Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty
Dzisiejsi Solenizanci
julitka0148625

Winx Club
Transformacje
❧  Butterflix  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Butterflix
~Lau
Moderator

avatar
Dodane dnia 06-01-2017 22:05
Od początku byłam nieprzekonana co do tej przemiany, po jej premierze przeszłam zdecydowanie na nie. Transformacja jest dla mnie zbyt cukierkowa, co wiąże się zapewne ze wszechobecnym różem i bufiastymi sukienkami. Nie rozumiem sposobu zdobycia... Uratowały jakieś tam kopołki i bum! przemiana? Ehś.
Winx się tak naprawdę nie różnią, a jedynymi rzeczami, które mi się podobają są skrzydła i buty. Jestem na nie, zwłaszcza z powodu siły Butterlixu. Czy mi się wydaje, czy są słabsze? Bo przecież co chwilę muszą prosić naturę o pomoc, chociaż wcześniej z łatwością radziły sobie z "wyzwaniami"... Rozumiem, że to moc od środowiska, lecz bez przesady.


Opowiadania: Kryształ Soldenu
dA|Wtt
nie? http://phoenixflamefairy.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Olalaxd
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-01-2017 00:34
Jak dla mnie najgorsza transformacja. Każda z Winx wygląda prawie tak samo. Poza małymi szczegółami, w sumie to różnią się tylko kolorem sukienek. Gdyby nie barwy włosów i ubrań, myliłabym je. Niepotrzebnie dodali taniec podczas transformacji. Zwykle to po prostu dostają strój i koniec piosenki, koniec przemiany, a teraz gdy winx już się ,,przebiorą" to tańczą niepotrzebnie. A co do samej piosenki do po prostu Masakra! Zdobycie nowej transformacji nie wymagało prawie żadnego wysiłku. Same stroje, jak już mówiłam, są bardzo do siebie podobne i mega przesłodzone. Denerwują mnie te motylki na ich włosach. A no właśnie! O ile dobrze pamiętam to nie tylko każda ma prawie taki sam strój, buty, ale też nawet nie chciało im się wymyślać jakiś nowych oryginalnych fryzur. Szkoda. Tą transformację naprawdę zepsuli.

Uważaj na literówki i przecinki. Unikaj powtórzeń. ~Lau


,,Człowiek rodzi się po to by żyć, a nie po to by przygotowywać się do życia"~Borys Pasternam

Blog o Lolirock
Edytowane przez Lau dnia 07-01-2017 09:05
http://lolirockers.blogspot.com/?m=1 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Wiktor
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-03-2017 08:37
Transformacja dość szczegółowa i dobrze wykonana, jednak zbyt przesłodzona. Sukienki same w sobie są nawet ładne, jednak pokusiłbym się o coś skromniejszego. A te skrzydła? Według mnie one średnio pasują. Ogólnie same motylki, wolałbym coś takiego, żeby każda czarodziejka miała tak jakby moc innego zwierzęcia, bo motyle zbyt słodkie.



Edytowane przez Lunaris dnia 25-03-2017 12:53
60667462 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Klauditta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-05-2018 17:31
Jak mam być szczera, to ta transformacja jest totalną porażką. Za dużo "słodkości", a ta muzyczka przy przemianie jest po prostu straszna. Wszystkie stroje są na jedno kopyto.
Moim zdaniem każda wróżka powinna mieć choćby jedną rzecz inną od pozostałych. Ta transformacja jest chyba najgorszą ze wszystkich.


"Miłość jest jak kropla światła słonecznego.
Z początku małe,ale wkrótce wypełnia
twoje serce i duszę"
Edytowane przez Rosette dnia 04-05-2018 22:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Star
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2018 13:17
Dobra. Aby to napisać, powinnam napić się mocnej melisy.
*robi wdech*
1. Skrzydła
Em... Są nawet, ale nie takie fajne jak w np. Enchantixie.
2. Strój
*głęboki wdech* To jakiś żart. Wyglądają jak moja kuzynka, gdy ubierze swoje "najładniejsze" ciuchy. Te spódniczki sprawiają, że mam ochotę wyskoczyć za okno Pałacu Kultury na ostatnim piętrze. Wyglądają, jakby zabrakło im materiału i naładowały na maxa firanki do swojego stroju.
3. Muzyka
Hahahaha, ale piękna... Żart. Co to w ogóle jest?
4. Choreografia
Klaszczmy, klaszczmy... Nie. To nie ta bajka.
Dziękuję za uwagę.



(c) google
Edytowane przez Cattie dnia 06-05-2018 23:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Meredith
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-05-2018 13:55
Według mnie jest to transformacja ze zmarnowanym potencjałem, bo sam concept Butterflixu nie jest zły. Na przykład skrzydła to ogromny plus transformacji, może są trochę zbyt błyszczące, ale jednak odróżniają się znacznie od tego, co do tej pory tworzyli twórcy. Sukienki są już przesadzone, ale z tych wzorów przypominających skrzydła motyli można było sporo wykrzesać. Gdyby odjąć kilka falbanek, popracować nad formą i różnorodnością, mogłoby wyjść naprawdę ładnie. Żadnych zastrzeżeń nie mam do butów (tym bardziej, że Winx i tak od wieków walczą na obcasach).

Niestety, sam sposób zdobycia transformacji jest żałosny i o wiele za prosty. Poza tym, transformacja bardziej je osłabiła niż wzmocniła. Szkoda, bo sam motyw natury nie brzmiał źle.

Podsumowując, Butterflix to słaba transformacja, która miała szansę na bycie dobrą transformacją.


prawdopodobnie zaczęłam wracać
] | dA | Wattpady[/b]
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~SuperSeilix4500
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-03-2019 09:09
Dla mnie z każdą nową transformacją to te stroje są coraz bardziej takie cukierkowe i za słodziutkie. Widać, że nie chciało im się rysować tej przemiany, bo animacja każdej czarodziejki jest podobna. Do tego ten taniec, po co on jest, skoro czarodziejka powinna walczyć a nie tańczyć. Te szerokie sukienki są nawiązaniem do starszych czasów, w których były Winx. Najlepsza była przemiana zwykła i Enchantix. Tam każda czarodziejka inaczej się zmieniała.
Edytowane przez Suzanne dnia 01-03-2019 21:18
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~winx icy
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-03-2019 21:51
To jedna z najgorszych, jak nie najgorszych transformacji Winx. Myślałam, że Harmonix to lipa, ale Butterflix to zdecydowanie jest dno. Wszystkie Winx wyglądają wręcz identycznie, co boli, bardzo boli. Może pozwolę sobie wymienić plusy i minusy;
Minusy:
1. Zdobycie to nieśmieszny żart. W ogóle to zdobywanie mocy od 6. sezonu wzwyż było banalne i zbyt przewidywalne. Tylko chyba Cosmix będzie jeszcze gorszy, jeśli chodzi o pozyskanie, bo dziewczyny dostaną od razu nową moc, chociaż tutaj tak samo, banał. No Winx ratują jakieś tam kopołki i BUM, nowa moc! Przecież one o wiele cięższe walki na co dzień miały, no po prostu lipa.
2. Roxy. Czemu ona nie dostała Butterflix'u? Przecież była tam razem z Winx, walczyła. Nie ogarniam tego, tym bardziej że w końcu to moc od tych całych czarodziejskich zwierząt (natury). Pasuje do niej jak ulał. O ironio, w jakiejś oficjalnej grze Winx można było grać Roxy w Butterflixie.
3. Wygląd. To chyba najgorsze. Winx wyglądają okropnie! Jakby na jakiś pokaz mody miały się zaraz po walce wybrać. Sukienki wyglądają, jakby były zrobione z sałaty, w dodatku wszystkie te same, różnią się kolorem oraz kształtem w przypadku Layli, Tecny oraz Flory, bo sukienki Bloom, Stelli i Musy to przefarbowane klony. Fryzury są praktycznie takie same, a wszystkie Winx (z wyjątkiem Tecny) mają strasznie długie włosy. W dodatku te motyle we włosach... niedobrze mi się robi na ich widok, zbyt cukierkowate. Buty natomiast takie same, tylko kolory inne. W ogóle to ich wygląd bardzo przypomina mi takie plastikowe, dziurawe siatki w których są pakowane owoce np. w Biedronce. Wracając jeszcze do sukienek, to są one bardzo niepraktyczne. Na pewno niewygodne, to ma być strój odpowiedni do walki? Jak się Bloomix na ekranie widziało to aż się prosiło, żeby Winx jakieś kopniaki a la'karate wykonały, a tutaj? No nic, masakra, tylko chyba się to do tańca jakiegoś nadaje.
4. Sekwencja transformacji to kpina. Naprawdę. Pojedynczo jak się przemieniają to każda ma takie same ruchy (lecą motylki, "oplatają" nasze czarodziejki, po czym  te się odwracają i wyrastają im skrzydełka). Tylko Bloom ma trochę więcej scen (czemu ona, why?!), w których tusz do powiek jej się pojawia oraz buty i te bransoletki (czy co to jest) na rękach. Jednak największą tragedią jest wszystkim znany taniec, który jest po prostu ŻENADĄ. Winx tańczą pół odcinka na ekranie klaszcząc przy tym radośnie i śmiejąc się jak głupie. No taki cringe się czuje, jak się to ogląda. Całe szczęście, że w 8. sezonie nie będzie tego.
5. Źródło mocy. Natura. Już przecież Sophix był, to po co nam kolejna taka transformacja? Poza tym Winx nawet natury skrzywdzić nie mogą, aż w niektórych momentach mi się wydawało, że tylko to ich osłabiło.

Plusy:
1. Ataki. Może to i głupie, ale niektóre ataki Winx wyglądały na silne. No np. ten strumień wody (taki strasznie duży) co Layla zrobiła. Co prawda przy atakach pojawiały się motyle, co mi bardzo Believixem zajeżdżało, ale ogólnie niektóre były spoko (szczególnie pod względem animacji).
2. Skrzydła. Są naprawdę fajne, takie... dziurawe? W sensie Winx miały pełne skrzydła (w Sirenixie miały poszarpane, nie dziurawe!) co jest nowością.
Ogólnie podsumowując to ta transformacja nie jest zbyt fajna (w mojej opinii) i całe szczęście, że w 8. sezonie będzie krótko.
Edytowane przez Suzanne dnia 16-03-2019 23:29
/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~Music-Tracer
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-03-2019 22:41
Moc z motylkuw ciekawe jak zwykle kreacja winx szał.


Music-Tracer
https://mlppl.tumblr.com/S9 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Butterflix
~February
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-09-2020 00:31
Butterflix... Ach to ty... Nie oszukujmy się, Butterflix jest nudny i monotonny jeśli chodzi o wygląd naszych dziewczyn. Zróżnicowanie kolorystyczne i niektórych detali to w moim odczuciu zdecydowanie za mało. Winx wyglądają trochę jak baletnice w tych kieckach, z tym, że baletnice zazwyczaj mają ładniejsze ciuchy, ale okej... Fryzury wszystkie takie same - za wyjątkiem Tecny - która jeszcze o dziwo (chyba na złość twórcom) nie zapuściła włosów. Sama sekwencja transformacji jest bardzo "płytka". Wszechobecne motylki dają po oczach i uderzają do głowy już po kilku sekundach. Układ taneczny, który pojawia się w tej przemianie boli jeszcze bardziej. Wyobraźmy sobie, że przykładowo w 2 sezonie nasze Winx wykonują taki taniec tuż przed walką z Darkarem...
Muzyka mimo, że wpada w ucho, traci bardzo wiele przez te wszystkie wokalizy, które występują w ilości zdecydowanie trudno przyswajalnej. Polska wersja piosenki jest całkiem w porządku jak na ogólne brzmienie tego utworu i aż ciężko uwierzyć, że w tym samym sezonie pojawi nam się koszmarna polska wersja Tynixu...
W moim rankingu Butterflix jest bardzo nisko, ratuje go odrobinę towarzysząca melodia, ale i tak jeśli chodzi o "wrażenia wzrokowe" to kompletna klapa pełna cukru i ciężkich "tanecznych przeżyć".


Just you... and me... and Steve... and Stu...
And Mark and Leighton...
...and Chad!


-----------------------------------------------------------------------------------------------
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.