Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
LucyHeartfilia
Zara

Świat filmów
Seriale
❧  Huntik  ☙

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
AutorHuntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 02-03-2012 19:28
Znacie tą kreskówkę?

Niedawno zacząłem to oglądać. Huntik został stworzony przez Rainbow - tak samo jak Winx Club uśmiech. Mam już o nim pewną opinię i porównanie do Winx'a.

Zacznijmy od porównania.
Coś, co mnie najbardziej i na samym początku zaskoczyło, to bardzo dobra grafika. Wszystko starannie zaprojektowane, myślę, że lepiej niż w Winxie.

Kolejną rzeczą jest ścieżka dźwiękowa. Wypada o niebo lepiej niż Klub Winx. W efektach dźwiękowych nie brakuje niskich basów, muzyka również dobra, choć Polski opening może nie zachęcać z początku do oglądania tego serialu. Niestety, często powtarza się ta sama muzyka w czasie akcji - za mało różnych utworów. Winx ma tego więcej - albo przynajmniej kawałki trudniej wpadają do pamięci i dlatego tak się mogło mi wydawać. Kolejna pochwała, to polski dubbing w Huntik'u. Głosy niemal idealnie pasują do bohaterów, choć Sophie czasem odbiega, ale tylko trochę. Mało tego, głosy są wiarygodne. Nie powiem, żeby Klub Winx miał zły dubbing, ma dobry (uwielbiam ten głos Bloom), ale Huntik lepiej wypada pod względem dźwięku - moim zdaniem. Oczywiście, kawałki w Huntik'u nie mają tej szczypty magii, co te w Winxie, ale oceniam tak ogólnie uśmiech.

Można się czasem pogubić w fabule - jest leciutko chaotyczna czasami, ale ogólnie jest ciekawie. Chyba Winx ma bardziej uporządkowaną fabułę.

No i jako opinię mogę dodać, że Huntik to ciekawy i wciągający serial. Moją ulubioną bohaterką będzie Sophie :D.
Edytowane przez Akali dnia 31-03-2014 20:51
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-04-2012 19:44
Mogłabym powiedzieć, że zachęciłeś mnie, Anaganie, samą sygnaturką. Sophie Casterwill zaintrygowała mnie na tyle, bym zechciała przejrzeć informacje o niej na Wikii - ominęłam właściwie wszystko, pominąwszy tę, iż owa dziewczyna jest bohaterką Huntika. Akurat dzisiaj wypadło, iż obejrzałam pierwszy odcinek, a jestem w trzech czwartych drugiego. Moje wrażenia? Jestem zachwycona grafiką - o niebo lepszą niż Winxie, nie biorąc pod uwagę czarodziejek w Sirenixie/Harmonixie/jakiejkolwiek innej przemianie z piątej serii. Sophie nasuwa mi bardzo pozytywne skojarzenia z pewną inną bohaterką; ponadto cenię ją za język, ano i jeszcze bystry umysł. Reszta postaci podoba mi się w mniejszym lub większym stopniu, ale narazie jestem do Huntika nastawiona pozytywnie. Fabuła nie wciągnęła mnie szalenie (inaczej byłoby, gdybym miała w rękach książkę o tej samej treści), ale też z nie znużyła, więc nie wykluczam, iż stanę się fanką serii.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 29-04-2012 21:55
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-04-2012 21:22
Trzeba to przyznać, że zadbali o oprawę graficzną i dźwiękową. W drugiej serii natomiast zdarzają się takie bardzo płynne animacje przez moment. Podobnie jak w czwartej serii Winx'a, ale tam zostały użyte więcej razy. Fabuła... teraz, gdy jestem już w 40. odcinku (czyli w drugiej serii), bywa różnie. Ogółem, niektóre odcinki w Huntik'u tryskają dynamiką i bardzo wciągają (pierwszy odcinek), a inne nudzą (no właśnie ten 40. odcinek, który pod koniec stał się trochę ciekawszy). W pierwszej serii będzie trochę uczucia między Lokiem i Sophie. Z początku, Sophie zakochuje się na jakiś czas w Dante. A skoro już jesteśmy przy Dante Vale, to muszę przyznać, że to mój ulubiony bohater tej kreskówki razem z Sophie. Dante jest mądry, inteligentny, silny, umie się bić, nic dla niego nie jest niemożliwe. No i świetnie zaprojektowano jego wygląd zewnętrzny. Sądzę, że na minus tej kreskówki działają te komplikacje z tytanami. Chodzi o to, że każdy tytan ma atrybuty (np. siła:3, obrona:2, specjalne zdolności:latanie). Ja się w tym gubię. Ciężko to ogarnąć później. Dla dzieciaków z podstawówki to pewnie idealne rozwiązanie, ale dla mnie to tylko niepotrzebna komplikacja.

Ogółem, kreskówka naprawdę dobra. mruga

Cieszę się, że zachęciłem Ciebie do obejrzenia Huntika. :D


38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-04-2012 15:33
Anagan napisał/a:
W pierwszej serii będzie trochę uczucia między Lokiem i Sophie.

Może jeszcze nie dotarłam do tego, ale, bądź co bądź, teraz czekam na odcinek dziesiąty, więc jest "trochę" za wcześnie. Cieszę się jednak, że w Huntiku jest jakaś akcja - bohaterowie zwalczają przeciwności losu, a nie ciągle się całują. Zdaje się, że Rainbow swoją całą miłość przelało w Winx i specjalistów i szalenie się z tego cieszę.
Gdybym w drugim odcinku zobaczyła Sophie całującą się z kimkolwiek, zamknęłabym przeglądarkę.

Anagan napisał/a:
Z początku, Sophie zakochuje się na jakiś czas w Dante...
Ja nazwałabym to chwilowym zauroczeniem, dosyć marnym i takim... nietypowym, zwłaszcza, że mówimy tu o Sophie. Według mnie Casterwill była pod urokiem tego, jaki on silny i mądry, zwłaszcza jeśli porównujemy go do Loka (który miał uczulenie na książki) - całe szczęście, że ostatecznie jej zaczęło przechodzić. Sophie miała dziwny gust.

Anagan napisał/a:
No i świetnie zaprojektowano jego wygląd zewnętrzny.

Faktycznie, wygląda na osobę silną, stanowczą i inteligentną..., ale osobiście uważam, że Lok jest lepszy. Wciąż nie mogę sobie wyobrazić pary Dante/Sophie...

Anagan napisał/a:
Sądzę, że na minus tej kreskówki działają te komplikacje z tytanami. Chodzi o to, że każdy tytan ma atrybuty (np. siła:3, obrona:2, specjalne zdolności:latanie). Ja się w tym gubię. Ciężko to ogarnąć później. Dla dzieciaków z podstawówki to pewnie idealne rozwiązanie, ale dla mnie to tylko niepotrzebna komplikacja.

Mi akurat to nie przeszkadza, aczkolwiek nie jestem nawet w połowie pierwszej serii. Póki co, jestem zdania, że mogą sobie "komplikować sprawę" z tym określaniem, jaki jest tytan. Niby trochę to drażni, kojarzy się z nieszczęsnymi "bakuganami", ale da się to jakoś przecierpieć. Chyba.

Anagan napisał/a:
Ogółem, kreskówka naprawdę dobra.

Niedopowiedzenie, ta kreskówka jest jedną z najlepszych, jakie widziałam. Zdaje się, że jest lepsza od Winx, a przynajmniej miejscami tak mi się wydaje. Dużo mniej całowania!

Anagan napisał/a:
Cieszę się, że zachęciłem Ciebie do obejrzenia Huntika.

Ja również się cieszę.
___

Anagan napisał/a:
(...) muzyka również dobra, choć polski opening może nie zachęcać z początku do oglądania tego serialu.

Mnie zniechęcił tylko na początku, potem zaczął mi się nawet podobać. ^^




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 12-05-2012 18:56
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-04-2012 16:20
Reverienne napisał/a:
Może jeszcze nie dotarłam do tego, ale, bądź co bądź, teraz czekam na odcinek dziesiąty, więc jest "trochę" za wcześnie. Cieszę się jednak, że w Huntiku jest jakaś akcja - bohaterowie zwalczają przeciwności losu, a nie ciągle się całują.


Z całowaniem w tej kreskówce jest kiepsko ogółem. Brakuje tego, moim zdaniem, sporo. Niby to nie jest najważniejsze, ale tu jest mało uczucia. Nie pamiętam, żeby Sophie i Lok się kiedykolwiek pocałowali.

Reverienne napisał/a:
Ja nazwałabym to chwilowym zauroczeniem, dosyć marnym i takim... nietypowym, zwłaszcza, że mówimy tu o Sophie.


Z początku, owszem. Nie bez powodu użyłem określenia "zakochanie". Trochę później będzie ten moment, gdzie Sophie omal nie straci życia przez to, że chciała pomóc Dantemu.

Reverienne napisał/a:
Faktycznie, wygląda na osobę silną, stanowczą i inteligentną..., ale osobiście uważam, że Lok jest lepszy.


No, a ja właśnie uważam na odwrót. Moim zdaniem, Lok jest taki nijaki. Jakoś mi nie pasuje.

Reverienne napisał/a:
Wciąż nie mogę sobie wyobrazić pary Dante/Sophie...


A mogłabyś sobie wyobrazić parę Dante/Zhalia? Między nimi będzie też trochę uczucia.

A tak na marginesie, to czemu używasz kursywy przy niektórych zdaniach w swoich wypowiedziach? Jestem tego ciekawy, dlatego pytam. uśmiech

Reverienne napisał/a:
Niedopowiedzenie, ta kreskówka jest jedną z najlepszych, jakie widziałam.


Ja tam bym jeszcze do najlepszych dorzucił Code Lyoko. mruga Naprawdę, bardzo mi się to spodobało za klimat, fabuła trochę na bok, bo w pierwszej serii to 95% odcinków jest zrobiona po pewnym schemacie. Co ciekawe, każda seria CL trzymała poziom. Nie było tu na przykład tego samego, co w Winx Club. Pierwsze trzy serie lub dwie serie świetne, reszta przesłodzona. W CL każda jest świetna.

Ja tu się rozpisałem o CL, a piszemy o Huntik'u. -.- Więc, Huntik to rzeczywiście bardzo dobra, moim zdaniem, kreskówka. Wprawdzie niektóre odcinki potrafią powiać nudą, ale jest sporo odcinków, w których jest dużo akcji.

Reverienne napisał/a:
Dużo mniej całowania!


Ja nie wiem, czy w ogóle będzie. Nie wiem, jak takiej Sophie nie można na to pozwolić. kwaśny

Kurcze, nie mogę sobie przypomnieć, czy był ten pocałunek w tej jednej scenie, czy nie... kwaśny

Reverienne napisał/a:
Mnie zniechęcił tylko na początku, potem zaczął mi się nawet podobać. ^^


Właśnie! :D Za pierwszym, czy drugim bodajże razem wydaje się głupi, ale potem się podoba. Krążą pogłoski, że w naszym kraju krzyczą najgłośniej na początku openingu. :lol2:


38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-04-2012 16:47
Anagan napisał/a:
Z całowaniem w tej kreskówce jest kiepsko ogółem. Brakuje tego, moim zdaniem, sporo. Niby to nie jest najważniejsze, ale tu jest mało uczucia. Nie pamiętam, żeby Sophie i Lok się kiedykolwiek pocałowali.

Mi się podoba, tak jak jest - gdyby powiedzieć Rainbow, by dodali więcej uczucia, przesadziliby i mielibyśmy miejscami drugi Winx. "Laylo/Stello, mój aniele najsłodszy! Nic Ci nie jest? Kocham Cię, czy wyjdziesz za mnie?" nieraz mnie strasznie irytowało, podobnie jak myśli Belli o przeboskim Edwardzie. Chyba jestem za mało romantyczna...

Anagan napisał/a:
Z początku, owszem. Nie bez powodu użyłem określenia "zakochanie". Trochę później będzie ten moment, gdzie Sophie omal nie straci życia przez to, że chciała pomóc Dantemu.

Idiotyczne zauroczenie przeradzające się w obsesję, o. Boję się tego momentu, zwłaszcza, że powinno być na odwrót i to Dante powinien chronić Sophie, choćby dlatego, że jest jeszcze dzieckiem. Albo formułując myśl inaczej, niedoświadczoną członkinią organizacji Huntik. PS. Anaganie, powinnam Cię zabić za spoiler...

Anagan napisał/a:
No, a ja właśnie uważam na odwrót. Moim zdaniem, Lok jest taki nijaki. Jakoś mi nie pasuje.

Mnie Lok z początku raczej irytował swoim oczytaniem i całą resztą. Nienawidzę ignorantów, którzy choć mają dostęp do książek, nie korzystają z ich dobrodziejstw... Potem jednak Lok zaczął intensywną rehalibitację i teraz na mój gust jest całkiem fajną postacią. I potrafi rozwiązać krzyżówkę w nieco ponad minutę. *-*

Anagan napisał/a:
Reverienne napisał/a:
Wciąż nie mogę sobie wyobrazić pary Dante/Sophie...

A mogłabyś sobie wyobrazić parę Dante/Zhalia? Między nimi będzie też trochę uczucia.

Możę sprecyzujmy to tak - nie potrafię wyobrazić sobie Dantego z kimkolwiek w parze. To tak, jakby potteroholik miał wyobrazić sobie (stukniętą, nie obraźcie się fani) parę Snape/Granger czy nieco dziwną - Dumbledore/McGonagall...

Anagan napisał/a:
A tak na marginesie, to czemu używasz kursywy przy niektórych zdaniach w swoich wypowiedziach? Jestem tego ciekawy, dlatego pytam.

Opcja "small" nie działała, a chciałam w jakiś sposób wyróżnić tak zwane "dopiski" do moich wypowiedzi.

Anagan napisał/a:
Reverienne napisał/a:
Niedopowiedzenie, ta kreskówka jest jedną z najlepszych, jakie widziałam.

Ja tam bym jeszcze do najlepszych dorzucił Code Lyoko.

Zdaje się, że widziałam kilka wyrywkowych odcinków (kilka lat temu) i niespecjalnie przypadły mi do gustu. O ile pamiętam, po trosze kulała tam grafika, fabuła nie wciągnęła mnie, jak w przypadku Huntika.

Anagan napisał/a:
Reverienne napisał/a:
Dużo mniej całowania!

Ja nie wiem, czy w ogóle będzie. Nie wiem, jak takiej Sophie nie można na to pozwolić.

Dobrze, jestem wspaniałomyślna, więc pozwolę Sophie na jedno małe cmoknięcie. Loka. Ale tylko w policzek.

Anagan napisał/a:
Reverienne napisał/a:
Mnie zniechęcił tylko na początku, potem zaczął mi się nawet podobać. ^^


Właśnie! :D Za pierwszym, czy drugim bodajże razem wydaje się głupi, ale potem się podoba. Krążą pogłoski, że w naszym kraju krzyczą najgłośniej na początku openingu. :lol2:

Szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia, że Polacy tak nie lubią openingu... Pierwsze przesłuchanie najgorsze - potem kreskówka Cię wciąga, przyzwyczajasz się i zaczyna Ci się podobać. :D




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 30-04-2012 16:49
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-04-2012 17:05
Reverienne napisał/a:
PS. Anaganie, powinnam Cię zabić za spoiler...


Och, nie musisz mi dziękować, naprawdę. uśmiech
Sorki, ale chciałem poprzeć to "zakochanie". mruga

Reverienne napisał/a:
I potrafi rozwiązać krzyżówkę w nieco ponad minutę. *-*


To fakt. :lol2:

Reverienne napisał/a:
Możę sprecyzujmy to tak - nie potrafię wyobrazić sobie Dantego z kimkolwiek w parze.


Moim zdaniem pasuje właśnie do Zhali Moon. :D

Jest już u Ciebie Zhalia? Jeśli tak, to jakie wrażenia? Sądzę, że ma świetny dubbing.

Reverienne napisał/a:
Zdaje się, że widziałam kilka wyrywkowych odcinków (kilka lat temu) i niespecjalnie przypadły mi do gustu. O ile pamiętam, po trosze kulała tam grafika, fabuła nie wciągnęła mnie, jak w przypadku Huntika.


Ja trochę to oglądałem w TV i podobało mi się. Grafika była (i wciąż jest) całkiem OK. Tylko 3D w pierwszej serii trochę kulało, ale potem poprawili. mruga Odnośnie fabuły, to już się wypowiedziałem. Została odłożona na bok (zwłaszcza w pierwszej serii), kosztem grafiki 3D i tej dobrej (nawet bardzo) 2D i jeszcze klimatu oraz realności szkolnej placówki, jak i zachowań postaci.

Reverienne napisał/a:
Szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia, że Polacy tak nie lubią openingu...


Hahaha lol To Ci wyszło, serio. :lol2:


38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-04-2012 17:29
Anagan napisał/a:
Reverienne napisał/a:
PS. Anaganie, powinnam Cię zabić za spoiler...


Och, nie musisz mi dziękować, naprawdę. Sorki, ale chciałem poprzeć to "zakochanie".

Rozumiem, rozumiem, a ponadto wybaczam. Zresztą, ja też nie lepsza, a dużo gorsza, bo naczytałam się przypadkowo strasznie dużo spoilerów na Wikipedii. A chciałam tylko zobaczyć, ile odcinków liczy sobie pierwsza seria...

Anagan napisał/a:
Reverienne napisał/a:
Możę sprecyzujmy to tak - nie potrafię wyobrazić sobie Dantego z kimkolwiek w parze.


Moim zdaniem pasuje właśnie do Zhalii Moon.

Ja wiedziałam, po prostu wiedziałam, że jak mamy drużynę bohaterów, to się ładnie podzielą w pary! Taak, jeżeli mamy ultimatum: albo Sophie, albo Zhalia, to właśnie panna Moon wygrywa. Casterwill zupełnie, kompletnie, absolutnie i oficjalnie nie pasuje do Dantego. Może to i wina spoilerów, ale zdaje mi się, że on właśnie w myślach podziwiał Zhalię (zwłaszcza, gdy się okazało, że czarować potrafi nieźle).

Anagan napisał/a:
Jest już u Ciebie Zhalia? Jeśli tak, to jakie wrażenia? Sądzę, że ma świetny dubbing.

Zhalia jest u mnie od trzeciego odcinka, irytuje Sophie i ma się dobrze. ^^ Wrażenia? Jest całkiem ładna, choć Casterwill bije ją o głowę; potrafi naprawdę nieźle czarować i swoją skrytością sprawia, że nikt jej nie ufa. Dubbing ma faktycznie świetny, zwłaszcza, gdy mówi z francuskim akcentem. (Chyba idę podrabiać ten akcent u siebie.)

Anagan napisał/a:
Ja trochę to oglądałem w TV i podobało mi się. Grafika była (i wciąż jest) całkiem OK. Tylko 3D w pierwszej serii trochę kulało, ale potem poprawili. Odnośnie fabuły, to już się wypowiedziałem. Została odłożona na bok (zwłaszcza w pierwszej serii), kosztem grafiki 3D i tej dobrej (nawet bardzo) 2D i jeszcze klimatu oraz realności szkolnej placówki, jak i zachowań postaci.

Niestety, ja chyba się nie skuszę, zważywszy na fakt, iż od dłuższego czasu nie mam Zig Zapa. Niech stracę, ale póki co zostaję przy Huntiku. ^^

Anagan napisał/a:
Hahaha lol To Ci wyszło, serio. :lol2:

Thanks, danke, grazie, merci, ありがとう (jak twierdzi zacny Translator Google).




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 30-04-2012 17:29
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-04-2012 18:02
Reverienne napisał/a:
Ja wiedziałam, po prostu wiedziałam, że jak mamy drużynę bohaterów, to się ładnie podzielą w pary!


To jest dosyć popularne zjawisko. Mi tam to nie przeszkadza akurat. mruga

Reverienne napisał/a:
Może to i wina spoilerów, ale zdaje mi się, że on właśnie w myślach podziwiał Zhalię (zwłaszcza, gdy się okazało, że czarować potrafi nieźle).


On ją bardzo lubi, to widać w pewnych odcinkach. Jako jedyny w całym życiu Zhali, docenia to, co robi. To naprawdę piękne. Zhalia miała bardzo ciężkie dzieciństwo.

Reverienne napisał/a:
Zhalia jest u mnie od trzeciego odcinka, irytuje Sophie i ma się dobrze.


Ach, tak. :lol2: One się zbytnio nie lubią, trzeba przyznać, zwłaszcza z początku. język

Czasami odnosiłem wrażenie, gdy były pokazane ujęcia, jak biegnie w stronę kamery (czyli do nas), że jej biust, był jak taki "balast". Też tak sądzisz? :lol2:

Reverienne napisał/a:
Dubbing ma faktycznie świetny, zwłaszcza, gdy mówi z francuskim akcentem.


No właśnie. Uznanie dla osoby dubbingującej ją z pewnością się należy. uśmiech

Reverienne napisał/a:
(Chyba idę podrabiać ten akcent u siebie.)


Why not? To naprawdę dobry pomysł! Też bym chciał tak nawijać. :lol2:

Reverienne napisał/a:
Niestety, ja chyba się nie skuszę, zważywszy na fakt, iż od dłuższego czasu nie mam Zig Zapa.


To chyba już nie leci w TV. mellow Ja ściągałem sobie z neta odcinki. Dużo było na megaupload, ale ten hosting został już zamknięty. Szkoda, bo właśnie tam było dużo odcinków i to jeszcze w bardzo dobrej jakości. Chciałbym wrócić do tych czasów, gdy to sobie mogłem oglądać. Marzec 2011, och. uśmiech W miesiąc obejrzałem wszystkie cztery serie. Czasem po nocach na fonie. :lol2:

Reverienne napisał/a:
Thanks, danke, grazie, merci, ありがとう (jak twierdzi zacny Translator Google).


Z tym translatorem też Ci wyszło. lol Te kwadraciki znaczą, że czcionka, która jest na forum, bądź w systemie, nie posiada zestawu chińskich znaków, ale pewnie to wiesz. mruga


38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-04-2012 20:15
Anagan napisał/a:
Reverienne napisał/a:
Ja wiedziałam, po prostu wiedziałam, że jak mamy drużynę bohaterów, to się ładnie podzielą w pary!


To jest dosyć popularne zjawisko. Mi tam to nie przeszkadza akurat. ;)

Z jednej strony, fakt, masz rację, że szczególnie nie razi, zwłaszcza w Huntiku. Z drugiej strony, troszkę to nieoryginalne, ale przeżyć się da. A, niech sobie będzie Dante z Zhalią.

Anagan napisał/a:
On ją bardzo lubi, to widać w pewnych odcinkach. Jako jedyny w całym życiu Zhali, docenia to, co robi. To naprawdę piękne. Zhalia miała bardzo ciężkie dzieciństwo.

Ale też przykre, zważywszy na to, że Zhalia gdzieś głęboko jest naprawdę fajną dziewczyną. To wręcz okrutne, gdy starasz się, a ludzie zupełnie do tego nie dostrzegają; nie wierzą, że możesz mieć dobre intencje i et cetera. Gdyby nie Dante, możnaby powiedzieć, że dosłownie cały zespół jej nie ufa, choć ratowała poszczególnych jego członków wielokrotnie... Ogółem - Zhalia jest taką nieszczęśliwa postacią.

Anagan napisał/a:
Czasami odnosiłem wrażenie, gdy były pokazane ujęcia, jak biegnie w stronę kamery (czyli do nas), że jej biust, był jak taki "balast". Też tak sądzisz?

Szczerze mówiąc, niespecjalnie zwracałam na to uwagę, więc ciężko jest mi się na ten temat wypowiedzieć. ^^"

Anagan napisał/a:
No właśnie. Uznanie dla osoby dubbingującej ją z pewnością się należy.

Popieram, Zhalia ma naprawdę dobry głos, trudny do odtworzenia, specyficzny, ale na swój sposób ładny. Wypada cenić aktorkę dubbingową, zwłaszcza za to, jak chociażby wspaniale poradziła sobie z zaiste cudownym francuskim akcentem.

Anagan napisał/a:
Why not? To naprawdę dobry pomysł! Też bym chciał tak nawijać.

Lećmy nawijać przed lustrem, na pewno się uda!

Anagan napisał/a:
Chciałbym wrócić do tych czasów, gdy to sobie mogłem oglądać. Marzec 2011, och.

Cieszmy się i radujmy, że (póki co) fora jeszcze działają i w spokoju możemy robić grafikę, nie myśląc o tym, że trafimy do więzienia... Jeszcze jakiś plus, choć faktycznie, zniknięcie megaupload nieco boli.

Anagan napisał/a:
Z tym translatorem też Ci wyszło. :lol: Te kwadraciki znaczą, że czcionka, która jest na forum, bądź w systemie, nie posiada zestawu chińskich znaków, ale pewnie to wiesz.

Mi się wyświetlają te japońskie znaczki, nie wiem jak innym. Ech, mówi się trudno - kwadraciki też są całkiem sympatyczne (choć gorsze, fakt). Wiem, wiem i dziękuję za to, że mi się z tym tekstem udało.
___
Ten wyskok Sophie był w dziesiątym odcinku? Tym z mieczem, gdzie ona pobiegła ratować Dantego...?

__

Anagan napisał/a:
Z całowaniem w tej kreskówce jest kiepsko ogółem. Brakuje tego, moim zdaniem, sporo.

Jestem za mało romantyczna - mi nie, zważywszy na to, że było jedno prawie-cmoknięcie. Tyle, że u Dantego i Zhalii, a nie Loka i Sophie.

Anagan napisał/a:
Niby to nie jest najważniejsze, ale tu jest mało uczucia. Nie pamiętam, żeby Sophie i Lok się kiedykolwiek pocałowali.

Dobrze pamiętasz, Anaganie - na 99% nie było takowej sytuacji. Obserwowałam bardzo uważnie i muszę stwierdzić, że kocham Rainbow za drobne gesty - pytanie o dobre samopoczucie czy inne drobiazgi, których raczej się nie zauważa. Bo ja je zauważam i biorę je jako dowód, że konkretne osoby są ze sobą mocno związane.

Anagan napisał/a:
A mogłabyś sobie wyobrazić parę Dante/Zhalia?

Teraz już tak i raczej mi to odpowiada. Nieco przerażające, że oni wszyscy tak ładnie się dobrali - Sophie z Lokiem, Zhalia z Dantem...


Anagan napisał/a:
Kurczę, nie mogę sobie przypomnieć, czy był ten pocałunek w tej jednej scenie, czy nie...

Nie było! :D (Wiem, jestem dziwna, znaczy oryginalna.)

Reverienne napisał/a:
Może sprecyzujmy to tak - nie potrafię wyobrazić sobie Dantego z kimkolwiek w parze. To tak, jakby potteroholik miał wyobrazić sobie (stukniętą, nie obraźcie się fani) parę Snape/Granger czy nieco dziwną - Dumbledore/McGonagall...

Niestety, zmieniam zdanie - wszystko przez Zhalię. (Zhalia uśmiecha się lekko i odchodzi gdzieś w cień.) Oni są tak bardzo zgranym duetem, że nie byłam pewna, czy chcę udusić, czy wyściskać Loka za jego wyczucie sytuacji...

Anagan napisał/a:
On ją bardzo lubi, to widać w pewnych odcinkach.

Rację masz, Anaganie - to, że ją lubi jest absolutnie i zdecydowanie oczywiste. Nie zachowują się jak Bloom i Sky czy inne parodie Romea i Julii, a i tak widać, że się bardzo lubią. Pora przypomnieć Rainbow o drobnych gestach...

Anagan napisał/a:
No właśnie. Uznanie dla osoby dubbingującej ją z pewnością się należy.

Konkretniej Kamili Baar - już sprawdziłam. :serduszko:
___





Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 04-05-2012 23:21
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-05-2012 17:03
Reverienne napisał/a:
Szczerze mówiąc, niespecjalnie zwracałam na to uwagę, więc ciężko jest mi się na ten temat wypowiedzieć. ^^"


Najlepiej chyba widać w pierwszych odcinkach z nią. mruga

Reverienne napisał/a:
Cieszmy się i radujmy, że (póki co) fora jeszcze działają i w spokoju możemy robić grafikę, nie myśląc o tym, że trafimy do więzienia... Jeszcze jakiś plus, choć faktycznie, zniknięcie megaupload nieco boli.


Boli, boli. Teraz to będzie ciężko obejrzeć mi jedną z moich ulubionych kreskówek (CL). Jedyne, na co mogę liczyć, to to, że fani coś wymyślą i zrobią ponownie upload. Albo poszukam na chomikuj... niegrzeczny

Reverienne napisał/a:
Ten wyskok Sophie był w dziesiątym odcinku? Tym z mieczem, gdzie ona pobiegła ratować Dantego...?


Tak, o to właśnie mi chodziło. uśmiech

Reverienne napisał/a:
Jestem za mało romantyczna - mi nie, zważywszy na to, że było jedno prawie-cmoknięcie. Tyle, że u Dantego i Zhalii, a nie Loka i Sophie.


Ehm, było. mruga Nie wspominałem, żeby nie robić spoilera. uśmiech

Reverienne napisał/a:
Teraz już tak i raczej mi to odpowiada. Nieco przerażające, że oni wszyscy tak ładnie się dobrali - Sophie z Lokiem, Zhalia z Dantem...


Ja też myślę, że Zhalia + Dante to dobre połączenie (bez skojarzeń, ja piszę na poważnie) :lol2: Taa... Dziwi mnie, że Lok tak mało uczucia daje Sophie. Sophie go jakoś tak... nie podnieca (???)?Może on woli inne laski? zdezorientowany

Reverienne napisał/a:
Nie było! :D (Wiem, jestem dziwna, znaczy oryginalna.)


Szkoda, przynajmniej moim zdaniem, ale trudno. kwaśny

Reverienne napisał/a:
Niestety, zmieniam zdanie - wszystko przez Zhalię. (Zhalia uśmiecha się lekko i odchodzi gdzieś w cień.) Oni są tak bardzo zgranym duetem, że nie byłam pewna, czy chcę udusić, czy wyściskać Loka za jego wyczucie sytuacji...


Jeżeli chodzi o Sophie i Loka, to prawda. Aczkolwiek wygląda to tak, jakby 90% ich "pary" (ponieważ nie przychodzi mi inne określenie do głowy), opierało się tylko na misjach... :zdegustowany:

Reverienne napisał/a:
Rację masz, Anaganie - to, że ją lubi jest absolutnie i zdecydowanie oczywiste. Nie zachowują się jak Bloom i Sky czy inne parodie Romea i Julii, a i tak widać, że się bardzo lubią. Pora przypomnieć Rainbow o drobnych gestach...


Właśnie. Lubi, ale jakoś tego nie okazuje. Trzeba przyznać, że to skomplikowana sytuacja, jak na moją logikę. Przyznam, że pisząc teraz ten post, trudzę się przy Sophie i Loku. wstyd

Reverienne napisał/a:
Konkretniej Kamili Baar - już sprawdziłam. serce


Dziękuję za tą informację! :D

Psss... A jak mam pisać? "tą" czy "tę" jest poprawnie? Jest jakaś zasada, bo odnoszę wrażenie, że źle piszę. mellow

Reverienne napisał/a:



Ładny obrazek :]

Dzięki za bardzo długą odpowiedź. uśmiech


38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-05-2012 01:56
Anagan napisał/a:
Najlepiej chyba widać w pierwszych odcinkach z nią.

Po trosze muszę przyznać, iż masz rację, przynajmniej w jednej scenie z mojego najdroższego odcinka "Egzamin dojrzałości". W tym momencie, gdy Zhalia ma spotkanie pierwszego stopnia ze ścianą, nie wygląda szczególnie pięknie. No, ale w pozostałych scenach wygląda bez zarzutu, więc wybaczmy twórcom.

Anagan napisał/a:
Jedyne, na co mogę liczyć, to to, że fani coś wymyślą i zrobią ponownie upload.

Fani mogą dosłownie wszystko i o tym musisz pamiętać. Na Kreskóweczkach naprawiają linki, powoli, bo powoli, ale praca idzie, więc i za Code Lyoko kiedyś się wezmą. Ewentualnie pozostają chomiki różnych zacnych obywateli, dzięki którym obejrzałam odcinek pięćdziesiąty.


Anagan napisał/a:
Tak, o to właśnie mi chodziło.

Ech, nie takie głupoty wyprawiali bohaterowie, by nie wybaczyć Sophie. Zachowała się bezmyślnie, ale nawet najmądrzejszym się zdarza.

Anagan napisał/a:
Ehm, było. Nie wspominałem, żeby nie robić spoilera.

Teraz już nic mi spoilera nie zrobi - na nieszczęście wszystkie odcinki mam już za sobą. Przyznam szczerze, że nie jestem pewna, czy czekam z niecierpliwością na trzecią serię, czy błagam w duchu, by do niej nie doszło... Prorocza wizja dziesiątego sezonu Huntika, przy którym Reverienne autentycznie zmiękła. Znaczy, wiem, że do czegoś takiego by nie doszło, ale mając porównanie na linii pierwsza seria Winx - czwarta seria Winx, wolałabym nie wiedzieć, co może stać się z Dantem, Zhalią, Lokiem i Sophie (z Denem Fearsem niech zrobią, co chcą, byleby spuścili go na dwudziesty plan i trzymali jak najdalej od tych bohaterów, o których się troszczę).

Anagan napisał/a:
Dziwi mnie, że Lok tak mało uczucia daje Sophie. Sophie go jakoś tak... nie podnieca (???)?Może on woli inne laski?

Sophie wyraźnie mówiła w sezonie drugim (dobrze mówię?), że ich związek (póki co) nie wypali, zwłaszcza, że ma swoją rodzinę na głowie, a i świat trzeba ratować. Lok powiedział, że to rozumie.

(Hmmm, dawniej był zakochany w Scarlett, a ona była ruda, więc... Sophie, przefarbuj się i wystylizuj na nianię Loka, czytaj mu bajki na dobranoc, a on z całą pewnością wyzna Ci miłość do grobowej deski!)
Przytulali się kilkakrotnie, deklarowali swoje uczucia (rzekomo), a że mają ratowanie całego świata na głowie, to już inna para kaloszy.

Anagan napisał/a:
Szkoda, przynajmniej moim zdaniem, ale trudno.

Właśnie - ce'est la vie i żyje się dalej.

Mi jest przykro, że kiedy Dante odrodził się z popiołów, Zhalia tylko... stała, nic nie mówiąc. Płakała, kiedy myślała, że on zginął; lubiła go, a gdy cudownie powrócił - nic. Sądzę, że powinna przynajmniej się odezwać do niego (nie mówiąc już o bosko niekanonicznym rzuceniu się na szyję).

Anagan napisał/a:
Jeżeli chodzi o Sophie i Loka, to prawda. Aczkolwiek wygląda to tak, jakby 90% ich "pary" (ponieważ nie przychodzi mi inne określenie do głowy), opierało się tylko na misjach...

Tak się dzieje, ponieważ Lok i Sophie, a także Dante i Zhalia to profesjonaliści. Najpierw losy świata, potem misje, a na samym końcu własna osoba.

Anagan napisał/a:
Właśnie. Lubi, ale jakoś tego nie okazuje. Trzeba przyznać, że to skomplikowana sytuacja, jak na moją logikę. Przyznam, że pisząc teraz ten post, trudzę się przy Sophie i Loku.

Według mnie - nie da się nie okazywać.
Dla mnie nie jest to szczególnie skomplikowane - to, że ktoś kogoś lubi można wykryć na różne sposoby, nie tylko patrząc na "obściskującą się (niczym para węgorzy) parę". Ja tylko widząc jak Dante nieraz patrzy na Zhalię czy słysząc rozmowę (w kopalniach króla Salomona) Loka i Sophie, mogę wyciągnąć oczywisty wniosek, że konkretne osoby się lubią. Gdyby komuś mój los był całkowicie obojętny, nie pytałby o moje zdrowie, tak dla przykładu...

A dlaczego się nie całują, to trzeba się spytać. Lecimy do Wenecji i zaczynamy przepytywanie od Dantego...?

Anagan napisał/a:
Psss... A jak mam pisać? "tą" czy "tę" jest poprawnie? Jest jakaś zasada, bo odnoszę wrażenie, że źle piszę.

Dziękuję za tę informację - tak jest poprawnie.

Wersja profesjonalna:
W języku pisanym użyjemy formy tę (tę rękę, tę książkę), zaś w języku mówionym dopuszczalna jest zarówno forma tę, jak i tą (tą rękę, tą książkę), przy czym forma tę jest uznawana za staranniejszą. Wyraz tą pojawia się w bierniku przez analogię do innych form żeńskich, które określają lub zastępują rzeczownik i kończą się na -ą, np. Widzę ją, Proszę pierwszą osobę, Zauważyłem piękną kobietę itp.
Natomiast tą zawsze stosujemy w narzędniku, np. Z tą koleżanką byłem u lekarza. Zawsze piszę tą ręką.

Lepiej wytłumaczyć raczej się nie da.

Anagan napisał/a:
Dzięki za bardzo długą odpowiedź.

Ależ nie ma za co - uwielbiam udzielanie się w tym temacie.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 08-05-2012 13:07
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-05-2012 15:27
Reverienne napisał/a:
Fani mogą dosłownie wszystko i o tym musisz pamiętać. Na Kreskóweczkach naprawiają linki, powoli, bo powoli, ale praca idzie, więc i za Code Lyoko kiedyś się wezmą. Ewentualnie pozostają chomiki różnych zacnych obywateli, dzięki którym obejrzałam odcinek pięćdziesiąty.


W sumie, to masz rację. Jak znajdę czas, to sobie odświeżę. Teraz tak "niby" oglądam (odświeżam) W.I.T.C.H. Niby, bo nie robię tego regularnie, tylko co kilka dni, a nie codziennie. Postaram się trochę to zmienić.

Reverienne napisał/a:
Ech, nie takie głupoty wyprawiali bohaterowie, by nie wybaczyć Sophie. Zachowała się bezmyślnie, ale nawet najmądrzejszym się zdarza.


Aczkolwiek, muszę przyznać, że spodobała mi się ta scena. Lubię takie scenki, gdzie jest szczypta uczucia. uśmiech

Reverienne napisał/a:
Teraz już nic mi spoilera nie zrobi - na nieszczęście wszystkie odcinki mam już za sobą. Przyznam szczerze, że nie jestem pewna, czy czekam z niecierpliwością na trzecią serię, czy błagam w duchu, by do niej nie doszło... Prorocza wizja dziesiątego sezonu Huntika, przy którym Reverienne autentycznie zmiękła. Znaczy, wiem, że do czegoś takiego by nie doszło, ale mając porównanie na linii pierwsza seria Winx - czwarta seria Winx, wolałabym nie wiedzieć, co może stać się z Dantem, Zhalią, Lokiem i Sophie (z Denem Fearsem niech zrobią, co chcą, byleby spuścili go na dwudziesty plan i trzymali jak najdalej od tych bohaterów, o których się troszczę).


Ja jeszcze nie mam wszystkich odcinków za sobą. Jakoś zatrzymałem się na 40. i nie mogę dalej ruszyć. Kolejny problem, to jak już wcześniej wspomniałem, brak możliwości pobrania sobie odcinków po 41. Preferuję oglądanie na fonie. Tak, może dziwnie to brzmi, ale wolę jednak uwalić się na łóżku wieczorem i włożyć słuchawki (no, i nikt nie będzie wiedział, co oglądałem :lol2: ), niż siedzieć przed monitorem i oglądać.

Nie wiem, może kiedyś ocenię, czy chcę czekać na tą trzecią serię. Myślę, że nie jakoś tak szczególnie. Ogółem, to w drugiej serii na początku była taka szybka, dynamiczna akcja. Czasem stosowali fajne animacje. Potem było w miarę ok, ale bywały nudne odcinki. Jednak muszę przyznać, że dynamika walki w bibliotece była świetna. Ogółem, było trochę niezłych walk i całkiem ładnie zanimowanych.

Reverienne napisał/a:
Sophie wyraźnie mówiła w sezonie drugim (dobrze mówię?), że ich związek (póki co) nie wypali, zwłaszcza, że ma swoją rodzinę na głowie, a i świat trzeba ratować. Lok powiedział, że to rozumie.


Nie pamiętam już. Może było coś przed 40. odcinkiem, ale nie dam sobie za to uciąć.

Reverienne napisał/a:
(Hmmm, dawniej był zakochany w Scarlett, a ona była ruda, więc... Sophie, przefarbuj się i wystylizuj na nianię Loka, czytaj mu bajki na dobranoc, a on z całą pewnością wyzna Ci miłość do grobowej deski!)
Przytulali się kilkakrotnie, deklarowali swoje uczucia (rzekomo), a że mają ratowanie całego świata na głowie, to już inna para kaloszy.


Chociaż, to było pewnie dziecinne zachowanie, a nie jakiś związek. Jednak było widać odcinku: "W domu", że Lok nadal lubi Scarlett. Czyli jest jakaś tam "więź" między nimi. uśmiech Oczywiście, ku zazdrości Sophie. Och, spodobał mi się ten odcinek. Dużo było tam uczuć. Lubię to. :D

Reverienne napisał/a:
Mi jest przykro, że kiedy Dante odrodził się z popiołów, Zhalia tylko... stała, nic nie mówiąc. Płakała, kiedy myślała, że on zginął; lubiła go, a gdy cudownie powrócił - nic. Sądzę, że powinna przynajmniej się odezwać do niego (nie mówiąc już o bosko niekanonicznym rzuceniu się na szyję).


Spoiler, ale to nic. Nawet nie wiem, czy prędko skończę to oglądać.

Nieźle, przez tak krótki okres czasu obejrzałaś wszystkie odcinki, a ja przez tyle czasu nie skończyłem ich.

Taa... Ale w Code Lyoko mnie nie pobijesz. Rok temu, wystarczył mi cały marzec, aby obejrzeć wszystkie cztery serie. Pamiętam te późne noce z komórką. Oczy już się zamykały, ale dalej oglądałem, bo tak wciągało. Trzy odcinki w jedną noc - to był rekord na dzień. mruga

Reverienne napisał/a:
Według mnie - nie da się nie okazywać.
Dla mnie nie jest to szczególnie skomplikowane - to, że ktoś kogoś lubi można wykryć na różne sposoby, nie tylko patrząc na "obściskującą się (niczym para węgorzy) parę". Ja tylko widząc jak Dante nieraz patrzy na Zhalię czy słysząc rozmowę (w kopalniach króla Salomona) Loka i Sophie, mogę wyciągnąć oczywisty wniosek, że konkretne osoby się lubią. Gdyby komuś mój los był całkowicie obojętny, nie pytałby o moje zdrowie, tak dla przykładu...


Raczej masz tu 100% racji i trochę mi to rozjaśniło w głowie. uśmiech

Reverienne napisał/a:
A dlaczego się nie całują, to trzeba się spytać. Lecimy do Wenecji i zaczynamy przepytywanie od Dantego...?


Ja nie mam takiej potrzeby. Dante to i tak świetny gość. Nawet jeżeli się nie całuje i nie chodzi co tydzień do łóżka z jakąś laską lub Zhalią. :lol2:

Dzięki za wytłumaczenie. Okazuje się, że źle pisałem. Nawet moje opowiadanie mogą zawierać błędy. Czytałaś może? uśmiech

Pozdrawiam


38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-05-2012 17:16
Anagan napisał/a:
W sumie, to masz rację.

Zawsze staram się ją mieć. ^^

Anagan napisał/a:
Jak znajdę czas, to sobie odświeżę. Teraz tak "niby" oglądam (odświeżam) W.I.T.C.H. Niby, bo nie robię tego regularnie, tylko co kilka dni, a nie codziennie. Postaram się trochę to zmienić.

Powinieneś to zmienić, a jakże! Ja, kiedy wpadłam na Huntika, to oglądałam kilka odcinków dziennie codziennie i wciąż było mi mało...

Anagan napisał/a:
Aczkolwiek, muszę przyznać, że spodobała mi się ta scena. Lubię takie scenki, gdzie jest szczypta uczucia.

Drobne gesty pojawiają się w odcinkach: siedemnastym, dwudziestym, dwudziestym pierwszym, dwudziestym drugim, dwudziestym trzecim, dwudziestym czwartym, dwudziestym piątym, dwudziestym szóstym, dwudziestym dziewiątym, trzydziestym drugim, trzydziestym piątym, czterdziestym trzecim, czterdziestym piątym, czterdziestym ósmym, czterdziestym dziewiątym i pięćdziesiątym pierwszym. Znaczy, o ile któregoś odcinka nie pominęłam, choć starałam się być do bólu dokładna.

Anagan napisał/a:
Ja jeszcze nie mam wszystkich odcinków za sobą. Jakoś zatrzymałem się na 40. i nie mogę dalej ruszyć.

Rusz się, bo choć seria druga mnie nie zachwyciła (w porównaniu do pierwszej), to zdecydowanie warto ją w całości obejrzeć. Zrazu jednak ostrzegam, że cała seria dziwnie się kończy...

Anagan napisał/a:
Ja jeszcze nie mam wszystkich odcinków za sobą. Jakoś zatrzymałem się na 40. i nie mogę dalej ruszyć.

Rusz się, bo choć seria druga mnie nie zachwyciła (w porównaniu do pierwszej), to zdecydowanie warto ją w całości obejrzeć. Zrazu jednak ostrzegam, że dziwnie się kończy...

Anagan napisał/a:
Preferuję oglądanie na fonie. Tak, może dziwnie to brzmi, ale wolę jednak uwalić się na łóżku wieczorem i włożyć słuchawki (no, i nikt nie będzie wiedział, co oglądałem), niż siedzieć przed monitorem i oglądać.

Ja akurat wolę wszystko widzieć na nieco większym ekranie, być może dlatego, iż filmiki w mojej komórce potrafią naprawdę długo się ładować... Przystawiam kilka dodatkowych krzeseł, namawiam tatę i młodszego brata i sobie we trójkę oglądamy - tak jest zdecydowanie wygodniej. Zresztą, rodzina to nie klasa, więc mogę śmiało organizować kreskówkowe maratony. (Nie ma to jak tolerancja...)

Anagan napisał/a:
Nie wiem, może kiedyś ocenię, czy chcę czekać na tą trzecią serię. Myślę, że nie jakoś tak szczególnie. Ogółem, to w drugiej serii na początku była taka szybka, dynamiczna akcja. Czasem stosowali fajne animacje. Potem było w miarę ok, ale bywały nudne odcinki. Jednak muszę przyznać, że dynamika walki w bibliotece była świetna. Ogółem, było trochę niezłych walk i całkiem ładnie zanimowanych.

Mnie irytowały te postaci rodem wzięte z "Klubu Winx" czy jakiejś mangi/anime, a mianowicie osoby o włosach w conajmniej fantastycznych kolorach. Ciężko mi sobie wyobrazić poważną agentkę Huntik o różowych włosach, aczkolwiek Rainbow myśli zapewne inaczej... Dan Fears dobijał mnie niemiłosiernie swoim zachowaniem, zresztą nie tylko mnie, a brata i tatę. Im ta postać również nie odpowiadała (i nie odpowiada w dalszym ciągu). W ogóle się nie uczy, nie potrafi walczyć, a się mądrzy, jakby był ósmym cudem świata starożytnego. -,-" Byłabym w stanie pojechać do Włoch, do Iginia, by mu wybić tę postać z głowy.


Anagan napisał/a:
Chociaż, to było pewnie dziecinne zachowanie, a nie jakiś związek.

Wiadomo, zwłaszcza, że Lok był jeszcze małym dzieckiem, kiedy "zakochał się" w Scarlett. Przeszło mu to.

Anagan napisał/a:
Och, spodobał mi się ten odcinek. Dużo było tam uczuć. Lubię to.

W książce pani Smith - "Pamiętniki wampirów" też całkiem dużo uczuć było. Elena zakochana w Stefano i nienawidząca Damona; wątek przyjaźni między Mattem Honeycuttem, Meredith Sulez, Bonnie... i utraconej przyjaźni z Caroline Forbes. Później Elena zaczyna lubić Damona, z czasem odkrywa, że jest w nim zakochana... Ech, ale to bardziej takie romansidło, które podoba się dziewczynom przy pierwszym czytaniu, a następnie wywołuje reakcję a'la "facepalm" i "Jak mogłam twierdzić, że ta książka jest fajna?!". ^^

Anagan napisał/a:
Spoiler, ale to nic. Nawet nie wiem, czy prędko skończę to oglądać.

Przepraszam, naiwnie myślałam, że obejrzałeś już wszystkie odcinki... Mea culpa, mea maxima culpa.


Anagan napisał/a:
Nieźle, przez tak krótki okres czasu obejrzałaś wszystkie odcinki, a ja przez tyle czasu nie skończyłem ich.

Wciągnęła mnie ta historia.

Anagan napisał/a:
Trzy odcinki w jedną noc - to był rekord na dzień.

Skrajnie - sześć odcinków Huntik: Łowcy Tajemnic dziennie. Później dawkowałam oszczędniej - po cztery, czasem po dwa.


Anagan napisał/a:
Raczej masz tu 100% racji i trochę mi to rozjaśniło w głowie.

Cieszę się, że rozjaśniam w głowie.

Z tym całym całowaniem u Dantego, Anaganie, cudownie przejechałeś kanon traktorem, że tak to ujmę. ^^ Żadna z huntikowych postaci nie mogłaby się obściskiwać niczym Ron Weasley z Lavender Brown, przynajmniej ja tak to widzę. Po prostu... nie ten charakter.

Anagan napisał/a:
Dzięki za wytłumaczenie. Okazuje się, że źle pisałem. Nawet moje opowiadanie mogą zawierać błędy. Czytałaś może?

Nie, nie czytałam - właściwie tymczasowo dałam sobie zupełny spokój z czytaniem wszystkich cudzych opowiadań.




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Akali dnia 31-03-2014 22:01
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 08-05-2012 18:41
Jak miło poczytać wasze długie i wyczerpujące wypowiedzi. Nawet trochę mnie zachęciliście do oglądania. No, ale na razie muszę parę spraw ogarnąć, może w wakacje obejrzę Huntika.



Edytowane przez Akali dnia 31-03-2014 22:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2012 19:12
Reverienne napisał/a:
Powinieneś to zmienić, a jakże! Ja, kiedy wpadłam na Huntika, to oglądałam kilka odcinków dziennie codziennie i wciąż było mi mało...


Miałem na myśli raczej W.I.T.C.H, ale co do Huntik'a, to też muszę to zmienić. mruga

Reverienne napisał/a:
Drobne gesty pojawiają się w odcinkach: siedemnastym, dwudziestym, dwudziestym pierwszym, dwudziestym drugim, dwudziestym trzecim, dwudziestym czwartym, dwudziestym piątym, dwudziestym szóstym, dwudziestym dziewiątym, trzydziestym drugim, trzydziestym piątym, czterdziestym trzecim, czterdziestym piątym, czterdziestym ósmym, czterdziestym dziewiątym i pięćdziesiątym pierwszym. Znaczy, o ile któregoś odcinka nie pominęłam, choć starałam się być do bólu dokładna.


Ach, dzięki. Przyda się ta "lista". Kiedyś sobie powtórki będę mógł zrobić. Są jeszcze filmiki na YouTube z Sophie i Lokiem. uśmiech

Reverienne napisał/a:
Rusz się, bo choć seria druga mnie nie zachwyciła (w porównaniu do pierwszej), to zdecydowanie warto ją w całości obejrzeć. Zrazu jednak ostrzegam, że cała seria dziwnie się kończy...


Prawdę powiedziawszy, to zakończenie pierwszej serii (tuż na końcu), też było dziwne i nie podobało mi się. Oczekiwałbym czegoś, co by mnie zachęciło do oczekiwania na kolejną serię. W Winxie, w pierwszej serii, Bloom powiedziała coś w stylu: "Mam jeszcze tyle pytań". Wiadomo było, że to nie koniec. A w Huntik'u kończą się wakacje i za kilka dni, Lok ma iść do szkoły (chyba nic nie przekręciłem?). No i co mi po tym? Gdybym nie wiedział, że jest druga seria, to po obejrzeniu ostatniego odcinka pierwszej serii, pomyślałbym, że Huntik to taka "jednoseriowa" kreskówka.

Przy okazji, zauważyłem, że Winx ma zawsze ten sam schemat zakończenia serii:
1. finałowa walka
2. świętowanie
W sumie, to czasem coś wcisną między te punkty, ale ja tak ogółem. uśmiech

Reverienne napisał/a:
Ja akurat wolę wszystko widzieć na nieco większym ekranie, być może dlatego, iż filmiki w mojej komórce potrafią naprawdę długo się ładować... Przystawiam kilka dodatkowych krzeseł, namawiam tatę i młodszego brata i sobie we trójkę oglądamy - tak jest zdecydowanie wygodniej. Zresztą, rodzina to nie klasa, więc mogę śmiało organizować kreskówkowe maratony. (Nie ma to jak tolerancja...)

Faktycznie, ekran większy, ale ostatnio przesiadłem się na 3 cale z 1.9 cali i jest dla mnie sporo więcej. :lol2: Jeżeli oglądasz przez internet, to może się długo ładować, ale jak jest filmik na karcie, to już idzie ładnie. Ogółem, to nie mam internetu w komórce.

Wiesz, cieszę się, że możesz tak zrobić. Chodzi o te maratony kreskówkowe. Wiesz, może po prostu Ty masz taką osobowość, że lubisz oglądać wspólnie, ale ja jednak wolę sam. Ale jakoś tak lubię i nie żałuję. uśmiech

Reverienne napisał/a:
W książce pani Smith - "Pamiętniki wampirów" też całkiem dużo uczuć było. Elena zakochana w Stefano i nienawidząca Damona; wątek przyjaźni między Mattem Honeycuttem, Meredith Sulez, Bonnie... i utraconej przyjaźni z Caroline Forbes. Później Elena zaczyna lubić Damona, z czasem odkrywa, że jest w nim zakochana... Ech, ale to bardziej takie romansidło, które podoba sę dziewczynom przy pierwszym czytaniu, a następnie wywołuje reakcję a'la "facepalm" i "Jak mogłam twierdzić, że ta książka jest fajna?!". ^^

Ehh, znowu te "Pamiętniki Wampirów". mellow Nie wiem, dlaczego, ale jakoś jestem zniechęcony to tego. Nie chce mi się za to brać, ale jak ktoś mi poda jakiś zbiór linków, to może obejrzę. mruga Tak, jestem leń, wiem, ale jakoś nie mam ochoty szukać sobie odcinków. Osobiście, to polecam tego bloga: arya-zycie-elfki.blog.onet.pl. Och, jak to mnie wciągnęło. Pierwsze rozdziały jeszcze nie wciągały, ale często było tak, że po prostu miałem świetny film przed oczami. To takie niezwykłe. Niby tylko się czyta, ale jak coś jest naprawdę ciekawe i Ciebie interesuje, to zapominasz, że czytasz i przenosisz się gdzie indziej, w inny świat. :D

Reverienne napisał/a:
Później dawkowałam oszczędniej - po cztery, czasem po dwa.

Ja tam dawałem po jednym dziennie, dopóki oglądałem codziennie. :lol2:

Reverienne napisał/a:
Z tym całym całowaniem u Dantego, Anaganie, cudownie przejechałeś kanon traktorem, że tak to ujmę. ^^ Żadna z huntikowych postaci nie mogłaby się obściskiwać niczym Ron Weasley z Lavender Brown, przynajmniej ja tak to widzę. Poprostu... nie ten charakter.

Tak, rzeczywiście, świetnie to ująłem. Dziękuję. O właśnie, sorki, że mam takie nikłe pojęcie o literaturze. Wiesz, czasem podajesz imiona postaci, jak wyżej na przykład, ale po prostu nie znam ich. Tak, przyznam się, że nie czytam książek. Może to tylko lektury zniechęcały mnie od samego początku i to dlatego wolę opowiadania autorek z internetu. mruga
___

W Huntik'u, a konkretniej u Dantego podobała mi się ta jego chęć do działania, do wykonywania misji. Ogółem, te misje w tej kreskówce zostały świetnie zrobione. Jest jasno postawione zadanie do wykonania. Pamiętasz może w drugiej serii, gdy wszyscy bohaterowie jeździli sobie kolejką? Zadzwonił ten... no... dziennik (chyba, o to otwierane chodzi, jak laptop, nazwy zapomniałem) i przyszła misja od szefa fundacji. Dante wtedy tak z radością, gdy zjeżdżał wagonik, krzyknął: "Jedziemy na misję!". :D Nie no, świetny bohater, lubię go.

___

czarodziejka_flora napisał/a:
Jak miło poczytać wasze długie i wyczerpujące wypowiedzi. Nawet trochę mnie zachęciliście do oglądania. No ale na razie muszę parę spraw ogarnąć, może we wakacje obejrzę Hutnika.


Polecam obejrzeć. mruga

Reverienne, czy piszemy "we" czy "w"? Wiadomo, że "we wtorek" będzie poprawnie, ale "we wakacje" to już mam wątpliwości. Mogłabyś mi trochę rozjaśnić? Z góry dzięki i sorki, że tak pytam o poprawność pisowni, ale widzę, że się znasz. Jeżeli piszę coś źle, to byłbym wdzięczny za zwracanie mi uwagi. uśmiech

Pozdrawiam, Anagan


38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 11-05-2012 19:25
Anagan napisał/a:
Reverienne, czy piszemy "we" czy "w"? Wiadomo, że "we wtorek" będzie poprawnie, ale "we wakacje" to już mam wątpliwości. Mogłabyś mi trochę rozjaśnić? Z góry dzięki i sorki, że tak pytam o poprawność pisowni, ale widzę, że się znasz. Jeżeli piszę coś źle, to byłbym wdzięczny za zwracanie mi uwagi. uśmiech

Co za niedopaczenie z mojej strony, pisze się "w wakacje".


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Paula
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2012 19:51
Zabijcie mnie, ale nie oglądałam tej bajki i nie mam zamiaru oglądać. Nie lubię tego typu bajek. Chodzi mi tu o grafikę. Zbyt mocny światłocień. Do tego kadry wydają mi się takie puste, tak jakby nie było przestrzeni. No i nie wiem co wy tak podniecacie się tą Sophie. Według mnie jest brzydka. A może to przez jej włosy? Lub też przez to, że przyzwyczaiłam się do "wielkich oczu" u Winxówn.


I'M BACK
Yuki Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2012 19:58
Paula, grafika jest bardzo dobra. Nie wiem, gdzie brakuje Ci przestrzenności. Wszystko staranne. Sophie - śliczna serce. Jak Bloom z Winx'a. :D



Edytowane przez Bananowa dnia 25-05-2013 10:32
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Huntik
~DarleenEnchanted
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2012 22:11
Anagan, według mnie Bloom jest brzydsza nawet od Roxy. Ha! To był żarcik xD. Co do Huntika to polubiłam ten serial. Oglądnęłam kilka pierwszych odcinków i mam w planach obejrzeć resztę, tyle że muszę najpierw ogarnąć "parę" rzeczy mellow. Paula, będę się podniecać tą całą Sophie, bo to akurat moja ulubiona postać z tego serialu. Dante z resztą też :D. Ma fajny głos, bardziej pasuje on do niej, niż do Tecny mellow. Ale przyznam ci rację, w niektórych scenach dziwnie ją narysowali, ale widzę, że nie gorzej od naszej Flory. http://4.bp.blogspot.com/_TwLfpQanur4/S52Qd1kJAvI/AAAAAAAAApo/D9O_dryVdpI/s1600-h/floramouthoops.jpg mellow.
Edytowane przez Bananowa dnia 25-05-2013 10:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.