Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
LucyHeartfilia
Zara

Odcinki
Sezon 7
❧  Odcinek 7x08 - Powrót do średniowiecza  ☙

AutorOdcinek 7x08 - Powrót do średniowiecza
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 19-08-2015 13:16

Winx udały się w podróż w czasie do średniowiecza, by znaleźć Kotolotka. Tam zobaczyły, że na czarodziejskie zwierzę polują uzbrojeni strażnicy. Czarodziejki uratowały zwierzątko, lecz zgubiły jego ślad. Na szczęście Musa spotyka Orlanda, minstrela, który wie jak znaleźć Kotolotka.

| OGLĄDAJ ODCINEK | ZOBACZ KADRY |
POPRZEDNI ODCINEK || NASTĘPNY ODCINEK




Edytowane przez Flamli dnia 11-12-2015 22:59
19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 7x08 - Powrót do średniowiecza
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-08-2015 18:57
Nie podoba mi się nowe zachowanie Flory. Przecież jest czarodziejką natury, nie chcę nic mówić, ale zwierzęta są chyba najbliższe naturze, więc Flora chyba najlepiej powinna rozumieć zachowanie zwierząt. W szczególności, że Amarok zachowuje się jak pies, a dokładniej to szczeniak. On chce się bawić. Helia przynajmniej potrafi zrozumieć to zwierze, nie to co Flora. I nawet nie wiem, dlaczego ostatnio Flora coraz bardziej wkurza się na swojego chłopaka. Przecież on też ma prawo do własnego zdania i w ogóle.
Mrrr... Kotek pokazał pazurki, hehe. Już polubiłam tego kotka za jego drapieżny charakterek. Jeszcze te kolce z jego sierści i taki niewinny głosik. Po prostu cudo <33. Szkoda tylko, że taki różowy, ale jeszcze to przeboleję.
Kocham tą melodię, gdy cofają się w czasie. Jest taka... zagadkowa i bardzo mi się podoba. Najlepsze momenty w całych odcinkach (nie licząc tych specjalnych mocy Butterflix'u).
Przynajmniej raz Stella wyczarowała jakieś normalne stroje bez wygłupiania się przy tym! Albo po prostu oszczędzili nam tej sceny, która powoli robi się nudna... Dziękuję za to twórcom...
Ogólnie odcinek spodobał mi się, jak pozostałe. W tym sezonie każda czarodziejka ma swoje 5 minut i to mi się podoba :].




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 7x08 - Powrót do średniowiecza
~Flora 1234
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-08-2015 21:20
Zgodzę się z osobą powyżej. Co oni zrobili z moją Florą?! Przecież ona nigdy taka nie była, no dobra jeszcze to, że zdenerwowała się na Amaroka mogę zrozumieć (sama się wściekam, jak mi zwierzaki bałagan robią), ale żeby na Helie fochy strzelać mellow??? Nie potrafię tego zrozumieć, bo to taka zgodna para (przynajmniej była) i zresztą moja ulubiona placze. Co do reszty odcinka, to przyznam, że genialnie wyszedł im ten klimat średniowiecza. Postarali się, bo strach przed magią jest bardzo charakterystyczny dla tej epoki. Kotolotek z zadziornym charakterkiem nawet nie jest taki zły, jak przypuszczałam, no i w końcu inne Winx odgrywają ważną rolę. Mam tu na myśli Musę oczywiście niegrzeczny. Orlando nie wydaje się taki zły, ale jednak przyzwyczaiłam się przez tyle sezonów do pary Musa&Riven. I racja, stroje w średniowieczu piękne, takie zwykłe proste bez wielu ozdób. Cały odcinek bardzo udany i czyżbyśmy po raz pierwszy słyszeli prawdziwy głos Musy wow.



Edytowane przez Suzanne dnia 20-08-2015 22:18
55398839 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 7x08 - Powrót do średniowiecza
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-08-2015 20:23
...przedłużają odcinki. Ile można robić tych scen o wydurniających się zwierzętach? Czyżby każda z Winx miała dostać takie zwariowane zwierze, które co odcinek będzie coś demolować? Miałem szczerą nadzieję, że oby nie. Najgorszy jest ten zwierzak Layli, o jak ja go nie cierpię mellow .
Ten odcinek dostaje u mnie 2+, bo jest dużo Musy, a to zawsze na plus. A po drugie Winx wreszcie nie pokazują się ze swojej żałosnej strony. Mówię o ich misji w średniowieczu, ponieważ...
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 30-08-2015 21:32
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 7x08 - Powrót do średniowiecza
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 01-09-2015 19:24
Radi napisał/a:
Ile można robić tych scen o wydurniających się zwierzętach?

Dołączam się ;_; To już nawet nie jest śmieszne. I wiecie co? Polubiłam tutaj Nexa. Oczywiście nigdy nie będę go akceptować z Laylą, team Nabu always&forever, ale jako jedyny postawił się i potrafił powiedzieć, że te zwierzaki są po prostu głupie. Może nie powiedział tego dosłownie, ale przynajmniej nie zachowuje się jak dziecko, w stosunku do innych.

Wkurza mnie też to, że nagle Winx stały się takimi obrończyniami zwierząt i tak naprawdę zapominają, że mają szukać tego zwierzęcia o kolorze wszechświata, czy jakoś tak. Wiem, że teraz faktycznie mówią, że będą go poszukiwać, ale w rzeczywistości i tak będzie inaczej. Jedyne co, to bawią się w ratowanie zagrożonych gatunków facepalm. W 5 sezonie ścieki, teraz zwierzęta, co będzie następne Rainbow? ;_;
BTW. wkurza mnie to całe wciskanie facetów na siłę, sio Orlando.


19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 7x08 - Powrót do średniowiecza
~stella13
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-09-2015 13:38
Fajny odcinek, jednak spodziewałam się czegoś innego. Musa i Orlando, dobrze że nie zostali parą. To byłaby najgorsza para w Winx.

Proszę pisać bardziej obszernie : D.


Stella
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 20-09-2015 14:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 7x08 - Powrót do średniowiecza
~Hardine
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-04-2018 20:54
Obawiam się, że schemat Pixie się powtarza. Każda z czarodziejek będzie miała swojego własnego, kolejnego pupila o dziwnej nazwie. Mało interesujące, tym bardziej, jeśli mają być pokroju zwierzaka Layli, czyli irytujące i mało zabawne. Amarok, jako że mam słabość do wilków oraz psowatych, nie jest taki zły i doskonale rozumiem jego ochotę na zabawę, a także upartość.
Flora zaczyna przypominać Stellę. Foszki, krzyki, zła mina, obraza na cały świat. Gdzie ta nieśmiała brązowowłosa sprzed kilku sezonów? Przecież to ona jest moją motywacją do bycia miłą~ Przynajmniej była.
Ten kot to totalne odzwierciedlenie mojej duszy. Jest tak uroczy, a zarazem drapieżny. I te igiełki... Rozmarzyłam się, gdy zobaczyłam wszystkie cztery w tyłku strażnika. Słodziak.
Orlando jest taki... Nijaki jak na kolejnego chłopaka Musy. Ja rozumiem, wrażliwy muzyk, śpiewy, tańce, ale zdecydowanie jest zbyt "normikowy". Poza tym, czy musi mieć swoją miłość? Czy za każdym razem jak dochodzi do spotkania Winx i Specjalistów, wszystkie muszą się rzucać na wszystkich? Odrzućmy schematy!

Przeredagowałam nieco, żeby uniknąć powtórzeń i nieco dziwnych sformułowań. ~Lau
Edytowane przez Lau dnia 04-04-2018 22:47
47087709 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 7x08 - Powrót do średniowiecza
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 07-05-2018 21:42
Zastanawiam się - dlaczego postanowiłam obejrzeć ten odcinek?

A, tak. Kontrowersyjny Orlando i dużo Musy, to mnie przekonało.

Straciłam 20 minut mojego życia...

Już nie chcę wspominać o tym, że poziom tych odcinków jest po prostu żenujący - to chyba wiedzą wszyscy. To jest wszystko tak pozbawione logiki w pewnych sytuacjach, że aż boli. Ale zacznijmy od początku.

~ Pierwsza kwestia: czy w Alfei w ogóle można posiadać zwierzaki? Nie śledzę Winxa już od połowy 5. sezonu i odcinki oglądam sporadycznie, ale nie wydaje mi się, by nagle Faragonda otworzyła tam schronisko. Co prawda były te zwierzaki Pixie, ale jednak rozmiarowo różnią się one nieco od takiego Amoraka, który no... jet wilkiem (chyba). W ogóle ta scena była absurdalna. Skoro Flora może posprzątać pokój za pomocą jednego pstryknięcia palcem, to po co robić takie wyrzuty?

~ Dwa. Winx idą do Roxy. Roxy pokazuje im "czego się nauczyła", chociaż w sumie to raczej powinno być, czego się dowiedziała, ale w angielskiej wersji powiedziała chyba "what I've learnt" o ile dobrze usłyszałam, no ale dobra nie będę się czepiać, whatever. Ale wracając do tematu: czarodziejka zwierząt przekazała dziewczynom informacje i one stwierdziły, że "dobra, halko nie mamy żadnych obowiązków tutaj w szkole, lecimy se na wycieczkę w stare czasy". Serio? Serio??

~ Notabene, dlaczego podczas podróży w przeszłość (a raczej podczas sekwencji obracania się na tronach) Winx mają inne stroje? Myślałam, że to jakiś outfit na wyprawę, ale jak pojawiły się na Ziemi, znów miały na sobie szkolne mundurki. Trochę to kuło w oczy.

~ Jestem ciekawa, ile zapłacili Gutenbergowi w tamtych czasach, żeby wydrukował im tyle plakatów, by można było powiesić je na każdym drzewie. Chociaż no można by było się kłócić, czy wtedy żył, no bo wiecie, to niby miało być średniowiecze, hehe.

~ Skoro ten kotek jest taki dziki i żyje na wolności, to proszę niech ktoś mi wytłumaczy - skąd mu się wzięła kokarda na ogonie? Zastanawiałam się nad tym niemal cały odcinek. Kolejny błąd twórców.

~ No i super walka Winx z rycerzami, która polegała na (UWAGA!) wzniesieniu się w powietrze! Damn, jak dziewczyny dobrze to rozegrały, normalnie szacuneczek. Fakt faktem, iż ci "wojownicy" sami w sobie byli po prostu lewi, ale still.

~ Patrzcie się, Orlando i jego świta mieli napisany scenariusz AKURAT NA 6 CZARODZIEJEK. Kto by się tego spodziewał, nieprawdaż? Swoją drogą widzę, że większość tutaj hejtuje Orlanda. Jak dla mnie był całkiem spoczko, chociaż no Musa musi być z Rivenem, konie kropka. Ale jako tako nie był jakoś denerwujący (jak np. Sky - dzięki Bogu, że nie było go w tym odcinku!).

Cóż mogę powiedzieć. Winx jak dla mnie już dawno się skończyło. Te odcinki są po prostu śmiechu warte. Nie chcę nawet tego oceniać. Chociaż nie, jednak chcę. Mocne 2, bo podobał mi się ten Orlando. Miało być niby dużo Musy, ale koniec końców nie grała tutaj głównych skrzypiec.


(c) Flama

Edytowane przez Suzanne dnia 07-05-2018 21:47
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.