Postępy w tłumaczeniu
❧ Odcinek 8x11: tłumaczenie 45%

Jednocześnie uprzejmie prosimy o zachowanie cierpliwości i niezasypywanie wiadomościami na PW lub shoutboxie dot. postępu prac nad tłumaczeniem. Robimy wszystko co w naszej mocy, by odcinki pojawiały tak szybko jak to tylko możliwe.
Nowe artykuły w Encyklopedii
5.03.2019
Bloom (poprawki)

25.02.2019
Onyrix, Cosmix

23.02.2019
Magic Bloom, Dreamix

Nowości
28.04.2019
❧ dodano screeny z transformacji Cosmix i Butterflix (nowa wersja),

08.04.2019
❧ dodano wydanie specjalne z DVD: World of Winx część 3,

11.03.2019
❧ podmieniono skany komiksów nr 143, 146 i 147,

4.03.2019
❧ dodano cztery wydania specjalne z laleczkami: Magic Girls #1, Magic Travel #1, Regal Fairy oraz Myhix Magic Pen,

2.03.2019
❧ dodano wydanie specjalne z DVD: Tajemnica Morskich Głębin,

28.02.2019
❧ podmieniono następujące piosenki:
~ pięć pełnych wersji z 1 sezonu World of Winx po polsku,
~ "Winx to znowu my" oraz "Otwórz serce swe" z 4 sezonu,

27.02.2019
❧ podmieniono skany komiksów nr 142, 144, 145 i 165,

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 887
Nieaktywowany Użytkownik: 318
 Najnowszy Użytkownik: ~Aramisa
Dzisiejsi Solenizanci
Dzisiaj żaden z użytkowników nie obchodzi urodzin

http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

Winx Club
Transformacje
❧  Butterflix  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Butterflix
~Fireflix
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-12-2016 14:57
Moim zdaniem Butterflix idzie na minus.
Wygląd może ładny, ale zbyt przesłodzony i te sukienki, buty. Sposób zdobycia nie wymagał od Winx praktycznie niczego, uratowały tylko kopołki. Z muzyką też poszło gorzej. Niepotrzebne te wzory motyli. Ataki także się pogorszyły, bo Winx nie radzą sobie z naturą. Transformacja przesadzona, ale Layla, Flora i Musa są śliczne.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Lau
Moderator

avatar
Dodane dnia 06-01-2017 22:05
Od początku byłam nieprzekonana co do tej przemiany, po jej premierze przeszłam zdecydowanie na nie. Transformacja jest dla mnie zbyt cukierkowa, co wiąże się zapewne ze wszechobecnym różem i bufiastymi sukienkami. Nie rozumiem sposobu zdobycia... Uratowały jakieś tam kopołki i bum! przemiana? Ehś.
Winx się tak naprawdę nie różnią, a jedynymi rzeczami, które mi się podobają są skrzydła i buty. Jestem na nie, zwłaszcza z powodu siły Butterlixu. Czy mi się wydaje, czy są słabsze? Bo przecież co chwilę muszą prosić naturę o pomoc, chociaż wcześniej z łatwością radziły sobie z "wyzwaniami"... Rozumiem, że to moc od środowiska, lecz bez przesady.


We lost, all of us. We lost friends, we lost family.
We lost a part of ourselves.Zestaw (c)Ig & ja

Opowiadania: Atak na Ziemię|Kryształ Soldenu

Blog
|dA|Wtt
nie? http://phoenixflamefairy.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Olalaxd
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-01-2017 00:34
Jak dla mnie najgorsza transformacja. Każda z Winx wygląda prawie tak samo. Poza małymi szczegółami, w sumie to różnią się tylko kolorem sukienek. Gdyby nie barwy włosów i ubrań, myliłabym je. Niepotrzebnie dodali taniec podczas transformacji. Zwykle to po prostu dostają strój i koniec piosenki, koniec przemiany, a teraz gdy winx już się ,,przebiorą" to tańczą niepotrzebnie. A co do samej piosenki do po prostu Masakra! Zdobycie nowej transformacji nie wymagało prawie żadnego wysiłku. Same stroje, jak już mówiłam, są bardzo do siebie podobne i mega przesłodzone. Denerwują mnie te motylki na ich włosach. A no właśnie! O ile dobrze pamiętam to nie tylko każda ma prawie taki sam strój, buty, ale też nawet nie chciało im się wymyślać jakiś nowych oryginalnych fryzur. Szkoda. Tą transformację naprawdę zepsuli.

Uważaj na literówki i przecinki. Unikaj powtórzeń. ~Lau


,,Człowiek rodzi się po to by żyć, a nie po to by przygotowywać się do życia"~Borys Pasternam

Blog o Lolirock
Edytowane przez Lau dnia 07-01-2017 09:05
http://lolirockers.blogspot.com/?m=1 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Wiktor
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-03-2017 08:37
Transformacja dość szczegółowa i dobrze wykonana, jednak zbyt przesłodzona. Sukienki same w sobie są nawet ładne, jednak pokusiłbym się o coś skromniejszego. A te skrzydła? Według mnie one średnio pasują. Ogólnie same motylki, wolałbym coś takiego, żeby każda czarodziejka miała tak jakby moc innego zwierzęcia, bo motyle zbyt słodkie.Edytowane przez Lunaris dnia 25-03-2017 12:53
60667462 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Klauditta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-05-2018 17:31
Jak mam być szczera, to ta transformacja jest totalną porażką. Za dużo "słodkości", a ta muzyczka przy przemianie jest po prostu straszna. Wszystkie stroje są na jedno kopyto.
Moim zdaniem każda wróżka powinna mieć choćby jedną rzecz inną od pozostałych. Ta transformacja jest chyba najgorszą ze wszystkich.


"Miłość jest jak kropla światła słonecznego.
Z początku małe,ale wkrótce wypełnia
twoje serce i duszę"
Edytowane przez Rosette dnia 04-05-2018 22:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Star
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2018 13:17
Dobra. Aby to napisać, powinnam napić się mocnej melisy.
*robi wdech*
1. Skrzydła
Em... Są nawet, ale nie takie fajne jak w np. Enchantixie.
2. Strój
*głęboki wdech* To jakiś żart. Wyglądają jak moja kuzynka, gdy ubierze swoje "najładniejsze" ciuchy. Te spódniczki sprawiają, że mam ochotę wyskoczyć za okno Pałacu Kultury na ostatnim piętrze. Wyglądają, jakby zabrakło im materiału i naładowały na maxa firanki do swojego stroju.
3. Muzyka
Hahahaha, ale piękna... Żart. Co to w ogóle jest?
4. Choreografia
Klaszczmy, klaszczmy... Nie. To nie ta bajka.
Dziękuję za uwagę.(c) google
Edytowane przez Cattie dnia 06-05-2018 23:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2018 13:55
Według mnie jest to transformacja ze zmarnowanym potencjałem, bo sam concept Butterflixu nie jest zły. Na przykład skrzydła to ogromny plus transformacji, może są trochę zbyt błyszczące, ale jednak odróżniają się znacznie od tego, co do tej pory tworzyli twórcy. Sukienki są już przesadzone, ale z tych wzorów przypominających skrzydła motyli można było sporo wykrzesać. Gdyby odjąć kilka falbanek, popracować nad formą i różnorodnością, mogłoby wyjść naprawdę ładnie. Żadnych zastrzeżeń nie mam do butów (tym bardziej, że Winx i tak od wieków walczą na obcasach).

Niestety, sam sposób zdobycia transformacji jest żałosny i o wiele za prosty. Poza tym, transformacja bardziej je osłabiła niż wzmocniła. Szkoda, bo sam motyw natury nie brzmiał źle.

Podsumowując, Butterflix to słaba transformacja, która miała szansę na bycie dobrą transformacją.


prawdopodobnie zaczęłam wracać
Wycie | dA | Wattpady
usunęłam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~SuperSeilix4500
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-03-2019 09:09
Dla mnie z każdą nową transformacją to te stroje są coraz bardziej takie cukierkowe i za słodziutkie. Widać, że nie chciało im się rysować tej przemiany, bo animacja każdej czarodziejki jest podobna. Do tego ten taniec, po co on jest, skoro czarodziejka powinna walczyć a nie tańczyć. Te szerokie sukienki są nawiązaniem do starszych czasów, w których były Winx. Najlepsza była przemiana zwykła i Enchantix. Tam każda czarodziejka inaczej się zmieniała.
Edytowane przez Suzanne dnia 01-03-2019 21:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~winx icy
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-03-2019 21:51
To jedna z najgorszych, jak nie najgorszych transformacji Winx. Myślałam, że Harmonix to lipa, ale Butterflix to zdecydowanie jest dno. Wszystkie Winx wyglądają wręcz identycznie, co boli, bardzo boli. Może pozwolę sobie wymienić plusy i minusy;
Minusy:
1. Zdobycie to nieśmieszny żart. W ogóle to zdobywanie mocy od 6. sezonu wzwyż było banalne i zbyt przewidywalne. Tylko chyba Cosmix będzie jeszcze gorszy, jeśli chodzi o pozyskanie, bo dziewczyny dostaną od razu nową moc, chociaż tutaj tak samo, banał. No Winx ratują jakieś tam kopołki i BUM, nowa moc! Przecież one o wiele cięższe walki na co dzień miały, no po prostu lipa.
2. Roxy. Czemu ona nie dostała Butterflix'u? Przecież była tam razem z Winx, walczyła. Nie ogarniam tego, tym bardziej że w końcu to moc od tych całych czarodziejskich zwierząt (natury). Pasuje do niej jak ulał. O ironio, w jakiejś oficjalnej grze Winx można było grać Roxy w Butterflixie.
3. Wygląd. To chyba najgorsze. Winx wyglądają okropnie! Jakby na jakiś pokaz mody miały się zaraz po walce wybrać. Sukienki wyglądają, jakby były zrobione z sałaty, w dodatku wszystkie te same, różnią się kolorem oraz kształtem w przypadku Layli, Tecny oraz Flory, bo sukienki Bloom, Stelli i Musy to przefarbowane klony. Fryzury są praktycznie takie same, a wszystkie Winx (z wyjątkiem Tecny) mają strasznie długie włosy. W dodatku te motyle we włosach... niedobrze mi się robi na ich widok, zbyt cukierkowate. Buty natomiast takie same, tylko kolory inne. W ogóle to ich wygląd bardzo przypomina mi takie plastikowe, dziurawe siatki w których są pakowane owoce np. w Biedronce. Wracając jeszcze do sukienek, to są one bardzo niepraktyczne. Na pewno niewygodne, to ma być strój odpowiedni do walki? Jak się Bloomix na ekranie widziało to aż się prosiło, żeby Winx jakieś kopniaki a la'karate wykonały, a tutaj? No nic, masakra, tylko chyba się to do tańca jakiegoś nadaje.
4. Sekwencja transformacji to kpina. Naprawdę. Pojedynczo jak się przemieniają to każda ma takie same ruchy (lecą motylki, "oplatają" nasze czarodziejki, po czym  te się odwracają i wyrastają im skrzydełka). Tylko Bloom ma trochę więcej scen (czemu ona, why?!), w których tusz do powiek jej się pojawia oraz buty i te bransoletki (czy co to jest) na rękach. Jednak największą tragedią jest wszystkim znany taniec, który jest po prostu ŻENADĄ. Winx tańczą pół odcinka na ekranie klaszcząc przy tym radośnie i śmiejąc się jak głupie. No taki cringe się czuje, jak się to ogląda. Całe szczęście, że w 8. sezonie nie będzie tego.
5. Źródło mocy. Natura. Już przecież Sophix był, to po co nam kolejna taka transformacja? Poza tym Winx nawet natury skrzywdzić nie mogą, aż w niektórych momentach mi się wydawało, że tylko to ich osłabiło.

Plusy:
1. Ataki. Może to i głupie, ale niektóre ataki Winx wyglądały na silne. No np. ten strumień wody (taki strasznie duży) co Layla zrobiła. Co prawda przy atakach pojawiały się motyle, co mi bardzo Believixem zajeżdżało, ale ogólnie niektóre były spoko (szczególnie pod względem animacji).
2. Skrzydła. Są naprawdę fajne, takie... dziurawe? W sensie Winx miały pełne skrzydła (w Sirenixie miały poszarpane, nie dziurawe!) co jest nowością.
Ogólnie podsumowując to ta transformacja nie jest zbyt fajna (w mojej opinii) i całe szczęście, że w 8. sezonie będzie krótko.
Edytowane przez Suzanne dnia 16-03-2019 23:29
- Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Music-Tracer
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-03-2019 22:41
Moc z motylkuw ciekawe jak zwykle kreacja winx szał.


Rainbow Rock
https://mlppl.tumblr.com Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Bananowa0
21:34:59 20.05.2019
bo to nie brzmi jak cżłowiek
~Bananowa0
21:34:55 20.05.2019
i nagle cała galeria handlowa się odwraca i szuka co to jest
~Bananowa0
21:34:44 20.05.2019
ja mam kolegę, który ja dmucha nos to dosłownie trąbi jak jakiś słoń
~Skeni0
18:52:29 20.05.2019
Lol
~Skeni0
18:52:14 20.05.2019
Jezu jakie ja z siebie odgłosy wydaje próbując powstrzymać kaszel
~PabloPan0
16:23:40 20.05.2019
dawno mnie tu nie bylo :P
~PabloPan0
16:23:32 20.05.2019
hejka
~Radi0
2:21:49 20.05.2019
Nadszedł ten ostatni raz. Ostatni raz do klubu na finał finału GOT. Pozdro dla czekających :D
~Skeni0
22:43:15 19.05.2019
Studiuję filologię, ale czuję, że to mnie tak średnio kręci
~Music-Tracer0
22:31:34 19.05.2019
Domyśliłem się
~Skeni0
22:26:15 19.05.2019
Ja jeszcze studiuje
~Music-Tracer0
22:25:19 19.05.2019
Ale bym chciał skończyćniegrzeczny
~Music-Tracer0
22:21:35 19.05.2019
A potem 2 dni wolnego
~Music-Tracer0
22:19:51 19.05.2019
Ty nie
~Music-Tracer0
22:19:37 19.05.2019
Nie mam tak zaczynam 23 kończę 7
~Skeni0
22:15:03 19.05.2019
I'm wcześniej zaczniesz, tym szybciej skończysz
~Music-Tracer0
22:09:37 19.05.2019
A ja mam nockę o 23 i jusz czekam przy zakładzie
~Skeni0
22:05:45 19.05.2019
No właśnie ostatnio trochę mi się narobiło zaległości smutny
~MrDark0
22:03:15 19.05.2019
Skeni, zdrowiej! Na pociechę Ci powiem, że ja właśnie wyszedłem z choroby i jutro do pracy
~marcin9190
21:05:16 19.05.2019
ojc skeni wspolczuje
~Skeni0
18:12:37 19.05.2019
U mnie jest 25 °C `a ja jestem chory :/
~marcin9190
17:35:24 19.05.2019
w całym maju miałem 2 dni bez deszczu tak naprawde
~marcin9190
17:35:09 19.05.2019
u mnie np strasznie maj w tym roku obfity w deszcz jest az za mokro
~MrDark0
17:23:48 19.05.2019
A raz tak, raz tak. Dziwny ten maj w tym roku...
~nexusik0
17:12:33 19.05.2019
Oberwanie chmury i po jakiś 15 minutach spokój
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.3

.