Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica

Świat filmów
Filmy
❧  Saga Zmierzch (wszystkie części)  ☙

Strona 1 z 2 1 2 >
AutorSaga Zmierzch (wszystkie części)
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 18-02-2012 22:11


Isabella Swan to szukająca swego miejsca w świecie, zagubiona nastolatka, cicha marzycielka. Kiedy poznaje przystojnego, błyskotliwego i intrygującego Edwarda Cullena nie zdaje sobie sprawy, że znajomość ta wstrząśnie jej życiem i zmieni je na zawsze.




Edytowane przez czarodziejka_flora dnia 10-05-2012 11:10
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Son Yume
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-02-2012 19:58
Ja obejrzałam, bo najnormalniej w świecie mi się nudziło i chciałam zobaczyć co ludzie widzą w tym całym "Zmierzchu", o którym było tak głośno. Po obejrzeniu zakupiłam pierwszy tom, potem drugi i w ciągu miesiąca (zamiast przygotowywać się do matury), przeczytałam wszystkie 4 części. Po przeczytaniu książek o Sookie Stackhouse uważam, że Saga Zmierzchu jest trochę naiwna i zbyt "Delikatna", ale to wciąż książki, do których chętnie zajrzę.




-> Otome maniac <-

Edytowane przez Cookie dnia 27-04-2013 21:46
47588431 http://sonyume.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 27-02-2012 20:05
Nie gadajcie, wszystkie miałyśmy na to fazę niegrzeczny. Ja to lubię, chociaż często zajeżdża kiczem i tym wszystkim co śmieszne, to, to mi się podoba. Czasami fajnie uciec od rzeczywistości i przenieść się w tak idealny świat.

Zmierzch
Och ach.. jak my się tym jarałyśmy. Edłard był taki cudowny i taki seksowny. Teraz z biegiem lat jednak przejrzałam na oczy i widzę tylko jego śmieszne włosy. Ta pierwsza część była naprawdę intrygująca. To poznawanie natury wampirów, zimny dotyk, możliwość słyszenia myśli ludzi, Volturi, no i ta ruda Victoria.

Księżyc w nowiu
Boże, ale się wynudziłam na tym. No nudne to było.

Zaćmienie
Hm. niby lepsze od dwójki, ale gorsze od jedynki. Był inny klimat i inne fryzury u Cullenów- co mi się nie podobało.

Przed Świtem cz. pierwsza
O tak. To chyba najlepsza część. Podobała mi się. Oczy Belli są b. zacnie zrobione.



Edytowane przez Cookie dnia 27-04-2013 21:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Son Yume
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-02-2012 01:24
No tak co racja to racja. Ale cóż począć, chłopak się zakochał w dziewczynie, która swe serce oddała innemu - ah jakież to romantic... Bleee...
Szkoda tylko, że był taki skretyniały i nadal do niej startował po tym jak tyle razy dawała mu do zrozumienia, że nie chce z nim być =].

Ja to bym tam dodała jeszcze jeden wątek miłosny i Jakub nie wpoiłby się w córkę Izabeli i Edłorda. Właśnie chyba wpadłam na nowe opowiadanie =D.




-> Otome maniac <-

Edytowane przez Cookie dnia 27-04-2013 21:47
47588431 http://sonyume.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-02-2012 23:32
No muszę powiedzieć, że gdy było to tak głośno jeśli chodzi o 1 część, to muszę powiedzieć nie ruszało to mnie ani na trochę... Sama nie wiem czemu. Gdy ucichło to wtedy po raz pierwszy to obejrzałam zakochałam się i nadal kocham. Czytając książki widziałam uczucia Belli i emocje masakra... A 2 cześć i 3 powaliła mnie. 2 z kuli depresji, a 3 z kuli nowo narodzonych m.in Bree. A 4 no tu już nie mówię, love, najlepsza część, końcówka najlepsza, oczy piękne, a ta sukienka, no po prostu śliczna. Chce tą niebieska sukienkę! Hehe.
Edytowane przez Cookie dnia 27-04-2013 21:48
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 04-03-2012 21:44
Tam gdzie filmy to tam i parodie. Widział już ktoś?

http://www.youtube.com/watch?v=a_zCqKTS5o0&feature=player_embedded

0:53 placze
0:56 łahahahahha.. jaki uśmiech Edwarda
1:43 jakie te zwolnione sceny są typowe dla zmierzchu, c'nie?
1:48 łahahahahah.. jaki Jacob, uwielbiam ten moment excuse me x2
2:00 łhahahahahha. no bez komentarza i ta reakcja Belli :lol2:
2:25-2:55 lubię to
3:13 Jacob :lol2:
3:37 uwielbiam go w tych okularach
3:40 jak on ją rzucił :lol2:
4:00 niegrzeczny
4:40 jaki Edward :lol2:
5:30 lol
6:20 jaka Bella :lol2:
I ostatnia piosenka, genialnie zacna serce
Podsumowując, najlepsza parodia jaką oglądałam.



Edytowane przez czarodziejka_flora dnia 04-03-2012 21:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Son Yume
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-03-2012 22:11
O żesz k...
Jacob powalający, 2:00 po prostu fenomenalna! =]
Jak fajnie można umieścić cały film w w niecałych 7 minutach mruga.
Genialne =).

Edit: Aż musiałam sobie włączyć Marry the night =].
Edit2:Flora przez Ciebie teraz cały czas oglądam ta parodię!mellow




-> Otome maniac <-

Edytowane przez Cookie dnia 27-04-2013 21:49
47588431 http://sonyume.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Blooma
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2012 23:38
Uwielbiam "Zzmierzch", przeczytałam wszystkie książki i oglądnęłam wszystkie filmy. Teraz czekam na ostatnią cześć. Już nie mogę się doczekać. Ciekawe jaka będzie Renesmee. A najciekawsze to, jaka będzie Bella po przemianie w wampira.
Edytowane przez Cookie dnia 27-04-2013 21:49
12582021 - Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 10-05-2012 11:20
W sieci pojawił się pierwszy teaser Przed świtem części drugiej:





Edytowane przez czarodziejka_flora dnia 10-05-2012 11:25
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 21-05-2012 20:51
Nie 'jara' mnie Zmierzch jak większość nastolatków. Jedyne co lubię związane z tym filmem to parodia. Uwielbiam ją normalnie! Można się posikać ze śmiechu, polecam!


(c) Flama

Edytowane przez Cookie dnia 17-11-2012 11:28
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 01-06-2012 20:51
Pojawiły się nowe plakaty świętej trójcy z drugiej części "Przed świtem".



Jak się wam podobają?

_____________
HAHA.. Jacob ma śmieszny nos, Edłord jak to Edward, Bella najlepsza, ale i tak przesadzili z ilością Photoshopa.



Edytowane przez Cookie dnia 17-11-2012 11:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-06-2012 20:53
Fajne plakatki. A co do zmierzchu, to nic do niego nie mam... Jest całkiem fajny, ale książka jest o wiele lepsza.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.

Edytowane przez Cookie dnia 27-04-2013 21:50
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 24-06-2012 10:31
Promocja trwa.

Zapowiedź nowego zwiastunu:



Dziecię Belli i Edwarda na nowym plakacie:



Reszta zdjęć
http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Nowa+galeria+z+%22Sagi+Zmierzch%3A+Przed+%C5%9Bwitem+-+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+II%22-86162

Jeśli nasze dwie gwiazdki miłości nie zepsują filmu to "Przed Świtem" może być całkiem dobrym filmem.


Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-08-2012 19:28
O matko! W ostatnich miesiącach ubiegłego roku szkolnego nic więcej nie słyszałam opócz Zmierzch i Zmierzch, albo Robert Pattinson to i tamto, a taki i taki. Aż się mi zbrzydło słuchać. Ale filmu nie przestałam lubić ani też więcej nie polubiłam. A co do filmu to nawet go lubię, ale bez jakiejś euforii. Widziałam każdy film z 10 razy, bo tyle razy musiałam przegrywać i pobierać koleżanką albo i więcej. Na końcu to aż mi się to po nocach śnić zaczęło. Najbardziej lubię 4 część. Bardzo podoba mi się suknia Bell. Z miłą chęcią obejrzę ostatnią część.


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Smoczy_Plomien
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-11-2012 09:02
O, jak ja kocham sagę zmierzch. Widziałam wszystkie części, a jeśli ktoś chce sobie pooglądać nie idąc do kina to niech w googlach sobie wpisze kinomaniak tv (ale musisz się zarejestrować i nie zawsze film będzie można oglądać. bo może być za duże premium). Jeszcze w tym miesiącu 2 część zmierzchu.
Edytowane przez Cookie dnia 17-11-2012 11:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-11-2012 18:18
Dziś byłam na przed świtem cz 2.
Mogę powiedzieć - dużo wrażeń! Bella mnie normalnie zdziwiła swoją przemianą... od razu spodobała mi się, nie wiedząc czemu... bardzo podobało mi się intro. A bitwa... boże, jak widziałam Carslie, że zginął, Seth Leia i Jasper, to o mało nie krzyknęłam... ale okazało się, że Alice pokazała Aro jego przyszłość. Normalnie oszukać przeznaczenie. Polecam iść do kina, bo warto, a niespodzianka im się udała! Powiedzieć? O nie sami się dowiedzcie.



Pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~



zestaw by ChandSharma
Edytowane przez Cookie dnia 27-04-2013 21:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Blooma
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-11-2012 18:30
Atelie napisał/a:
Dziś byłam na przed świtem cz 2.śliniak
Mogę powiedzieć duużooo wrażeń ! Bella mnie normalnie zdziwiła swoją przemianą..odrazu spodobała mi się nie wiedzieć czemu..bardzo podobało mi się intro. A bitwa .. Boże jak widziałam Carslie że zginął Seth Leia i Jasper to omało nie krzyknęłam..ale okazało się że Alice pokazała Aro jego przyszłość hahaha xd normalnie oszukać przeznaczenie 6 :P Polecam iść do kina bo warto a niespodzinka im się udała ! Powiedzieć ? O nie sami się dowiedzie niegrzeczny


Ja też byłam dziś na tym w kinie. Wrażeń tez miałam wiele. Też prawie krzykłam jak zabili Carslie i Lee, Setha i Jaspera to szkok przeżyłam. A potem okazało się, że to tylko wizja mellow. Jeszcze o mało Edward z Bellą nie zgineli. Jak się okazało, że to wizja to wszyscy w sali wybuchli śmiechem, a ktoś powiedział "ja pie....." :hahahaha:. Śliczna była ta Renesmee. Poszłabym jeszcze raz na to. Piękne zakończenie zrobili serce.




(c) LadyMusa
12582021 - Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Blooma
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-11-2012 19:13
Strasznie sztucznie wyglądała. Ja myślałam, że to jest komputerowe czy coś, ale ona była prawdziwa. Tak nabrałam się na wizję Alice. Straszny szok przeżylam, bo tyle razy książkę czytałam, a tam wzmianki o tym nie było, a tu nagle okazjuję się, że to tylko wizja była (prawię się poryczałam jak zabili Carslia, Lee, Setha i Jaspera i prawię Edwarda, Bellę i Jackoba mellow).




(c) LadyMusa
12582021 - Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Atelie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-11-2012 19:20
Zagdzam się z Bloom1, sztucznie ta jej twarzyczka... zresztą Bella mnie zdziwia... a scena z bitwą aż wdech piersiach... kurdę, gdy pojawiły się napisy, nie mogłam uwierzyć, że to już koniec!



Pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość ~



zestaw by ChandSharma
Edytowane przez Cookie dnia 07-12-2012 23:31
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Saga Zmierzch (wszystkie części)
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 17-01-2013 17:19
Wcześniejsza moja opinia, na temat tej sagi była negatywna. Sama dobrze wiem, jakie o niej miałam zdanie. Cóż, teraz zmieniło się ono nieco, po przeczytaniu owej sagi, która poruszyła mnie. Czułam co Bella przeżywała i naprawdę zakochałam się w tej sadze. Po skończeniu czytania czuję niedosyt. Wciąż mam wrażenie, że to jeszcze nie koniec, że jeszcze będzie jedna część, cóż z dnia na dzień się rozczarowuje, ponieważ nie będzie już więcej części o państwu Cullen. Jak to się stało, że zmieniłam zdanie? Moja przyjaciółka jest straszną fanką. Nie miałam jej tego za złe, było mi to obojętne. Pewnego razu przyniosła mi pierwszą część do szkoły i nakazała przeczytać( 2.01.2013r. - zapamiętam tą datę). No cóż. Przez pierwsze pięć dni lub tydzień nawet jej nie ruszyłam. Później kiedy zachorowałam na zapalenie płuc, gdy w domu się nudziłam rozpoczęłam czytać lekturę, zakochałam się od pierwszej kartki.

Zmierzch
Gdy zauważyłam, iż narracja jest pierwszoosobowa, od razu wiedziałam, że ta książka do mnie przemówi. Nie myliłam się. Zaczytana w przygody młodej Isabelli Swan, spędzałam nad książką każde popołudnia. Podobało mi się to jak Bella poznaje niejakiego Edwarda Cullena, który wraz ze swoim rodzeństwem uczęszczają do jej szkoły i.. są nietypowi. Dziewczyna od razu wiedziała, że oni są inni, ale nie miała pojęcia, że są wampirami. Sama wiedziałam, z opowiadać kim jest Edward, jednak chciałam się przekonać jak bohaterka to odkryję. Ku mojemu zdziwieniu nie rzucała się na Edwarda. Ale nadal była w nim zakochana. Cóż, dowiedziała się o tym od Jacoba Blacka(najbardziej znienawidzonej przeze mnie postaci tej sagi), którego znała od małego. Pokochałam to jak Edward opiekuje się Bellą. Widać było, że jest zakochany. Wyobrażałam sobie Isabellę, jako ładną dziewczynę z miasta, a Edwarda po prostu jak anioła. Wszystko było takie magiczne. Rodzeństwo wampira także mi się spodobało, oprócz Rosalie i Jaspera. Tych dwoje nie przypadło mi do gustu. Emmett był świetny. Uwielbiam jego hasła, lubię to, iż ma poczucie humoru. Tego też nie brakuje Alice, która tryska energią. Wszyscy moi znajomi uważają, iż z charakteru przypominam właśnie tą wampirzycę, sama się z tym zgadzam. Tak jak Alice uwielbiam rozmawiać, wygłupiać się no i oczywiście modnie się ubierać i organizować przyjęcia. Cieszyłam się jak dziecko gdy poznawałam rodzinę Cullenów. Cudowny Edward potrafił czytać w myślach( z wyjątkiem Belli), Alice przepowiadała przyszłość, a Jasper potrafił bawić się emocjami. Aż nagle pojawiło się słynne trio: James, Victoria oraz Laurent. Wtedy rozpoczęła się dopiero świetna akcja. Chociaż wcześniej też jej nie brakowało. Wahania Belli, czy wampiry zabiją Renee, a później spotkanie sam na sam z Jamesem w sali luster, w starym budynku, gdzie kiedyś Isabella chodziła na ćwiczenia taneczne. Szkoda tylko, że w książce nie pokazali jak Edward i jego bracia zabijają Jamesa, ale ponoć w filmie jest. Jeszcze nie wiem nie oglądałam.

Księżyc w nowiu
Przejmująca część. Początek zapowiadał się naprawdę fajnie. 13 września, Bella kończy 18 lat. Edward i Alice postanawiają zorganizować przyjęcie, z czego młoda Swan nie jest zadowolona. W trakcie przyjęcia dziewczyna kaleczy się dzięki papierowi i krew tryska jej na wszystkie strony. Jasper nie może się oprzeć i rzuca się na dziewczynę, czemu zapobiega Edward. Carlisle pomaga Belli dojść do siebie, jednak wszyscy mieszkańcy domu ewakuują się. Następnie pojawia się moment, kiedy miałam łzy w oczach. Edward zostawia Belle w środku lasu, mówiąc, iż od czasu kiedy go poznała ma same nieszczęścia. Zapewnił dziewczynę, iż "będzie tak jakbyśmy się nigdy nie poznali.." Dotrzymuje słowa. Wszystkie zdjęcia, które Isabella miała oraz wszystkie płyty, które jej dał. Dziewczyna jest załamana. Cztery miesiące jest w depresji. W końcu Charlie postanawia, iż dziewczyna musi wrócić do życia. Nakazuje dziewczynie, aby rozpoczęła spotykać się z przyjaciółmi. Bells rozpoczyna od Jessici, którą jako pierwszą poznała. Dziewczyna zgodziła się pójść z Bellą do kina, aczkolwiek w trakcie kiedy dziewczyny wybierały się do restauracji, bohaterka widzi mężczyzn, których spotkała rok temu, kiedy uratował ją Edward. Zbliżając się do nich w głowie słyszała baryton ukochanego. Doszła do wniosku, iż kiedy znajduje się w niebezpieczeństwie, ukochany pojawia się w jej głowie. Buntuje się. Kupuje dwa zniszczony motory, ma ochotę je naprawić. Jedynym mechanikiem, którego dobrze zna i który jej nie zawiedzie to Jacob Black, z którym zaprzyjaźniła się. Chłopak i dziewczyna świetnie się razem bawią. Pewnego dnia, Swan dowiaduje się, że przyjaciel jest wilkołakiem. Jak na to zareagowała? Po prostu. Tak jak zareagowała na Edwarda. Było jej to obojętne. Mimo to, kiedy ciągle robiła rzeczy, które były niebezpieczne baryton pojawiał się w jej głowie. Kiedy pewnego dnia Jake obiecał, iż będą razem skakać z klifu, a nie dotrzymał obietnicy dziewczyna sama wykonała skok. Znów słysząc głos ukochanego. Była wniebowzięta. Mało się nie zabiła. Gdy wróciła do domu, ku jej zdumieniu w salonie pojawiła się Alice. Tak Alice! Oznajmiła, iż Edward myśli, że się zabiła(Rose dała mu tą informację) chce się zabić. Więc leci do Włoch, by poprosić o to Volturich. Alice i Bella rozpoczynają pogoń z czasem by uratować Edwarda. Na szczęście udało im się. ^^ Edward obiecuje Belli, iż zmieni ją w wampira jak zostanie jego żoną. Nastolatka jest w szoku.

Zaćmienie
Ulubiona część mojej przyjaciółki. Mnie osobiście podoba się, czemu nie. Aczkolwiek irytuje mnie to, że o Bellę kłócą się Edward i Jacob. Oczywiście ja od zawsze wierzyłam w Edwarda i po prostu wiedziałam, iż to on zawładnie sercem Belli. Mimo to, oboje toczą ze sobą walkę pijawki vs. psy. Wilkołaki i wampiry zawarli pakt, że tzn. pijawki nie mogą zabijać ludzi, ani wchodzić na ich teren, wilkołaki tak samo. Wyjątkiem jest Forks. Jest ono pośrednikiem obu ras. W trzeciej odsłonie dowiadujemy się trochę o Rosalie, dlaczego jest taka zimna oraz o Jasperze. Historia Rosalie nie wstrząsnęła mną tak bardzo. Podobało mi się to, że postraszyła swojego byłego narzeczonego, zostawiając go na tzn. deser, czyli zabijając go jako ostatniego. Mwah. Cudo. Jasper opowiedział Bells historię jak walczył z nowonarodzonymi. O tym jak Maria go wyszkoliła i jak bardzo był wyczulony na walkę. Kochał wojny, aż pewnego dnia w kawiarni nie spotkał czekającą na niego Alice, która przewidziała, to, iż staną się parą. Bella wciąż nie może uwierzyć, iż Edward naprawdę chcę ślubu. Myślała, że to żart. Jednak ukochany nie chcę jej przemienić póki naprawdę się tak nie stanie. Jacob stara się wszystkiego, aby jego przyjaciółka nie stała się jedną z pijawek. Następuje moment kiedy ją całuje(mało nie rzuciłam wtedy książką w ścianę!). Wrr.. miałam ochotę go zabić. Jak można być taką świnią! Jeszcze biedna złamała sobie rękę. Victoria powraca aby pomścić Jamesa - swojego ukochanego. Tworzy armię nowonarodzonych. Wampiry i wilkołaki współpracują. Jasper szkoli wszystkich do walki. Bezbronna jest tylko Bella, która ma dość mało siły by stanąć na polu walki. Dlatego Edward zgodził się ją chronić. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, iż zakochała się i w wampirze i w wilkołaku. Zaczyna się. Kogo wybierze? Po starciu z Victorią, gdy Bella zachowała się jak trzecia żona z opowieści Billego(przecinając sobie rękę) zdała sobie sprawę, iż kocha Edwarda nad życie. I przyjęła zaręczyny ukochanego. Chcę spędzić z nim całe swoje życie.

Przed świtem
Moja ulubiona część. Trwają przygotowania do ślubu Belli i Edwarda. Czas by para powiedziała w końcu rodzicom panny młodej. Charlie wpada w śmiech, ponieważ uważa, iż matka dziewczyny przemówi jej do rozsądku. Myli się. Renee jest zachwycona tym, że jej córeczka wychodzi za mąż. Była pewna, że już od dawna tych dwoje są zaręczeni, Bella jednak zaprzecza, iż stało się to niedawno. Na ślub Belli i Edwarda przyjeżdżają wszyscy. I rodzina Cullenów(Irina, Kate i Tanya) oraz znajomi Belli ze szkoły. Wszyscy bawią się doskonale. Pod koniec pojawia się Jacob. Nie może znieść tego, iż Bella chcę tylko jednego, chcę z Edwardem(domyślcie się. xD). Edward reaguje w ostatniej chwili odciągając Bellę. Mało nie doszło do walki pomiędzy wampirem, a wilkołakiem. Edward zabiera nową panią Cullen na Wyspę Esme. Jego przyszywana matka, dostała tą wyspę od swojego męża. Na wyspie jest bardzo gorąco. Edward i Bella bawią się też tam wspaniale. Pewnego dnia, Bella często ma mdłości i zauważyła, iż jej brzuch lekko się zaokrąglił, a okres spóźnia się o pięć dni. Jest tylko jedno wytłumaczenie - dziewczyna jest w ciąży. Edward nie może w to uwierzyć. Chcę, aby Bella zgodziła na usunięcie się tego "cosia"\(jak to ujął Edzio), jednak młoda matka nie zgadza się. Chcę wychować dziecko. Podczas porodu dochodzi do śmierci Belli, ku zdziwieniu matki jej dziecko to nie chłopczyk tylko dziewczynka, o imieniu Renesmee. Gdy Edward widzi, iż jego ukochana umiera wstrzykuje jej jad prosto w serce. Po dwóch dniach Bella budzi się jako inne stworzenie staje się wampirem. Zmienia jej się głos i gracja, a oprócz tego dziewczyna staje się zabójczo piękna. Ku zdziwieniu innych. Isabella panuje nad sobą. Nie jest głodna, co wydaje im się dziwnę, ponieważ nowonarodzeni myślą tylko o jak najszybszym zaspokojeniu pragnienia. Chodzą słuchy, iż Bella może posiadać dar, samokontroli. Dziewczyna jest zła. Sądziła, iż tak jak jej mąż będzie mogła czytać w myślach lub coś podobnego, a nie mieć dar samokontroli. Razem z Edwardem wyruszają na pierwsze polowanie. Bella boi się zeskoczyć z okna, co okazuje się być dziecinnie łatwe. Następnie Bella wsłuchuje się i rozpoznaje ludzi. Zamiast się na nich rzucać po prostu ucieka, by znaleźć się jak najdalej. Wszyscy są zdziwieni postawą Bells. Jacob, który wcześniej nienawidził Renesmee, która zabiła jej matkę wpoił ją sobie i zabronił Belli się z nią widzieć, dopóki nad sobą nie zapanuje. Dziewczyna jest wściekła, chcę zobaczyć się z córką. Szybko. Podobało mi się, to, że Bella tak bardzo kochała swoją córkę. Nawet kiedy była głodna, kontrolowała się. Gdy Bella dowiaduje się, iż Jacob wpoił sobie jej córkę i jeszcze nazwał ją Nessie wpada w szał "- Ty kundlu! Porównujesz moją córkę z potworem z Loch Ness? - wypowiedziawszy te słowa rzuciłam się na niego. Mwah. Uwielbiam ten moment. Alice ma wizję. Irina, która wcześniej w lesie zobaczyła małą, miała wrażenie, iż jest to nieśmiertelne dziecko. Od razu poleciała z tym do Volturi, a oni mają zamiar ich odwiedzić. Cullenowie, sprowadzają wampiry z całego świata. Maggie, która ma moc wykrywania kłamstw wierzy Cullenom, są jednak osoby, które nie ufają. Bella odkrywa, iż ma moc tzn. "tarczy" jak Renata, która chroni Aro. Pani Cullen rozpoczyna naukę, razem z Kate, która raziła trądem by zwiększyć swoją tarczę. Przeprowadza eksperymenty na Edwardzie, który często cierpiał. Gdy Volturi zjawiają się. Bells aktywuje tarczę(hahaha, wyobrażałam sobie minę Jane, kiedy zauważyła, iż jej moc nie działa na nich). Aro wycofuje się bojąc się Cullenów. Nie dochodzi do bitwy, której wszyscy się spodziewali.

Podsumowując:
Jest to wspaniała saga opowiadająca o miłości, Uwielbiam Bellę i wszystkich innych. Przedwczoraj skończyłam czytać "Przed świtem". Filmu jeszcze nie oglądałam, ani jednego, Póki, co oglądałam tylko parodię. Mam zamiar oglądnąć filmy. Słyszałam, iż w "Przed świtem" cz. 2 zrobili bitwę. Nie ucieszyło mnie to, ponieważ w książce nie doszło do bitwy, powinni to wziąć pod uwagę, a nie ignorować. Wiem, że większość osób, która się tu wypowiadała. Uważam, że powinniście przeczytać książkę, ponieważ film nie pokazuje tych emocji. To jest naprawdę wspaniałą historia i nie wypowiadajcie się pochopnie. Polecam przeczytanie sagi. ^^

Kochana, wiem, że bardzo długo pisałeś ten post, więc to uszanuję, ale jako moderator muszę zwrócić uwagę, iż w tym dziale wypowiadamy się na temat filmu, a nie książki.


(c) Flama

Edytowane przez Cookie dnia 27-04-2013 21:41
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^PVTeam1230
19:03:29 25.04.2024
Szkoda że do Wawy smutny((
~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.