Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Kakimaki
Lolka
Marcin Metza

Odcinki
Sezon 1
❧  Odcinek 1x02 - Witamy w Magix  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~Fiker
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-09-2014 12:19
Super odcinek. Ta pierwsza walka czarodziejek i Trix. Wtedy wiedźmy były jeszcze silne. Pomysł Stelli, żeby Bloom weszła do szkoły jest tak bez sensu, że naprawdę dziwne, że ktoś dał się na to nabrać. I fajnie zrobili, że Stella jest o ten rok starsza od reszty Winx. Nie wszystkie muszą być tak idealne.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-11-2014 13:41
Jak można nie wiedzieć, co to jest pizza? Tam nauka jest o wiele dalej niż u nas, więc chyba powinni już dawno to wymyślić. W końcu Bloom i Stella dostają się do Alfei i poznają Tecnę, Musę i Florę. Stella kłamała z tą księżniczką Varandą, ale dobrze, że wszystko się wyjaśniło jeszcze w tym odcinku. Decyzja Faragondy o przyjęciu Bloom do Alfei była trochę nierozsądna, bo nawet z nią wcześniej nie rozmawiała. Fajnie, że jest pierwszy raz pokazana transformacja Tecny, Flory i Musy.


#TeamDelia
The problem with a good book is
You want to finish the book,
but
You don't want to finish the book.

Edytowane przez Suzanne dnia 06-01-2015 17:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-01-2015 16:45
Prawie zapomniałam, że Stella ma rok w plecy. xD I to nie tak, że Flora w pierwszym sezonie jako jedyna nie miała chłopaka - Kiko zawsze będzie ją kochał!
+ 'Oh, w tych oprawkach wyjątkowo panu do twarzy!' - powiedział na temat gigantycznych różowych okularów w kwiatki.
+ Trix! Jeszcze potężne! *zwłaszcza Darcy *^* *
+ Pierwsza walka całkiem dobrze zrobiona.
+ Muzyczka z przemiany jest całkiem fajna.
+ Bonus za 'demolkę' w tej sali od eliksirów.
- Jak można nie wiedzieć, czym jest pizza!?
- Za szybko wydało się pochodzenie Bloom...o przyśpieszeniu powstania Drużyny Światłości już nie napiszę, bo tak przecież jest w prawie każdej serii o podobnym klimacie.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr


Edytowane przez Amored dnia 06-01-2015 16:49
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~Szanella
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-05-2015 18:48
Nie ma to jak w pierwszy dzień po przyjeździe do szkoły iść "na miasto" xdd. I ten tekst Bloom o najnowszym modelu komórki... ale się ten Winx zmienił. W porównaniu z nowszymi odcinkami mogę śmiało powiedzieć, że ten jest lepszy.


,,Marzę o cofnięciu czasu.Chciałabym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku.'
,,Czarne i białe są klawisze pianina, lecz brzmią one milionami kolorów w mojej głowie.
zestaw od Flamy :-)
Edytowane przez Cattie dnia 05-07-2015 11:55
miałam kieedyś http://magicznyswiat-hp.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-07-2015 13:12
Stella nieźle się popisała w tym odcinku. Fajnie, że pomogła Bloom pójść do Alfei. Byłam trochę zdziwiona tym, że Gryzelda tak łatwo dała się nabrać, iż Bloom jest księżniczką Varandą. Rozbawiło mnie to, gdy Bloom powiedziała do niej po "mowie" Gryzeldy - "Nabroiłaś...", a ona odpowiedziała - "No co? Mój tata zapłacił za wszystkie szkody", wtedy pomyślałam, że naprawdę była rozpieszczona xD. I te miny Gryzeldy... Poza tym, jak można nie wiedzieć, co to jest pizza? Walka z Trix była ciekawa, chociaż krótka. No i jestem ciekawa, jak to by było, gdyby dziewczyny przystały na propozycję Stelli i grupa nazywałaby się "Wróżki-Różdżki". :D


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-02-2016 15:13
Stella tradycyjnie dla siebie zrobiła niezatarte wrażenie lol
Wejście Bloomy to straszny kit, za naiwny nawet jak na pierwszy sezon. Straszna Gryzelda oszukana tak łatwo? Litości...
Dziewczyny się poznają i zakładają klub, mamy już pierwszą kopaninę z Trix, bez jakiejś rewelacji, ale jest fajnie. Bloom jeszcze bez przemiany i taka zagubiona, bez gwiazdorzenia - jaki miły widok ^^
Wizgiz strollował Palladiuma - cudo!
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-02-2016 14:33
Od początku nudziło mnie pożegnanie Bloom z rodzicami, ale przypuszczalnie takie scenki nie są ciekawe, za to zaskoczyła mnie bariera dla - jak zrozumiałem - niemagicznych istot, tudzież ludzi. Mike rzeczywiście wyglądał przez chwilę komicznie z tą twarzą przy bramie. Lećmy dalej. Stella użyła jakiegoś tylko sobie znanego czaru dla ukazania wszystkim bariery ochronnej, co uwydatnia, że jest starsza i bardzo zdolna. Co mnie zaskoczyło oprócz tego?... Do teraz nie wiem, czy Kiko jest magiczny czy nie, bo trochę to zagadkowe. Gryzelda jak wojskowy, ale na swój sposób fajna, Stella nieźle musiała rąbnąć jakimś czarem, żeby rozwalić klasę do tego stopnia. Faragonda uśmiechnięta i widać, że bardzo ciepła osoba. Wizgiz popełniający gafę w klasie przy oknie. Powiedział per "drogie panie". Do Du Four - ok, ale do Palladiuma to już przesada. Przedrzeźnianie Faragondy przez Stelle - super. Później od razu, nie wiem, dlaczego, ale podbiła moje serce Flora. Przeurocza, świetnie, że dzieli pokój z Bloom. Poznajemy chwilkę później Tecnę, która w tym momencie była taka, no, nie wiem, mało technologiczna. Aż dziwne. Musa w momencie żartu, żeby Stella uprzedziła jak będzie miała zamiar rozwalić ich pokój.. Od razu stwierdziłem, że będzie sympatyczną postacią. Nie do końca wiem, dlaczego podczas, gdy dziewczyny wychodziły do miasta Magix Gryzelda je śledziła. Powie mi ktoś? Potem super było widać, że Bloom jest zaskoczona, tudzież rozczarowana trochę miastem Magix, potem widać Knuta przymierzającego różowe okulary i zachwalającego sprzedawcę, który wciska mu, że jest mu w nich idealnie. Był moment, że nie wiedziałem: czy sprzedawca sobie stroi żarty, czy sam jest ślepy jak kret? Telefon Knuta do Trix świetnie wypadł, aczkolwiek groźba Icy, że jak nie dopilnuje Winx, to rzuci czar przytwierdzenia mu okularów na amen, była żenująca i jakoś nie przerażała. Dziewczyny nie wiedziały, co to pizza. Dla mnie to bardzo logiczne, inny wymiar. Trix w bitwie pierwszej są świetne. W tym odcinku super klimat. Darcy i Icy dobrze wywiązały się ze swoich roli, Stormy była jako jakiś taki... Bo ja wiem? Dodatek? Jeżeli to są uczennice pierwszego roku, to bardzo potężne, chyba, że wynika to z tego, że ich przodkami są Trzy Prastare Wiedźmy.

Plusy:

- Poznanie dziewczyn i wyjście do Magix.
- Gryzelda i Faragonda, zwłaszcza dyrektorka szkoły - super pierwsze wrażenie.
- Nie wiem, co jest grane, ale tutaj Flora i jej gadająca roślinka pokazały jak urocza jest czarodziejka natury.
- Pierwsza walka z Trix oraz tekst Icy "Co za matoł" są super. W obecnych seriach na takie smaczki można czekać chyba do końca serialu i ich nie będzie.

Minusy:

- Nie wiem, dlaczego, ale mam wrażenie, że Stormy była tu taka... nijaka.
- Przeoczenie czy co? Wizgiz do Du Four i Palladiuma "Drogie panie"? Czy to błąd tłumaczy, czy nauczycielowi transformacji odjęło rozum?
- Nie jest wyjaśnione, czy Kiko to magiczny zwierzak (skoro przekroczył barierę Alfei), a szkoda.
- Irytujący sprzedawca okularów, który robi głupka z siebie albo widzów i wciska Knutowi różowe okulary.

Proszę, czytaj posty przed publikcją. Popracuj nad interpunkcją i stylistyką. //Luna


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanie:)

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory :)

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Lunaris dnia 29-02-2016 15:47
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~MajaMaj
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-05-2017 16:39
Och.......Ile wspomnień! Uwielbiam ten odcinek. Tutaj wszystko się zaczyna, Bloom poznaje Winx i Trix.uśmiechserce
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~Stellka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-05-2017 18:06
Och te Trix. Tęsknię za nimi, ale w sensie samymi, a nie w kooperacji z Darkarem czy Valtorem(choć oni byli jeszcze do zniesienia i ciekawi). W pierwszym sezonie były przynajmniej jeszcze silne i potężne i faktycznie ciężko było Winx'ówną je pokonać. Na szczęście czarodziejki o wiele sprytniejsze są od nich. Mina Icy jak Stella teleportowała je do Alfei bezcenna. Całkiem szybko Faragonda odkryła, że Bloom to nie Calisto. Czyżby w międzyczasie zadzwoniła prawdziwa księżniczka? mruga


Dziękuję, Zuza <3
...korzysta? XD Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~ArtierLoveWiinx
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2017 21:39
Lubię ten odcinek. W przeciwieństwie do pierwszego dużo więcej się dzieje. Zawsze zastanawiało mnie to, czemu Bloom od razu się nie przedstawiła, tylko kłamała, tak jak kazała jej Stella. To było strasznie głupie, ale najwidoczniej Stella ma dar przekonywania. Rozwalił mnie tekst, że pizza jest narodową potrawą Calisto :D. I ta bezcenna mina Icy, gdy Stella wszystkich przeteleportowała. Po prostu piękne.


Nie posiadam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~Agatha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-02-2018 20:49
W pierwszym sezonie Bloom jest taką nieporadną i mało wiedzącą o magii dziewczyną. Naprawdę przez te sezony zmieniła się w pewną siebie, silną czarodziejkę. Przynajmniej na początku Winx ratowały ją z opresji. Hm, Stella niby jest taka rozpieszczona, ale wobec Bloom zachowała się bardzo lojalnie i przyjacielsko, pomagając jej stawiać pierwsze kroki w Magix. Szkoda, że reszta czarodziejek nie miała większego pola do popisu w tym odcinku. Każda z nich powiedziała może tylko ze dwa zdania. Zastanawiam się, co by było, gdyby Winx wybrałyby jednak nazwę Wróżki-Różdżki albo Super Piątka czy Piątka Stelli. Uh, na Laylę trzeba poczekać jeszcze sezon...
Jeśli chodzi o walkę z Trix, to była bardzo dobra. Nie przeciągała się nie wiadomo ile, a Winx po prostu uciekły, nie zgrywając superbohaterek.


"Jako dzieci wszystkiego się baliśmy: ciemności, potworów pod łóżkiem...
i modliliśmy się już o rano, aby te strachy sobie poszły.
Choć one tak naprawdę nie odchodzą"

Edytowane przez Rosette dnia 08-02-2018 16:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~lennyface013
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-02-2018 23:29
Gryzelda mnie denerwuje, zachowuje się zbyt poważnie. Sama dyrektorka jest bardziej na luzie niż ona.
Zadarty nosek Flory, piękne oczy Tecny, urocze kucyki Musy. Słodko. Stella w tym odcinku pokazała, że niezła z niej spryciula i świetnie wymyśliła z tą księżniczką Callisto. Winx dowiodły, że można na nich polegać, kiedy pomogły Bloom, ona sama jest jeszcze taka nieśmiała. Odcinek był ciekawy i przyjemnie się go oglądało.


Powtórzenia! Postaraj się ich unikać :>. //Nama




Edytowane przez Nami dnia 17-02-2018 14:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~Star
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-05-2018 20:29
Uważam, że ten odcinek jest naprawdę fajny. Pomysł na księżniczkę wywaloną ze szkoły jest kapitalny, a sposób wprowadzenia Trix był świetny. Stella jest jeszcze od słońca i KSIĘŻYCA (o czym trochę zapomniano).



(c) google
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~clax7
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-12-2020 09:12
Szkoła Alfea w tym sezonie jest bardzo ciekawa i chciałbym się w niej uczyć, choć jestem chłopakiem, a jak nie to chociaż w szkole dla specjalistów - czerwonej fontannie uśmiech . Świetny odcinek, trix są tu bardzo fajne i ciekawie przedstawione. Fajna jest dyrektorka - Faragonda oraz inni nauczyciele, np. surowa Gryzelda.


Mam nadzieję, że jeśli winx przestanie istnieć to winxblogger nie i będziemy nadal tutaj wspominać radosne i smutne chwile winx. Poznałem tu tyle miłych osób, których w realu tak szybko bym nie poznał.Jest tu bardzo miła atmosfera i mam nadzieję, że będzie tu tak zawsze i, że zawsze będę tu miło wracał I miło to wspominał. Dziękuję wszystkim za to, że powstało winxblogger I nadal istnieje. Administratorzy I wszyscy użytkownicy jesteście wielcy! uśmiechserceok:pony:

|Wattpad || YouTube|
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x02 - Witamy w Magix
~KaraQ
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-06-2021 17:37
Dlaczego Tecny tarcza to ściana ognia to ja nie wiem...
I teraz zjadłabym pizzę szeroki uśmiech


Ikonka © rossattiee
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.