Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
KaraQ
Lau
x_ooliwia

Kącik beauty
Makijaż
❧  Malujecie się?  ☙

Strona 3 z 3 < 1 2 3
AutorRE: Malujecie się?
~Hardine
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2018 17:44
Nah, ekspertka od makijażu, Hardine. Czas na mnie i na moją wypowiedź, lel, jakby kogokolwiek to interesowało. Cóż, od początku.
Swoją drogę z makijażem zaczęłam naprawdę szybko. Może już w pierwszej klasie gimnazjum miałam do czynienia z tak zwanym bb creamem. Cała twarz, potem rzęsy kradzionym tuszem od mamy. Później mała Oliwka trafiła na kredkę do oczu i bardzo, ale to bardzo mocno podkreślałam tzw. wodną linię oka. Wyglądałam okropnie, nieprofesjonalnie i w ogóle jej nie rozcierałam. Wtedy nie było pędzelków, choć nie jestem aż tak stara. Później długo, długo ta sama broszka. Podkład, za ciemny puder od mamy i rzęsy, bo kiedy zaczęłam płakać na czarno i cała się brudzić, postanowiłam odrzucić kredkę, a może po prostu nie miałam na nią kasy? Nie wiem, nie pamiętam, dawno to było.
Dopiero w szkole średniej napatoczyłam się na youtubie na różne... tutoriale? Jeśli można to tak nazwać. Droga Oliwka spędzała więcej czasu na instagramie, yt i innych takich, by dowiedzieć się nieco więcej o makijażu. Zaczęła regulować brwi, lepiej dobierać kolory podkładów PEŁNOKRYJĄCYCH, bo już nie bb creamów. Puder nagle złagodniał, a szyja wcale nie była tak oddzielona od twarzy, cudo.
I tak toczyła się historia, przez teraz jak to mówią... INSTAGRAMOWE brwi, które mój kolega nadal nazywa "nike'ami", chociaż koło najek nie stały, era konturowania nawet mnie dopadła, czasem kreska, która wychodzi mi naprawdę idealnie pojawia się na powiece, ale jestem na nią zbyt leniwa. No i nie zapomnijmy o tych pełnych, dużych ustach, które nagle są na "topie".
Kończąc robię lżejszą wersję "tapeciary", ale moja twarz nie zmienia się diametralnie, pewnie przyzwyczaiłam się do noszenia makijażu i nigdy pewnie bez niego nie wyjdę.
A i dodam, że brwi muszę robić. Włosy mam czarne, a brwi blond, to naprawdę nie wygląda dobrze.
Buźki!





(c) Icy
Edytowane przez Rosette dnia 17-05-2018 22:25
47087709 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Malujecie się?
~Star
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2018 20:02
Dobra.
JEŚLI JESTEŚ W PODSTAWÓWCE
Nie maluj się najlepiej. Makijaż bardzo obciąża i postarza skórę. Nie polecam szczerze mówiąc - ew. zamaskowanie niedoskonałości (tia, wszyscy kochamy trądzik).
[JEŚLI JESTEŚ W GIMNAZJUM
No to zaczynamy przygodę z makijażem! Polecam pomadki lub błyszczyki (szminki to myślę trochę za dużo) oraz podkład (u mnie trądzik zaczął się właśnie tutaj), więc to wasza ocena.
JEŚLI JESTE Ś W LICEUM
Jak chcesz, byle nie za mocno - to naprawdę źle wygląda jak ma się tapete na twarzy. I zaznaczam makijaż =/= tapeta. Trzeba mieć wyczucie.
Dziękuję za uwagę.



(c) google
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Malujecie się?
~IcyJus
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2018 21:25
Moja przygoda z makijażem zaczęła się od czarnej kredki do oczu, coś mi się wtedy ubzdurało, że wyglądam dobrze ale prawda była taka, że po prostu ta czarna kreska optycznie zmniejszała mi oczy i na dodatek nie umiałam malować porządnie rzęs, które po latach okazały się nagle bardzo długie. ( wszystkie blondynki łączmy się w bólu z powodu jasnych końców rzęs zdezorientowany)
Ogólnie później miałam przygody z tanimi fluidami, brakiem pudru lub pędzla, efekty były okropne bo jestem niestety osobą z jasną karnacją i dobranie podkładu, fluidu to prawdziwa zmora.
Był czas, że byłam święcie przekonana, że regulacja brwi to niekończące dorywania odrastających włosków ale teraz wiem, że warto i po za tym wcale nie jest to aż tak męczące.
Bez pomalowanych brwi czuję się niemal dziwnie a kiedyś w szkolę, gdy byłam w niepełnym makijażu nauczycielka stwierdziła, że coś ze mną nie tak.
Na teraz moment stwierdzam, że makijaż dodaje mi pewności siebie i lubię go robić choć bywają takie dni,że nie chcę mi się już, ale od dziecka mam problemy z cerą i po prostu wiem, że ludzie są powierzchowni i odkąd zaczęłam się bardziej profesjonalnie malować, zwracają na mnie uwagę.




49139190 ? Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Malujecie się?
~stella13
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-08-2018 22:56
Maluję się od czasu do czasu. Mój makijaż jest dość skromny. Nakładam cienie do powiek w kolorze kremowym, trochę ciemniejszym od mojej naturalnej skóry. Dodatkowo rysuję cienką kreskę eyelinerem i maluję rzęsy tuszem. Na policzki nakładam róż. Ewentualnie jak mam jakieś zaczerwienienia to używam korektora. Malowanie się zajmuje mi około 2/3 minut, więc bardzo mało. Dzięki temu mogę być pewna, że zawsze wyrobię się w czasie serce.


Stella
Edytowane przez Lunaris dnia 16-08-2018 23:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Malujecie się?
~Sivlanaya
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-08-2018 11:37
Szczerze mówiąc nie robię sobie żadnego makijażu. Jakoś nie odczuwam potrzeby upiększania się. Poza tym nie umiem go robić i nie lubię, jakoś mi to nie pasuje. Dodam jeszcze, że nie mam zamiaru wydawać na to dużo pieniędzy, ani wstawać godzinę wcześniej. Być może kiedyś zacznę się malować od czasu do czasu, ale jak narazie nie mam tego w planach.


Awatar od Lunaris - dziękuję!
Edytowane przez Sivlanaya dnia 17-08-2018 11:38
Czy ktoś tego jeszcze używa?? Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Malujecie się?
~lennyface013
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-09-2018 21:36
Maluję się do szkoły lub kiedy gdzieś jadę. Dlaczego? Jak? Maluję się, ponieważ zawsze jestem jak buraczek na twarzy i znajomi mówią do mnie: "WOW! Ale jesteś czerwona", co mnie denerwuje i dlatego muszę mieć podkład. Bez brwi również nie ruszyłabym się nigdzie z domu :E . Nie jestem dziewczyną, która nakłada sobie szpachle na 10 cm. Biorę cienką warstwę podkładu, tusz do rzęs oraz podkreślam brwi. To wszystko. Kiedy patrzę czasem na dziewczyny wokół mnie i na to co robią sobie z twarzą (brwi to już w ogóle), to po prostu czasem chce się płakać... zdezorientowany


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Malujecie się?
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-06-2020 22:38
Ostatni raz udzieliłam się w tym temacie prawie pięć lat temu, więc czas na aktualizację moich poglądów i makijażowej historii. A zmieniło się naprawdę sporo.

W gimnazjum miałam jakieś jednorazowe przygody z nakładaniem fluidu (bez kremu nawilżającego i palcami, no i zdarzało mi się go nie zmywać, więc proszę, nie popełniajcie moich błędów...), ale przede wszystkim tuszowałam rzęsy. Od zawsze lubiłam podkreślać oczy w ten sposób, a nawet bez makijażu są dość wyraźne, z natury też mam długie rzęsy. Czasem jakiś błyszczyk, uczyłam się posługiwać kredką do oczu i w sumie tyle. O pielęgnacji mogłam wiedzieć dużo, ale kompletnie olałam temat, czego skutki odczuwam do dzisiaj.

W liceum zaczęłam nieco inaczej podchodzić do tej kwestii. Przede wszystkim to, że koleżanki się malują, stało się standardem. Nie żebym czuła się bez makijażu gorsza r11; zainteresował mnie bardziej naturalny i niektóre triki, które sprawiały, że dziewczyny wyglądały korzystniej w oczach innych. Tutaj zaczęłam bardziej rozważnie - kupiłam krem BB i fluid (z U20 i w sumie polecam tak na początek), czasem tusz do rzęs, malowałam usta. Uwierzcie, że nawet użycie trzech produktów powodowało całkiem dużą różnicę w wyglądzie osoby, która na co dzień się nie maluje. I zaczęłam używać kremu nawilżającego i zmywać makijaż po każdym dniu!

W drugiej klasie kupiłam kolejne produkty i zaczęłam kombinować. Metodą prób i błędów malowałam oczy, jak i całą twarz. Właściwie to był dla mnie taki czas, kiedy nie mogłam wyjść z domu bez makijażu, absolutnie nie. Każdego dnia do szkoły używałam co najmniej podkładu, korektora, pudru, kredki do brwi, cieni do oczu, tuszu do rzęs, rozświetlacza, pomadki... Cieszę się, że minął mi ten czas, bo sam proces był nieco czasochłonny. Aktualnie, jak i wtedy, zrobienie podstawowego makijażu zajmowało mi kilka/kilkanaście minut, ale wiadomo, że rano liczy się każda sekunda.

W klasie maturalnej ze względu na brak czasu rano (no właśnie xD) przestałam się malować do szkoły, poza jakimiś większymi wydarzeniami (flesz robi okropne rzeczy z twarzą, a często pojawia się na szkolnych zdjęciach...), no i imprezami lub spotkaniami ze znajomymi.
Ale teraz to wygląda jeszcze inaczej. Przez kwarantannę właściwie zrezygnowałam z podkładu zupełnie i używam go naprawdę bardzo rzadko, tak samo korektora. Wciąż lubię malować oczy i czasem wypróbowuję dopiero co poznane triki lub kombinacje głównie z cieniami, ale częściej po prostu robię kreski eyelinerem. Lekko maluję brwi, rzęsy i usta. I to właściwie tyle. Dużo bardziej wkręciłam się w pielęgnację twarzy i dopiero w tym roku wygląda ona znacznie lepiej niż kiedyś - czyli jestem w fazie naprawiania gimnazjalnych błędów.

Nie jestem fanką mocnego makijażu i sama źle się z nim czuję, ale szczerze podziwiam osoby, które go wykonują. Mam koleżanki, które świetnie się malują i za każdym razem, jak je widzę, jestem jak "wooow". Nie mam nawet nic do stereotypowej "tapety", kompletnie zmieniłam podejście do niej i reaguję na nią raczej obojętnie. To prawda, że niektórzy wyglądają z nią wręcz karykaturalnie, ale powiedziałabym, że to jednostki.

Więc wskazówki dla młodych adeptów i adeptek:
- pamiętajcie o używaniu kremu przed wykonywaniem makijażu i starannym zmywaniu go przed snem;
- polecam nie testować wszystkich produktów w tym samym czasie, a za to powoli wprowadzać kolejne: może pojawić się uczulenie, bądźmy ostrożni;
- nie zrażajcie się niepowodzeniami, w końcu uczymy się na błędach ;)
Wszystko z głową!


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.