiedziałabym, że elementów (żywiołów), ale taka moc jest zbyt wielka na jedną czarodziejkę. Poza tym, kiedyś chyba miała płomień smoka, nie?

No i oczywiście zgadzam się z Mishaki, co do wróżek Tecny i Musy. Gdzie jest Digit i Tiun?

Na razie tyle. Mógłby mi ktoś odpowiedzieć, pliss? uśmiech serce mruga
Edytowane przez Cattie dnia 21-07-2017 20:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Nami
Moderator

avatar
Dodane dnia 30-08-2015 18:52
Gloomix - Bloomka028 - Trix nie mogły mieć tej mocy, ponieważ pochodziła od Lorda Darkara, to była też jego moc, więc jak on zginął, to moc przepadła, bo jej źródło zostało zniszczone.
Co do pytania Tiny:
W 7 sezonie niekoniecznie wszyscy muszą być, może na koniec wszyscy będą świętować bohaterstwo Bloom. Natomiast wiem, co z Royem - w 7 sezonie chłopakiem Layli jest Nex, najwidoczniej wybrała go w 6 sezonie, bo na ślubie Daphne i Thorena nie było już Roya.
Natomiast ja mam na razie dwa pytania: czemu w 3 sezonie Winx kończą naukę, a w 6 Daphne je uczy, to samo reszta nauczycieli? Co, były niegrzeczne i za karę nie są już nauczycielkami?
I drugie: co z mocami uzdrawiającymi Bloom? Niby w 20 albo 21 odcinku 4 serii jakoś ożywia Nabu, a co, w 24 już nie może? Czy jej się odechciało i woli przywracać do życia swojego pseudoksięcia z pseudobajki? A Layli to mózg wycięli, że zamiast szukać sposobu na ożywienie Nabu, to mizdrzy się z jakimś niebieskowłosym brzydalem i lizusem Nexem, co się do Layli tak przystawia... brrrr. kwaśny
Ma ktoś odpowiedzi na te pytania?



Edytowane przez Cattie dnia 18-09-2015 20:07
55033889 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Elyon
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-09-2015 13:12
To co ja bym najbardziej chciała się dowiedzieć to:
1. Jak potoczyła się historia Mirty, bardzo chciałabym się dowiedzieć do u niej, jaką moc posiada, czy utrzymuje jeszcze kontakt z Lucy...?
2. Disenchantix Trix, halo, gdzie ta transformacja? Była dosłownie przez 5 minut, a po tym czasie zaczęły latać w swoich klasycznych ubrankach, przydałoby się jakieś wyjaśnienie.
3. Moce Bloom. Płomień smoka - okej, to jest zrozumiałe, ale co z mocą uzdrawiania, co z widzeniem ludzkich emocji i zamiarów? Te moce zostały dodane do serialu, by poprowadzić jakoś parę odcinków i wcale mi się to nie podoba, że Blooma dostawała coraz to nowsze moce, no ale skoro już je posiadła, to mogłaby je dalej używać :/.
4. Po co Stella kupuje ubrania, skoro większość i tak sobie wyczarowuje? rly
Edytowane przez Cattie dnia 18-09-2015 20:04
http://instagram.com/picsofwinx Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~LadyPinki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-07-2017 11:30
Pixie - pojawiają się w 2 sezonie. No fajny pomysł na bliźniaczą wróżkę, ale coś nie wyszło i później ich nie ma! Wyparowały! Pojawiają się w 6 sezonie, ale zamiast Digit i Tune mamy 2 inne wróżeczki.
Magiczny pył - w 3 sezonie, gdy zdobywają Enchantix mają możliwość używania Magicznego pyłu, ale w 4 serii go nie użyją, bo po co ;___;.
Selkies i zwierzaki z love&pet - tak samo jak z Pixie, znikają, ale w przeciwieństwie do nich już się nigdy nie pojawiają.
Charmix - w 2 sezonie zdobywają Charmix, który "ulepsza'' moc podstawowej transformacji. Niestety w 3 serii Winx są tak leniwe, że nie chce im się go użyć.

Pamiętaj o przecinkach, nazwy transformacji zaczynamy z wielkiej litery.//Vic
Edytowane przez Victoria dnia 12-07-2017 12:47
Ni mam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Laeres
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-07-2017 16:27
Podziemne Królestwo. Mogliby dać choć jeden odcinek z tej krainy, bo nagle wyparowała. Fajny wątek, to nie, musieli się go pozbyć ;_;
Lady - pies Sky'a. Pojawiła się w pierwszym sezonie i zniknęła. Nawet kiedy byli na Heraklionie, nie zobaczyliśmy jej już więcej.



Edytowane przez Cattie dnia 21-07-2017 20:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Oren_czatka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-05-2020 21:55
Wydaje mi się, że chyba autorzy zapomnieli o tym, iż Winx skończyły już szkołę i nawet zostały nauczycielkami. W 4 sezonie widzieliśmy, jak Winx przychodzą do szkoły, stresując się, ponieważ zostają nauczycielkami, ale za to w 8 dziewczyny ratują sobie wszechświat, a zaraz potem wracają na lekcję pisać egzaminy mellow.

Zgubiło się trochę przecinków c:. //Luna
Edytowane przez Lunaris dnia 12-07-2023 17:17
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~WinxClubFOREVER
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-01-2021 04:08
Rainbow totalnie zapomniało, że Bloom widzi aury ludzi, bo w nowych sezonach już nie widzi ich, gdy przebywa na Ziemi, a mogłoby to pomóc np. w sezonie 4 albo 7.

Pamiętaj o przecinkach. "Mogłoby" piszemy razem c:. //Luna


https://images.tinypic.pl/i/01002/9hzaoem1x0ma.png
Edytowane przez Lunaris dnia 25-01-2021 08:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~DuskAstral
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-07-2021 01:36
- skoro więź pomiędzy czarodziejką a Pixie jest nierozerwalna, to dlaczego zamiast Digit i Tune mamy Caramel i Cherrie?

- dlaczego Layla ma inną moc? Na początku jest przedstawiona jako czarodziejka fluidu, a od 5 sezonu nagle stała się czarodziejką fal (wody).
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
^PVTeam123
Administrator

avatar
Dodane dnia 13-07-2021 10:40
Co do pierwszego punktu, to jest głupie wyjaśnienie. W jednym z ostatnich odcinków PopPixie, Digit i Tune zdecydowały się zostać w wiosce Pixie i jej chronić, natomiast pojawiają się w sezonie 6 i 7, jako postacie w tle. Osobiście jest to słaby zabieg zważając na to, że PopPixie leciało w tak małej liczbie krajów.

Layla ma zawsze moc fluidów, morfiksu, ale... to tylko w krajach, które używają dubbingu włoskiego, czyli we Włoszech i we Francji. Ameryka w sezonie 5-7, TV-Filmy zamieszała i zrobiła z niej czarodziejkę fal/wód. W oryginalne ona jest czarodziejką fluidów, ale Rainbow nie dba o angielski dubbing....


av credit dla Czarodziejki_Flory
-------------------------------------------------
[YouTube || Instagram || Facebook]
-------------------------------------------------
prywatne www.youtube.com/channel/UCOfL5nJmEvo_SdNI2ChPZKw Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Norelay
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-07-2021 15:19
A mnie zastanawia co z Roxy, miała taką ogromną rolę w 4 sezonie, potem pojawia się epizodycznie, aż w jednym z sezonów mimo pracy i ogromnej pomocy Winx nie dostaje Maślixu XD Co jest idiotyczne, bo powinna też dostać, o Tynixie nie mówiąc. W sensie, Rainbow ma na to jakieś wytłumaczenie? :D


#TeamOgroxy
________________________________________________
Zapraszam na:
I Moje miniaturki I Opowiadanie - Ogron i Roxy I Moja grafika I Moje rysuneczki l Mój wattpad l Mój instagram l
________________________________________________
45243995 http://not-everything-is-a-game.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~DuskAstral
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-09-2021 21:30
W ostatnim odcinku 2 sezonu Bloom daje Kiko skrzydła, więc dlaczego ich już później nie ma?



Pod koniec 7 sezonu Trix łączą się z Magicznymi Zwierzętami i w takiej formie zostają wciągnięte do wymiaru Limbo. Dlaczego więc, gdy Valtor je uwolnił w 8 sezonie, to czarownice nie są już połączone ze swymi zwierzętami, tylko mają wygląd z 1 sezonu?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Zapomniane przez autorów....
~Misiekoslavsky
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-07-2023 20:28
Z tego co wiem, to Darkar jest zapomniany oraz Sponsus z Amentią.


Slav
www.samequizy.pl/author/Misiek1029 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.