Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty
Dzisiejsi Solenizanci
Ritsukox

Świat filmów
Seriale
❧  Huntik  ☙

Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2012 23:02
Anagan napisał/a:
Miałem na myśli raczej W.I.T.C.H, ale co do Huntik'a, to też muszę to zmienić.

Ja również miałam na myśli W.I.T.C.H, czyli ja źle wszystko sprecyzowałam, a Ty źle zrozumiałeś - się zdarza. Konkretniej chodziło mi to, by przekonać Cię do zmiany swego postępowania. Kategorycznie nie zgadzam się na to, byś robił sobie przerwy od Huntika - jesteś jedyną huntikowską bliską duszyczką, z którą mogę dyskutować na sam-wiesz-jaki temat, więc błagam - nie odbieraj mi tej przyjemności wypowiadania się tutaj.

Anagan napisał/a:
Ach, dzięki. Przyda się ta "lista". Kiedyś sobie powtórki będę mógł zrobić. Są jeszcze filmiki na YouTube z Sophie i Lokiem.

Listę dorzuciłam tak przelotem, więc cieszę się, że w jakimś sensie okaże Ci się być potrzebną. Ach, a na YouTube jest też filmik z Zhalią i Dantem! Widziałeś? Muzyka, moim zdaniem, została dobrana niezbyt umiejętnie, bo łzawość i romantyczność nie pasuje do owego duetu, ale... c'est la vie - idealnych rzeczy nie ma. Tytuł, o ile się nie mylę, to "Huntik Zhalia won't say she's in love", choć samo wpisanie "zhalia" też to wyszukuje. ^^

Anagan napisał/a:
Prawdę powiedziawszy, to zakończenie pierwszej serii (tuż na końcu), też było dziwne i nie podobało mi się. Oczekiwałbym czegoś, co by mnie zachęciło do oczekiwania na kolejną serię.

Ja akurat jestem zachwycona całą pierwszą serią, więc nie mogłabym się negatywnie wypowiedzieć o najmniejszym choćby detalu. Może i zakończenie nie było zachwycające, jednakowoż osobiście raczej nie narzekam. Ujęłabym to następująco - ni dla mnie to Afryka, ni Arktyka - chemiczna obojętność godna azotanu (V) sodu.

Anagan napisał/a:
A w Huntik'u kończą się wakacje i za kilka dni, Lok ma iść do szkoły (chyba nic nie przekręciłem?). No i co mi po tym? Gdybym nie wiedział, że jest druga seria, to po obejrzeniu ostatniego odcinka pierwszej serii, pomyślałbym, że Huntik to taka "jednoseriowa" kreskówka.

Anaganie, naprawdę nie widziałeś, że Rassimov coś knuje? Nie dostrzegłeś, iż mimo pokonania Profesora, dla drużyny istnieje wróg, a więc cel kolejnej serii? Może i skończyło się nieco dziwnie, ale istniały poszlaki informujące o tym, że Rainbow Huntika tak szybko nie zakończy...

Anagan napisał/a:
Faktycznie, ekran większy, ale ostatnio przesiadłem się na 3 cale z 1.9 cali i jest dla mnie sporo więcej. Jeżeli oglądasz przez internet, to może się długo ładować, ale jak jest filmik na karcie, to już idzie ładnie. Ogółem, to nie mam internetu w komórce.

Ha, ja w tej chwili tylko czekam na okazję, gdy uda mi się obejrzeć Huntik: Secrets and Seekers na wielkim, czterdziestocalowym ekranie. Może i będzie to wymagało nieco więcej wysiłku aniżeli dobrnięcie do komputera, jednak z pewnością ten trud mi się opłaci. ^^

Anagan napisał/a:
Wiesz, cieszę się, że możesz tak zrobić. Chodzi o te maratony kreskówkowe. Wiesz, może po prostu Ty masz taką osobowość, że lubisz oglądać wspólnie, ale ja jednak wolę sam. Ale jakoś tak lubię i nie żałuję.

Właśnie - gdyby wszyscy ludzie byli identyczni, świat nie określiłabym mianem wspaniałego miejsca. Cieszę się, że masz inne zdanie niż ja, a więc inny typ osobowości, gdyż zawsze może wywiązać się jakaś inteligentna dyskusja na konkretny temat.

Anagan napisał/a:
Nie wiem, dlaczego, ale jakoś jestem zniechęcony to tego.

Jesteś chłopakiem, a takowi raczej nie przepadają za historyjkami dziewczyn zakochanych na śmierć (dosłownie) w wampirze. Ja swego czasu czytałam i kilka części sagi "Dom Nocy", i całą sagę "Zmierzch", i cztery części "Pamiętników wampirów", jednak dziś nie przyznałabym się do tego... Nie są wybitnie złe, ale istnieją dużo wartościowsze dzieła, które uczą czegoś więcej niż "oczywistego faktu", iż jeżeli nie masz chłopaka, jesteś skończona w życiu. ^^"

Anagan napisał/a:
Niby tylko się czyta, ale jak coś jest naprawdę ciekawe i Ciebie interesuje, to zapominasz, że czytasz i przenosisz się gdzie indziej, w inny świat. :D

Jeżeli autor dobrze pisze, zobaczysz wszystko jego oczyma - niczym najcudowniejszy film wyświetlony w Twojej własnej wyobraźni. Ja osobiście spotykałam się wielokrotnie z genialnymi działami opublikowanymi w Internecie - do tych najbardziej zachwycających należą opowiadania Toroj. Z góry ostrzegam - potterowe.

Anagan napisał/a:
Ja tam dawałem po jednym dziennie, dopóki oglądałem codziennie.

Ja bym tak nie mogła - niemalże zżerała mnie ciekawość o ciąg dalszy. Muszę przyznać, że uwielbiam Huntika, zwłaszcza pierwszą serię.

Anagan napisał/a:
Tak, rzeczywiście, świetnie to ująłem. Wiesz, czasem podajesz imiona postaci, jak wyżej na przykład, ale po prostu nie znam ich. Tak, przyznam się, że nie czytam książek.


(...) - Jest tam, podły hipokryta.
Harry spojrzał w kąt pokoju, na który wskazywała. Stał tam Ron, na oczach wszystkich tak spleciony z Lavender Brown, że trudno było powiedzieć, które ręce są czyje.
- Wygląda, jakby pożerał jej twarz, nie? - zauważyła beznamiętnie Ginny. - Ale uważam, że powinien trochę poprawić technikę. (...)

Filmowy pocałunek Ronalda z Lavender.

Anagan napisał/a:
W Huntik'u, a konkretniej u Dantego podobała mi się ta jego chęć do działania, do wykonywania misji. Ogółem, te misje w tej kreskówce zostały świetnie zrobione. Jest jasno postawione zadanie do wykonania. Pamiętasz może w drugiej serii, gdy wszyscy bohaterowie jeździli sobie kolejką? Zadzwonił ten... no... dziennik (chyba, o to otwierane chodzi, jak laptop, nazwy zapomniałem) i przyszła misja od szefa fundacji. Dante wtedy tak z radością, gdy zjeżdżał wagonik, krzyknął: "Jedziemy na misję!". :D Nie no, świetny bohater, lubię go.

Faktycznie, Dante jest naprawdę niesamowity z tym swoim entuzjazmem. Musi naprawdę kochać to, co robi - to dosyć niezwykłe. Ech, Dante jest inteligentny, potrafi walczyć, miewa świetne odzwywki, podchodzi z optyzmizmem do każdej misji, (bardzo) lubi Zhalię... Zdaje mi się, czy nie da się go nie lubić? Moon miała świetny pomysł, by do swojego snu dodać jego pomnik.

To był holotom. ^^

Anagan napisał/a:
Reverienne, czy piszemy "we" czy "w"? Wiadomo, że "we wtorek" będzie poprawnie, ale "we wakacje" to już mam wątpliwości. Mogłabyś mi trochę rozjaśnić? Z góry dzięki i sorki, że tak pytam o poprawność pisowni, ale widzę, że się znasz. Jeżeli piszę coś źle, to byłbym wdzięczny za zwracanie mi uwagi.

"W wakacje" tak jest poprawnie. Jeżeli o mnie chodzi, to nie kieruję się konkretną zasadą, a kieruję się bardziej poprawnościowym przeczuciem... Przepraszam, chyba nie mogę wynaleźć odpowiedniej regułki.

Anagan napisał/a:
Kolejną rzeczą jest ścieżka dźwiękowa. Wypada o niebo lepiej niż Klub Winx. W efektach dźwiękowych nie brakuje niskich basów, muzyka również dobra, choć polski opening może nie zachęcać z początku do oglądania tego serialu.

Jako że mam już całkiem spore porównanie między wersjami językowymi, muszę dopowiedzieć coś i wtrącić swoje trzy grosze. Widziałam tę polską, angielską i włoską, a na chwilę obecną poluję na francuską (i obawiam się hiszpańskiej) i muszę przyznać, że to właśnie nasi rodacy spisali się najlepiej. Niby to nasz opening jest "zły", ale trzeba przyznać, że najbardziej realny. Tam, gdzie był wymagany krzyk - krzyczeli; nie było przytłumionych głosów, a całą piosenkę można było określić mianem "dynamicznej", czyli podsumowując - najbardziej zachęcała do obejrzenia samej kreskówki. Wersja angielska czy włoska naprawdę nie była zła, ale nawet w świetnej jakości dźwięku, głosy były przytłumione - ja osobiście ten początkowy "krzyk" odbierałam na czyjąś lekką histerię dwa pokoje obok tego, w którym się znajduję. Całość była zaśpiewana w miarę spokojnie, co można uznać za zaprzeczenie niemal każdego odcinka Huntika.

Włoski dubbing spodobał się mi najmniej (szczególnie zawiedziona byłam Dantem), natomiast angielski był taki... całkiem porządny. Trzeba przyznać, że najlepsze głosy mają Lok (niemal identyczny jak polski, rzecz jasna, miejscami) i Sophie (lepsza od polskiej odpowiedniczki). Zhalia jest w porządku, choć szczególnie nie zachwyca. Głosowi Dantego mówę zdecydowane i stanowcze: "Nie!". Polski dubbing zachwyca mnie openingiem, głosami Loka, Dantego i Zhalii, które nawiasem mówiąc, są świetne. Mówiąc to, daleka jestem od wszelakiej stronniczości - bardzo lubię Włochy, obowiązkowo muszę (w przyszłości) odwiedzić Wielką Brytanię...

Wersja włoska
Najlepszy dubbing: -
Najgorszy dubbing: -

Wersja angielska
Najlepszy dubbing: Sophie, Lok
Najgorszy dubbing: Dante, Cherrit

Wersja polska
Najlepszy dubbing: Zhalia, Dante, Lok
Najgorszy dubbing: Sophie
____________________________________
Paula napisał/a:
Zabijcie mnie, ale nie oglądałam tej bajki i nie mam zamiaru oglądać. Nie lubię tego typu bajek.

Ale, że uduszenie czy trafienie patelnią? Nie, żartuję - Twoja strata, Twoja decyzja. Nie mam Ci za złe, że nie chcesz oglądać, jednakowoż dla mnie trochę naiwne jest ocenianie tylko i wyłącznie po grafice. Nie wiem, jak Ty to odbierasz, ale dla mnie to fabuła i bohaterowie decydują o "fajności" danej kreskówki. Niemniej, zarówno ja i Anagan będziemy Huntika lubić.

Paula napisał/a:
Chodzi mi tu o grafikę. Zbyt mocny światłocień. Do tego kadry wydają mi się takie puste, tak jakby nie było przestrzeni.

Mi osobiście podoba się i światłocień, i kompozycja, i aparycja bohaterów wraz całą resztą - kwestia gustu, a o nich się przecież nie dyskutuje.

Paula napisał/a:
No i nie wiem co wy tak podniecacie się tą Sophie. Według mnie jest brzydka. A może to przez jej włosy? Lub też przez to, że przyzwyczaiłam się do "wielkich oczu" u Winxówn.

Ekhem, ja się nie podniecam Sophie, podobnie jak Anagan. My tylko twierdzimy, że jest (całkiem) ładna, a ponadto inteligentna. Pomiędzy "podniecaniem się kimś", a "stwierdzeniem, że dana osoba jest ładna/przystojna" jest znacząca różnica. ^^"

Ja jestem w stanie stwierdzić,że zarówno Sophie Casterwill i Zhalia Moon są bardzo ładnymi przedstawicielkami płci pięknej. Muszę stwierdzić, że godnie reprezentują "kobitki" w Huntiku.
_____________________
Anaganie, wiem, że lubisz Sophie i Dantego, a za Lokiem nie przepadasz... Co sądzisz o Zhalii? Jestem nadzwyczaj ciekawa, co sądzisz o tak nietypowej postaci...

PS.
Paula napisał/a:
Nie mszczę cię, po prostu ciebie nie lubię.

Nie martw się, Anaganie, ja Cię lubię. ^^

_________________
Ku uciesze i pożytkowi stwierdziłam, iż zamieszczę kilka skaczących animacji produkcji rodzimej, a konkretniej - mojej. Z góry zaznaczam, że wiem, dlaczego tak skaczą i to bynajmniej przypadek nie jest (choć efekt zamierzony takowoż). Pobieranie i korzystanie rzecz jasna: wskazane, choć kredyt miły byłby wielce (aczkolwiek nieobowiązkowy).









Tak, wiem, że bez efektu byłyby ładniejsze.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 12-05-2012 21:24
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-05-2012 20:27
Reverienne napisał/a:
Ja również miałam na myśli W.I.T.C.H, czyli ja źle wszystko sprecyzowałam, a Ty źle zrozumiałeś - się zdarza. Konkretniej chodziło mi to, by przekonać Cię do zmiany swego postępowania. Kategorycznie nie zgadzam się na to, byś robił sobie przerwy od Huntika (...)

Huntik'a muszę jeszcze skończyć, tylko jeszcze nie wiem, kiedy, ale obejrzę. uśmiech

Reverienne napisał/a:
jesteś jedyną huntikowską bliską duszyczką, z którą mogę dyskutować na sam-wiesz-jaki temat, więc błagam - nie odbieraj mi tej przyjemności wypowiadania się tutaj.

Póki co, owszem, ale to się może zmienić. Nasza dyskusja zainteresowała dwie osoby. Nie będę odbierał Ci tej przyjemności wypowiadania się tutaj. mruga

Reverienne napisał/a:
Listę dorzuciłam tak przelotem, więc cieszę się, że w jakimś sensie okaże Ci się być potrzebną. Ach, a na YouTube jest też filmik z Zhalią i Dantem! Widziałeś? Muzyka, moim zdaniem, została dobrana niezbyt umiejętnie, bo łzawość i romantyczność nie pasuje do owego duetu, ale... c'est la vie - idealnych rzeczy nie ma. Tytuł, o ile się nie mylę, to "Huntik Zhalia won't say she's in love", choć samo wpisanie "zhalia" też to wyszukuje. ^^

Filmik sobie ściągnę i jeszcze obejrzę. Teraz jestem dosyć mocno przeziębiony i nie mam siły niczego oglądać. -.- Dzięki.

Reverienne napisał/a:
Anaganie, naprawdę nie widziałeś, że Rassimov coś knuje? Nie dostrzegłeś, iż mimo pokonania Profesora, dla drużyny istnieje wróg, a więc cel kolejnej serii? Może i skończyło się nieco dziwnie, ale istniały poszlaki informujące o tym, że Rainbow Huntika tak szybko nie zakończy...

Szczerze mówiąc, to nie zauważyłem tego faktu. Cóż, ja chyba nie jestem wcale taki spostrzegawczy, naprawdę. :]

Reverienne napisał/a:
Ha, ja w tej chwili tylko czekam na okazję, gdy uda mi się obejrzeć Huntik: Secrets and Seekers na wielkim, czterdziestocalowym ekranie. Może i będzie to wymagało nieco więcej wysiłku aniżeli dobrnięcie do komputera, jednak z pewnością ten trud mi się opłaci. ^^

Ja tam mam taką możliwość, ale nie próbowałem jeszcze. Chociaż ja bym się nie spodziewał niczego więcej niż na komórce czy monitorze, oprócz tego, że obraz będzie znacznie większy. Rozdzielczość i tyle. 576x432 rozciągnięte na 1920x1080 (bo taką rozdziałkę mają takie ekrany) może być mocno nieostre i będzie lepiej widać artefakty kompresji. Skoro już na fonie (480x320) daje się zobaczyć, to co dopiero na 40'? Ale wrażenie może być wielkie. Hehe, pamiętam ojca, jak puścił film VCD (320x240) na tej 40'. Myślał, że się DVD popsuło, taki był obraz. :lol2: Ech, chciałbym zobaczyć TZK w Full HD. Kiedyś ponoć leciało na Filmbox HD... Szkoda, że nie da się nigdzie w sieci tego pobrać. zdezorientowany

Reverienne napisał/a:
Właśnie - gdyby wszyscy ludzie byli identyczni, świat nie określiłabym mianem wspaniałego miejsca. Cieszę się, że masz inne zdanie niż ja, a więc inny typ osobowości, gdyż zawsze może wywiązać się jakaś inteligentna dyskusja na konkretny temat.

Ach, jak tak czytam określenie "identyczni ludzie", to widzę gimnazjum. Zwłaszcza w pierwszej i drugiej klasie. przewraca oczami

Reverienne napisał/a:
Jeżeli autor dobrze pisze, zobaczysz wszystko jego oczyma - niczym najcudowniejszy film wyświetlony w Twojej własnej wyobraźni. Ja osobiście spotykałam się wielokrotnie z genialnymi działami opublikowanymi w Internecie - do tych najbardziej zachwycających należą opowiadania Toroj. Z góry ostrzegam - potterowe.

Mnie Harry Potter jakoś nie kręci. Nie, żeby był zły, czy coś, ale jakoś nie szalałem nigdy gdy wychodził kolejny film. I jakoś nie widziałem powodu do ekscytacji z nowego filmu Harry'ego Potter'a. :znudzony:

Reverienne napisał/a:
Ja bym tak nie mogła - niemalże zżerała mnie ciekawość o ciąg dalszy. Muszę przyznać, że uwielbiam Huntika, zwłaszcza pierwszą serię.[quote]
Moim zdaniem, Huntik to dosyć zmienna kreskówka, jeżeli chodzi o ciekawość o ciąg dalszy. Raz jest się ciekawym, raz nie. mruga Najbardziej w życiu byłem ciekaw dalszego ciągu TZK. Oglądałem na komórce i nie miałem dużo pamięci, więc mogłem wgrać góra 2/9 na raz części TZK. Po pierwszych dwóch potrafiłem wstać sobie z łóżka i lecieć do komputera po kolejną, gdy ojciec wyszedł na dwór i zrobił sobie przerwę od filmu, który oglądał. Ta 3/9 część TZK była najlepsza w całym filmie. :D Ach, te magiczne wakacje. :D

[quote]Reverienne napisał/a:
Faktycznie, Dante jest naprawdę niesamowity z tym swoim entuzjazmem. Musi naprawdę kochać to, co robi - to dosyć niezwykłe. Ech, Dante jest inteligentny, potrafi walczyć, miewa świetne odzwywki, podchodzi z optyzmizmem do każdej misji, (bardzo) lubi Zhalię... Zdaje mi się, czy nie da się go nie lubić? Moon miała świetny pomysł, by do swojego snu dodać jego pomnik.

Z tym pomnikiem to jeszcze nie wiem, o co chodzi, ale pewnie się dowiem w przyszłości, a z resztą się całkowicie zgadzam. uśmiech

Reverienne napisał/a:
To był holotom. ^^

Też ładnie. :lol2:

Reverienne napisał/a:
"W wakacje" tak jest poprawnie. Jeżeli o mnie chodzi, to nie kieruję się konkretną zasadą, a kieruję się bardziej poprawnościowym przeczuciem... Przepraszam, chyba nie mogę wynaleźć odpowiedniej regułki.

Nic nie szkodzi. mruga

Reverienne napisał/a:
Jako że mam już całkiem spore porównanie między wersjami językowymi, muszę dopowiedzieć coś i wtrącić swoje trzy grosze. Widziałam tę polską, angielską i włoską, a na chwilę obecną poluję na francuską (i obawiam się hiszpańskiej) i muszę przyznać, że to właśnie nasi rodacy spisali się najlepiej. Niby to nasz opening jest "zły", ale trzeba przyznać, że najbardziej realny. Tam, gdzie był wymagany krzyk - krzyczeli; nie było przytłumionych głosów, a całą piosenkę można było określić mianem "Dynamicznej", czyli podsumowując - najbardziej zachęcała do obejrzenia samej kreskówki. Wersja angielska czy włoska naprawdę nie była zła, ale nawet w świetnej jakości dźwięku, głosy były przytłumione - ja osobiście ten początkowy "krzyk" odbierałam na czyjąś lekką histerię dwa pokoje obok tego, w którym się znajduję. Całość była zaśpiewana w miarę spokojnie, co można uznać za zaprzeczenie niemal każdego odcinka Huntika.

Haha, dobre było z tą histerią ^^. Więc, obecnie słyszałem tylko opening, a właściwie część openingu, bo to był trailer do drugiej serii, po angielsku. Nie było jakoś źle. Jednak muszę przyznać, że nasza wersja openingu jest świetna. Wiesz, może fani z innych krajów będą tak sądzić właśnie o ich openingach? Chodzi o to, że każdy kraj ma jakby swoje standardy co do muzyki, dubbingu itp. Jest niemiecka wersja Huntik'a? Niemcy potrafią zdziałać cuda jeżeli chodzi o dźwięk. Zresztą, oglądałem fragment czwartej serii po niemiecku i byłem pod wrażeniem dźwięku. uśmiech

Reverienne napisał/a:
Włoski dubbing spodobał się mi najmniej (szczególnie zawiedziona byłam Dantem), natomiast angielski był taki... całkiem porządny. Trzeba przyznać, że najlepsze głosy mają Lok (niemal identyczny jak polski, rzecz jasna, miejscami) i Sophie (lepsza od polskiej odpowiedniczki). Zhalia jest w porządku, choć szczególnie nie zachwyca. Głosowi Dantego mówę zdecydowane i stanowcze: "Nie!". Polski dubbing zachwyca mnie openingiem, głosami Loka, Dantego i Zhalii, które nawiasem mówiąc, są świetne. Mówiąc to, daleka jestem od wszelakiej stronniczości - bardzo lubię Włochy, obowiązkowo muszę (w przyszłości) odwiedzić Wielką Brytanię...

Głos Sophie faktycznie trochę od staje od świetnych polskich głosów innych bohaterów, ale da się go znieść. Hm, widzę, że zrobiłaś bardzo ładne porównanie. Może też kiedyś zrobię? mruga

Reverienne napisał/a:
Ekhem, ja się nie podniecam Sophie, podobnie jak Anagan. My tylko twierdzimy, że jest (całkiem) ładna, a ponadto inteligentna. Pomiędzy "podniecaniem się kimś", a "stwierdzeniem, że dana osoba jest ładna/przystojna" jest znacząca różnica. ^^"

Reverienne ma rację, Paulo. Wypraszam sobie, że się podniecam Sophie. Fakt, oglądam w nocy Huntik'a, ale to jeszcze nie świadczy o tym, że snuję fantazje o Sophie. ^^ Owszem, ma atuty i jest całkiem fajnie odziana, ale nie zapominajmy, że to postać z kreskówki. :lol2:

Reverienne napisał/a:
Ja jestem w stanie stwierdzić,że zarówno Sophie Casterwill i Zhalia Moon są bardzo ładnymi przedstawicielkami płci pięknej. Muszę stwierdzić, że godnie reprezentują "kobitki" w Huntiku.[quote]
Tak, zgodzę się z tym. uśmiech

[quote]Reverienne napisał/a:
Anaganie, wiem, że lubisz Sophie i Dantego, a za Lokiem nie przepadasz... Co sądzisz o Zhalii? Jestem nadzwyczaj ciekawa, co sądzisz o tak nietypowej postaci...

Lok dla mnie po prostu jest nudną postacią, dlatego za nim nie przepadam. mruga Zhalia, wiesz, jeszcze nigdy nie wyrabiałem sobie opinii o niej, ale mogę to zrobić.

Bardzo podoba mi się jej polski dubbing. Fakt, to jeszcze nie jest opinia, bo w każdym kraju dubbing jest inny. Zhalia jest świetna, bo potrafi nieźle walczyć i działać incognito. Naprawdę duże wrażenie robi na mnie to, że nawet w trudnych zadaniach radzi sobie całkiem sama. I pomimo tego, że miała trudne dzieciństwo, to chce czynić dobro - piękne. Bardzo dobry z niej szpieg. Cóż, samotność jej nie przeszkadza. Ogółem, to lubię ją. Mniej niż Sophie i Dantego, ale Zhalia jest lepsza niż Lok. Na dłuższą opinię nie mam siły, chęci, czasu, więc sorki. mruga

Reverienne napisał/a:
Nie martw się, Anaganie, ja Cię lubię. ^^

Och, wiem i ja Ciebie również. :D Odnośnie Pauli, to wiem, że mnie lubi. Ona lubi sobie tak uroczo żartować. uśmiech Wystarczy zerknąć do działu, gdzie się witamy i do mojego tematu. :D

Odnośnie animacji, to mogę potwierdzić to, że lepsze by były bez efektu, ale sam moment, z którego zrobiłaś animacje, jest dobrze dobrany. Sophie i Zhalia, gdy się kłócą, to uroczy widok. Sophie biedna podczas walki, bo nigdy nie może pokonać Zhali, ale stanąłbym właśnie po stronie Sophie, jakby doszło do sprzeczki. :D

Pozdrawiam, Anagan


38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-05-2012 00:07
Anagan napisał/a:
Huntik'a muszę jeszcze skończyć, tylko jeszcze nie wiem, kiedy, ale obejrzę.

To spiesz się, spiesz, bo naprawdę nie chciałabym przypadkowo narobić Ci spoilerów. Niby staram się być ostrożna, ale właśnie - "staram się"...


Anagan napisał/a:
Póki co, owszem, ale to się może zmienić. Nasza dyskusja zainteresowała dwie osoby. Nie będę odbierał Ci tej przyjemności wypowiadania się tutaj.

Tak, zainteresowała dwie osoby, ale bardziej teoretycznie, zważywszy na fakt, iż tutaj wypowiadamy się głównie Ty i ja. Ach i dziękuję - to dla mnie wiele znaczy, zważywszy na to, że na temat Huntika rozmawiać nie mam z kim.

Anagan napisał/a:
Filmik sobie ściągnę i jeszcze obejrzę. Teraz jestem dosyć mocno przeziębiony i nie mam siły niczego oglądać. -.- Dzięki.

Ależ nie ma za co, naprawdę. Filmik też poniekąd znalazłam przypadkiem, więc jeżeli mam okazję kogoś uszczęśliwić, wolę nie tracić takowej okazji.

Anagan napisał/a:
Szczerze mówiąc, to nie zauważyłem tego faktu. Cóż, ja chyba nie jestem wcale taki spostrzegawczy, naprawdę.

Przyznaję, że mi pochlebiłeś zważywszy na fakt, iż jestem jedną z najmniej spostrzegawczych osób na świecie i mówiąc to, zachowuję absolutną powagę. Ot, czasem zdarza mi się jakiś przebłysk. ^^
(Zresztą o Rassimovie vel. Rodzynce dość trudno zapomnieć. Przynajmniej mnie, zważywszy na fakt, iż razem z tatą podrabiam jego rosyjski akcent...)

Anagan napisał/a:
Ja tam mam taką możliwość, ale nie próbowałem jeszcze. Chociaż ja bym się nie spodziewał niczego więcej niż na komórce czy monitorze, oprócz tego, że obraz będzie znacznie większy. Rozdzielczość i tyle. 576x432 rozciągnięte na 1920x1080 (bo taką rozdziałkę mają takie ekrany) może być mocno nieostre i będzie lepiej widać artefakty kompresji. Skoro już na fonie (480x320) daje się zobaczyć, to co dopiero na 40'? Ale wrażenie może być wielkie.

Oj tam, oj tam, mówiąc krótko. Usiądę sobie na parapecie i będę tym samym dość daleko od samego telewizora - resztę załatwi zapewne moja wada wzroku.

Anagan napisał/a:
Mnie Harry Potter jakoś nie kręci. Nie, żeby był zły, czy coś, ale jakoś nie szalałem nigdy, gdy wychodził kolejny film. I jakoś nie widziałem powodu do ekscytacji z nowego filmu Harry'ego Potter'a.

Ja nigdy nie szalałam na punkcie filmów, gdyż nie jestem "starą potteromaniaczką", a taką bardziej nową. Tuż po premierze na DVD "Księcia Półkrwi" miałam już przeczytane poszczególne części, więc nie otrzymałam od losu zbyt wiele okazji, by błagać rodziców o wyjazd do kina. Jeżeli mam na czegoś punkcie obsesję, to na punkcie książek - filmy są dość marnym odzwierciedleniem tej całej magii.

Anagan napisał/a:
Moim zdaniem, Huntik to dosyć zmienna kreskówka, jeżeli chodzi o ciekawość o ciąg dalszy. Raz jest się ciekawym, raz nie.

U mnie ciekawość była na mniej-więcej tym samym poziomie, choć kiedy na nieco wyższy plan wszedł Dan Fears... uległo to lekkiej zmianie. Nie znoszę tego chłopaka na równi ze Snape'em, Tartuffe'em i Voldemortem, czyli reasumując - nie znoszę go bardzo.

Anagan napisał/a:
Z tym pomnikiem to jeszcze nie wiem, o co chodzi, ale pewnie się dowiem w przyszłości, a z resztą się całkowicie zgadzam.

Miałam na myśli element wizji Zhalii po dotknięciu pierścienia Joanny D'Arc. Dante i jego pomnik byli tylko poniekąd obawami Moon, że tak to ujmę. Naprawdę jeszcze tego nie miałeś? Mi osobiście się zdaje, że owe zdarzenie pojawiło się jeszcze przed odcinkiem czterdziestym... ^^"

Anagan napisał/a:
Haha, dobre było z tą histerią ^^. Więc, obecnie słyszałem tylko opening, a właściwie część openingu, bo to był trailer do drugiej serii, po angielsku. Nie było jakoś źle. Jednak muszę przyznać, że nasza wersja openingu jest świetna. Wiesz, może fani z innych krajów będą tak sądzić właśnie o ich openingach? Chodzi o to, że każdy kraj ma jakby swoje standardy co do muzyki, dubbingu itp. Jest niemiecka wersja Huntik'a? Niemcy potrafią zdziałać cuda jeżeli chodzi o dźwięk. Zresztą, oglądałem fragment czwartej serii po niemiecku i byłem pod wrażeniem dźwięku.

Nie miałam jeszcze okazji obejrzenia choć krztyny wersji niemieckiej, ale wypadałoby ją znaleźć. ^^

Znalazłam! Sophie ma głos całkiem w porządku, Zhalia ma niemal idealny (tylko Kamila Baar spisała się lepiej), Cherrit też niezły, choć Dante i Lok pod tym względem nie podobają mi się zupełnie. Za to służka Medei (ta ruda, dla ścisłości) też spisała się na medal... Ogółem mówiąc, niemiecki dubbing taki zły nie jest, choć przyzwyczaiłam się bardziej do angielskiego (i polskiego, oczywiście).

Język niemiecki
Najlepszy dubbing: Zhalia, ruda służka Medei, Sophie
Najgorszy dubbing: Dante (!), Lok

Anagan napisał/a:
Głos Sophie faktycznie trochę od staje od świetnych polskich głosów innych bohaterów, ale da się go znieść. Hm, widzę, że zrobiłaś bardzo ładne porównanie. Może też kiedyś zrobię?

Sophie miejscami jest naprawdę świetna, choć jakby nie patrzeć, jest mimo wszystko posiadaczką najgorszego głosu dubbingowego. Jednak "coś kosztem czegoś", więc nie mogliśmy mieć wszystkiego idealnie. ^^" Dziękuję. I tak, zrób.

Anagan napisał/a:
Bardzo podoba mi się jej polski dubbing.

Jestem zachwycona jej polskim dubbingiem i momentami, gdy naśladuje francuski akcent. Kamila Baar spisała się tak świetnie, że aż zastanawiam się nad wysłaniem do niej listu z gratulacjami. Fakt faktem jednak, że na podobnym poziomie spisali się jedynie Niemcy (dla porównania z Polakami, Włochami i Anglikami).

Anagan napisał/a:
Fakt, to jeszcze nie jest opinia, bo w każdym kraju dubbing jest inny.

Niemiecki dubbing Zhalii jest całkiem podobny do tego polskiego, a przynajmniej taki mi się zdawał w odcinku z Medeą. W innych językach, no cóż, Moon jest zupełnie inna.

Anagan napisał/a:
Zhalia jest świetna, bo potrafi nieźle walczyć i działać incognito. Naprawdę duże wrażenie robi na mnie to, że nawet w trudnych zadaniach radzi sobie całkiem sama. I pomimo tego, że miała trudne dzieciństwo, to chce czynić dobro - piękne. Bardzo dobry z niej szpieg. Cóż, samotność jej nie przeszkadza. Ogółem, to lubię ją. Mniej niż Sophie i Dantego, ale Zhalia jest lepsza niż Lok.

Popieram - Zhalia jest naprawdę niesamowita. Niby zła, ale to nigdy nie zależało od niej, że na ulicy znalazł ją właśnie Klaus. Z początku miała być tylko szpiegiem, ale ostatecznie została przyjaciółką Sophie (miejscami "poniekąd"), Loka, Cherrita i Dantego (nawet ciut więcej niż przyjaciółką) i ostatecznie nie mogła ich skrzywdzić. Udało jej się uratować życie członkom drużyny i czyniła to wielokrotnie. Nie była też kulą u nogi podczas misji, a wręcz przeciwnie - najlepiej dotrzymywała kroku Dantemu. Nie dość, że potrafi świetnie walczyć, to dobrze radzi sobie w magii i w zależności od gustu jest całkiem ładna... Ach, i sympatyczna jest mimo tego strzelania sarkazmem. ^^ Podsumowując - ja bardzo lubię Zhalię, zważywszy na fakt, iż był taki moment (błagam, nie śmiej się - wiem, że było to idiotyczne), gdy myślałam, że szpiegiem jest Scarlett... Zresztą - szpieg czy nie - Moon jest moją ulubioną postacią, a raczej jedną z ulubionych.

Anagan napisał/a:
Och, wiem i ja Ciebie również.

Dziękuję bardzo i serdecznie.

Anagan napisał/a:
Ona lubi sobie tak uroczo żartować.

Bardzo uroczo.

(Taak, pora wytłumaczyć, że kartka, którą kilka lat temu przymocowałam [i tak odpadła] (treść streściłabym jako: "Won mi stąd, Krewetko! -,-") była wyrazem miłości bratersko-siostrzanej.)

Anagan napisał/a:
Sophie biedna podczas walki, bo nigdy nie może pokonać Zhalii, ale stanąłbym właśnie po stronie Sophie, jakby doszło do sprzeczki.

Ha, gdyby doszło do sprzeczki, starałabym się załagodzić spór. Najprawdopodobniej wygłosiłabym przemowę - długą i przerażającą, jednak i Zhalia i Sophie moje uwagi miałyby zapewne w nosie. Podsumowując - zabawa w laureata pokojowej Nagrody Nobla. ^^

Jestem ciekawa, jak zachowałby się Dante Vale, widząc (w trzeciej serii) kłótnię (ostrą) Sophie z Zhalią. Podejrzewam, że będzie starał się im obiektywnie wytłumaczyć, że to, co robią jest zupełnie nierozsądne i et cetera, ale... No właśnie - "ale", bo przecież on bardzo lubi Moon, więc kanonicznie może być odrobinę stronniczy, chociaż... Nie-e, zapewne przemowa w stylu psychologa.

PS. Jeden powód, dlaczego obowiązuje zakaz podniecania się Dantem/Lokiem/Sophie/Zhalią/niepotrzebne skreślić, a potrzebne dodać:
1. Wszyscy są zajęci! I stety, by się oberwało i to mocno, a wszystko przez drugą połówkę konkretnej osoby. ^^

PS. 2. Anaganie, wiedziałeś, że muszą i absolutnie muszą zrobić trzecią serię? Inaczej będą mieć naprawdę przechlapane ze strony polskich (i nie tylko) fanów, którzy oczekują:
- wyjaśnienia w sprawie czerwonej komety,
- wyjaśnienia w sprawie ostatecznego wydostania Eathona z Huntika,
- pocałunku Zhalii i Dantego,
- pocałunku Sophie i Loka,
- walki, gdyż Shouna i Wiatr jeszcze żyją.

Odsyłacz do tematu.

PS. 3. Której parze bardziej "kibicujesz"? Zhalia&Dante czy Lok&Sophie? Plus uzasadnienienie, jeżeli możesz.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Akali dnia 01-04-2014 10:41
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 14-05-2012 01:02
Wtrącając się do Waszej dyskusji oznajmiam, że co nieco o Huntik'u i 'luknęłam' na grafikę Sophie u Anagana, która od pierwszego wejrzenia bardzo mi się spodobała. Mam zamiar obejrzeć to w wolnej chwili i sądząc po Waszych opiniach (Shenn. i Anagan) wydaje się być świetną kreskówką/bajką/animacją/serialem (niepotrzebne skreślić).
Jeśli ktoś wiedziałby, gdzie mogę znaleźć wszystkie odcinki, byłabym wdzięczna. Osobiście jestem ciekawa tego wszystkiego nie tylko po Waszych opiniach, ale i po krótkim 'ogarnięciu' fabuły w Internecie.


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~CassieBlanche
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-05-2012 14:10
Jaqueline napisał/a:
Jeśli ktoś wiedziałby, gdzie mogę znaleźć wszystkie odcinki, byłabym wdzięczna. .


Mówisz i masz ^^. Oto stronka: http://www.kreskoweczki.pl/huntik-lowcy-tajemnic/startpage,1/
Tam są jak na razie wszystkie kreskówki itp. Ja tam oglądam wszystkie kreskówki które uwielbiam. Winx'a, Pingwiny z Madagaskaru, Huntika, Sabrinę itp.

Co do Huntika to bardzo fajna kreskówka. Oglądam ją od jakiś dwóch lat. Ja lubię ich wszystkich. Nie mam faworyta.


I LOVE YOU
I KNOW

Edytowane przez Bananowa dnia 25-05-2013 10:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2012 08:14
Anaganie, jak zawsze masz rację i tenże serial może wydać się całkiem ciekawy, jak na moje gusta. Otóż, w sobotę przejrzałam sobie fragment pierwszego odcinka (tylko fragment, bo nie miałam czasu) i wydawał się całkiem interesujący. Jako iż jutro mam na 10:50, to pozwolę sobie oglądnąć dwa lub trzy, a może nawet cztery lub pięć odcinków. I wtedy zobaczymy.

Ależ Anaganie, ja cię bardzo lubię. Żart. Ty deklu mellow



No i ta dan! Jestem po trzech odcinkach Huntika. Szczerze mówiąc, te wszystkie tytany (tak się to pisze?), a właściwie ich przywoływanie, przypominają mi jakąś bajkę, której nazwy zapomniałam. Wszystko ostatnio zapominam. Przyznam szczerze, że gdybym miała więcej czasu, to oglądnęłabym więcej odcinków za jednym zamachem. Zaciekawiło mnie to.
Pomyliłam się. Ten serial jest normalnie odjazdowy! I pomyśleć, że wcześniej myślałam inaczej. Może to przez ten rodzaj grafiki, której nie lubię.
Może się zdziwicie, bo dla was najlepsza jest pewnie Sophie. Jest fajna, może nawet ładna. Ja jednak upodobałam sobie Zhalię. Wystarczyło oglądnąć ją w jednym odcinku i już pałam do niej sympatią. Lubię dziewczyny (kobiety) z takim charakterem. Co do płci męskiej, spodobał mi się Dante. Jeszcze nie doszłam do momentu, kiedy między nimi iskrzyło, ale po oglądnięciu kadrów w google, sądzę, że będzie to cudowna para. Sophie i Lok (to imię jest dziwne) oraz Zhalia i Dante. Nastolatkowie i dorośli (bo są dorośli, co nie?).
Jak na tą chwilę, to nie mogę nic więcej powiedzieć. Zobaczymy później, jak wgłębię się w temat Huntika.



I'M BACK
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2012 16:14
Paula napisał/a:
No i ta dan! Jestem po trzech odcinkach Huntika. Szczerze mówiąc, te wszystkie tytany (tak się to pisze?), a właściwie ich przywoływanie, przypominają mi jakąś bajkę, której nazwy zapomniałam.

Ponoć nie wypada oświadczać, że da się sobie rękę uciąć, ale jestem praktycznie w stu procentach pewna, iż mówisz o Bakuganach. Ewentualnie-ewentualnie o Gormitach lub kilku mniej sławnych kreskówkach - tam też występują "tytani", tyle że (według mnie) są miliard razy gorsze... Poskrom ich, Królu Bazyliszku!

Paula napisał/a:
Pomyliłam się. Ten serial jest normalnie odjazdowy!

I pomyśleć, że ten sam Straffi, który bosko przesłodził Klub Winx i nakazał Bloom, by całowała się przynajmniej pięć razy dziennie - codziennie ze swoim chłopakiem, stworzył prawdziwy majstersztyk, gdzie liczy się spostrzegawczość w wyłapywaniu drobnych gestów...

Paula napisał/a:
Może się zdziwicie, bo dla was najlepsza jest pewnie Sophie.

Ja nie jestem stronnicza w huntikowych sporach - chemiczna obojętność godna azotanu (V) sodu. Ech, zabawa w psychologa, a zarówno Sophie, jak i Zhalia mnie ignorują - cudny widok.
Nie potrafię stwierdzić, którą lubię bardziej, gdyż one są poniekąd zupełnymi przeciwieństwami, choćby i tylko patrzeć po wyglądzie. Każda ma coś godnego pozazdroszczenia i może służyć za autorytet w równym stopniu, dlatego nie potrafię stwierdzić, czy bardziej lubię Sophie, czy Zhalię. Obie są na swój sposób wspaniałymi bohaterkami.

Paula napisał/a:
Jeszcze nie doszłam do momentu, kiedy między nimi iskrzyło, ale po oglądnięciu kadrów w google, sądzę, że będzie to cudowna para.

Oni są przecież idealną parą! Jak już wspomniałam, polscy fani domagają się, by się cmoknęli w serii trzeciej. Ech, brakuje im romantyzmu... (znaczy - fanom brakuje, bo mi chyba starczy).

Paula napisał/a:
Nastolatkowie i dorośli (bo są dorośli, co nie?).

Tak, Zhalia Moon jest dorosła, podobnie jak Dante Vale. Niektórzy próbują szacować, ile mają lat, ale to nie są potwierdzone informacje, tylko takie wymysły fanów.

Z= 20 (minimum) - 24 (maksimum)
D= 24 (minimum) - 29 (maksimum)

Paula napisał/a:
Zobaczymy później, jak wgłębię się w temat Huntika.

Wgłębiaj się, wgłębiaj! ^^




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 15-05-2012 16:16
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2012 16:36
Revierenne napisał/a:
Ponoć nie wypada oświadczać, że da się sobie rękę uciąć, ale jestem praktycznie w stu procentach pewna, iż mówisz o Bakuganach.

Czytasz mi w myślach. Chodziło mi właśnie o tą bajkę. Przywoływanie różnych "stworów" - czy Iginio czasami się właśnie tym nie posługiwał?

Revierenne napisał/a:
I pomyśleć, że ten sam Straffi, który bosko przesłodził Klub Winx i nakazał Bloom, by całowała się przynajmniej pięć razy dziennie - codziennie ze swoim chłopakiem, stworzył prawdziwy majstersztyk, gdzie liczy się spostrzegawczość w wyłapywaniu drobnych gestów.

Ludzie się zmieniają ;] Dobrze, że się zmienił. Kolejna bajka typu "Kocham cię (w tym wypadku) Dante (xD)" by mnie dobiła.

Revierenne napisał/a:
Nie potrafię stwierdzić, którą lubię bardziej, gdyż one są poniekąd zupełnymi przeciwieństwami, choćby i tylko patrzeć po wyglądzie.

Jakby tak właśnie patrzeć na wygląd, to według mnie Zhalia jest boska (że tak to ujmę). Sophie jakoś mnie nie zachwyciła. Na avatar wzięłam ten fan art, ponieważ Zhalia wygląda tutaj nieziemsko. Aleee przymiotniki x|

Revierenne napisał/a:
Oni są przecież idealną parą! Jak już wspomniałam, polscy fani domagają się, by się cmoknęli w serii trzeciej. Ech, brakuje im romantyzmu.

Ty chcesz mi powiedzieć, że oni ani razu, w ciągu dwóch serii, się nie pocałowali? o_O Rozumiem - Winx to przesada, ale znowu jeden pocałunek dużo nie zmieni. Całować się! I to już :lol2:

Revierenne napisał/a:
Tak, Zhalia Moon jest dorosła, podobnie jak Dante Vale.

Uuu, no to świetnie. Czyli nawet wiekiem będą do siebie pasować.

Revierenne napisał/a:
Wgłębiaj się, wgłębiaj! ^^

No oczywiście, że się "wgłębnę" ;] Jako iż codziennie wstaję o 5:30, to będę miała czas oglądnąć dwa odcinki (nawet jutro). Szybko nadrobię zaległości.

Mam do ciebie pytanko. Przeczytałam w necie, że Zhalia pracowała dla Organizacji. Bleee, wygląda strasznie w garniturze o____o W którym odcinku to wyjdzie na jaw?



I'M BACK
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~DarleenEnchanted
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2012 16:38
Zaciekawiło mnie to.
Pomyliłam się. Ten serial jest normalnie odjazdowy! I pomyśleć, że wcześniej myślałam inaczej. Może to przez ten rodzaj grafiki, której nie lubię.

No i wybornie. Ja tak samo myślałam. kiedy zobaczyłam pierwsze obrazki promocyjne. No ale się wciągnęłam :D.
Może się zdziwicie, bo dla was najlepsza jest pewnie Sophie. Jest fajna, może nawet ładna. Ja jednak upodobałam sobie Zhalię.

Nie dziwię się, bo sama lubię Zhalię. Jest extra :D Ale jako, że od pierwszego odcinka upodobałam sobie Sophie to już tak pozostało i to ona jest moją ulubienicą, zaś Zhalia na tym samym miejscu co Dante serce.
Edytowane przez Bananowa dnia 25-05-2013 10:38
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2012 16:44
Wpadłam na pewien niecny plan diabełek. Co wy na to, aby powstał portal o Huntiku? Skoro jest Winx, to i Huntik musi być serce.


I'M BACK

Edytowane przez Akali dnia 01-04-2014 11:28
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2012 19:11
Paula napisał/a:
Czytasz mi w myślach. Chodziło mi właśnie o tą bajkę. Przywoływanie różnych "stworów" - czy Iginio czasami się właśnie tym nie posługiwał?

Wiesz, między tytanami Straffiego, a takim... nie-wiadomo-czym jest różnica i to znacząca. Zresztą, ja się przyzwyczaiłam do Króla Bazyliszka, Skoczka, Cherrita (Calibana, Garyona, Kilthane'a), więc wszystko, co nie jest nimi (tudzież ich "krewnymi") nie podchodzi pod me gusta.

Paula napisał/a:
Ludzie się zmieniają. Dobrze, że się zmienił.

Miał na to praktycznie calutkie pięć lat - gdyby się nie zmienił, to naprawdę byłoby z nim coś nie tak.

Paula napisał/a:
Kolejna bajka typu "Kocham cię, Dante", by mnie dobiła.

Mnie również, więc cieszmy się, że (póki co) Rainbow trzyma się kanoniczności postaci. Raczej nie usłyszymy czegoś takiego...

Paula napisał/a:
Jakby tak właśnie patrzeć na wygląd, to według mnie Zhalia jest boska (że tak to ujmę). Sophie jakoś mnie nie zachwyciła.

Ha, a mi się podobają obydwie. Każda jest piękna na swój sposób, toteż ciężką misją byłoby stwierdzenie, która w owej kategorii zwycięża... Zresztą, wszystko kwestią gustu (i tego, czy jest się Lokiem, czy Dantem). ^^

Paula napisał/a:
Na avatar wzięłam ten fanart, ponieważ Zhalia wygląda tutaj nieziemsko.

A to nie jest przypadkiem fragment oryginalnej tapety komputerowej Straffiego? Zdaje się, że mam takową z Zhalią i Sophie, więc poniekąd kojarzę... Nie mylę się?

Paula napisał/a:
Ty chcesz mi powiedzieć, że oni ani razu, w ciągu dwóch serii, się nie pocałowali? o_O Rozumiem - Winx to przesada, ale znowu jeden pocałunek dużo nie zmieni.

Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam - dojdź do wszystkiego sama - będziesz czerpała potem z tego większą radość. Zresztą, pisałam już Anaganowi, że zarówno Dante i Zhalia, jak i Sophie i Lok to profesjonaliści - ratowanie świata zawsze stawiają na pierwszym miejscu, najmniej zaś troszczą się o własną osobę... Gdyby całowali się bezustannie, Huntik straciłby naprawdę wiele uroku.

Revierenne napisał/a:
Uuu, no to świetnie. Czyli nawet wiekiem będą do siebie pasować.

"Nie mógłbyś bawić się z dziećmi w swoim wieku?!" - tak powiedziała Lokowi, gdy ten przewrócił ją na śnieg.

Logiczne jest więc, że jest rówieśniczką/niemal rówieśniczką Dantego, a przynajmniej jest choć trochę starsza od Casterwill i Lamberta... A przynajmniej tak mi się wydaje.

Paula napisał/a
Szybko nadrobię zaległości.

Mam taką nadzieję. ^^

Paula napisał/a:
W którym odcinku to wyjdzie na jaw?

A myślisz, że Ci zdradzę? o___O

Nieco dalej niż w połowie sezonu pierwszego.

Paula napisał/a:
Wpadłam na pewien niecny plan :diabełek: Co wy na to, aby powstał portal o Huntiku? Skoro jest Winx, to i Huntik musi być.

Do tej pory znalazłam jedynie jedne forum huntikowe, aczkolwiek było troszkę chaotyczne i puste. Założenie własnego byłoby całkiem niezłym pomysłem - ja bym się na to pisała. Spokojnie mogę forum założyć i trochę ogarnąć, choć pomoc, by mi się przydała.

Poszukiwani:
- grafik (wymagana bardzo dobra znajomość programu graficznego - rozpatruję wszystkie kandydatury) (obowiązkiem jest robienie co kilka miesięcy szablonu i bannera dla forum),
- administrator (wymagana znajomość html),
- administrator-pomocnik.

Wstępny adres to:
HUNTIKFOREVER.mojeforum.net




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Akali dnia 01-04-2014 09:37
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~CassieBlanche
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2012 20:18
Reverienne napisał/a:


- grafik (wymagana bardzo dobra znajomość programu graficznego - rozpatruję wszystkie kandydatury) (obowiązkiem jest robienie co kilka miesięcy szablonu i bannera dla forum),



Ja bardzo chętnie się zgłoszę. Może nie jestem duszą potoshopa , ale dobrze opanuję Editor Photo Star itp. Mam nadzieje że się przydam. Bardzo dobry pomysł z tym forum.


I LOVE YOU
I KNOW
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Miki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-05-2012 20:31
Znam się na html. Pytaj Florki. niegrzeczny Dobra, teraz na poważnie. xD Ja mogę zająć się administracją strony. Najlepiej znam się na hostingu http://www.vgh.pl/ i http://cba.pl/ (na innych raczej sobie również, jakoś poradzę).
Czyli zgłaszam się na:
- administrator (wymagana znajomość html)



▲pal▲

Edytowane przez Miki dnia 15-05-2012 20:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2012 21:27
Revierenne napisał/a:
Do tej pory znalazłam jedynie jedne forum huntikowe, aczkolwiek było troszkę chaotyczne i puste.

Pozwolę sobie zacytować moją koleżankę Patrycję i powiedzieć: "Jaaaaki wstyyyyd!". Zapewne forum nazywa się huntik.cba.pl, tak? To moje mellow Jednakże nie skończyłam go (i nie wiem czy skończę). Nie mam bladego pojęcia na temat tego wszystkiego co tam jest. Nie piszę się na to.


Revierenne napisał/a:
Założenie własnego byłoby całkiem niezłym pomysłem - ja bym się na to pisała. Spokojnie mogę forum założyć i trochę ogarnąć, choć pomoc, by mi się przydała.

No i już mamy idealną super administratorkę :D Jesteś genialna. Ja bym się zgłosiła na administratora - pomocnika. Aj ken help ju.

Revierenne napisał/a:
Wstępny adres to:
HUNTIKFOREVER.mojeforum.net

Jeśli również nie umiesz na słynnym cba, a samo huntik... jest zajęte, to się mówi trudno i żyje się dalej.

Revierenne napisał/a:
A to nie jest przypadkiem fragment oryginalnej tapety komputerowej Straffiego? Zdaje się, że mam takową z Zhalią i Sophie, więc poniekąd kojarzę... Nie mylę się?

Możliwe. Jak już kiedyś powiedziałam - nie orientuję się jeszcze zbytnio w tym temacie, nie przeszukałam całego gógla (xD), dlatego nie wiem.

Revierenne napisał/a:
A myślisz, że Ci zdradzę? o___O
Nieco dalej niż w połowie sezonu pierwszego.

Daleka droga przede mną. Dopiero czwarty odcinek oglądnęłam.

Revierenne napisał/a:
Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam - dojdź do wszystkiego sama - będziesz czerpała potem z tego większą radość. Zresztą, pisałam już Anaganowi, że zarówno Dante i Zhalia, jak i Sophie i Lok to profesjonaliści - ratowanie świata zawsze stawiają na pierwszym miejscu, najmniej zaś troszczą się o własną osobę... Gdyby całowali się bezustannie, Huntik straciłby naprawdę wiele uroku.

Ty zła kobieto mellow Nic mi nie chcesz powiedzieć. I tego było trzeba - first ratowanie świata, sekand "Aj lov ju".




I'M BACK
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-05-2012 22:41
Paula napisał/a:
Pozwolę sobie zacytować moją koleżankę Patrycję i powiedzieć: "Jaaaaki wstyyyyd!". Zapewne forum nazywa się huntik.cba.pl, tak?

Nie pochlebiaj sobie - to było historyczne forum z przeszłością. Niestety, spośród siedemdziesięciu użytkowników (głównie "jednostrzałowców") udzielają się góra cztery osoby... i króluje też słynny offtop, więc ewentualne "ogarnięcie" byłoby dosyć ciężkie.

Paula napisał/a:
Jednakże nie skończyłam go (i nie wiem czy skończę). Nie mam bladego pojęcia na temat tego wszystkiego co tam jest. Nie piszę się na to.

Ja jestem całkiem obeznana w mojeforum, więc (jak już wspomniałam) pracować i owszem mogę.

Paula napisał/a:
No i już mamy idealną super administratorkę :D Jesteś genialna.

Ech, Ty chyba chcesz bym się zarumieniła, naprawdę. Cóż, dziękuję za komplementy - bardzo miło mi to słyszeć. Póki co dodałam jedynie kilka działów, zajęłam się polami profilu (jeszcze nie do końca) i pousuwawałam całkiem sporo zbędnych emotikonek..., ale na tym przecież nie poprzestanę!

Paula napisał/a:
Ja bym się zgłosiła na administratora - pomocnika. Aj ken help ju.

Zostałaś przyjęta w trybie maksymalnie przyspieszonym - oczekuję Twojej szybkiej rejestracji (pomocy takowoż). Proszę o konsultację w sprawie rang (póki co - są tylko Posępni Opiekunowie, a to trochę mało) - resztę jeszcze się zobaczy.

Paula napisał/a:
Jeśli również nie umiesz na słynnym cba, a samo huntik... jest zajęte, to się mówi trudno i żyje się dalej.

Ewentualnie się później zmieni nazwę, ale tylko wtedy, gdy decyzja zostanie podjęta przez całkiem spore grono użytkowników. ^^

Paula napisał/a:
Możliwe. Jak już kiedyś powiedziałam - nie orientuję się jeszcze zbytnio w tym temacie, nie przeszukałam całego gógla, dlatego nie wiem.

W trzech czwartych FanArty są brzydkie, niestaranne lub autentycznie chore, a najgorsze jest to, że "na warsztat" bierze się najczęściej Zhalię... No, ale zdarzają się genialne dzieła sztuki, więc da się to jakoś przecierpieć. ^^ Ta Zhalia jest absolutnie autentyczna - poznaję po kresce.

Paula napisał/a:
Daleka droga przede mną. Dopiero czwarty odcinek oglądnęłam.

Oglądaj, oglądaj, bo naprawdę warto!

Paula napisał/a:
Ty zła kobieto :| Nic mi nie chcesz powiedzieć. I tego było trzeba - first ratowanie świata, sekand "Aj lov ju".

Właśnie!
_____________
Miki - zostałeś przyjęty na specjalistę od html'u. Zarejestruj się, a ja niedługo podaruję Ci odpowiednie uprawnienia.

Rose, mogłabyś pokazać mi przykładowy szablon na HuntikForever?

____________

Reverienne napisał/a:
Miałam na myśli element wizji Zhalii po dotknięciu pierścienia Joanny D'Arc. Dante i jego pomnik byli tylko poniekąd obawami Moon, że tak to ujmę. Naprawdę jeszcze tego nie miałeś? Mi osobiście się zdaje, że owe zdarzenie pojawiło się jeszcze przed odcinkiem czterdziestym... ^^"

Cofam to - mamy do czynienia z odcinkiem czterdziestym drugim, więc najzupełniej w świecie miałeś prawo do niewiedzy.

Reverienne napisał/a:
Paula napisał/a:
Możliwe. Jak już kiedyś powiedziałam - nie orientuję się jeszcze zbytnio w tym temacie, nie przeszukałam całego gógla, dlatego nie wiem.

W trzech czwartych FanArty są brzydkie, niestaranne lub autentycznie chore, a najgorsze jest to, że "na warsztat" bierze się najczęściej Zhalię... No, ale zdarzają się genialne dzieła sztuki, więc da się to jakoś przecierpieć. ^^ Ta Zhalia jest absolutnie autentyczna - poznaję po kresce.

Lok Lambert, Dante Vale, Sophie Casterwill, Zhalia Moon. Inne tapety Huntik: Secrets & Seekers.

Paula napisał/a:
Bleee, wygląda strasznie w garniturze o____o

A której ciemnowłosej dziewczynie służy równie ciemny garnitur? Zresztą, Organizację bardziej interesuje zawładnięcie światem aniżeli strojami swoich sług - oj tam, oj tam - najwyżej ktoś będzie wyglądał okropnie. Schrecklich garnitury.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 17-05-2012 02:00
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2012 15:56
Revierenne napisał/a:
Nie pochlebiaj sobie - to było historyczne forum z przeszłością. Niestety, spośród siedemdziesięciu użytkowników (głównie "jednostrzałowców"\) udzielają się góra cztery osoby... i króluje też słynny offtop, więc ewentualne "ogarnięcie" byłoby dosyć ciężkie.

Ahh, już rozumiem. Pozory mylą.

Revierenne napisał/a:
Ja jestem całkiem obeznana w mojeforum, więc (jak już wspomniałam) pracować i owszem mogę.

To mojeforum też jest całkiem fajne, tylko przydałoby się, żeby Rose zrobiła już szablon na portal.

Revierenne napisał/a:
Ech, Ty chyba chcesz bym się zarumieniła, naprawdę. Cóż, dziękuję za komplementy - bardzo miło mi to słyszeć. Póki co dodałam jedynie kilka działów, zajęłam się polami profilu (jeszcze nie do końca) i pousuwawałam całkiem sporo zbędnych emotikonek..., ale na tym przecież nie poprzestanę!

Taka moja natura. Jak nie robię na złość ludziom to ich zarumieniam :lol2: No ja myślę, że na tym nie poprzestaniesz. Ja tu paczę i czekam (paczę - specjalnie zmienione).

Revierenne napisał/a:
Zostałaś przyjęta w trybie maksymalnie przyspieszonym - oczekuję Twojej szybkiej rejestracji (pomocy takowoż). Proszę o konsultację w sprawie rang (póki co - są tylko Posępni Opiekunowie, a to trochę mało) - resztę jeszcze się zobaczy.

Uuu, to dla mnie zaszczyt, że w tak krótkim czasie zostałam przyjęta. Co do rang - wzięłabym pomysł Cz_Florki i wymyśliła jakieś huntikowe nazwy. Np. Oryginalny Łowca, Początkujący, itd.


I'M BACK

Edytowane przez Akali dnia 01-04-2014 11:41
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-05-2012 13:11
Reverienne napisał/a:
Oj tam, oj tam, mówiąc krótko. Usiądę sobie na parapecie i będę tym samym dość daleko od samego telewizora - resztę załatwi zapewne moja wada wzroku.


No, bez przesady. Przecież jak będziesz za daleko, to ominą Ciebie najlepsze wrażenia. Aczkolwiek nie jestem pewien, czy Huntik zapewniłby duże wrażenie na tak sporym ekranie. ^^

Reverienne napisał/a:
Ja nigdy nie szalałam na punkcie filmów, gdyż nie jestem "starą potteromaniaczką", a taką bardziej nową. Tuż po premierze na DVD "Księcia Półkrwi" miałam już przeczytane poszczególne części, więc nie otrzymałam od losu zbyt wiele okazji, by błagać rodziców o wyjazd do kina. Jeżeli mam na czegoś punkcie obsesję, to na punkcie książek - filmy są dość marnym odzwierciedleniem tej całej magii.


Jeżeli już jesteśmy przy książkach, to ja, jak już wspomniałem wcześniej, preferuję opowiadania autorek z neta. Nie ukrywam, że jak widzę książkę, to od razu przychodzą mi skojarzenia z lekturami - nudne, wolno się czyta, nie przenoszą w ten inny świat. Jednak to też jest kwestia gustu. Jednemu pewnie podobają się lektury, a innemu nie.

Reverienne napisał/a:
Nie miałam jeszcze okazji obejrzenia choć krztyny wersji niemieckiej, ale wypadałoby ją znaleźć. ^^

Znalazłam! Sophie ma głos całkiem w porządku, Zhalia ma niemal idealny (tylko Kamila Baar spisała się lepiej), Cherrit też niezły, choć Dante i Lok pod tym względem nie podobają mi się zupełnie. Za to służka Medei (ta ruda, dla ścisłości) też spisała się na medal... Ogółem mówiąc, niemiecki dubbing taki zły nie jest, choć przyzwyczaiłam się bardziej do angielskiego (i polskiego, oczywiście).


Hmm, a mogłabyś ocenić jakość dźwięku? Chociaż za to, to powinienem zabrać się akurat ja. Lubię słuchać muzyki, ale nie tak zwyczajnie, tylko przysłuchując się różnym detalom, basowi itp. Trochę mam przez to problemów, bo nie zawsze potrafię dobrze wyregulować sobie korektor tak, abym był zadowolony. W pierwszym odcinku polskim dźwięk był świetny. Mam wrażenie, że dźwięk odstawili trochę na bok kolejnych odcinkach. Masz może linki do wersji niemieckiej np. na YouTube? Chcę to ściągnąć i posłuchać, jak to Niemcy się postarali. :D

Reverienne napisał/a:
Sophie miejscami jest naprawdę świetna, choć jakby nie patrzeć, jest mimo wszystko posiadaczką najgorszego głosu dubbingowego. Jednak "coś kosztem czegoś", więc nie mogliśmy mieć wszystkiego idealnie. ^^" Dziękuję. I tak, zrób.


Najlepiej się spisała już w pierwszym odcinku.
"Nie wierzę, wszystko się zgadza!"
"Umówiliśmy się, więc nie."
"\(...) musisz zdjąć z głowy ten śmieszny kapelusz."

Reverienne napisał/a:
Jestem zachwycona jej polskim dubbingiem i momentami, gdy naśladuje francuski akcent. Kamila Baar spisała się tak świetnie, że aż zastanawiam się nad wysłaniem do niej listu z gratulacjami. Fakt faktem jednak, że na podobnym poziomie spisali się jedynie Niemcy (dla porównania z Polakami, Włochami i Anglikami).


Ja tam myślę, że Kamili Baar, list z gratulacjami się należy. Jej głos jest genialny i perfekcyjnie dopasowany do osoby, jaką jest Zhalia. uśmiech

Reverienne napisał/a:
Popieram - Zhalia jest naprawdę niesamowita. Niby zła, ale to nigdy nie zależało od niej, że na ulicy znalazł ją właśnie Klaus. Z początku miała być tylko szpiegiem, ale ostatecznie została przyjaciółką Sophie (miejscami "poniekąd"\), Loka, Cherrita i Dantego (nawet ciut więcej niż przyjaciółką) i ostatecznie nie mogła ich skrzywdzić. Udało jej się uratować życie członkom drużyny i czyniła to wielokrotnie. Nie była też kulą u nogi podczas misji, a wręcz przeciwnie - najlepiej dotrzymywała kroku Dantemu. Nie dość, że potrafi świetnie walczyć, to dobrze radzi sobie w magii i w zależności od gustu jest całkiem ładna... Ach, i sympatyczna jest mimo tego strzelania sarkazmem. ^^ Podsumowując - ja bardzo lubię Zhalię, zważywszy na fakt, iż był taki moment (błagam, nie śmiej się - wiem, że było to idiotyczne), gdy myślałam, że szpiegiem jest Scarlett... Zresztą - szpieg czy nie - Moon jest moją ulubioną postacią, a raczej jedną z ulubionych.


Trzeba przyznać, że miała naprawdę trudny wybór. Stanąć po stronie przyjaciół czy po stronie Klausa, który pomógł jej, kiedy była jeszcze dzieckiem. A co do Scarlett, to sądzę, że jej uroda też jest niczego sobie. No i głos Roxi, który nawet pasował. Ach, i pamiętam, jak to Sophie była zazdrosna gdy Scarlett i Lok trzymali się za ręce. Od razu wyszło na jaw, że lubi go "bardziej". Miłość Sophie do Loka taka słodka i urocza. Miłość Dantego do Zhali taka... dojrzała. Jednak mimo wszystko wolę Sophie + Loka.

Reverienne napisał/a:
Najprawdopodobniej wygłosiłabym przemowę - długą i przerażającą, jednak i Zhalia, i Sophie moje uwagi miałyby zapewne w nosie.


Na pewno. ^^

Reverienne napisał/a:
Jestem ciekawa, jak zachowałby się Dante Vale, widząc (w trzeciej serii) kłótnię (ostrą) Sophie z Zhalią. Podejrzewam, że będzie starał się im obiektywnie wytłumaczyć, że to, co robią jest zupełnie nierozsądne i et cetera, ale... No właśnie - "ale", bo przecież on bardzo lubi Moon, więc kanonicznie może być odrobinę stronniczy, chociaż... Nie-e, zapewne przemowa w stylu psychologa.


Wiesz, to naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Jedno jest pewne - chciałbym zobaczyć coś takiego w trzeciej serii. Nie mam pojęcia, czy Dante mógłby stać się stronniczy, kosztem choćby tego, że misje są na pierwszym planie lub tego, że to mądry człowiek, który rozwiązuje problemy tłumacząc. Pewnie pozostałby opanowany - jak zawsze, bo to dobra postawa, choćby nie wiadomo co się działo. Też bym chciał takie opanowanie. ^^ Można rozwiązać problem na spokojnie nawet w napiętej sytuacji.

Reverienne napisał/a:
1. Wszyscy są zajęci! I stety, by się oberwało i to mocno, a wszystko przez drugą połówkę konkretnej osoby. ^^


A co mnie interesuje druga połówka Sophie? Lok to dla mnie taki leser, który stał się nagle bohaterem. Ciekawe kim by był, gdyby nie stał się łowcą...

Reverienne napisał/a:
PS. 2. Anaganie, wiedziałeś, że muszą i absolutnie muszą zrobić trzecią serię? Inaczej będą mieć naprawdę przechlapane ze strony polskich (i nie tylko) fanów, którzy oczekują:
- wyjaśnienia w sprawie czerwonej komety,
- wyjaśnienia w sprawie ostatecznego wydostania Eathona z Huntika,
- pocałunku Zhalii i Dantego,
- pocałunku Sophie i Loka,
- walki, gdyż Shouna i Wiatr jeszcze żyją.


Z większością punktów się zgadzam. uśmiech

Reverienne napisał/a:
PS. 3. Której parze bardziej "kibicujesz"? Zhalia&Dante czy Lok&Sophie? Plus uzasadnienienie, jeżeli możesz.


Lok&Sophie. To taka młoda miłość. Raczej dużo się dzieje, co lubię, w porównaniu do Zhalia&Dante. Lok ma z Sophie świetny kontakt (bs) i fajnie się razem dogadują. No i ogółem bardziej mi psuje ta para. Tak po prostu jest i nie potrafię o tym za dużo napisać.

___

Paula napisał/a:
No i ta dan! Jestem po trzech odcinkach Huntika. Szczerze mówiąc, te wszystkie tytany (tak się to pisze?), a właściwie ich przywoływanie, przypominają mi jakąś bajkę, której nazwy zapomniałam.


Dobrze napisałaś, jak na mój gust. Może chodzi o Pokemon? Zwróćcie uwagę, że dźwięk wywoływania tytana jest podobny do tego z pokebola. Od razu to zauważyłem. :lol2:

Pozdrawiam, Anagan



Edytowane przez Akali dnia 01-04-2014 11:44
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-05-2012 14:02
Anagan napisał/a:
No, bez przesady. Przecież jak będziesz za daleko, to ominą Ciebie najlepsze wrażenia. Aczkolwiek nie jestem pewien, czy Huntik zapewniłby duże wrażenie na tak sporym ekranie. ^^

Ech, to usiądę na krześle i będę w nieco mniejszej odległości... Zresztą, Huntik jest na tyle świetny, że nawet jeśli coś Cię ominie, to i tak nie potrafisz się wyrazić o tym w sposób negatywny.

Anagan napisał/a:
Jeżeli już jesteśmy przy książkach, to ja, jak już wspomniałem wcześniej, preferuję opowiadania autorek z neta. Nie ukrywam, że jak widzę książkę, to od razu przychodzą mi skojarzenia z lekturami - nudne, wolno się czyta, nie przenoszą w ten inny świat.

Ja akurat przy lekturach jestem nieco krytyczna - czytałam wszystkie te, które zostały mi zadane, ale tylko niektóre "kocham" bądź "nienawidzę". "Oskar i pani Róża", "Pies Baskerwillów", "Quo vadis" i kilka innych mogłabym czytać naprawdę wiele razy, aczkolwiek przy takich "Chłopcach z Placu Broni" miałabym już problem... Ot, zdarzają się lektury i trafione, i chybione, choć to głównie zależy od gustu.

Anagan napisał/a:
Jednak to też jest kwestia gustu. Jednemu pewnie podobają się lektury, a innemu nie.

Właśnie. ^^

Anagan napisał/a:
Hmm, a mogłabyś ocenić jakość dźwięku? Chociaż za to, to powinienem zabrać się akurat ja. Lubię słuchać muzyki, ale nie tak zwyczajnie, tylko przysłuchując się różnym detalom, basowi itp. Trochę mam przez to problemów, bo nie zawsze potrafię dobrze wyregulować sobie korektor tak, abym był zadowolony. W pierwszym odcinku polskim dźwięk był świetny. I mam wrażenie, że dźwięk odstawili trochę na bok kolejnych odcinkach.

Może rzeczywiście - Ty oceń, gdyż z całą pewnością znasz się dużo lepiej.

Anagan napisał/a:
Masz może linki do wersji niemieckiej np. na YouTube? Chcę to ściągnąć i posłuchać, jak to Niemcy się postarali. :D

Huntik: Secrets and Seekers - Folge 11 Part I, Huntik: Secrets and Seekers - Folge 11 Part II. Dla ścisłości - jest to owy odcinek z Medeą ("Piękna pułapka"/"The Beautiful Trap"/"Un si joli piège"). Z wyszukaniem całej reszty po niemiecku nie ma najmniejszego problemu - wpisujesz angielski tytuł, a ponadto "Folge" i numer odcinka, który chcesz obejrzeć... i gotowe!

Anagan napisał/a:
Najlepiej się spisała już w pierwszym odcinku.
"Nie wierzę, wszystko się zgadza!"
"Umówiliśmy się, więc nie."
"(...) musisz zdjąć z głowy ten śmieszny kapelusz."

Zdecydowanie popieram, choć w innych odcinkach Sophie też miała świetne momenty.

Anagan napisał/a:
Ja tam myślę, że Kamili Baar, list z gratulacjami się należy. Jej głos jest genialny i perfekcyjnie dopasowany do osoby, jaką jest Zhalia. :)

Chyba za list zabiorę się w wakacje, gdy dostanę w ręce odrobinę wolnego czasu. Poszukam jej adresu i jeżeli się odnajdzie - również Tobie podam.

Anagan napisał/a:
A co do Scarlett, to sądzę, że jej uroda też jest niczego sobie.

Według mnie Scarlett jest najzwyczajniej w świecie brzydka. Nijak mogę ją porównać z Zhalią czy Sophie, a nawet Medeą i jej służkami...

Anagan napisał/a:
Ach, i pamiętam, jak to Sophie była zazdrosna, gdy Scarlett i Lok trzymali się za ręce. Od razu wyszło na jaw, że lubi go "bardziej". Miłość Sophie do Loka taka słodka i urocza. Miłość Dantego do Zhalii taka... dojrzała. Jednak mimo wszystko wolę Sophie + Loka.

Sophie i Lok się przytulali, a Zhalia i Dante prawie-całowali, więc różnica jest, faktycznie. Ja osobiście nie jestem w stanie wybrać "fajniejszej" pary - każdej kibicuję po równo.
*wyciąga transparent i podskakuje w stylu a'la chearleaderka*

Anagan napisał/a:
Wiesz, to naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Jedno jest pewne - chciałbym zobaczyć coś takiego w trzeciej serii. Nie mam pojęcia, czy Dante mógłby stać się stronniczy, kosztem choćby tego, że misje są na pierwszym planie lub tego, że to mądry człowiek, który rozwiązuje problemy tłumacząc. Pewnie pozostałby opanowany - jak zawsze, bo to dobra postawa, choćby nie wiadomo co się działo. Też bym chciał takie opanowanie. ^^ Można rozwiązać problem na spokojnie nawet w napiętej sytuacji.

Anaganie, nie spodziewałam się tego po Tobie! Lubisz patrzeć jak dziewczyny zażarcie się kłócą?!

Anagan napisał/a:
A co mnie interesuje druga połówka Sophie? Lok to dla mnie taki leser, który stał się nagle bohaterem. Ciekawe kim by był, gdyby nie stał się łowcą...

Lok już mówił, że zostałby podróżnikiem, tak jak jego ojciec. ^^

Anagan napisał/a:
Z większością punktów się zgadzam. :)

Ja również.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-05-2012 15:09
Kompletnie nie mam pojęcia o czym wy piszecie :lol2:. Revierenne, kocham Cię za tą sygnaturkę. Z jakiego to było odcinka <myśli>. Jeśli dobrze pamiętam to było, to Przejście Przez Katakumby, tak?


I'M BACK

Edytowane przez Akali dnia 01-04-2014 11:59
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-05-2012 17:17
Paula napisał/a:
Kompletnie nie mam pojęcia, o czym wy piszecie.

Rozmawiamy o Huntiku, okazyjnie zahaczając o miliard pięćset sto dziewięćset innych tematów. W ostatnim poście Reverienne wypowiedziała się na temat: oglądania wyżej wymienionego serialu na wielkim ekranie (czterdzieści cali), lektur szkolnych, oceniania jakości dźwięku (co zrobi Anagan), miejscami-błyskotliwego głosu Sophie Casterwill, listu gratulacyjnego dla Kamili Baar za dubbing Zhalii, urody Scarlett, najulubieńszych par w Huntik: Secrets and Seekers, ewentualnych kłótni wiadomych bohaterek i przyszłym zawodzie Loka. Ponadto wzbogaciła wszystkich czytających ten temat o linki do odcinka pt. "Piękna pułapka" po niemiecku.

Paula napisał/a:
Reverienne, kocham cię za tą sygnaturkę.

Dziękuję.

Paula napisał/a:
Jeśli dobrze pamiętam, to było to "Przejście przez katakumby", tak?

Tak, masz rację - to był ten odcinek o pierścieniu Joanny D'Arc. Kadry zostały zrobione akurat z wersji angielskiej, ale to dość nieistotna informacja.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 19-05-2012 17:17
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.