Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Alezis12345
werabloom

Różności
Poważne tematy
❧  Tolerancja  ☙

Strona 1 z 3 1 2 3 >
AutorTolerancja
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2013 19:52
Jak z nią jest? Jesteście tolerancyjni? Tolerujecie czy może nie tolerujecie większości rzeczy? I czy tolerancja zawsze jest na miejscu?

Bardzo bym prosiła, żeby się nie wyzywać w odpowiedziach, przynajmniej bądźmy w miarę tolerancyjni dla opinii innych osób, nawet jeśli sami mamy inne zdanie. Każdy może się wypowiedzieć w swój własny sposób i jednak fajnie by było jakby nikt po nikim nie jeździł.


stary magiczny dziad
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2013 19:58
A więc tak. Jestem w miarę tolerancyjny, ale nie lubię homoseksualistów i Żydów. Co do czarnych to mogą być, nic do nich nie mam. Jestem także tolerancyjny co do poglądów innych i nie krytykuję ich upodobań i gustów.



Edytowane przez Sophie dnia 16-05-2013 21:30
52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2013 20:06
Boże... Co masz do homoseksualistów? Ja tego nie rozumiem. Typowe polske myślenie. Co Cię interesuje, co robią w łóżku? Jeżeli się z tym nie obnoszą i nie chcą mieć dzieci, to nikomu nie szkodzą. Żydzi tak samo. Jesteś tolerancyjny? Chyba nie wiesz, co to słowo oznacza. Samo określenie "czarnych" już mówi o Tobie wszystko. To są ludzie czarnoskórzy, białasku ^^. To jest naród polski, tu nie ma tolerancji. Ludzie, jakby mogli, to weszli by innym do łóżek, lodówek i szaf. Zapewne post zostanie usunięty, więc podsumuję: dno, dno, dno, w Polsce tolerancji nie ma.


"so you wanna play with magic..."

Edytowane przez ChandSharma dnia 26-05-2013 19:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2013 20:09
Uważam się za osobę tolerancyjną, ale do czasu. Nie potrafię zaakceptować wszelakich nazistowskich poglądów. Nie potrafię słuchać jak niektórzy chwalą Hitlera, chcą być tacy jak on, z tą różnicą, że mordowaliby Niemców (między innymi), a z Polski zrobiliby "mocarstwo". Ani o homoseksualistach, których powinno się zesłać do obozów koncentracyjnych, bo są chorzy psychicznie. Tak, zdarzają się tego typu poglądy. I to właśnie one przekraczają moje granice tolerancji. Nie znoszę takich opinii i wewnętrznie gotuję się, słysząc o tym, jak to polscy żołnierze zajmą Austrię, Węgry, Szwajcarię czy Rosję. Ponadto, gdy podczas polemiki usłyszę wyzwiska pod swoim adresem (bądź sugerowanie, że jestem idiotką), mój szacunek do danej osoby również maleje. Ale zauważcie, że maleje, ale nie znika.

Nie przeszkadza mi to, że ktoś wyznaje inną religię niż ja. Rozumiem, że ktoś może być innej narodowości czy orientacji. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie znajdzie się osoba, która ma identyczne zdanie jak ja, więc szanuję cudze poglądy, nawet jeśli w głębi duszy uznaję je za absurdalne. Uważam, że tolerancja jest podstawą w obecnym świecie. Bez niej byłoby z naszą Ziemią naprawdę krucho, dlatego też toleruję... i tolerancji wymagam.

Toleruję =/= akceptuję.
Okej, ktoś może uważać związki homoseksualne za niewłaściwe. Rozumiem to, ale to nie jest moja opinia. Ona jest czyjaś. Ja jej nie przyjmuję.

Ciężko również szanować osoby, które są fanatykami na tyle, by ostro przekonywać do zmiany zdania. Zdaje się, że coś takiego występuje, między innymi, w przypadku niektórych yaoistek. No, ale człowiek to człowiek. Szacunku dla drugiej osoby raczej ciężko się wyzbyć.

Przykro mi, gdy na historii słyszę, jak tolerancyjnym miejscem na Ziemi była niegdyś Polska. Wtedy w każdej wiosce można było spotkać Żyda, Białorusinkę, Rumuna czy mieszkańca Maroka. Nie było to nic dziwnego. To był taki sam człowiek jak ja. Należał mu się taki szacunek jak mnie. Szkoda, że teraz niektóra młodzież (czy też osoby dorosłe) zapomniała o czymś takim jak "tolerancja". I nic tylko teksty, że "głód na Ukrainie był słuszny, powybijać Ruskich, a homoseksualistów wyrżnąć w pień". To boli. Idealistycznie chciałabym, by to uległo zmianie.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 16-05-2013 20:15
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2013 20:33
rossattiee napisał/a:
Co Cię interesuje, co robią w łóżku? Jeżeli się z tym nie obnoszą i nie chcą mieć dzieci, to nikomu nie szkodzą.

Może nie tyle co w łóżku, no bo przecież o samo łóżko nie chodzi, prawda? XD Miłość jak miłość. Niestety tylko u ludzi występuje coś takiego jak homofobia, reszta istnień żywych nie ma z tym problemu.
Co do dzieci to temat jest dosyć delikatny, bo niby nikomu nie szkodzą, ale jednak trzeba patrzeć na same dzieci, ponieważ różna jest reakcja ludzi na 2 ojców czy 2 matki i mogą mieć w dalszym (głównie w szkolnym) życiu kłopoty.

rossattiee napisał/a:
To jest naród polski, tu nie ma tolerancji. Ludzie, jakby mogli, to weszli by innym do łóżek, lodówek i szaf. Zapewne post zostanie usunięty, więc podsumuję: dno, dno, dno, w Polsce tolerancji nie ma.

+ założyliby kamery i stalking 24/7h <ok>
W Polsce tolerancja jest, ale niektórzy ludzie, którzy są tolerancyjni, chcą coś wmusić na siłę innym i przez to tej tolerancji po prostu nie ma widać.

Reverienne napisał/a:
Nie przeszkadza mi to, że ktoś wyznaje inną religię niż ja. Rozumiem, że ktoś może być innej narodowości czy orientacji. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie znajdzie się osoba, która ma identyczne zdanie jak ja, więc szanuję cudze poglądy, nawet jeśli w głębi duszy uznaję je za absurdalne. Uważam, że tolerancja jest podstawą w obecnym świecie. Bez niej byłoby z naszą Ziemią naprawdę krucho, dlatego też toleruję... i tolerancji wymagam.
Według mnie każdy może wyznawać co chce. A nawet nie musi nic wyznawać. Jak ktoś chce wierzyć w to, że Latający Potwór Spaghetti stworzył Ziemię - proszę bardzo. Gdyby wszyscy mieliby takie same poglądy, byłoby w sumie nudno. Ale może oszczędziłoby to wojen.

Reverienne napisał/a:
Ciężko również szanować osoby, które są fanatykami na tyle, by ostro przekonywać do zmiany zdania. Zdaje się, że coś takiego występuje, między innymi, w przypadku niektórych yaoistek. No, ale człowiek to człowiek. Szacunku dla drugiej osoby raczej ciężko się wyzbyć.
Ja rozumiem, że można być fanatykiem, ale skoro chce się nim być to trzeba szukać grona, które też jest tym zainteresowane lub zarażać innych, którzy by się nie zrazili. Mówiąc "zarażać" nie mam na myśli natarczywego wciskania innym danej rzeczy/poglądu. Prosty przykład - Reva zaraziła się ode mnie Hetalią, tylko przez to, że tym emanowałam, ale nikogo nie zmuszałam do oglądania, ewentualnie zachęcałam. Da się? Da się.

Reverienne napisał/a:
Szkoda, że teraz niektóra młodzież (czy też osoby dorosłe) zapomniała o czymś takim jak "tolerancja". I nic tylko teksty, że "głód na Ukrainie był słuszny, powybijać Ruskich, a homoseksualistów wyrżnąć w pień". To boli. Idealistycznie chciałabym, by to uległo zmianie.
To świadczy o nich samych. Nietolerancyjni ludzie również żyją. Jednak istnieje różnica między ludźmi, którzy nienawidzą, bo dana osoba jest nielubiana i ma etykietę idioty, a nienawiścią z jakiegoś powodu (i chodzi mi tu raczej o powody na linii osobistej z tą osobą).


stary magiczny dziad
Edytowane przez ChandSharma dnia 26-05-2013 19:27
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2013 21:24
Jestem tolerancyjna i denerwuje mnie podejście niektórych ludzi. Wyznawanie innej religii mi nie przeszkadza, każdy ma prawo wierzyć w co chce. Dlatego po prostu mam ochotę na kogoś nawrzeszczeć gdy słyszę w szkole lub na ulicy, że ktoś nienawidzi kogoś, bo ten nie jestem chrześcijaninem. Zwykłe rozmowy z kimś pozwalają człowiekowi zauważyć, że coraz mniej ludzi jest tolerancyjnych. Homoseksualiści? Nic do nich nie mam. Są ludźmi, a nie jakimiś potworami. Mają inną orientację, a nie są chorzy psychicznie, jak większość ludzi sądzi. Denerwuje mnie też wyśmiewanie czyjegoś gustu - nowa osoba w klasie (daję przykład) nie ubiera się tak jak pozostali, ma inny styl. I już pojawia się nieakceptowanie tej osoby. Każdy może mieć swój gust, Polska to niby wolny kraj.
Zapewne post zostanie usunięty, więc podsumuje: dno, dno, dno, w Polsce tolerancji nie ma.

Może ona jest, ale powoli zanika. Coraz mniej ludzi w tym kraju jest tolerancyjnych. Ostatnio katecheta opowiadał nam jak był w Warszawie, a tam był jakiś Arab. Ludzie gapili się na niego jakby był okazem w zoo. Serdeczne współczucie dla tych ludzi, że nie umieją zaakceptować takiej osoby.
Co do dzieci to temat jest dosyć delikatny, bo niby nikomu nie szkodzą, ale jednak trzeba patrzeć na same dzieci, ponieważ różna jest reakcja ludzi na 2 ojców czy 2 matki i mogą mieć w dalszym (głównie w szkolnym) życiu kłopoty.

Z tym się akurat zgadzam. Takie dziecko może się źle czuć wśród swoich rówieśników. Może być wyśmiewane, same też może nie czuć się najlepiej ze świadomością, że ma innych rodziców niż pozostali.
Nie potrafię słuchać jak niektórzy chwalą Hitlera, chcą być tacy jak on, z tą różnicą, że mordowaliby Niemców (między innymi), a z Polski zrobiliby "mocarstwo".

Takich ludzi też nie rozumiem. Co im przeszkadzają Niemcy czy ludzie z innych krajów? W niczym nam nie przeszkadzają. Chwalą Hitlera, niby by wymordowali obcokrajowców, ale założę się, że więcej niż połowa tych ludzi jeździ na wakacje do Niemiec czy innych krajów.
To jest naród polski, tu nie ma tolerancji. Ludzie jakby mogli to weszli by innym do łóżek, lodówek i szaf.

Przykładem tego są niektóre gazety typu "Fakt". Paparazzi najchętniej zrobiliby komuś zdjęcie, gdy ten siedzi na kibelku. Ktoś broni homoseksualnych? Nagłówek na pół strony.
A więc tak. Jestem w miarę tolerancyjny, ale nie lubię homoseksualistów i żydów. Co do czarnych to mogą być nic do nich nie mam. Jestem także tolerancyjny co do poglądów innych i nie krytykuje ich upodobań gustów.

Jak czytam taką wypowiedź to się zastanawiam, czy ta osoba zna znaczenie słowa "tolerancja". W końcu co ona toleruje? Homoseksualistów nie, Żydów nie, ludzi czarnoskórych też nie. W takim razie kogo toleruje? Określenie "czarni" sugeruje jedno - że mimo tego co napisałeś, to raczej ich nie akceptujesz. Jak czytam coś takiego to nie wiem, czy współczuć osobie, która to napisała, czy czuć złość. Albo jesteśmy tolerancyjni, albo nie.



Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 16-05-2013 21:31
Jeżeli jesteście za homoseksualistami to jesteście tym samym za tym, żeby mieli oni takie prawa jak i inni ludzie, żeby np. mogli dowiedzieć się o stan swojego partnera w szpitalu, żeby mogli brać ślub. Oznacza to także, że jesteście za tym, żeby takim ludziom dawano dzieci. Prawa swoje mogą mieć, ale może chcą zaznać opieki rodzicielskiej? Więc jeśli jesteście za takimi ludźmi to bierzecie ich w całości.
Mnie osobiście osłabiają tacy ludzie, uważam, że jest to jakiegoś typu zboczenie umysłowe, jakiś brak w umyśle. Wszystkie zwierzęta od samego początku się odróżniają - samiec i samica. Nie potrafię zrozumieć tego, że jest samiec - samiec i samica - samica. Interesuje mnie tylko co uwarunkowuje taki pogląd, czy wychowanie, czy może jakiś wcześniejszy no nie wiem ubytek czy co tam.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2013 21:43
Dżoana, ale kto tu mówi, że jesteśmy za tymi osobami? Że chcemy dla nich adopcji dzieci i ślubów? Jesteśmy tolerancyjni, czyli takie osoby nas ani nie ziębią, ani nie grzeją. Ot co. Dyskusja nie ma celu. Dlaczego? Każdy ma swój światopogląd, którego my, zwykli ludzie, nikomu nie skorygujemy. Wolna wola. A co do tych szpitali to nawet jeżeli jesteś z kimś 50 lat i nie masz ślubu, to się nic nie dowiesz w szpitalu o stanie zdrowia partnera.


"so you wanna play with magic..."

Edytowane przez Sophie dnia 30-03-2014 11:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~LadyMusa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2013 22:20
rossattiee napisał/a:
Boże ... Co masz do homoseksualistów? Ja tego nie rozumiem. Typowe polske myślenie. Co Cię interesuje, co robią w łóżku? Jeżeli się z tym nie obnoszą i nie chcą mieć dzieci, to nikomu nie szkodzą. Żydzi tak samo. .


Podbijam. Nie mam nic do gejów/nie obchodzi mnie co robią, póki nie wykorzystują swojej orientacji do np. realizowania się zawodowo. Często się słyszy o homofobii, ale np. ostatnio czytałam wywiad z pewną Panią Profesor. Mówiła, że homoseksualistom bardzo pasuje obecna sytuacja, otoczka, jaką kreują wokół nich media. Wiecie, bo np. pójdzie gej, że chce być aktorem. A jest po prostu słaby, to mu mówią "Dowiedzenia" i zaraz media huczą, że homofobia w Polsce blablabla.
Nie toleruję jednak gejów paradujących publicznie w stringach i wymieniających ślinę w miejscach publiczne. Czy to gej, czy to hetero, to nieodpowiednie. A zwrócenie im uwagi, to już zaraz jesteś homofobem. O, tego nie lubię.
Do Żydów nic nie mam. Owszem, pewnie jest ich paru złych, ale to nie oznacza, że każdy Żyd jest kłamcą, chytrusem, czy jak tam można ich kojarzyć.
Nie toleruję Islamu. Nie mówię tu oczywiście o wyznawcach, którzy po prostu modlą się w końcu dla, bo oni mogą być sceptyczni do katolicyzmu. Chodzi mi o samą religię, obrzędy i tradycje. Nigdy nie uwierzę, że wiara w Allaha jest dobra, skoro mężczyzna żyje ponad stan, otoczony kobietami, które często nie mają wyboru. Obrzezanie, chodzenie w burkach, gdy facet może sobie chodzić na luzie i obczajać laski w bikini. Kobieta ma rodzić dzieci, wychowywać ich kilka.kilkanaście, a mężczyźnie oddaje się co noc inna żona. I to jest prawdziwa miłość? Co to za sprawiedliwość i prawo, gdzie kobieta, która zostanie zgwałcona, uznawana jest za cudzołożnice, jest kamieniowana i zostaje zatłuczona na śmierć. Świat jaki teraz widzimy, nasze dzieci nie zobaczą. Islam rozlewa się na każdym kontynencie, kraju. Wyobraźcie sobie, jak to będzie za parę lat, gdy nasze społeczeństwo się starzeje. Taki Polak, ma maksymalnie dwoje dzieci, a kobieta w haremie może ich mieć nawet 8 + jak mężczyzna ma kilka żon. Przerażające.


"I need someone who understands that I fall apart and loves me anyway."
35704357 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2013 12:11
czarodziejka_flora napisał/a:
Oznacza to także, że jesteście za tym, żeby takim ludziom dawano dzieci. Prawa swoje mogą mieć, ale może chcą zaznać opieki rodzicielskiej? Więc jeśli jesteście za takimi ludźmi to bierzecie ich w całości.
To tak, jakby wrzucać wszystkich do jednego wora. Owszem -skoro chcą, proszę bardzo. Niczego nikomu nie zabraniam.

LadyMusa napisał/a:
Nie toleruję Islamu. Nie mówię tu oczywiście o wyznawcach, którzy po prostu modlą się w końcu dla, bo oni mogą być sceptyczni do katolicyzmu. Chodzi mi o samą religię, obrzędy i tradycje. Nigdy nie uwierzę, że wiara w Allaha jest dobra, skoro mężczyzna żyje ponad stan, otoczony kobietami, które często nie mają wyboru. Obrzezanie, chodzenie w burkach, gdy facet może sobie chodzić na luzie i obczajać laski w bikini. Kobieta ma rodzić dzieci, wychowywać ich kilka.kilkanaście, a mężczyźnie oddaje się co noc inna żona. I to jest prawdziwa miłość? Co to za sprawiedliwość i prawo, gdzie kobieta, która zostanie zgwałcona, uznawana jest za cudzołożnice, jest kamieniowana i zostaje zatłuczona na śmierć. Świat jaki teraz widzimy, nasze dzieci nie zobaczą. Islam rozlewa się na każdym kontynencie, kraju. Wyobraźcie sobie, jak to będzie za parę lat, gdy nasze społeczeństwo się starzeje. Taki Polak, ma maksymalnie dwoje dzieci, a kobieta w haremie może ich mieć nawet 8 + jak mężczyzna ma kilka żon. Przerażające.
Cóż, ja o islamie nie wiedziałam zbyt wiele, tylko kojarzyłam niektóre fakty, ale ja nie rozumiem, jak można tak wykorzystywać kobiety. Jak zabawki.
I raczej też tego nie toleruję, bo to jest po prostu nieludzkie traktowanie drugiej osoby.

Nie lubię też tolerancji innych, bo inni tak mówią. Owszem, czasem i te poglądy są prawdziwe, ale jeśli się z tą osobą nie porozmawia, to się nie dowie jaka ona jest.


stary magiczny dziad
Edytowane przez Carla dnia 17-05-2013 12:11
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2013 13:11
Ujmijmy to tak - czasami czuję, że mam prawdziwego asa w rękawie, skoro w czwartek miałam możliwość słuchania o tolerancji. Otóż główny problem u osób powyżej polega na tym, że... nie rozumiecie, że AKCEPTACJA i TOLERANCJA to nie są wcale dwa zamienne czasowniki. Zarzucę etymologią, byście zauważyli (i zauważyły), o co mi chodzi.

Ciocia Wikipedia napisała:
Tolerancja (łac. tolerantia - "cierpliwa wytrwałość"; od łac. czasownika tolerare - "wytrzymywać", "znosić", "przecierpieć")


Ciocia Wikipedia napisała:
Akceptacja (z łac. acceptatio: dosł. przyjmowanie) - uznanie czegoś, aprobata, potwierdzenie czegoś, pogodzenie się z czymś czego nie można zmienić, uznanie czyichś cech postępowania za zgodne z oczekiwaniami, a także formalna zgoda na jakieś działania (niekoniecznie wynikająca z ich pozytywnej oceny), także wyrażenie zgody przez osobę uprawnioną dla sposobu załatwienia sprawy lub aprobatę treści pisma.


Czyli: Toleruję homoseksualistów, niech sobie żyją.

Czyli: Akceptuję działania homoseksualistów. Uważam, że powinni mieć możliwość adoptowania dziecka.

My tu mówimy o TOLERANCJI, a nie o AKCEPTACJI. O AKCEPTACJI to możemy sobie założyć inny temat - i tam będziemy rozmawiać, czy osoby o innej orientacji powinny mieć możliwość adopcji dziecka i tak dalej.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 17-05-2013 13:13
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
użytkownik usunięty
Dodane dnia 17-05-2013 15:41
Ja jestem tolerancyjna np. dla wyznawców innej religii, ludzi o innej rasie, o innych poglądach, a także dla ludzi niepełnosprawnych, bo to nie jest ich wina, że nie potrafią zapanować nad emocjami itp.
Jedynie nie toleruję ludzi, którzy na własną rękę sobie szkodzą i zagrażają społeczeństwu np. alkoholików. No bo, czy to jest normalne, aby taki alkoholik, tak sobie, najzwyczajniej po prostu, podnosił rękę na swoją żonę i dziecko? Rozumiem, jak sobie, od czasu do czasu, napije się alkoholu, no ale nie do tego stopnia, że nie potrafi zapanować nad sobą, a później nie pozwala sobie pomóc.
Sama, byłam świadkiem takiej agresywności. No i właśnie, tutaj dochodzę do setna sprawy. Jedyne czego nie potrafię tolerować, to agresywnych zachowań i ludzi, którzy do nich dążą. Czyli: mafię, Hitlera i wszystkich tych, którzy są niebezpieczni, dążą do wojen itd.
Jeżeli chodzi o homoseksualistów, to, jak napisała koleżanka wyżej, toleruję ich, ale nie akceptuję. Kobieta i mężczyzna zostali stworzeni po to, aby później razem mogli mieć dziecko i je wychować. Dwóch ojców nie zastąpi matki, a dwie matki - ojca. Gdyby tak, pozwolić w Polsce (i nawet wszędzie) na to, aby roiło się od homoseksualistów, to cała ludzkość prędzej czy później by wyginęła.



Edytowane przez ChandSharma dnia 26-05-2013 19:31
AutorRE: Tolerancja
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2013 18:19
Z tolerancją to różnie bywa i bywało. Jednio są bardziej tolerancyjni, a drudzy mniej, trudno tak bywa. Natomiast, jeśli chodzi o moje zdanie i poglądy w tej kwestii, to są one mieszane. Dla ludzi niepełnosprawnych zarówno fizycznie jak i umysłowo jestem jak najbardziej tolerancyjna, w końcu oni nie są nic winni, los tak chciał i muszą z tym żyć (im samym najprawdopodobniej z trudem przychodzi akceptacja takich faktów).
Sprawa zmienia się, gdy mówimy o jakichś alkoholikach, narkomanach i innych tego typu grupach. Są to osoby, które są nieprzewidywalne, w dodatku uczyniły się takie na własne życzenie. Nie toleruję ich, a tym bardziej ich zachowania.
Odrębną grupę w pojęciu tolerancji mają homoseksualiści, nie będę się ukrywała, że nie potrafię ich tolerować, najzwyczajniej w świecie mnie odrzucają swoim zachowaniem. Bo tak czy siak to kobieta powinna być z mężczyzną, a nie z inną kobietą. jak już żyją, to okej, ale adopcja dziecka to już dla mnie chora sprawa! Dziecko potrzebuje normalnej rodziny, a nie dwóch mam, bądź tatusiów.
Powiem tu jeszcze o ludziach czarnoskórych lub też innych różniących się wyglądem. Ja do nich nic nie mam, są jacy są, nigdy nie odrzuciłabym takiego człowieka, ale też nie zbliżyła się nadto.



Edytowane przez ChandSharma dnia 26-05-2013 19:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2013 20:55
LadyMusa napisała:
Obrzezanie, chodzenie w burkach, gdy facet może sobie chodzić na luzie i obczajać laski w bikini. Kobieta ma rodzić dzieci, wychowywać ich kilka.kilkanaście, a mężczyźnie oddaje się co noc inna żona. I to jest prawdziwa miłość? Co to za sprawiedliwość i prawo, gdzie kobieta, która zostanie zgwałcona, uznawana jest za cudzołożnice, jest kamieniowana i zostaje zatłuczona na śmierć. Świat jaki teraz widzimy, nasze dzieci nie zobaczą.

Tego raczej tolerować się nie da, przynajmniej ja takich rzeczy nie toleruję. To już jest wykorzystywanie i krzywdzenie drugiego człowieka, czemu ja jestem przeciwna.

Czarodziejka_Flora napisała:
Jeżeli jesteście za homoseksualistami to jesteście tym samym za tym, żeby mieli oni takie prawa jak i inni ludzie, żeby np. mogli dowiedzieć się o stan swojego partnera w szpitalu, żeby mogli brać ślub. Oznacza to także, że jesteście za tym, żeby takim ludziom dawano dzieci. Prawa swoje mogą mieć, ale może chcą zaznać opieki rodzicielskiej? Więc jeśli jesteście za takimi ludźmi to bierzecie ich w całości.

Tolerancja a "bycie za kimś" to dwie odrębne rzeczy. Można "być" za Schalke w meczu lub za Dortmundem. To zupełnie inne rzeczy, co wytłumaczyła Rev.

Alienne napisała:
Dla ludzi niepełnosprawnych zarówno fizycznie jak i umysłowo jestem jak najbardziej tolerancyjna, w końcu oni nie są nic winni, los tak chciał i muszą z tym żyć.

Szczerze mówiąc, to mi w ogóle przez głowę nie przeszło, żeby nie współczuć takim ludziom. Takich ludzi akceptuję - to nie ich wina, że rodzą się bez rąk itp.

Alienne napisała:
Powiem tu jeszcze o ludziach czarnoskórych lub też innych różniących się wyglądem. Ja do nich nic nie mam, są jacy są, nigdy nie odrzuciłabym takiego człowieka, ale też nie zbliżyła się nadto.

A czemu byś się nie zbliżyła? Co taki człowiek może zrobić? Jest innego pochodzenia, ma inną karnację, nie ma ADHD (przyjmijmy), nic ci nie zrobi. Nie rozumiem takiego podejścia.

Alienne napisała:
Sprawa zmienia się gdy mówimy o jakichś alkoholikach, narkomanach i innych tego typu grupach. Są to osoby, które są nieprzewidywalne, w dodatku uczyniły się takie na własne życzenie. Nie toleruję ich, a tym bardziej ich zachowania.

Niby tak, jednak z drugiej strony należy się zastanowić nad tym, czy coś nie miało na to wpływu. Sytuacja rodzinna, depresja. Najczęściej alkoholikami są ci ze "złych" domów. Czy ktoś z "porządnej" rodziny upija się przed sklepem lub zażywa narkotyki? Rzadko. Wpływ na to mogło mieć też towarzystwo, w jakim ten alkoholik przebywał.

LadyMusa napisała:
Nie toleruję jednak gejów paradujących publicznie w stringach i wymieniających ślinę w miejscach publiczne. Czy to gej, czy to hetero, to nieodpowiednie.

Owszem, nawet gdy hetero całuje się publicznie to według mnie jest to nieodpowiednie. Jak widzę, gdy na korytarzach obmacują się pary, to zastanawiam się, czy są oni odpowiednio wychowani czy nie. Czy zdają sobie sprawę z tego, że to nieodpowiednie. Moim zdaniem gdy chcą się poprzytulać to nie powinni robić tego w miejscu publicznym. Gdy spotykam na korytarzu takie pary to zadaję sobie pytanie: czy to jest tylko na pokaz (jak my się kochamy, patrzcie wszyscy na nas), czy naprawdę się kochają.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2013 21:05
Jeśli chodzi o wyznawców innych religii to jestem tolerancyjny, nic do nich nie mam. Każdy wierzy w to co chce, ja np. nie wierzę w nic. Co do narkomanów i pijaków to jestem przeciw. Jak napisała Alienne oni są nieprzewidywalni. Jestem też tolerancyjny wobec tych, którzy kibicują innym klubom piłkarskim. Ale co do Żydów i homoseksualistów zdania nie zmienię.

- - -
Ja z całą pewnością nie zmienię zdania co do tego, że interpunkcja jest bardzo przydatną rzeczą i należy ją stosować. Przecinki to ważna rzecz, nie zapominaj o nich.




Edytowane przez Sophie dnia 17-05-2013 21:22
52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Smietanka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-07-2013 11:34
Przyznam, że nie jestem zbytnio za homoseksualistami. Jak pomyślę, że jakaś mała dziewczynka mogłaby takich dwóch gejów zobaczyć to zastanawiam się, co by się stało z jej psychiką. Nie uważam, że takie osoby powinny adoptować dzieci - która z was chciałaby być adoptowana przez taką parę?
No i kwestia naszej religii. Dużo gadaliśmy z naszą katechetką na ten temat. W piśmie świętym jest napisane, że może być jedynie kobieta i mężczyzna. Jeśli nasza religia jest słuszna (a jest przecież wiele innych religii), bycie taką osobą to po prostu grzech. W naszym kościele za grzech uważa się nie uczestniczenie w mszy świętej w dniu święta nakazanego (a która z was chodzi 15 sierpnia do kościoła na święto Matki Bożej Zielnej?), więc to chyba po prostu kwestia wiary...
Nie mam jednak nic przeciwko ich istnieniu. Żyjemy w XXI wieku, jeśli takie pary nic nikomu nie robią i naprawdę się kochają... dlaczego miałabym ich prześladować? Niech sobie żyją, ale niech nie zawierają małżeństw i nie myślą o adopcji... To tyle w tym temacie.
W kwestii rasistów i Żydów za wiele się nie wypowiem. Według mnie Żydzi to naród taki jak i my, a rasistów oczywiście nie popieram. Ani trochę nie rozumiem ludzi, którzy mają coś przeciwko Żydom albo czarnoskórym, tak samo jak nienawidzę rasistowskich żartów. Jakoś nie widzę w nich niczego śmiesznego...
Coś, co mnie najbardziej irytuje - naśmiewanie się z chorych ludzi. Skręca mnie na samą taką myśl, być może dlatego, że mam w rodzinie osobę (w dalekiej, ale zawsze) z Zespołem Downa... Nie rozumiem, jak można nazwać się człowiekiem, naśmiewając się z chorej osoby, która przecież nie jest niczemu winna. Tak samo jak jej rodzina... Do mojej szkoły uczęszcza chłopak na wózku inwalidzkim. Jest w tym samym wieku co ja, tyle, że chodzi do klasy integracyjnej i nie może chodzić. Mówienie słabo mu wychodzi, można go o wiele lepiej zrozumieć, gdy coś się do niego napisze. Wyobraźcie sobie, że jest on bardzo, bardzo zdolny. Świetnie się uczy i dostał w tym roku stypendium. Ale oczywiście bez naśmiewania się na rozpoczęciu roku się nie obyło. .___. Masakra.



Edytowane przez Smietanka dnia 12-07-2013 11:35
43215232 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Laysha
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-07-2013 16:32
Smietanka napisał/a:
Do mojej szkoły uczęszcza chłopak na wózku inwalidzkim. Jest w tym samym wieku co ja, tyle, że chodzi do klasy integracyjnej i nie może chodzić. Mówienie słabo mu wychodzi, można go o wiele lepiej zrozumieć, gdy coś się do niego napisze. Wyobraźcie sobie, że jest on bardzo, bardzo zdolny. Świetnie się uczy i dostał w tym roku stypendium. Ale oczywiście bez naśmiewania się na rozpoczęciu roku się nie obyło. .___. Masakra.


Ja nie ogarniam jak można tak postępować. Ci, którzy się naśmiewali mają chyba nie po kolei w głowie.

A co powiecie o religii? Tolerujecie ateistów, czy raczej żywicie do nich nienawiść?
Ja mam brata (20 lat) który właśnie jest ateistą i nie boi się tego przyznawać. Moja babcia często się obraża na niego bo nie wierzy w Boga... ona jest takim typowym "moherem". Praktycznie nic nie wie o swojej wierze a i tak kocha Boga i Kościół, bo społeczeństwo tak robi. Ja osobiście wyznaję Boga i wierzę, ale Kościoła już nie - patrząc na to co on wygłasza jest całkowicie inny od wygłaszań Boga... np. Kościół mówi, że Bóg jest wszechmocny i może zrobić wszystko (ogólnie robi z niego takiego mocarza), ale jakby tak było to nikt by nie miał okropnych chorób itd. Myślę, że Bóg to siła wyższa, gdzieś w niebie - istota wybaczająca wszystko i tolerancyjna. Bóg kocha ludzi niezależnie czy w niego nie wierzą, czy wierzą... Kościół mówi, że Bóg kocha tylko tych którzy go kochają. Wydaje mi się to błędne.
W każdym razie toleruję ateistów.

A jeśli chodzi o homoseksualistów to także toleruję, ale tylko wtedy kiedy owa para nie adoptuje dzieci/nie obmacuje się publicznie. Po za tym pewna osoba mi mówiła, że czytała, że KAŻDA kobieta jest w jakimś stopniu biseksualna. Ciekawe, czy to prawda. W sumie dziewczyny są "ładniejsze" w kwestii wizualnej (pomyślcie o tym, bo na pierwszy rzut oka to zdanie wydaje się głupie XD) - tak jak to ujęła ta osoba. I to tyle w kwestii tolerancji ^^



-Jesteś psycholem.
-Wolę określenie "człowiek z wyobraźnią".

avek & sygna by Pawla-Nighttmare from dA
osobiste ;w; niemamstrony.net.pl.com.org Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Krzys
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-07-2013 20:26
Ja odwrotnie, tzn. jestem ateistą i toleruję tych, co wierzą w Boga. Każdy wierzy w co chce. Uważam, że wiara to kwestia ludzkiej psychiki, tzn. ludziom łatwiej jest znieść ciężkie chwile jak wiedzą, że ktoś ma ich w opiece. Mnie to jest obojętne, jeśli istnieje życie po śmierci to najwyżej trafię do piekła gwizdze.



Edytowane przez Sophie dnia 30-03-2014 11:37
52110612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~KAJOTx
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-07-2013 21:11
Ok... Moja krótka opinia. Toleruję wszystko, oprócz egoizmu i braku tolerancji (mało logiczne). Nie przeszkadza mi, że po mojej plaży spacerują czarni, że moi kumple trzymają się za rękę, że Turet nie chodzi na religię. W moim prywatnym życiu nie toleruję tylko:
nieszczerości, egoizmu i... eee... klik. Tego, nie że nie toleruję, ale zdaje mi się ciut anormalne.



Edytowane przez Sophie dnia 30-03-2014 11:36
42420219 https://www.youtube.com/user/KAJOTx Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Tolerancja
~Shevi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-07-2013 12:14
Czego ja nie toleruję?
1. Wszystkiego, co ma związek z faszyzmem i jego odłamami.
2. Braku tolerancji do innych.
3. Wzajemnego podkładania sobie świń.
4. I tak jak kolega powyżej tego całego WG... i jego bloga.
Dalej to można wymieniać w setkach.


[img][/img]
Avek od Sam
Sygnatura by me
***
Freerunning to prawdziwe poczucie nieograniczonej wolności. Życie jest naprawdę piękne wtedy gdy masz dla kogo żyć.
.:----------------:.
Mój deviantArt || Afterschock || Mój Ask

Edytowane przez Sophie dnia 30-03-2014 11:38
47665514 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.