Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
KaraQ
Lau
x_ooliwia

Świat filmów
Filmy
❧  Księżniczka Łabędzi  ☙

AutorKsiężniczka Łabędzi
~Alex
Moderator

avatar
Dodane dnia 11-11-2016 18:17
Seria trzech filmów animowanych i dwóch w CGI w reżyserii Richarda Richa, opowiadających o losoch księżniczki Odetty i księcia Dereka.

1) Księżniczka Łabędzi



Księżniczka Łabędzi to muzyczny film animowany oparty na klasycznej baśni o Jeziorze Łabędzim. Akcja tej fantastycznej opowieści rozgrywa się w mitycznych czasach, gdy królowie mieszkali we wspaniałych zamkach, ziemię porastały nieprzebyte knieje. Dwoje zakochanych, książę Derek i księżniczka Odetta, zostają rozdzieleni przez złego Rothbarta. Czarownik porywa księżniczkę i zamienia ją w łabędzia. Chce ją poślubić, żeby zostać władcą królestwa. Dobroduszne, zabawne zwierzątka zamieszkujące Jezioro Łabędzie pomagają Odetcie, lecz aby zrzucić złowrogi czar Derek musi udowodnić swą miłość i stanąć do walki z przebiegłym i potężnym Rothbartem. Księżniczka Łabędzi jest filmem pełnym magii i przygód, muzyki i humoru.


2) Księżniczka Łabędzi 2: Tajemnica zamku



Księżniczka Odetta i Książę Derek obchodzą pierwszą rocznicę ślubu. Jest ona zakłócona przez pożary pól. Zły czarownik Clavius chce podbić świat i tym celu porywa królową Ubertę. Odetta i Derek zamierzają ją uratować.


3) Księżniczka Łabędzi 3: Skarb czarnoksiężnika



Para królewska, Odetta i Derek tym razem zmierzy się z kolejnym wcieleniem zła - kobietą o imieniu Zelda. Jej celem jest zdobycie skarbu Zakazanych Sztuk, który daje całkowitą władzę. W tym celu porywa Odettę jako okup. Derek i jego przyjaciele wyruszają na ratunek.


4) Gwiazdka Księżniczki Łabędzi



Głównymi bohaterami filmu "Gwiazdka księżniczki łabędzi" są: księżniczka Odette, książę Derek i ich zaufani przyjaciele lasu, którzy będą obchodzić swoje pierwsze wspólne święta Bożego Narodzenia. Jednak mściwy Rothbart zrobi wszystko, by zepsuć tą podniosłą atmosferę. Czy ktokolwiek będzie w stanie go powstrzymać?


5) Księżniczka Łabędzi: Rodzina królewska



Wieki temu, siła znana jako Zakazana Sztuka, otworzyła zaświaty, mając zamiar zniszczyć wszystkich przeciwników. Legenda mówi, że Księżniczka Łabędzi przyniesie czas dobra i zło straci swoją dotychczasową moc. Zakazana Sztuka przekształci legendę mówiąc, iż Księżniczka przyniesie rozpacz i zniszczenie...


6) Księżniczka Łabędzi i piraci.



Gdy rodzice młodej Alise wyjeżdżają na wakacje, księżniczka, która kocha zabawę, musi spędzić czas u królowej Uberty.




Oglądaliście któryś z filmów? Jakie są wasze wrażenia? Która z postaci jest waszą ulubioną?




Seria filmów "Księżniczka Łąbędzi" towarzyszyła mi przez większą część dzieciństwa. Zaczęło się od kasety VHS ze Shrekiem, którego kochałem oglądać, jednak zawsze po nim była właśnie ta bajka.

1. "Księżniczka Łabędzi" - Pierwszy z filmów wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie i jest według mnie najlepszym ze wszystkich. Przepiękna szata muzyczna nadaje klimat temu filmowi. Nasz polski dubbing też urozmaica ten film. Olga Bończyk jako tytułowa Księżniczka Łabędzi to strzał w dziesiątkę. Świetnie oddaje również charakter Odetty. Bardzo mi się podoba, że wykonuje partie wokalne Odetty w filmie, gdyż nie podoba mi się to, że jeden aktor mówi, a inny śpiewa. W tym filmie były również momenty humorystyczne (jak np. ćwiczenia strzelania) oraz takie, które sprawiały, że ryczałem jak bóbr (np. scena, w której Odetta wraca nad jezioro i potem umiera). Docenię również bardzo udaną ścieżkę dźwiękową, którą mam i słucham. Moimi ulubionymi utworami są: "Far longer than forever", "The Enchanted castle", "It's not what it seems". Podsumowując, ten film otrzymuje ode mnie zasłużone 10/10.

2) "Księżniczka Łabędzi - Tajemnica zamku" - Niestety ten film nazywa się sequelem. W tym filmie poznajemy dawnego wspólnika porywacza Odetty. Chce on zagrozić tytułowej księżniczce. Fabuła według mnie w tym filmie jest strasznie płytka i lekko nużąca, jednakże muzyka podtrzymuje poziom poprzednika. To tylko jedna rzecz warta uwagi w tym filmie. Jedyna scena, która mnie zachwyciła to ta pod koniec filmu na jeziorze. Świetnie oddaje klimat jedynki, bo tak nawiasem mówiąc zawsze kochałem sceny transformacji Odetty. Nie wiem ile razy to przewijałem. Podsumowując, ten film jest o wiele gorszy niż część pierwsza, dlatego dostaje ode mnie 4/10.

3) "Księżniczka Łabędzi - Skarb czarnoksiężnika" - Ten film jest w pewien sposób dobry, ale nie dorównuje poziomem jedynce. Był pewnie robiony na siłę, gdyż każdy z elementów, które mnie urzekły w pierwszej części, nie ukazuje się w tym filmie. Humor denny, muzyka, której było bardzo mało nie zachwyciła mnie. Jednak postać Zeldy nadrabia to. Jest ona dobrym wrogiem, na poziomie. Jej głos zarówno w dubbingu polskim, jak i zagranicznym, przeraża. Scena końcowa, w której Zelda wysyła ogień zniszczenia za Odettą, zbudowała we mnie ogromne napięcie. Film dostaje 6,5/10, ponieważ nie jest on tak dobry jak jedynka, ale postać wroga nadrabia ocenę.

4, 5 i 6) Te trzy filmy opiszę jako całość. Beznadzieja, beznadzieja i jeszcze raz beznadzieja. Te trzy filmy są totalnym dnem. Nie ukazują klimatu, jaki dała jedynka. Cóż mogę powiedzieć, maksymalna ocena to 1/10, gdyż występują w nich moje ulubione postacie znane z pierwszej części.

Podsumowując całość: jedynym wartym uwagi filmem jest część pierwsza. Reszta to podróby, które nie odwzorowują klimatu pierwszego i jedynego filmu o przygodach Księżniczki Łabędzi. Lepiej dla świata Odetty by było, gdyby już żadna kontynuacja nie powstała, bo z każdym nowym filmem jest gorzej. Dla mnie ta seria skończyła się na słowach "tak długo jak będzie tu Odetta, tak długo będą tu czary". Te słowa są dla mnie zwieńczeniem całej serii. Ale gdyby powstał film aktorski (z dobrą obsadą) lub spektakl teatralny, to chętnie bym obejrzał.


Chyba byłeś głodny, bo zjadłeś kilka wyrazów, liter oraz przecinków. Nie zapomnij o nich następnym razem. ;) //Cat




(c) Krejzi moja złota :serduszko::serduszko::serduszko:

Edytowane przez Alex dnia 06-02-2017 19:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Księżniczka Łabędzi
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-11-2016 01:04
1-3, czyli oryginalne części, są anielsko piękne. Naprawdę można się zakochać w muzyce i całej historii. Natomiast to, co robią od części 4... powinno się ich zatłuc. Gdzie jest piękna animacja, czy wyjątkowy duch Księżniczki Odetty i Księcia Dereka, ich piękna miłość? Gdzie Rothabart, który był zły do szaleństwa i Clavius, jego uczeń, a zarazem wariat, niebezpieczny i zły? Zelda, pierwsza kobieta jako czarny charakter, była fenomenem. Olga Bończyk jako dubbing i muzyka, przy której nieraz zamykało się oczy i marzyło "śnić między nami, czarna magia, czarna noc...." Gdzie zwariowana królowa i lokaj z wiecznie dobrymi radami? Tracący głowę dla Uberty, a potem zazdrość Uberty o Zeldę? Ehhh, i nawet mnie może ucieszyłyby kolejne części, chociaż to szaleństwo robić po tylu latach nowe części, one nie mają tego uroku, magii czy przesłania. Barbie to przy tym wzruszające baśnie, a tu widzę niedopracowane kukiełki. Zwierzątka też straciły na uroku. Naprawdę żal tak zniszczonej pierwotnej trylogii. placze


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Cattie dnia 12-11-2016 12:08
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Księżniczka Łabędzi
~Aria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-12-2016 21:12
Pierwsza część bardzo mi się spodobała. Zachwycił mnie polski dubbing i oprawa muzyczna. Posłuchałam kilka piosenek po angielsku i niezbyt to do mnie przemawia. Polska bardziej się postarała w doborze ludzi do śpiewania. Rozśmieszyła mnie początkowa scena, gdy główni bohaterowie byli dziećmi i nie przepadali za sobą. W niektórych momentach płakałam, ponieważ były takie piękne. Ta część jest najlepsza z wszystkich sześciu.
Natomiast druga tak mnie znudziła, że przez 3\4 filmu przysypiałam, bo nic się nie działo. Muzyka mnie wciągnęła, ale niestety fabuła nie. Trochę wkurzyłam się z powodu zmiany dubbingu Puffina. Królowa Uberta cały czas mówiła o swoich urodzinach, jakby tylko one się liczyły. Motyw z porwaniem jej był nawet ciekawy, ale uczeń Rothbarta nie dorównuje mu. Szkoda, że sequel jest słabszy od poprzedniej części.
O trójce nie wiem co myśleć. Jest lepsza od dwójki, ale nadal gorsza od jedynki. Muzyki było mało i nie ujęła mnie swoim charakterem. Zrobiło mi się szkoda Rogersa, który zakochał się w Zeldzie. Pod koniec łezka mi poleciała, gdy usłyszałam słowa Puffina o śmierci Odetty. Absurdem była dla mnie scena z powstaniem Księżniczki Łabędzi ze spalonych kawałków papieru. Film zasłużył na miano lepszego od poprzednika z powodu Zeldy, która jest genialnym wrogiem.
W świątecznym epizodzie urzekła mnie fabuła. Nie grafika, czy brak polskich piosenek i zmieniony dubbing, a historia. Powrót Rothbarta <3. Jego pomocnik był słodki. Wczułam się trochę w klimat świąt, dzięki tej części. Wracając do muzyki, to zdecydowanie piosenek jest za mało jak na film animowany w kategorii musical. Szkoda, że teraz robią to wszystko w CGI. Styl rysowania bardziej podobał mi się,niż trójwymiar.
Piąta i szósta część jest u mnie na równi. Słabe i najgorsze części. Brak polskiego dubbingu placze. Mogli chociażby dać tekst do piosenek, ale nawet tego się im nie chciało. Najbardziej zawiodła mnie najnowsza część. Księżniczka Łabędzi, a w tym filmie jej nie ma. Zapomniano tutaj o poprzednich wrogach. Teraz będą dawać jakieś wiewiórki albo dinozaury, które gotują. Poziom wrogów spadł w dół. Przy obydwóch częściach głowa bolała mnie od używania w nadmiernych ilościach :facepalm2:.
Podsumowując. Polecam pierwszą trylogię. Drugą niezbyt, ale czwartą część na święta można zobaczyć. Ten film animowany z każdą częścią idzie na dno. Przejście ze stylu rysowania klatki po klatce na CGI było złym pomysłem. Myślę, że siódmej części żadne polskie studio dubbingowe nie przetłumaczy, skoro oglądalność spada.



Edytowane przez Suzanne dnia 25-12-2016 22:26
61494166 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Księżniczka Łabędzi
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 25-12-2016 22:58
Kochałam tę bajkę w dzieciństwie <3. Wprawdzie oglądałam tylko pierwszą część (jeszcze na video - ten moment, kiedy musisz przewijać przez pół godziny cały film do początku), ale to wystarczyło, bym zakochała się w niej bezgranicznie.
Oczywiście Odettę uważałam za najpiękniejszą księżniczkę i wielokrotnie się w nią bawiłam, dopóki nie odkryłam wersji z Barbie - potem ta pozycja wskoczyła na pierwsze miejsce. Mimo to, mam do tej animacji wielki sentyment.
Nie pamiętam, jak nazywały się wszystkie postacie, ale bardzo lubiłam tę żabę. Od początku uważałam, że była zabawna, chociaż nie rozumiałam wtedy połowy jej żartów. Jeszcze fajny był ten pomocnik Dereka, ale na dłuższą metę robił się irytujący.

W mojej pamięci zapadła scena z ćwiczeń, gdy książę strzelał z łuku. Jejuu, przewijałam ją chyba z milion razy, by zobaczyć po raz kolejny - chyba nadal by mi się nie znudziła. Jeszcze chwila, kiedy Derek w lesie polował na naszą Odettę - to również było super i miałam wtedy ciarki, bojąc się o główną bohaterkę.
Piosenki z tej bajki są cudowne. Szczególnie ta na początku, kiedy pokazani są nasi bohaterowie jako dzieci (swoją drogą moment, gdy Derek widzi dorosłą Odettę... super!).

Ogólnie cudowna animacja i gorąco polecam tym, którzy jeszcze jej nie widzieli.


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Księżniczka Łabędzi
~clax7
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-03-2021 09:50
Oglądałem jeden film w technice CGI i nawet mi się spodobał. Ciekawa fabuła i wątki, np. porwania lub miłosny. Poza tym bardzo umiejętnie zrobiona Grafika oraz animacja. Fajnie też, że wprowadzono motyw zwierząt, np. żaby. uśmiech


Mam nadzieję, że jeśli winx przestanie istnieć to winxblogger nie i będziemy nadal tutaj wspominać radosne i smutne chwile winx. Poznałem tu tyle miłych osób, których w realu tak szybko bym nie poznał.Jest tu bardzo miła atmosfera i mam nadzieję, że będzie tu tak zawsze i, że zawsze będę tu miło wracał I miło to wspominał. Dziękuję wszystkim za to, że powstało winxblogger I nadal istnieje. Administratorzy I wszyscy użytkownicy jesteście wielcy! uśmiechserceok:pony:

|Wattpad || YouTube|
Edytowane przez clax7 dnia 10-03-2021 09:51
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.