Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
KaraQ
Lau
x_ooliwia

Odcinki
Sezon 6
❧  Odcinek 6x01 - Natchnienie Sirenixu  ☙

Strona 1 z 2 1 2 >
AutorOdcinek 6x01 - Natchnienie Sirenixu
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 03-09-2013 10:39

Rodzice Daphne organizują imprezę powitalną na jej cześć. Trix wysyłają Bestię z Głębin, żeby zaatakowała podczas przyjęcia. Winx i Daphne dokonują transformacji i rozpoczynają walkę. Jak zakończy się ta przygoda?

| OGLĄDAJ ODCINEK | NAPISY PL | ZOBACZ KADRY |
KOLEJNY ODCINEK




Edytowane przez Suzanne dnia 19-08-2020 17:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiration of Sirenix
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-09-2013 17:03
Moja reakcja na sytuację początkową z Daphne: WTF xD. Walnęła się o drzwi wejściowe, no ja Was proszę xd. Zapomniała, jak się chodzi czy co? Nienormalne to było. Jesuuu, ile wpadek miała ta dziewczyna. Jeszcze krzesło wywaliła, no wtf xd. Trix? ZNOWU mellow. No ja nie mogę, co to ma być? Chyba jakieś jaja, rly xd. Rozwaliła mnie ta bestia. Jaka dziwna przestraszony. Poza tym, głos Daphne mi trochę do niej nie pasuje, ale to tylko w niektórych momentach. Ahahaha, ta Daphne. Po wszystkich specjalistach i na koniec: GLEBA xD. Służące z Magicznej Przygody się pojawiają, ale jakoś nie są mi one teraz potrzebne. No ale dobrze, to przyjęcie, więc muszą być służące. AAA. Jaką ona ma kieckę ładną *---*. Fryzura też całkiem fajna, nie powiem. Standardowo, imprezkę rozwalają Trix. Jest Trix, jest impreza xd. Biedaczka nie może się przemienić - według schematu, leci się wypłakać do mamusi, soł słiit xd. Hahaha, ten potwór wymachuje Bloom jak plastikową lalką. Leżę normalnie xD. "Uwierz w siebie! Uwierz w siebie, Daphne!" - ile razy to słyszałam? No cóż, na pewno więcej niż milion. Sirenix Daphne jest dobry, ale te czerwone pasemka są nie do zniesienia. No i potworek wrócił na swoje bagienka czy co to tam było. "Way of Sirenix" nawet nie jest takie złe. Po drugim przesłuchaniu jest już lepiej. Ending był nawet fajny. Zapowiedź kolejnego odcinka mnie po prostu... zdenerwowała (albo i gorzej). Daphne w Alfei? To mi pasuje na nepotyzm - Bloom załatwia posadki swojej rodzince (po znajomości) xD. No cóż, odcinek jak każdy.



Edytowane przez Ailen dnia 23-10-2013 15:33
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiration of Sirenix
~Lilla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-09-2013 18:32
Haha, na tą sytuację z Daphne zareagowałam tak jak Ailen xD. Co, ona już chodzić nie umie?! Hmm... A może ona zapomniała, że nie jest już duchem i nie może przenikać przez obiekty. Ale na serio, zachowywała się jak niewidoma.
Pominę moment, w którym Winx dawały jej "lekcje" ze współczesności xD. Daphne zachowywała się dziwnie, była taka nieufna dla Winx, taka nieśmiała. Zupełnie jak nie ona. Wcześniej wydawała mi się taka pewna siebie, a teraz zachowuje się (i wygląda), jakby była młodsza od Winx.
Sukienka Daphne była przecudowna. Jak zwykle wkraczają Trix, na imprezce zaczyna się robić jakaś scena z kiepskiego horroru. Winx odlatują znaleźć Inspiracje Sirenix, wystarczy, że chwyciły się za ręce. Wróciły, znowu powiedziały Daphne, żeby uwierzyła w siebie. Nagle potwór wziął Bloom za zabawkę i zaczął sobie nią machać. Nagle, puf, Daphne i Sirenix. Strój ładny, te pasemka mi aż tak nie przeszkadzają. Piosenka podobała mi się, ale te kolorki, które towarzyszyły Winx podczas latania... Nie powiem z czym mi się to kojarzyło xD. Tylko taka piosenka trochę... Nie Winx'owa. Pozytywnie oczywiście.
Bardziej bym szczerze pomyślała, że to jest odcinek ostatni, a nie pierwszy.



Edytowane przez Lilla dnia 02-10-2013 14:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiration of Sirenix
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-09-2013 19:01
Mi odcinek bardzo się podobał, lecz uważam, że krzywdzą nas dodawaniem takich odcinków specjalnych. Widzimy co będzie w następnym i... Nie będę się wypowiadać.
Transformacja Daphne bardzo mi się spodobała. Najlepszy efekt daje echo gdy mówi "Daphne, Nimfa Sirenix" (czy coś w tym stylu). Uważam, że ma bardzo fajną fryzurę, a czerwona pasemka wygląda bardzo ładnie.
W jednej ze scen, a dokładnie gdy Bloom broniła Daphne przed Stormy, zauważyłam, że Bloom ma jasno- zieloną pasemke, a była na powierzchni. No, ale cóż, każdemu może zdarzyć się błąd.
Daphne w balowej sukni wygląda prześlicznie. Fryzura, sukienka. Wszystko jest piękne. Szkoda tylko, że Winx nie dali nowych sukni i fryzur.




(c) ja, hehe

Zapraszam:
- moje opowiadanie - Zmierzch bogów
- mój blog - W zakamarkach mojej duszy
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiration of Sirenix
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 30-09-2013 19:23
Ailen napisał/a:
Moja reakcja na sytuację początkową z Daphne: WTF xD. Walnęła się o drzwi wejściowe, no ja Was proszę xd. Zapomniała, jak się chodzi czy co? Nienormalne to było. Jesuuu, ile wpadek miała ta dziewczyna. Jeszcze krzesło wywaliła, no wtf xd. (...) Po wszystkich specjalistach i na koniec: GLEBA xD.

Miałam podobną reakcję jak dziewczyny powyżej. Została przywrócona do życia - ok, no ale jak nie umie chodzić, to niech nie zakłada obcasów, ja nie mogę xd. No po prostu facepalm, kiedy podeptała jednego, wywróciła drugiego i trzeciego (bodajże dała komuś z łokcia nawet)... biedacy będą mieli traumę do końca życia.

Ailen napisał/a:
Standardowo, imprezkę rozwalają Trix. Jest Trix, jest impreza xd.

To fakt. Bo ile to już razy Trix popsuły imprezkę, potem transformacja i później sialala lecimy w kółeczko Winx, bo trzeba poszpanować tym, jak się pokonało to trio... ach, no i mocami też zawsze trzeba poszpanować.

No, a tak poza tym, to odcinek był nawet fajny, chociaż taki wyrwany trochę z kontekstu i raczej zbędny (jak The Lilo w piątce), natomiast piosenka Way of Sirenix to, jakby się tak przyjrzeć, przypomina mi trochę We are Believix. Och, no i zaklęcia w Sirenixie - dotychczas każda z nich miała własne zaklęcia, a teraz nagle Light of Sirenix, Voice of Sirenix czy inne takie. Wszędzie końcówka of Sirenix. Nie przypominam sobie, żeby coś takiego było w piątce.

edit. Jak zwykle o czymś zapomniałam, ale lepiej późno niż wcale, więc dodam to teraz. Chodzi o dwie sprawy - pierwsza: wracając do Daphne, to zawiodłam się. Widziałam ją pod koniec poprzedniego sezonu i widzę ją teraz, no i uświadomiłam sobie, że nie podoba mi się jej wygląd. Nie mówię tutaj o ubraniach czy fryzurze, ale chodzi mi o to, że w pierwszym sezonie siostra Bloom wyglądała na starszą. Może nie na dwudziestolatkę, bo tyle chyba mają teraz Winx, ale, hm, na dwadzieścia pięć lat może? W każdym razie - była starsza. A teraz nagle jest w wieku Bloom. Rozumiem, że była duchem, ale, mimo wszystko, jak dla mnie z wyglądu dwudziestki nie miała.
A teraz (to druga rzecz) chodzi mi o nagły zwrot akcji w odcinku. Widać, że twórcy nie mają pomysłów (biorąc pod uwagę fakt, że nowa transformacja to pewnie Bloomix), co mnie trochę martwi. No bo Winx chcą pomóc Daphne i nagle ni z tego, ni z owego zostawiają potwora na pastwę losu - niech zniszczy zamek, pięknie! Lecą do jeziora Roccaluce by nagle uświadomić sobie, że to nie o to chodziło. Zwykłe zapełnienie odcinka (tak samo, jak z piosenką). I gdzie tu jest sens?


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez ChandSharma dnia 30-09-2013 21:57
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiration of Sirenix
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-09-2013 20:20
No cóż, mi się ten odcinek nie podobał. Daphne była jakaś dziwna, trochę zagubiona w roli człowieka. Następnym minusem było pojawienie się Trix, które nie wiadomo skąd się pojawiły i chciały zabić Daphne. Moim zdaniem odcinek jest niedopracowany, pewnie to był odcinek specjalny, tak jak "Kwiat Lilo" z 5 serii. Mam nadzieję, że następny odcinek będzie już bardziej ciekawy.

- - -
"Nie" z czasownikami piszemy osobno! //Sophie




Edytowane przez Sophie dnia 30-09-2013 21:07
52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiration of Sirenix
~EmilyWinxClub
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-09-2013 21:36
Jak dla mnie ten odcinek strasznie się podobał. No może trochę przesadzili z tym, że Daphne się ciągle wywala haha :D. Co było nawet śmieszne. Winx tutaj coś mówiły, a nie były tylko zapychaczami. Trochę powtarzający się schemat z tym, że trzeba uwierzyć w siebie (ile razy Bloom może to powtarzać?). Tym razem ofiarą była Daphne, a w piątym sezonie kłopoty z wiarą w siebie miały Flora, Bloom i Stella.
Na plus to, że pokazali ogólnie całą rodzinkę królewską Domino czyli Oritela, Marion, Bloom i Daphne. Widać, że się kochają. To niesamowite co zrobiła Bloom (oczywiście z ogromną pomocą przyjaciół). W końcu ma swoją prawdziwą rodzinę! Na taką scenę czekałam od dawna. A poza tym Bloom jest strasznie podekscytowana i szczęśliwa to widać uśmiech. Tutaj na Domino przylatuję reszta Winx. Impreza magicznie się rozkręca, na wielki plus zasługuję to, że pokazali służące z Magicznej Przygody! Mała rzecz, a cieszy. Fajna scenka, gdy Winx uczą Daphne współczesności. W sumie to i dobrze obawiałam się, że Daphne będzie się zachowywała jakby nigdy nie była nieucieleśniona. W między czasie Trix. Strasznie wkurza mnie Icy ciągle mówi na Darcy i Stormy "Wy dwie!" zapomniała już, że to ona dała się ponieść zakochaniu w jakimś głupim Tritannusie? Stormy też mnie wkurza daję się pomiatać, boi się, a gdzie jej wybuchowy charakter? Jedynie Darcy trzyma poziom. Tak więc nasyłają Bestię z Głębin - istotę silniejszą od Płomienia Smoka, ciekawe. Daphne w sukience od Stelli wygląda bosko. Jednak Oritel miał rację tym razem, na powitanie Daphne przybyło bardzo dużo królestw, nie to co na radę przeciwko Trittanmusowi, która zresztą była bezsensowna. Tak więc idzie Daphne i nagle efektowne wejście mają Trix. Słowa Icy są genialne haha. Nie zaprosiłaś nas na imprezę, ale mamy dla Ciebie prezent. Tu nagle pojawia się ta bestia, która zresztą jest ogromna. Daphne, która nie może uwierzyć w siebie i zachowuję się jak młodsza siostra Bloom, zamiast starsza jest całkowicie bezradna. Winx Sirenix. Tutaj mamy wszystkie specjalne zaklęcia Winx, które jednak wyglądają inaczej mniej spektakularnie niż w piątej serii. Przez jeden moment włosy Bloom są koloru takiego jakby była pod wodą. Po schronieniu się przed bestią Daphne płacze w ramionach Marion, a Bloom jest załamana tym, że nie może pomóc i tak oto szkatułki Sirenix - wszystkich z Winx. Lecą nad jezioro Kamieniste (Roccaluce). Szybka konwergencja i wygrana z Trix, powrót na Domino i fajny Sirenix Daphne, a potem fajna piosenka.
Wiecie co? Ja już mam dosyć tego Sirenixu znudził mi się.
W następnym odcinku zobaczymy nowy wygląd Faragondy i Winx, a Daphne będzie nauczycielką historii magii, a nie uczennicą!
Jaram się też tym, że zobaczymy niewidzianą od 3 sezonu Chmurną Wieżę, Griffin i inne wiedźmy w tym Selinę i jej Legendarium. Bardzo podobają mi się słowa narratorki, która mówi, że wyzwanie, które czeka Winx będzie legendarne.
Wspaniały odcinek! Lepszy niż kwiat Lilo.

Upraszczaj zdania stawiając kropki.



Śliczna sygnaturka by Sophie
Śliczny awatarek by ChandSharma
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 01-10-2013 15:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~butel-ka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-10-2013 11:06
Odcinek nie najgorszy, ale też rewelacyjny nie był. Znowu walki, które są tak samo słabe jak w 5 sezonie, ale może zacznę od początku.

Pierw pojawiają się Trix. Icy od razu chce się mścić. Słowem nie wspomniała o swojej miłości do Tritannusa, co może oznaczać, że wcale się w nim nie kochała, tylko pragnęła władzy. To byłoby w zupełności w jej stylu, ale Darcy i Stormy powinny się cieszyć, że wróciła dawna Icy, a nie bać się jej planów, co do zapanowania nad potworem :D.

I teraz co do Daphne. Bardzo mi się nie podoba, że zrobili z niej łamagę pod pozorem, że musi się przyzwyczaić do cielesnej postaci. Co to za wielka Daphne, która zawsze wydawała mi się pełna odwagi i w ogóle, a tu teraz jęczy, że nie ma mocy i nie ma jak walczyć, a musi chronić królestwo. A potem jeszcze te jej żałosne poświęcenie, żeby inni nie musieli umierać przez nią. Głupia idiotka, debilka, jakby zginęła (choć to oczywiście niemożliwe), to by tylko zraniła Bloom i całą resztę. Już jej nie lubię. Mam nadzieję, że chociaż nie będzie dziecinna, bo ona już jest taka stara pod względem umysłu.
A co do jej upadków to wyglądało jakby urwała się z innej bajki, gdzie nie chodzi się na takich wysokich butach i nie wygina tak dziwnie ciał :D. W Winx tak dziwnie chodzą, więc nie dziwnie, że ma problemy z poruszaniem. Ale to, że żaden z chłopaków jej nie chwycił, żeby nie upadła, było już żałosne. Stali i się gapili jak kłody.

Potworowi oczywiście zrobili złowieszczy image. Wielka paszcza, a w niej zęby, pewnie jeszcze cuchnie. No ale znowu zęby i znów są nie używane! Ten potwór, jak już kogoś chwycił, powinien tą osobę zjeść, a nie nią rzucać!
Specjaliści jak zwykle nic nie zdziałali tymi swoimi mieczykami. To oni powinni dostać jakieś nowe moce, bo ostatnio już w ogóle nic nie mogą pokonać xd.

A w ogóle ktoś zauważył, że wyważali drzwi we własnym pałacu? xd

Czekam na występ Seliny, bo tylko ona mnie obchodzi.
A muzyka z openingu mi się podoba.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 02-10-2013 16:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
użytkownik usunięty
Dodane dnia 02-10-2013 17:53
Całkiem niezły odcinek, choć niektóre momenty były zbędne, np: kiedy Winx latały i ciągnęły się za nimi kolorowe smugi.
Daphne wywalająca się na wszystko i wszystkich? Mam mieszane uczucia. Z jednej strony było to genialnie śmieszne, z drugiej idiotyczne - bo w końcu ona nie ma pięciu lat! przewraca oczami No cóż - czekam na Selinę, nowe moce i nowe stroje Winx, Specjalistów i Trix :cool:.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 02-10-2013 18:53
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~Maeve
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-10-2013 21:10
Napisy i obraz lipnej jakości (1:00 - 5:00), a potem chwilę jest okej (9:10, 10:30 - 15:30) i tak sobie skacze i skacze ta jakość xD.

Wbijcie to na jakiś serwis z pobieraniem, może Putlocker? Nawala mi pobieranie, a na DM w tydzień usuną...

O odcinku - taki sobie, moi przedmówcy wyczerpali już chyba temat...



Komplet by me

Edytowane przez Sophie dnia 02-10-2013 21:33
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-10-2013 21:32
Mave, obraz jest jakości HD. Dailymotion ma to do siebie, że tak jakby dostosowuje jakość do zasobów sprzętowych komputera (nie wiem, jak to wyjaśnić inaczej. Po prostu standardowo zaznaczona jest opcja Auto, należy ją zmienić).

Odcinek niezbyt mi się spodobał. Nie będę się rozpisywać. Jak powiedziała już Ailen, jest Trix, jest impreza. Ten pomysł został już wykorzystany i mam go dosyć. Tak samo jak tego głupiego latania w powietrzu. Miałam nagły przypływ chęci zwymiotowania - Och, Sky! Tak dawno Cię nie widziałam! Masakra jakaś. Pierwszy odcinek, a już taka sztuczna słodycz. Oczywiście w walce z potworem Specjaliści okazali się zupełnie nieprzydatni. Machali mieczami i nic. Po co im one, skoro nawet pożytku z nich nie mają? Bloom dała standardowy popis przywództwa, doprowadzając mnie do białej gorączki. Daphne podwyższyła mi jeszcze bardziej ciśnienie (Boże, te jej wpadanie na wszystkich i wszystko). Pomysł na odcinek wydaje się taki oklepany, fabuła nie jest ani trochę wciągająca. Taki typowy odcinek zrobiony dla kasy. Potwór wyglądał strasznie, ale straszny nie był - tylko machał tymi swoimi mackami.

To tyle ode mnie - zbytnio się nie rozpisałam, ale nie ma się nad czym rozwodzić.



Edytowane przez Sophie dnia 02-10-2013 21:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~danios15
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-10-2013 15:52
Może mi ktoś wyjaśnić, o co chodzi z tymi całymi "inspiracjami Sirenix"? Niby, że ni stąd, ni zowąd, Winx zostawiły z ich powodu przyjęcia, potwora, Daphne i wszystkich tam obecnych na pastwę zła?! Jeszcze bym się nie zdziwił, gdyby poleciała tylko część czarodziejek albo rodzice, czy ktoś inny "zastąpiłby" je, aby walczyli z potworem, no a tu na bagnach-fatalna pomyłka - zdarza się.

Z trudem moderowałam Twojego posta. Nie mogłam zrozumieć sensu niektórych zdań, co bardzo utrudnia pracę. Po znakach interpunkcyjnych robimy spacje. Zapamiętaj to.
Edytowane przez Ailen dnia 03-10-2013 16:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-10-2013 16:52
Jak dla mnie, odcinek był taki dziwny, jakby wyrwano go z reszty serii. Po prostu brakuje przed nim czegoś i tyle. Poza tym, że pokazano trochę życia z Domino, nie zostałam zaskoczona niczym. O pojawieniu się transformacji Daphne można było się z lekka domyślić. W końcu - jak by to wyglądało, gdyby nimfa jako potężna czarodziejka się nie transformowała. Swoją drogą i tak zrobili z niej dziecko. Pomijając nawet wygląd i zachowanie. Haha, rozwalił mnie moment, gdy pobiegła do Marion (- Mamusiu!) O_o. Co to było? Tradycyjnie mamy do czynienia z tekstem Bloom - Uwierz w siebie! Ile razy, pytam się, ile razy będziemy jeszcze to przerabiać? Nie patrzę już nawet na spoiler nowego odcinka. Winx wracają do szkoły. Czy mam rozumieć, że Winx sobie chodzą na zajęcia jak dusza zapragnie. Ukończyły edukację, a jednak muszą wracać. Po raz kolejny przychodzi mi do głowy wniosek odnośnie douczania Winx i ich nauk u Faragondy. Wygląda to tak, jakby pani dyrektor żałowała, iż wprowadzono prawo ukończenia nauki po 3 roku. Po prostu mam wrażenie, iż zawiodła się na czarodziejkach, tak jak i my coraz częściej odczuwamy to w stosunku do serialu.
edit:
Jeszcze jedna sprawa - nie wspomniałam o błędach występujących w rysunku. Można je zauważyć np.: podczas walki z tym potworem w sposobie koloryzacji włosów Bloom, topów w transformacji Sirenix (zwłaszcza u Flory i Stelli). Heh, jak to zwykle bywa z każdym sezonem nasze wróżki są szczuplejsze. W tym wypadku już przesadnie.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 05-10-2013 12:34
pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 06-10-2013 14:21
Mnie bardzo podobał się ten odcinek. Cóż, muszę przyznać, iż był on z deka chaotyczny i trudno było się w tym wszystkim połapać. Przyznam szczerze, iż Daphne jest piękna <3. Zdecydowanie najładniejsza z całej siódemki, cudownie wygląda w przemianie, aczkolwiek po co jej taki jeden odstający kołtun? Co jak, co ale tego mogliby się pozbyć. Przyznam się bez bicia, że dwóch ostatnich odcinków 5 serii nie oglądałam, dlatego nie wiem czy Sky odzyskał pamięć. Tak czy siak mam takie wrażenie jakby wszystkie wspomnienia mu wróciły, nie wiem dlaczego. Nie wiem też jak odczarowali Daphne, no ale muszę nadrobić zaległości. Mam takie małe pytanie. Daphne jako nimfa Domino, jaką posiada moc? Bo już się pogubiłam. Jakiejś samokontroli, czy coś w tym rodzaju?

AnjaAnel_R napisł/a:
Jak dla mnie, odcinek był taki dziwny, jakby wyrwano go z reszty serii. Po prostu brakuje przed nim czegoś i tyle.

Mam dokładnie takie samo wrażenie. Coś mi to przypomina odcinek "Kwiat Lilo" z 5 serii. Został on ukazany jako pierwszy i pod koniec odcinka, Winx również tańczyły do jakiejś piosenki i każdy był happy.

AnjaAnel_R napisł/a:
Jeszcze jedna sprawa - nie wspomniałam o błędach występujących w rysunku. Można je zauważyć np.: podczas walki z tym potworem w sposobie koloryzacji włosów Bloom, topów w transformacji Sirenix (zwłaszcza u Flory i Stelli). Heh, jak to zwykle bywa z każdym sezonem nasze wróżki są szczuplejsze. W tym wypadku już przesadnie.

Też to zauważyłam. Patrzę na Bloom i tak sobie myślę, że ona przecież nie ma tak jasnych włosów i tak jasnych pasemek, tylko pod wodą. Oprócz tego jak zawsze kółeczka specjalistów. Dzisiaj blondas miał pomarańczową zamiast niebieskiej. Przecież takie detale da się nawet w Paincie zmienić. Nie rozumiem więc dlaczego tego nie poprawili.

ChandSharma napisał/a:
A teraz (to druga rzecz) chodzi mi o nagły zwrot akcji w odcinku. Widać, że twórcy nie mają pomysłów (biorąc pod uwagę fakt, że nowa transformacja to pewnie Bloomix), co mnie trochę martwi. No bo Winx chcą pomóc Daphne i nagle ni z tego, ni z owego zostawiają potwora na pastwę losu - niech zniszczy zamek, pięknie! Lecą do jeziora Roccaluce by nagle uświadomić sobie, że to nie o to chodziło. Zwykłe zapełnienie odcinka (tak samo, jak z piosenką). I gdzie tu jest sens?

Zgadzam się z Tobą. To, że zostawiły potwora to już mnie tak nie irytuje, bo przecież w pałacu było wiele czarodziei i czarodziejek, by go pokonać. Np. taki Oritel, czy on czasami nie posiadał większej mocy niż Bloomiasta? Wydaje mi się, że tak. Ale powrót do akcji. Wydawało mi się, że w tym jeziorze zrobią coś naprawdę fajnego, a tu tylko lecimy, jesteśmy, nie ma czegoś, moce, okey wiemy co robić, wracamy. No, po co to? Już bym chyba wolała, żeby odcinek był krótszy, bo takie zwroty akcji wcale nie są korzystne.

Ogólnie rzecz biorąc odcinek mi się podobał. Oczywiście mogli by, coś dopracować. Winx miały grać koncert, była scena wszystko. Przyszedł potwór i nagle jej nie ma(a chyba nie było pokazane żeby ją niszczył, prawda?). Może twórcą wydaje się, że takich drobiazgów nie widać i bardzo się mylą. Takie rzeczy widać gołym okiem. Naprawdę mogliby nad tym popracować.


(c) Flama

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 06-10-2013 14:25
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~Zuzanna
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-10-2013 21:10
Dla mnie było super. Wszystko oprócz tego, że Trix przybyły na tą imprezkę, ale czemu Winx od razu nie powiedziały Daphne, żeby uwierzyła w siebie? Dziwne, ale no cóż, jestem fanką Winx, czekałam bardzo długo na ten sezon. Ciągle śledziłam na winxblogger różne wpisy. Bardzo mi się to podoba. 100%, szał na maksa serce ok.
Edytowane przez Sophie dnia 08-10-2013 21:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-10-2013 10:11
Ten odcinek jest bardzo fajny, ale denerwuje mnie to że, zrobili z Daphne taką łamagę. Ja już rzygam tymi Trix kwaśny, ciągle tylko one mellow. Daje temu odcinkowi 4/5. Może 2 będzie lepszy.

- - -
Tak ciężko byłoby napisać dłużej?



av (c) Chand

Edytowane przez Victoria dnia 27-03-2015 17:00
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~Stellka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-10-2013 10:34
Daphne wygląda na dziwnie zagubioną, nieśmiałą i jakby się bała się przemienić. Ale zabawnie było kiedy wpadła na specjalistów :D. Jednego nie rozumiem, gdzie Selina? Przecież to ona ma być głównym wrogiem, a nie Trix pragnące się zemścić na Bloomie i Daphne. Czyżby znowu zaczynali od tzw. odcinka specjalnego typu "Kwat Lilo"? Teraz przejdźmy do openingu i endingu. Ending może być, nawet całkiem fajna melodia, ale co do openingu, nie powinno w nim chociaż wystąpić raz słowo WINX? To taki mały detalik, który mi się nie spodobał. Chciałabym tylko, aby nie rozwalili tej serii jak piątej. Chcę, żeby było coś więcej wiadomo o, że tak powiem tle, a nie skupienie się tylko na głównej misji.


Dziękuję, Zuza <3
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 13-10-2013 11:38
...korzysta? XD Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~KornelisaHovit
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-10-2013 23:11
Biedna Daphne. Powinni nie robić z niej aż takiej ślamazary. No w końcu od sezonu 1 jest duchem i przyzwyczaiła się, że nigdy nie będzie normalna i zawsze będzie taka jaka jest. Jeszcze wywaliła krzesło uderzyła głową o drzwi i specjaliści nieźle dostali od niej. Nie zapomnę miny Timmy'iego lol.Suknia balowa mi się podoba jest ładna ^^. Transformacja krótka i na temat, a nie jak Winx 2 min się przemieniają.
Super tez, że są te służące z Magicznej Przygody. Na końcu była za to fajna piosenka i niedługo nowy odcinek. Mam nadzieję, że też będzie fajny.

Jak zwykle totalny chaos. Nie poproszę o zachowywanie reguł. Nic tym nie wskóram.


Kornelisa Hovit ta co zadaje dużo pytań .

Zestaw By Rebecca
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 19-10-2013 11:02
50272785 http://www.youtube.com/channel/UC-B-EZopHABxmN6QLO8oHOg Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-12-2013 20:27
Odcinek był średni, naprawdę. Jak większość osób, które się tutaj wypowiadały, uważam że Daphne nie powinna być aż tak zagubiona i wpadać na drzwi, i zachowywać się, jakby nie umiała się poruszać. Ja rozumiem, że bycie tyle lat jako duch może trochę zmienić człowieka i powrót "do normalności" nie jest taki łatwy, ale nie przesadzajmy xd. Bal był nawet fajny, Daphne ma ładną suknię, ślicznie wyglądała. Pojawienie się Trix mnie nie zdziwiło, jakby ich nie było - to dopiero byłby szok. Jak zwykle psują urocze plany czarodziejek, ale serio to nic nowego. Podoba mi się Sirenix Daphne. Przyznam, że jestem mile zaskoczona, ładnie wypada, kolorki takie w sam raz ;3. Jak wspomniałam na początku - odcinek średni, bo spodziewałam się czegoś lepszego, ale też nie można go zaliczyć do gorszych, nie było tak źle :D.


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez Victoria dnia 27-03-2015 17:06
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 6x01 - Inspiracja Sirenix
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-12-2013 16:58
Wyczuwałam w tym odcinku pozostałości po sezonie 5. Na szczęście 2 i 3 są lepsze. Nie podoba mi się, że Daphne jest taka zagubiona. W ostatnich seriach jako duch była taka radosna i pewna siebie. W skrócie mówiąc zamieniła się z Bloom charakterem. Teraz ona jest zagubione i niepewna, a Bloom odwrotnie - nie jest tak jak w zeszłych seriach (1-3).
Już dostawałam mdłości od tego okropnego Sirenixu Trix, a zwłaszcza Icy.
W 2 odc. tej serii wyglądają lepiej. Niezbyt zrozumiałam, co to była w końcu ta Inspiracja Sirenix, ale mniejsza z tym. Nowa transformacja Daphne dla mnie jest cudna, przynajmniej oryginalna fryzura. Ten pokaz był nawet fajny. Ale, że Bloom, ulubienica swoich rodziców tak zrobiła pokaz i odleciała? Nawet się nie pożegnała? Nieładnie :D. Stanowczo stwierdzam, że następne odcinki są o wiele wiele lepsze.


Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 03-12-2013 17:49
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.