Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
LucyHeartfilia
Zara

Różności
Poważne tematy
❧  Anoreksja/bulimia/odchudzanie  ☙

Strona 1 z 2 1 2 >
AutorAnoreksja/bulimia/odchudzanie
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-12-2012 00:29
Założyłam ten temat ponieważ chcę być głosem rozsądku dla samej siebie i innych młodych dziewcząt. Spora część z nich zawsze się odchudzała, odchudza i będzie odchudzać, mimo, że ich wygląd i proporcje są prawidłowe. Od długiego już czasu (w zasadzie od lat 60-tych, gdy na wybiegach pojawiła się wychudzona modelka Twiggy) media piorą nam mózgi i wmawiają, że im chudsze, tym piękniejsze. Chcesz być dzisiaj modelką? O nie, z normalną wagą cię nie przyjmą. Musi być co najmniej 10 kilo niedowagi i najlepiej tzw. rozmiar zero. Ja już wpadłam trochę w tą całą manię. Przeczyszczałam się specjalnymi herbatkami z apteki. W kumulacyjnym okresie piłam ich dziesięć na raz, bo jedna czy dwie już nie skutkowały. Przerwałam to, na szczęście, już jakiś dłuższy czas temu. Wszystko zaczęło się przez to, że swego czasu mocno utyłam po lekach. Aż 13 kilo. Zrzuciłam jednak zbędne kilogramy dzięki ćwiczeniom. Kiedy miałam już normalną wagę, obsesyjnie bałam się, że znowu będę tak wyglądać. Nie chciałam tego. I tak się wszystko zaczęło. Na chwilę obecną moja waga jest w normie. Są to środkowo-dolne granice BMI dla zdrowej kobiety mojego wzrostu, a ja nadal mam potrzebę zrzucenia paru kilo. Są momenty, że się sobie podobam, ale przeważnie jestem zawiedziona.
Niedawno dowiedziałam się, że moja kuzynka zaczyna mieć podobne problemy. Prawie nic nie je (jedno uszko w barszczu na Wigilię?) i stale trzyma jakieś rygory w tym swoim odchudzaniu. Nie wiem, czy czasem już nie wpadła w anoreksję, bo podobno jest baaaaardzo chudziutka.
Osobiście znam również chłopaka, który choruje.
Wiem, że ana to choroba psychiczna i nie ma jej ten, kto jest chudy z natury, ale please, nie róbcie sobie krzywdy. Bądźcie wszystkie sobą. Dajmy spokój z tymi głupimi wzorcami z magazynów. Tam jest Photoshop i skalpel. To my jesteśmy piękne.
A facet nie pies. Na kości nie poleci.



Edytowane przez Velivea dnia 30-12-2012 21:32
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Samantha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-12-2012 09:37
Absolutnie się z tobą zgadzam. Z resztą, ja sama, choć jestem tak młoda jeszcze, nie należę do najchudszych, czy najpiękniejszych. Szczerze, to się ze mnie chłopaki nabijali, ale w końcu mama mojej koleżanki dała im popalić i już przestali. Ach, chłopaki i te ich głupie żarty.

To my jesteśmy piękne.
A facet nie pies. Na kości nie poleci.


To święta racja, Velivea.

A wracając, nie wiem czemu dziewczyny wierzą w te bzdury "Czym chudsza tym ładniejsza" i pewnie nigdy się nie dowiem.


Ja tak nigdy nie uważam, chociaż nie jestem ideałem co do tych spraw, lecz uważam, że to czysta bzdura. Przede wszystkim, powinno się być sobą.



Edytowane przez Velivea dnia 30-12-2012 21:34
48038589 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-12-2012 21:37
Samantha napisał/a:
Absolutnie się z tobą zgadzam. Z resztą, ja sama, choć jestem tak młoda jeszcze, nie należę do najchudszych, czy najpiękniejszych. Szczerze, to się ze mnie chłopaki nabijali, ale w końcu mama mojej koleżanki dała im popalić i już przestali. Ach, chłopaki i te ich głupie żarty.

Mój chłopiec był grubaskiem jako dziecko, a teraz jest szczupłą osobą. To się może zmienić z wiekiem. Zobaczysz, że jak będziesz starsza, to twoje ciało będzie inne. No, ale też nie wolno przesadzać. Kto ma dużą nadwagę, powinien schudnąć. Choćby dla zdrowia.


Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Laura
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-12-2012 22:27
Jestem przeciwna takiemu odchudzaniu. Jeżeli już to proszę więcej ćwiczyć i nie pałaszować chipsów. Mam koleżankę, która jest najszczuplejsza w klasie (naprawdę. Sama skóra i kości), mogłaby wyjeść piramidę hamburgerów + beczkę coli, a ciągle jest z niej chuchro. Wydaje mi się, że waga zależy w dużej mierze od dobrej przemiany materii. Przecież osoby, które mają tam parę kilo więcej nie są przez to gorsze ani trędowate (jak niektórzy sądzą). Poza tym większość ludzi pięknieje z biegiem czasu. Jestem przeciwna nadmiernemu odchudzaniu, popieram Vel i takim rzeczom mówię STOP.
Kto się zgadza łapka w górę!
A nie - to nie ta strona.


[img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTzUJA5_QW60fmYdNYE7XK3z3lx6GfySYPXY9Eq2B8Y-EHSACpH5A[/img]
Friends Forever
Edytowane przez Sophie dnia 30-03-2014 11:03
117 349 36 iiii tam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-12-2012 16:41
Jestem szczupła, a śmiało mogę powiedzieć, że chuda (nie wiem jak dla was, ale dla mnie jest różnica). Nie, nie, spokojnie. Ja się nie odchudzam i odchudzać nie mam zamiaru, bo po prostu nie mam z czego. Ważę 55 kg. Wszystkie kalorie, jakie zjem jednego dnia, spalam drugiego. I taki jest tryb mojego życia. Ale! Nie spalam w taki sposób, jak to robi większość dziewczyn, czyli siłownia, jogging, czy inne sporty. Ja... Sprzątam szeroki uśmiech. Rodzice w pracy, a ktoś się domem zająć musi, co nie? Myję podłogi, odkurzam, co sobotę ścieram kurze, czyli to, co się zwykle robi w domu. Ale chwila, to nie jest temat o tym.
Odchudzanie? Jeżeli ktoś ma tak zwany "zbędny tłuszczyk", to oczywiście, zgadzam się, niech sobie ten tłuszczyk spali. Jeżeli ktoś jest chudy, a nadal wmawia, że musi być chudszy? A idź z takim człowiekiem, o ile taką wychudzoną dziewczynę, człowiekiem można nazwać!

Velivea napisał/a:
Chcesz być dzisiaj modelką? O nie, z normalną wagą cię nie przyjmą. Musi być co najmniej 10 kilo niedowagi i najlepiej tzw. rozmiar zero.

Tak, dokładnie. Dziewczyny wychudzone to koszmar dla oczu, one nie są piękne. Jest wiele szczupłych (szczupłych, nie chudych), długonogich i ślicznych dziewczyn, to takie powinny startować na modelki. Jeśli miałabym w mojej szkole, czy w mieście wyliczyć takie kobiety, to spokojnie naliczyłabym ich tyle, aby wyeliminowały te "patyczaki" zredukowane Photoshopem. Chciałabym znaleźć jedną gazetę z modą, w której jest prawdziwa kobieta, a nie takie "coś".


I'M BACK
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 31-12-2012 18:54
Paula napisał/a:
Jestem szczupła, a śmiało mogę powiedzieć, że chuda (nie wiem jak dla was, ale dla mnie jest różnica). Nie, nie, spokojnie. Ja się nie odchudzam i odchudzać nie mam zamiaru, bo po prostu nie mam z czego. Ważę 55 kg. Wszystkie kalorie, jakie zjem jednego dnia, spalam drugiego. I taki jest tryb mojego życia. Ale! Nie spalam w taki sposób, jak to robi większość dziewczyn, czyli siłownia, jogging, czy inne sporty. Ja... Sprzątam ;D. Rodzice w pracy, a ktoś się domem zająć musi, co nie? Myję podłogi, odkurzam, co sobotę ścieram kurze, czyli to, co się zwykle robi w domu. Ale chwila, to nie jest temat o tym.

Cóż, ja np. nie sprzątam. Przy odchudzaniu brzuszki robiłam. Mam chory kręgosłup i są dla mnie niewskazane od zawsze, ale się uparłam. Doszłam do takiego momentu, że mi zaczęła lecieć krew w miejscu, gdzie jest kość ogonowa, a ja myślałam, że mam hemoroidy. Zaprzestałam. Potem robiłam jeszcze inne ćwiczenia, na pośladki. Cóż, niestety nie pomogło akurat w tym przypadku, ale znowu trochę schudłam. Potem już przestałam ćwiczyć i się zaczęły te herbatki. Nie tak dawno miałam ambicję na Szóstkę Weidera, ale nic z tego nie wyszło. Tak sobie siedzę teraz przy kompie i po prostu mało jem, tak resumując. Czyli, normalnie, plus długie okresy niejedzenia.


Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Dzastin
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-01-2013 21:22
Ja oglądałam film, gdzie w agencji modelek powiedzieli, że dziewczyna jest za gruba na modelkę. A ona, jak się zaczęła odchudzać, to teraz jeść nie może normalnie, tylko przez rurkę. To były fakty. Mi zawsze koleżanki mówią, że co ja jem, że jestem chuda. A ja im mówię, że wszystko i nic. To zależy od rodziców, czy ktoś chudy czy grubszy. Jak byłam mała, lekarze mówili, że czemu ja taka chuda. Lecz gdy poszłam do lekarki rodzinnej, powiedziała, że jak mam być grubsza jak rodzice chudzi. Dobrze, że poruszyłaś ten temat.


Powracam po przerwie. Pamięta mnie ktoś?
Edytowane przez Velivea dnia 28-01-2013 15:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Maliana
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-01-2013 12:39
Wiesz, moim zdaniem nie powinnaś tego tutaj pisać, bo jest to temat odnośnie do dziewczyn i kobiet. Wchodzą tu chłopcy, czytają i co?



Zestaw by Ross.

Dziękuje.
Edytowane przez Rebecca dnia 27-06-2014 12:04
http://simso.ubf.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-01-2013 14:33
Winxowska napisał/a:
Wiesz, moim zdaniem nie powinnaś tego tutaj pisać, bo jest to temat odnośnie do dziewczyn i kobiet. Wchodzą tu chłopcy, czytają, i co?

Eee... To jest forum o kreskówce dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym, ale możemy przecież podyskutować na poważne tematy. Ty widocznie jeszcze nie dorosłaś, żeby tutaj się wypowiadać. W ogóle nie zrozumiałaś powagi sytuacji i piszesz jakieś bzdury o chłopcach. No i co z tego, że sobie przeczytają? Ubędzie im? Coś źle napisałam? Z resztą, jest ich tu tyle, że "ho, ho". Tylko kilku. Może ci się tak głupio zdaje, ale tak naprawdę niewielu facetów interesuje się naszą kreskówką, a przychodząc na to forum pewnie liczą się z tym, że jest trochę bardziej dziewczęce, co można zauważyć nawet po rangach.


Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-02-2013 21:53
Anoreksja to poważna choroba, najczęściej dotyka osób z nadwagą. Nie wypowiadam się długo na ten temat, ponieważ nigdy nie miałam tego typu problemów, podobam się sobie taka jaka jestem i na razie nie mam potrzeby odchudzania się.



Edytowane przez ChandSharma dnia 26-05-2013 16:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-02-2013 21:57
Darcy345 napisał/a:
Anoreksja to poważna choroba, najczęściej dotyka osób z nadwagą.

Muszę się z tym nie zgodzić. Jest wiele osób, które pomimo małej wagi i chudej sylwetki uważają się za grube i chcę schudnąć jeszcze bardziej, dlatego mają takie problemy.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-03-2013 17:33
Cookie - nie twierdzę że tak nie jest, niektórzy ludzie tak mają, ale ja spotykałam się z takimi przypadkami raczej u osób z nadwagą.
Chociaż... mam w klasie taką koleżankę, chudą jak patyczek, aż kości wystają, a nadal mówi że jest gruba.



Edytowane przez ChandSharma dnia 26-05-2013 16:53
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Vivian
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-03-2013 20:43
To prawda. Teraz w modzie jest być chudą. Ale nie rozumiem dziewczyn, które mają idealną figurę, a i tak uważają, że są grube. Trzeba zaakceptować samego siebie takim, jakim się jest. Liczy się dusza a nie tusza.
Dzięki za ten temat serce.


(c) rossattiee

Edytowane przez Rebecca dnia 27-06-2014 12:05
47473110 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-04-2013 17:57
Ja osobiście lubię zgrabne dziewczyny, ale nie kościotrupy. Uważam, że dziewczyna powinna być zgrabna, ale nie aż tak chuda że w ogóle nie rzuca cienia mruga.
Edytowane przez ChandSharma dnia 26-05-2013 16:54
52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-04-2013 18:12
Ja uważam, że to wszystko wina mediów. Ludzie widzą wyidealizowane osoby, które przechodzą operacje, modelki stosują drakońską dietę, a gwiazdy z okładek to czysty Photoshop. Modelki podobno jedzą waciki kosmetyczne nasączane denaturatem na zabicie głodu. Jest to ogromna głupota - takie męczenie siebie i swojego organizmu. Anoreksja i bulimia to choroby powstałe z kompleksów i zaburzeń psychicznych. Sama znałam chłopaka, który ciągle brał sterydy, czy co to było i pakował na siłowni. Miał później problemy ze swoim organizmem. Musiał się leczyć, bo ciągle myślał tylko o siłowni. To się nazywa bigoreksja czy jakoś tak. Ja dbam o figurę, ale naturalnymi metodami, bez drastycznych zmian żywieniowych.


"so you wanna play with magic..."

Edytowane przez ChandSharma dnia 26-05-2013 16:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-04-2013 18:15
Sara, to jest choroba. Niektóre dziewczyny są już niezmiernie chude, ale wydaje im się, że tyją. Mają obsesję na punkcie wagi. Z tego co mi wiadomo, one liczą każdy kęs i boją przytyć nawet 1 kg lub mniej. Tak to już bywa, niektórzy nie są w stanie sobie z tym poradzić.



Edytowane przez Sophie dnia 30-03-2014 11:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~milandra
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-06-2013 23:17
Jeśli ktoś chce się głodzić/obżerać się jak świnia i wymiotować, to ja powstrzymywać ani nawracać nie będę. To jej/jego prywatna sprawa, do której nie należy się wtrącać. Wystarczy zwrócić uwagę, a to, czy weźmie sobie ją do serca to zależy tylko od niego/niej. Mnie to nie obchodzi. Można delikatnie zasugerować, ale nikogo się nie zmieni na siłę.

Co do odchudzania, to ja potrafię schudnąć w ciągu 3 dni 2 kilo. Nie mam zielonego pojęcia jak, ale chyba to przez moją świetną przemianę materii.

Trzeba będzie coś zrobić z tymi udami..


DeviantART
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~Ailen
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-09-2013 16:44
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie jestem z pulchniejszych dziewcząt, ale uważam, że nie ma sensu się odchudzać. Warto jest być sobą i pokazać wszystkim wokół, że jest Ci dobrze z Twoją talią.

To my jesteśmy piękne.
A facet nie pies. Na kości nie poleci.


Masz pełną rację, Velivea. Warto jest być kimś, kim się jest naprawdę. To, że ktoś cię gnębi i uważa, że jesteś za gruba (czy coś w tym stylu), nie ma nic do rzeczy. Ważne jest to, aby człowiek sam siebie zaakceptował takiego, jakim jest. Koniec, kropka.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-09-2013 17:46
Hmm, ja należę do osób o zgrabnej sylwetce, ale umiem się postawić na miejscu innych. Uważam, że dziewczyny jak szkielety są piękne, tak jak te grubsze. Piękno leży wewnątrz, a kluczem do polubienia siebie jest samoakceptacja i wyleczenie się z kompleksów. Niestety, w dzisiejszych czasach jest to trudne. Wszędzie chude modelki, nieskazitelne celebrytki przesiane przez Photoshop czy inne supernowe. Mówienie "facet nie pies, na kości nie leci", czy "grubasa nikt nie pokocha", to nic innego jak wymówki zakompleksionych kobiet. Znam dużo chłopaków, jedni wolą obfite kształty, drudzy wieszak na ubrania - czy to źle? Nie. Są gusta i guściki. Jednemu może się podobać Angelina Jolie, drugi powie, że jest maszkarą. Wracając do bulimii i anoreksji. Są to choroby leżące w psychice, często wpadamy w nie słuchając szydzących znajomych, czy oglądając właśnie media. Jeżeli się nie zaakceptujemy albo nie zmienimy się w "zdrowy" sposób, może się to skończyć dla nas bardzo źle.


"so you wanna play with magic..."

Edytowane przez Sophie dnia 30-03-2014 11:10
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Anoreksja/bulimia/odchudzanie
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-01-2014 12:53
Zgadzam się. Nie mogę patrzeć na te kościste "modelki". Ja nie jestem za chuda ani za gruba, jednak nie lubię obcisłych rzeczy. Nigdy się nie odchudzałam, aż tak silnej siły woli nie mam. Wagę mam w normie. Uprawiam sporty, w lato surfuję i jeżdżę na rolkach, a w zimę na nartach i łyżwach. Mam takie skryte marzenie: zostać łyżwiarką. Moja przyjaciółka ma pewne problemy z wagą. Ćwiczy i jest chyba na dobrej drodze do schudnięcia. Inna koleżanka specjalnie schudła, żeby się dostać od szkoły baletowej. Ogarniacie, że tam przyjmują tylko dziewczynki z niedowagą? Aż żal mi ich. Anoreksja jest straszna. Nigdy w nią nie popadłam, ale znam pewne osoby. Bulimia tak samo.


Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
Edytowane przez Sophie dnia 30-03-2014 11:11
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.