Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty
Dzisiejsi Solenizanci
Ritsukox

Różności
Pogaduchy
❧  Okulary czy soczewki?  ☙

Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
AutorRE: Okulary
~klaria400
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-07-2014 18:11
Okulary noszę od ponad roku. Mam już około -2. Nie przeszkadzają mi specjalnie. Jeśli chodzi o kolor, to są bardzo jasno różowe. Ale przykro mi trochę, że gorzej widzę. Dlatego już niedługo będę mieć soczewki ortokorekcyjne, które zakłada się do -4. Ortokorekcja obu oczu kosztuje ok. 3000 zł. Zakłada się je na noc i oczy się kształtują, ale powoli, najpierw jeden dzień, potem więcej. Już nie mogę się doczekać uśmiech.



credit dla Lunaris
#TeamFlora
~La vita è un letto di rose , che sporgono di fra le punte.~

" Dobre czyny są jak gwiazdy, które rozjaśniają ciemne niebo"
Edytowane przez YouStee dnia 29-07-2014 18:53
No. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Martus_k
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2014 17:51
Okulary... Jeszcze jakiś czas temu, bym powiedziała, że to nie dla mnie. Ja nie mam po co, aż pewnego dnia wypaliłam przy rodzicach, że jak siedzę w szkole w ławce to nie widzę wyraźnie. No i tak się zaczęło, poszłam do okulisty i się okazało... Wada. Całe szczęście wykryta wcześnie, więc jak na razie jest 0.5 i 0.75 oraz astygmatyzm. Okulistka pytała się dlaczego ta wada nie była leczona, ale jak miałam leczyć, skoro ja nawet nie wiedziałam, a ''higienistki'' w szkole zawsze mówiły, że mam b. dobry wzrok. Dlatego od jakiegoś miesiąca nie na widzę szkolnych pielęgniarek, ponieważ wypisują głupoty w naszych kartach zdrowia.... Okulary kupiłam w ubiegłym tygodniu. Czarno-białe można by rzec, że kocie, ale tak delikatne, subtelne. W nerdach twz. nerdach mi było nie ładnie. Okulary do czytania, więc nie czuję potrzeby kupowania nie wiadomo czego. Soczewek chyba nigdy bym nie założyła, ponieważ po pierwsze jestem wielkim leniem, a po drugie nie dałabym rady sama sobie włożyć palca w oko. Teraz są wakacje, więc dużo czytam książek, więc noszę. Moi koledzy i koleżanki trochę się zdziwią, że noszę okulary, ponieważ w 1 kl. liceum nie nosiłam. Hahah! Chociaż ja nie wiem jak ja się przyzwyczaję do nich w szkole. A już widzę, jak się będę wstydziła je założyć. Hah - powodzenia sb już życzę. A w grudniu na kontrolę.


I'm not a morning person. mruga
2252306 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~SweetApple
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2014 20:26
Prawdopodobnie będę musiała nosić... smutny. Okulistka powiedziała że jest zaskoczona moim wynikiem. Z ledwos widzę w sql z tablicy... To bardzo denerwujące. Boję się, że gdy zacznę je nosić do wszyscy mnie wyjsmieją.


,,Słowo "nie" pot­ra­fi bar­dziej zra­nić niż nóż wbi­ty w plecy...
Słowo "nie" moc­niej du­si niż szu­bieni­ca samobójcy...
Słowo "nie" i każda od­mo­wa w ważnej dla nas spra­wie ra­ni i po­zos­ta­wia nieuleczalną bliznę w naszym życiowym pa­miętni­ku ja­kim jest nasz włas­ny umysł i nasze wspomnienia...''
Dla wtajemniczonych :) ask.fm/CitrusiQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~milandra
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-08-2014 22:12
Floraa, nie bój się, mnie też wyśmiewali, dopóki w tych okularach nie przyszłam do szkoły. To zaskakujące jak odpowiednie oprawki mogą człowieka upiększyć, naprawdę.

Ja tam kocham swoje okulary, nie mogę się bez nich obyć.


DeviantART
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Emma
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-08-2014 22:33
Niestety ja też noszę smutny.
Mam wadę wzroku po mamie. Obie nosimy okulary, a ja mam chyba wadę astygmatyzm, aczkolwiek pewności nie mam. Zakładam tylko do komputera, do tableta albo na lekcje. Bardzo wstydzę się pokazać w okularach, dlatego też noszę tylko w domu lub na lekcji. Nikt poza moją klasą oraz rodziną mnie nie widział w nich. Chciałabym jakoś leczyć tę wadę (mam 0,5 i 1), wprawdzie teraz może być już gorzej.:cry:.



Edytowane przez Sophie dnia 16-08-2014 10:45
32771612 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 29-08-2014 20:41
SweetApple napisał/a:
Prawdopodobnie będę musiała nosić... :(. Okulistka powiedziała że jest zaskoczona moim wynikiem. Z ledwos widzę w sql z tablicy... To bardzo denerwujące. Boję się, że gdy zacznę je nosić do wszyscy mnie wyjsmieją.


Nie rozumiem Twoich obaw. Popatrz na inne osoby, na pewno nie będziesz jedyną osobą, która je nosi. A jeśli będą Tobie dokuczać, nie zwracaj na nich uwagi - przyzwyczają się.
Ja także kiedyś tak myślałam, jednak swoje oprawki bardzo polubiłam. Wprawdzie nie mam dużej wady wzroku (- 0.25), ale dokucza mi także astygmatyzm w jednym oku. Bez okularów nic nie widzę, że bardzo do nich przywykłam :).
W mojej dawnej klasie większość dziewczyn nosiła okulary, tylko dwie nie miały takiej potrzeby - chociaż jedna z nich nosiła zerówki, bo oprawki bardzo się jej spodobały xd.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-12-2014 20:31
Kiedyś nie nosiłam okularów, ale od niedawna muszę je nosić, gdyż dokucza mi wada wzroku i na lekcjach mam problem z przeczytaniem notatek z tablicy. Mam spore okulary, czarne oprawki. Nie mam dużej wady, ale jednak jest. Na początku obawiałam się tego, że ktoś będzie komentować moje okulary, czepiać się lub coś w ten deseń, jednak po pierwszym dniu, doszłam do wniosku, że okulary nie są niczym nadzwyczajnym, bo wiele osób je nosi. W mojej klasie akurat tylko ja, ale w przeciwległej wiele osób xd. Nawet lubię moje okulary, przynajmniej jest mi lepiej na lekcjach i nie muszę wytężać wzroku, aby coś zobaczyć :).


It's funny how things never change in this old town.

Edytowane przez Victoria dnia 06-12-2014 20:32
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Martus_k
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-12-2014 09:56
Powiem Wam dziewczyny i chłopaki, że okulary to teraz ważna część mojego życia. Mamy grudzień i po kilku miesiącach noszenia okularów do czytania, stwierdzam, że nie jest tak źle uśmiech. Oczywiście na początku wstydziłam się założyć okulary na lekcji, bo wydawało mi się, że będę masakrycznie wyglądać. Moi znajomi z klasy, tylko podziwiali i zachwycali się moimi oprawkami i że jest mi w nich ładnie. Byli też w szoku, że ''ale jak to Marta? Ty nosisz okulary?". Byli zaskoczeni swoim "odkryciem roku". Na prawdę nie wstydźcie się nosić okularów, bo możecie się zdziwić, a może Wam się to spodobać uśmiech.


I'm not a morning person. mruga
Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 08-12-2014 13:10
2252306 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-01-2015 18:42
Ze wzrokiem nie mam żadnych problemów, także okularów nosić nie muszę. Bardzo szybko zauważam wszystkie detale, jeżeli czemuś dokładniej się przyjrzę. Jeżeli już miałabym nosić okulary to nie wstydziłabym się tego. Soczewki wyglądałyby wprawdzie lepiej, jednak bałabym się wkładać 'to coś' do oczu.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~LunaFin
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 16-01-2015 19:59
Okulary zaczęłam nosić już w zerówce. Powiem szczerze, że nie miałam jakiegoś problemu z nimi. Nie bałam się, że ktoś będzie się śmiać, bo i tak byłam "klasowym dziwadłem". Dodatkowo mam małe oczy, więc okulary dawały wrażenie, że są one większe. Oprawek od tego czasu miałam już całkiem sporo, bo, niestety, moja wada z każdym rokiem się powiększa. Teraz mam coś koło -6, -6,5. Najprawdopodobniej przed końcem gimnazjum dobije do -8. Moje oprawki są kwadratowe, podobne do kujonek, jednak mają kolor zielony i fioletowo-białe paski na bokach.
Choć lubię nosić okulary, to jednak mam z nimi pewien problem. Na basenie jestem prawie ślepa, a wybierając gogle do jazdy na nartach, muszę kupować dwa razy większe, żebym mogła wsadzić pod nie okulary. Tak jak parę osób muszę też uważać, bo może mi się odkleić siatkówka.


(c) Meredith
Miniaturki / Opowiadanie / Grafika / Mój blog
Oficjalny członek stowarzyszenia "Klub Wrogów Klawiatury"
Edytowane przez Sophie dnia 16-01-2015 21:22
55268354 http://dziecismoka.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary
~Wiktoria90987
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-10-2015 12:14
Ja noszę okulary od chyba ośmiu lat. Są takie różowo-fioletowe. Na początku nosiłam tylko do komputera różnokolorowe, przypominały tęczę, mniej więcej od czterech lat do sześciu, potem miałam okulary cały czas czarne, po siostrze, a teraz właśnie te, które opisałam na początku. Boli mnie prawe ucho, kiedy założę okulary i słuchawki.
Edytowane przez Sophie dnia 14-10-2015 13:54
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary czy soczewki
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-12-2016 00:18
Mam wadę wzroku. Miałem - 4.5, a teraz będzie więcej. Próbowałem soczewek, ale nie polecam. Jeżeli korzystasz z tv i komputera lub czytasz, oczy bolą jakby je ktoś posypałpieprzem. Znam wady okularów. Szmatkę weźmiesz wszędzie, a soczewki i płyn wielogodzinny nie. Jest mało praktyczny, często kłuje i bolą od niego rogówki. Pozostaję przy moich dobrych okularach.

Gubisz znaki interpunkcyjne, przez co twoja wypowiedź jest nielogiczna. Popracuj też nad składnią. Czytaj posty, przed publikacją. //Alex


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Alex dnia 10-12-2016 00:49
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary czy soczewki?
~Lau
Moderator

avatar
Dodane dnia 13-12-2016 17:31
Okulary noszę od piątej klasy. Zawsze, gdy miałam nowe oprawki czy też zaczynał się rok szkolny następował u mnie okres "ekscytacji", podczas którego nosiłam je z wielką chęcią, później zaś zaczynałam unikać ich zakładania, kiedy nie było takiej potrzeby.
Aktualnie okulary noszę na co dzień podczas zajęć w szkole, bo nie chce mi się ich zdejmować na przerwy. Jestem krótkowidzem, lecz moja wada jest stosunkowo mała, bo mam gdzieś ok. -1,5 D i -1,75 Dioptrii (szkła zaś delikatnie słabsze, by oko popracowało). Mimo to muszę mieć okulary do oglądania telewizji, wyjścia do teatru czy seansu w kinie.
Nigdy nie nosiłam soczewek, chociaż kiedyś chciałabym spróbować, choćby po to, żeby nie stanowić zagrożenia na, np. stoku.
Co do moich okularów, są węższe od "kujonek", ale z bardzo podobnymi grubością oprawkami. Z zewnątrz widać kolor czarny, od wewnętrznej strony niebieski, a między nimi znajduje się też biały pasek. Dużo osób mi mówi, że pasują one do mojej osóbki, nie są jedyną rzeczą, która rzuca się w oczy na twarzy (:


Opowiadania: Kryształ Soldenu
dA|Wtt
nie? http://phoenixflamefairy.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary czy soczewki?
~Liv
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-02-2017 13:03
Noszę okulary od pierwszej klasy. Wybiło mi -3,5 prawdopodobnie w obydwu.
Możliwe, że jest to wada genetyczna, bo prawie wszyscy w rodzinie je noszą.
Mam problem z rozczytaniem notatek na tablicy. Z racji tego, że jestem najwyższą muszę siedzieć w ostatniej ławce, co jest uporczywe. Jutro mam wizytę u okulistki, bardzo się boję i wszystko mnie dobija. Plus za to, że będę miała nowe oprawki. Obecnie mam okulary w kolorze fioletowym z antyrefleksami. Brzydzę się soczewkami, te wkładanie i wyjmowanie. To ostatni dzień ze starymi oprawkami uśmiech
Za młoda jestem Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary czy soczewki?
~rossattiee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-02-2017 13:18
Mroczna Icy napisał/a:
Marcin, nie wiem jakich soczewek używałeś, ale moje noszę codziennie tak od 8 rano aż do 23, albo północy. Zero bólu, nieważne czy oglądam TV, jestem na komputerze czy też cokolwiek innego. Moja firma to "Acuvue Oasys" (bezbarwne).
Czasem zasypiam w soczewkach, ale tego nie polecam, z racji tego, że każde oczy reagują inaczej (moje po pierwszym spaniu szczypały) i można łatwo je podrażnić, śpiąc w soczewkach. Po za tym, nie powinno się w nich spać. Ja to robię rzadko, zazwyczaj tylko wtedy, kiedy zasypiam nie planując tego, że tak powiem.
Zamawiam kolorowe soczewki, niestety u mojego optyka nie ma jaskrawych kolorów, typu czarny, biały, czerwony. Właściwie moja optyk mówiła, że takie nienaturalne kolory są używane ze złych dla oczu materiałów i nie warto je nosić, bo można nawet oślepnąć. Jak na razie się posłucham, ale dziwi mnie, że tyle osób nosi owe kolory i nic im nie jest... jakby ktoś coś wiedział na ten temat, niech pisze. Tak czy owak, będę nosić naturalne kolory typu zielony.
Soczewki są dla mnie o wiele lepsze niż okulary, po pierwsze nie znoszę samego widoku okularów, mam takie personalne przekonanie, że wyglądam w nich brzydko i nie przekonasz mnie, choćbym nie wiem co. Po drugie, o ile nie odczuwam dyskomfortu, mogę się poczuć jakbym w ogóle nie miała wady wzroku. Nie zapominajmy o szerszym polu widzenia, niż okulary.
Właśnie, dyskomfort. Czasem go odczuwam, ale stosunkowo rzadko, moje oczy się po prostu przyzwyczaiły. Zazwyczaj w ogóle nie czuje, że mam założone soczewki. Niezbyt lubię moment wkładania ich do oka. Pamiętam jak po raz pierwszy godzinę mi zajęło włożenie ich. Dziś zakładam soczewki w minutę do trzech, czy tam czterech.
Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić i choć wolałabym nie mieć wady wzroku (kto by nie chciał), jakoś udało mi się przejść z soczewkami do porządku dziennego.


Noszę kolorowe, 3-tonowe soczewki kontaktowe regularnie od ponad roku. Przesąd, że szkodzą, wziął się z tego, że dużo osób kupuje je tanie, chińskie, z niewiadomych materiałów, przez co można mieć problemy ze wzrokiem. Ja kupuję je od dawna ze sprawdzonej firmy, gdzie wybór modeli, kolorów, nawet tych fikuśnych jest przeogromny i raczej nie spotkałam się z negatywnymi opiniami ma ten temat. A są tak śliczne, że oczu oderwać nie można <3. Trzeba tylko odpowiednio dobrać, a problemów żadnych nie powinno być.

Ps. Mnie obecnie zdejmowanie i zakładanie zajmuje kilka sekund, kwestia wprawy uśmiech


"so you wanna play with magic..."

Edytowane przez Cattie dnia 23-02-2017 19:49
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary czy soczewki?
~Akali
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-08-2017 17:59
Dobra, czas zaktualizować swój post xD.
Okulary noszę od dzisiaj (wow). Mam niewielką wadę - ledwie -0,75 (okulista mówił, że nie będę w nich widzieć idealnie, ale każe mi nosić takie, bo wzrok może mi się jeszcze polepszyć (czy coś)). Właściwie od jakiegoś czasu inaczej myślę o okularach - któregoś dnia pożyczyłam okulary od mamy, by sprawdzić "jak w nich wyglądam" (aaach, te "Dziecięce" zabawy!), a tu się okazało, że naprawdę dobrze (tak, tak, sama się sobie dziwię, że to mówię...).

Zakładać je muszę tylko do "chodzenia" - na mieście mam problem z odczytywaniem różnych tablic i szyldów umiejscowionych daleko. Jeżeli jeszcze to byłam w stanie "znieść", to uporczywym było to, iż nie mogłam zobaczyć twarzy... "Kto to jest?" zadawałam sobie czasami to pytanie. Jeżeli jednak mam czytać książkę, przeglądać coś na telefonie, laptopie, to nie robi mi to różnicy (no dobrze, przyznaję, w laptopie w okularach mam nieco mocniejsze kolory, jednak nie przeszkadza mi to... ;]]).

Najśmieszniejsze jednak jest to, że okulary, które polecił mi optyk i mama... nie podobały mi się i naprawdę nie najlepiej się w nich czułam. Gdybym nie zareagowała, miałabym właśnie te... Jednakże w ostatniej chwili przymierzyłam jeszcze te, które spodobały mi się od początku - czarno-żółte oprawki. Ostatecznie wzięłam je, gdyż okazało się, że wyglądam w nich dużo lepiej... :}}

Co do soczewek to nie wiem, naprawdę nie wiem. Okulista nie mówił mi nic o tym, czy mogę je nosić, czy nie, jednak... Na razie tego nie planuję. Mój brat nosi i okulary i soczewki (zamiennie) i wiem, że jest to niezły wrzód na tyłku. Oczywiście, wszystko zależy od wprawy, jednak ja nie mam głowy do takich rzeczy. Na chwilę obecną ich nie planuję, ale jeżeli zmienię zdanie, będę musiała skonsultować się z lekarzem.


av (c) Chand

Edytowane przez Akali dnia 24-08-2017 18:04
nie dam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary czy soczewki?
~Qxwerxy
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-09-2017 18:21
Około dwa lata temu miałam dość dużą wadę wzroku (-2 i -1,75). Na początku bardzo chciałam nosić okularki, ale po pewnym czasie stało się to uciążliwe. Zaczęłam wtedy nosić soczewki. Teraz moja wada wzroku się zmniejszyła (nie mam pojęcia jak :szoker:/) i nie mam już ani soczewek, ani okularów. Jednak nosiłam okulary, podczas zajęć tanecznych i nie było to zbyt wygodne, ponieważ przy każdym szybszym obrocie spadały. Dlatego sądzę, że przy uprawianiu sportu lepsze są soczewki, ale gdybym teraz, gdy już nie tańczę, miała wybierać, postawiłabym na okularkiuśmiech.
Edytowane przez Lau dnia 27-09-2017 18:29
68212227 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Okulary czy soczewki?
~Bananowa
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-07-2018 01:37
Na co dzień okulary zaczęłam nosić w pierwszej klasie gimnazjum, kiedy wada z -0,75 (przy której uważam, że też powinnam nosić okulary cały czas) zmieniła się w -2. Wtedy zaczęła się moja trzyletnia przygoda z okularami, którą postanowiłam zakończyć w maju tego roku i nie żałuję.

Nie lubiłam okularów nie z powodów estetycznych (a przynajmniej nie była to główna przyczyna ich porzucenia), ale raczej przez wygodę. Nie znosiłam, kiedy po biegu w deszczu do muzycznej, będąc spóźniona 5 minut, na moich okularach było milion kropelek wody. Jakoś kiepsko zawsze wychodziło mi wycieranie szkieł bluzką, więc szybko prosiłam kogoś znajomego, kto akurat stał na korytarzu o chusteczkę, a i tak smugi na szkłach przeszkadzały mi przez całą lekcję fortepianu. Kolejnym minusem był WF - nie sądzę, żeby było potrzebne tłumaczenie. Kiedy ćwiczyłam w domu (tak, czasem próbuję być fit), okulary musiały oczywiście zaparować, przez co kiepsko patrzyło się na instruktorkę wykonującą ćwiczenia na filmiku. W dodatku zeszłego lata od potu zrobiły mi się niezmywalne plamy na szkłach i już nic tego nie usunie bez niszczenia soczewki. Dodatkowym minusem jest to, że się strasznie szybko opalam i jest OGROMNA różnica między moją skórą zimą a latem, więc we wrześniu poza "tan line'sami" w kształcie bikini miałam także takie w kształcie okularów. Jak (nie)uroczo.

Soczewki za to nauczyłam ubierać się bardzo szybko i prędko przywykłam. Czuję się w nich sto razy bardziej komfortowo i czuję też, że pokazuję ludziom swoją twarz. Kiedy najpierw przeszłam z okularów na soczewki, kilku znajomych potrafiło wręcz narzekać na to, że nie przywykli (codziennie musiał mi ktoś pokazać to: klik). Raz jeden z nich aż powiedział, że "jeśli będę jego partnerką na balu gimnazjalnym, to mam założyć okulary", ale po prostu odpowiedziałam, że raczej jego partnerką nie będę. Wiem, że jest to po prostu kwestia przyzwyczajenia i to samo przerabiałam po ścięciu grzywki, więc nie przejmowałam się zbytnio czyjąś opinią, ale znam osoby, w które coś takiego uderza, dlatego zwracam uwagę, kiedy ktoś próbuje naprawdę chamsko skomentować czyjąś decyzję co do tego typu zmiany. No ale takie uroki bycia nastolatkiem :pony:
32092165 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.