Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
KaraQ
Lau
x_ooliwia

Świat filmów
Filmy
❧  Ghost in the Shell (2017)  ☙

AutorGhost in the Shell (2017)
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-03-2017 20:44

Film oparty na kultowej mandze pod tym samym tytułem. Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota (Scarlett Johansson), stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. Section 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej Hanka Robotic's.

Edytowane przez Speksi dnia 17-03-2017 20:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Ghost in the Shell (2017)
~Bloom-Winx Club
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-04-2017 21:04
Scarlett Johansson w roli Major (tutaj) Miry Killian jest moim zdaniem trafionym wyborem, wizualnie przypomina dla mnie Major Motoko Kusanagi z filmu anime z 1995 roku jak też z dwóch serii anime.Jej gra aktorska przez jednych uznana będzie za sztywną i nic nie wnoszącą, ale dla mnie to wyraz jej znajomości tego typu ról oraz oddania tej konkretnej powierzonej jej roli grania cyborga. Jej "lekko mechaniczny" chód, chłodny wyraz twarzy, głos to wszystko nakreśla jej postać, nakreśla tą historię i daje jej tego czegoś co powinna w sobie zawierać by zadowolić widza.

Pilou Asbæk jako Batou jest zdumiewający w tej roli, jego postać najbardziej po Major przeniknęła do wnętrza mojego umysłu. W jego grze przebija się pewna doza kontrolowanego lecz widocznego uczucia jak i oddania wraz z twardością oraz humor (widoczny również w dialogach). Dla mnie to prawdziwy Batou z krwi i kości nie wyobrażam sobie by kto inny sprawdził się w tej roli.

Wszyscy twierdzą,że dialogi w tym filmie są dosyć " drewniane", ale to nie jest powtórka filmu z 1995 roku w wersji aktorskiej to całkiem nowo opowiedziana historia (czerpiąca z oryginału z 1995 roku jak też 2 serii anime i kolejnych filmów anime), a więc sama w sobie nie musi zawierać filozoficznych myśli (być może widz, a " nie fan anime" po prostu nie wciągnąłby się / nie odnalazł by się w ich głębokiej filozofii. - Może się mylę, ale takie mam zdanie. Po za tym nawet serie anime luźno nawiązywały do mangi jak i filmowego oryginału GITS i pokazywały nam każdym razem inny obraz Pani Major, tak też i tu nie musiało dojść do dosłownego powielenia oryginału).

Moją sympatię skradła wizualna oprawa filmu, wszystkie efekty komputerowe nie rażą w oczy wtapiają się w krajobraz widzianego na ekranie miejsca, rozbudzając "swoją magią "spojrzenie widza, który po seansie pozostaje nienasycony chcąc widzieć więcej takich obrazów.

Muzyka przywodzi mi na myśl jedno,a mianowicie soundtrack z filmu Tron:Legacy znakomitego francuskiego duetu Daft Punk lecz w tym filmie to nie oni stworzyli muzykę i to najbardziej pozytywnie nastraja pokazując,że nie tylko raz trafiają się takie muzyczne perełki. Tutaj za tą wspaniałą muzykę odpowiedzialny był Clint Mansell, ale niczego sobie są tez utwory promujące film z soundtracku Ghost in the Shell (Music Inspired by the Motion Picture).

Osobiście w filmie bardzo podobały mi się sceny z Major i Batou miały w sobie ten specyficzny klimat ukazujący zaufanie i poleganie na sobie owych bohaterów.

Małe skupienie się na pozostały członkach Sekcji 9 może wywoływać pewne skrajne emocje, ale mnie osobiście to nie przeszkadzało (można rozszerzyć sobie ich postaci ogladając anime Ghost in the Shell: Stand Alone Complex oraz Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG, obie po 26 odcinków).

Wspaniale wykreował postać Daisuke Aramaki-ego Takeshi Kitano, był dla mnie prawdziwy w odgrywaniu powierzonej mu roli, a nawet dostał swoje przysłowiowe 5 minut co bardzo cieszy.

Dla mnie jedynym minusem była długość filmu mógłby być dłuży pomimo to,że twórca zawarł i domknął w niej od A do Z całą ukazaną widzowi historię. Chętnie oczekiwałabym kolejnej części...

Dla fanów Scarlett jej rola jako Major Motoko Kusanagi to wspaniałe widowisko wizualne, jak też emocjonalne ( postać grana przez Johansson odkrywa swoją przeszłość i to kim była, ale film zawiera w sobie i o wiele wiele więcej...) może większość jego elementów wypełniają znane nam schematy akcji i sytuacji,ale dla mnie to film mający w sobie wszystkie elementy kina akcji i Sci-Fi jak też cyberpunku, które lubię. Ten film to dla mnie dzieło angażujące mnie jako widza od 1 minuty filmu do 106 minuty, dający mi satysfakcję z wszystkiego co widzę na ekranie i ukazujący historię która mnie inspiruje do myślenia, działania i wnioskowania.

Niektórzy nigdy nie powiedzą,że to dobry film, inni będą cieszyli się,że powstał i,że rola Major przypadła Scarlett Johansson, której filmowa Marvel-owska Czarna Wdowa właśnie na swoją osobną ekranizację dopiero oczekuje. W głębi duszy mam nadzieję, że ta chwila nastąpi i Czarna Wdowa swój film otrzyma (szczególnie po tym co widziałam w GITS), ale gdyby tak się nie stało (tfu, tfu, strzeżonego Pan Bóg strzeże) to Ghost in the shell z 2017 roku jest dla mnie najlepszym filmem w jakim widziałam Scarlett Johansson.
Osobiście gdybym ("miała moc sprawczą" i musiała wybierać pomiędzy powstaniem GITS,a solowym filmem o Czarnej Wdowie) co by się nie stało, to wybrałabym GITS by ujrzał on sale kinowe.

Także polecam bo warto zobaczyć ten film jeżeli ktoś ma okazję ku temu, bo to widowisko pełne akcji,wspaniałych wizualnych obrazów, świetnej muzyki jak też nie nudnych postaci...


Zwiastun :

https://www.youtube.com/watch?v=G4VmJcZR0Yg - Ghost in the Shell Official Trailer 1 (2017)


WINX CLUB :-) Bloom czarodziejka z planety Domino strażniczka mocy Smoczego Płomienia.
-Stella (do Bloom): Co ty dzisiaj robiłaś z włosami trzepałaś je ubijaczką do jajek??!!
Bloom: Stello!
-Stella: Bloom jednak czasem przejawiasz oznaki inteligencji.
Bloom: Tylko czasem?
-Bloom: Tecna jesteś prawdziwą szamanką!
Tecna: Wolę być czarodziejką, ale dzięki!
*Poczucie humoru to podstawa codziennego życia:-)
Edytowane przez Bloom-Winx Club dnia 20-04-2017 21:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Ghost in the Shell (2017)
~Speksi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-04-2017 10:55
Od razu mówię, że nie mam zamiaru narzekać na wszelkie zmiany i niezgodności z anime, bo wiadomo, że hollywoodzki film trzeba było przecież trochę podrasować. Czerpie on chyba ze wszystkich tworów animowanym GITS oraz dodaje własne koncepcje.
Scarlett w roli Major całkiem mi się podobała, na początku filmu jej gra aktorska bardzo przypadła mi do gustu, niczym Motoko z pierwszego filmu, później przypominała bardziej Major z Stand Alone Complex, pokazywała znacznie więcej emocji. Oczywiście musiał być schemat "główny bohater przeciw całemu światu". Osobiście nie podobał mi się ten zabieg, Kusanagi odkrywa nagle, że rząd jest zły i w ogóle trzeba się im sprzeciwić.
Postać Batou natomiast była bardzo dobrze odegrana, naprawdę. Uwielbiam to, jak pokazali relację Batou i Major. Chociażby, kiedy pokazała mu środkowy palec, to naprawdę pokazywało jak blisko są ze sobą (tak, wiem, że to dziwnie brzmi, ale uwierzcie na słowo). Scena na łodzi była piękna i chyba lepiej nie można było tego pokazać. Wspomnę też o pieskach, miło, że zostały uwzględnione w filmie, dodatkowo pies Batou wyglądał jak żywcem wyjęty z anime!
Aramaki również fajnie wypadł, chociaż zawsze śmieszyło mnie, że tylko on sobie gada po japońsku, a reszta do niego po angielsku :xx. W anime Aramaki był takim bardziej 'mózgiem'. Tutaj zgodzę się, że zostało to pokazane, ale dostał też scenę walki, co w sumie było fajnym zabiegiem.
Kuze budzi we mnie mieszane odczucia, dobrze pamiętam antagonistów z anime, a to co zrobili tutaj nieźle namąciło mi w głowie, jednak nie narzekam, bo całkiem nieźle grali na emocjach XDD. (Ale jeśli chcecie więcej feelsów to polecam obejrzeć historię Hideo KLIK Ah, no i dobrze wyjaśnili dlaczego Major nie jest japonką (mam na myśli jej cyber-ciało).
Postać Cuttera to chyba jakaś pomyłka, kompletnie mi się to nie podobało, ale rozumiem, że musiał być jakiś wielki złoczyńca.
Ja osobiście cieszę się, że nie skupili się na innych członkach Sekcji 9, bo chyba bym się zanudziła na śmierć, mam na myśli długość filmu.
Oprawa wizualna była fenomenalna! Po trailerach byłam na to przygotowana i nie zawiodłam się, krajobrazy piękne, cieszące oko, pełne kolorów. Polecam obejrzeć sobie jakiś filmik na YT w którym porównują anime z filmem, bo naprawdę świetne odwzorowanie. Chyba nie przestanę się tym zachwycać.
Cieszy mnie też to, że mogliśmy usłyszeć oryginalny soundtrack z Ghost in the Shell <33.
W anime pełno jest filozoficznych przemyśleń głównej bohaterki (i nie tylko). Czy nadal jestem człowiekiem pomimo mechanicznego ciała? Kim w ogóle jest człowiek? Co jest miarą człowieczeństwa? W filmie oczywiście główny motyw to walka, ale pojawiły się też takie rozmyślania, jednak w nieco innej formie. Miałam wrażenie, że dostawaliśmy odpowiedzi podane na talerzu, jakby reżyser mówił nam co mamy myśleć.

Mimo wszystko film mi się podobał. Była to pierwsza DOBRA adaptacja anime. Warto obejrzeć chociażby dla widoków (i nie, nie mówię tu o Johansson biegającej nago XDD).



Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.