Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty
Dzisiejsi Solenizanci
Ritsukox

Twórczość
Opowiadania
❧  Kraina elfów.  ☙

AutorKraina elfów.
~Senic
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 20-06-2016 18:31
Nareszcie postanowiłam napisać opowiadanie :P Proszę o wyrozumiałość, bo to mój pierwszy raz :3
Rozdział 1
Piękny dzień zawitał do miasta Arbine. Słońce świeciło i nie było chmur na niebie. Właśnie się zaczynał festyn. Było na nim wiele straganów np. z jedzeniem i z konkursami. Przy konkursie z rzucaniem piłki do słoika stała dziewczyna o imieniu Sire.
Sire była bardzo ładna. Miała długie, białe włosy. Nosiła czarną sukienkę i czarne buty. Była często wesoła i przyjazna.
W tej chwili rzuciła ostatnią piłeczkę. Trafiła wszystkie rzuty i dostała w nagrodę wielką, pluszową pandę. Bardzo się ucieszyła i poszła dalej. Doszła do miejsca gdzie zaczynał się las i zobaczyła, że ktoś tam nieruchomo leży. Pobiegła w to miejsce. Niestety dziewczyna, która tam leżała nie żyła.
Usłyszała dziwny dźwięk po swojej lewej stronie. Spojrzała w tamtą stronę i od razu tego pożałowała.
W odległości stu metrów zobaczyła potwora. Miał ciało niedźwiedzia, łapy lwa i głowę małpy. Jego oczy były duże i czerwone.
Sire zaczęła szybko uciekać przed nim, a on pobiegł za nią. Dziewczyna mósiała omijać wiele gałęzi. Nagle zauważyła grube drzewo. Dobiegła do niego i się za nim schowała. Niestety potwór wyczuł ją i zaczął biec w jej stronę.
Dziewczyna uciekała, lecz potknęła się przez złamaną gałąź i skręciła kostkę. Patrzała jak on jest coraz bliżej i bliżej...
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
~Crazy Princess
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-06-2016 22:14
Hej. Piszesz bardzo ciekawie, ale jak na pierwszy rozdział to jest za krótko. Mam nadzieję, że przyszłe rozdziały będą jednak troszkę dłuższe uśmiech. Zaciekawiłaś mnie tym początkiem. Zdarzyły ci się pewne potknięcia. Na przykład "mósiała". Po za tym "często wesoła" brzmi trochę dziwnie. Wesoła to cecha charakteru, a ten nie jest jakiś zmienny. Lepiej jakbyś użyła na przykład "często się uśmiechała" albo po prostu "wesoła". Czy też zamiast "czarną sukienkę i czarne buty" napisała po prostu "czarną sukienkę i buty". To taka drobna rada ode mnie. Wybacz, że się tak czepiam. To nie przeszkadza oczywiście mi w uważaniu, że całkiem ciekawie piszesz. Nie przejmuj się, bo dopiero zaczynasz. Jak na początek to jest dobrze uśmiech. Ciekawi mnie czy wszystko potoczy się dobrze i nic się nie staje Sire. Dużo weny i pisz dalej!
Ps. Zapraszam do siebie wstyd .


All I ever wanted was the world.


I'm like porcelain
Credit dla Arii za av :3
Moja grafa/// Strażniczki Ziemi (OP) /// Winxowe AMV /// Wattpad
52292437 http://crazyxreversium.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
~klaria400
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-06-2016 15:14
Cóż, jak zwykle w początkujących opowiadaniach. Mało opisów, akcja dzieje się za szybko. Interpunkcja w porządku, zaś jeśli chodzi o ortografię to jest jeden mały błąd - "mósiała". Ja Cię błagam. "Musiała", jeśli już. Oprócz tego skróty. Lepiej byłoby chyba "na przykład". Zamiast "często" proponowałabym "zazwyczaj".
Natomiast fabuła jest bardzo ciekawa. Duży plus. Wciągnęło mnie nawet, mimo swej długości. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Przepraszam za siebiewstyd. Weny serce!



credit dla Lunaris
#TeamFlora
~La vita è un letto di rose , che sporgono di fra le punte.~

" Dobre czyny są jak gwiazdy, które rozjaśniają ciemne niebo"
No. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
~Senic
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-06-2016 21:20
Bardzo was przepraszam za to ,,Mósiała'' wybaczcie xD Dziękuje za komentarze i zdziwiłam się, gdy czytałam, że to opowiadanie jest ciekawe :P A oto kolejny rozdział, który wymyśliłam w 2 - 3 godziny :P

Rozdział 2
Sire przygotowała się na najgorsze. Odwróciła się twarzą do ziemi i zaczęła płakać. Potwór wymierzył pałkę w plecy dziewczynki i uderzył. Przez chwile nie mogła oddychać, lecz szybko się otrząsnęła.
W tej chwili usłyszała jakiś świst nad nią. Podniosłą głowę i zobaczyła jakąś dziewczynę.
Była bardzo dziwna. Miała zieloną skórę i szpiczaste uszy. Nosiła koszulkę z jakiegoś dziwnego materiału, spodnie z brązowego futra i buty z czarnej skóry. W ręce miała łuk i założoną na niej strzałę.
Strzeliła kolejny raz i trafiła w udo potwora. Rozległ się potężny ryk i zaczął biec w stronę tajemniczej dziewczyny. Tym razem jednak zrobiła coś innego.
Rzuciła łuk na ziemię, podniosła prawą rękę i zamknęła oczy. Po chwili je otworzyła i z jej ręki wystrzelił czerwony promień. Potwór znowu ryknął i zniknął.
Dziewczyna podbiegła do Sire i zapytała:
-Jak masz na imię?
Miała bardzo piękny i melodyjny głos. Dziewczynka ciężko odpowiedziała:
- Sire.
- Nic ci się nie stało?
- Potwór uderzył mnie pałką w plecy. A kim ty jesteś?
- Mam na imię Pasine i jestem elfką.
Sire spojrzała się na nią ze zdziwieniem, a tym czasem Pasine ostrożnie zdjęła sukienkę dziewczynki i dokładnie obejrzała plecy.
Miała je bardzo czerwone. Elfka zamknęła oczy i dotknęła pleców. Sire cicho krzyknęła z bólu. Zobaczyła, że otacza ją zielony promień i poczuła ulgę.
Gdy Pasine otworzyła oczy powiedziała do niej:
- Miałaś kilka złamanych żeber i je poskładałam.
- Dziękuje ci bardzo! r11; powiedziała Sire.
- Muszę cię zabrać ze sobą, bo zauważyłam w twoim ciele coś ciekawego.
- Co takiego?
- Masz w sobie magię. A to może oznaczać tylko jedno. Jesteś elfką.




Dzięki Klaria400 :*
Kraina elfów - opowiadanie mruga
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
~klaria400
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-06-2016 10:46
Coraz fajniej. Nie widzę już błędów, za to historia nabiera tempa. Coraz ciekawiej. Rozdzialik wciąż króciutki, ale nie jest źle. Fajna pomysły na imiona. Elfka powiadasz? Super. Lubię takie fantastyczne rasy :}}. U, złamane żebra. Paskudnie. Dobrze, że dało się uleczyć. Jaki medżik!
Cóż, to by było na tyle. Czekam na więcej i weny życzę.



credit dla Lunaris
#TeamFlora
~La vita è un letto di rose , che sporgono di fra le punte.~

" Dobre czyny są jak gwiazdy, które rozjaśniają ciemne niebo"
No. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
~Senic
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-07-2016 11:56
Dzięki uśmiech Też bardzo lubię takie fantastyczne rasy. A teraz kolejny rozdział.

Rozdział 3
Sire spojrzała z niedowierzaniem na Pasine.
-Ja? Elfką? To przecież nie możliwe! I mam moc?! - pytała Sire.
-Tak, masz bardzo potężną moc i dlatego chcę, żebyś ze mną poszła. Będziesz mogła się nauczyć jak czarować. Chcesz dowodu na to, że jesteś elfką? Dotknij swoich uszu Są trochę szpiczaste, a z czasem będzie to widać coraz wyraźniej.
Dziewczyna dotknęła uszu. Elfka miała rację, ale Sire nie dawała za wygraną.
- One są takie od kiedy pamiętam.
- Mam jeszcze jeden dowód. Ten las, w którym jesteśmy pokazuje się tylko magicznym istotom, a ludzie widzą tu tylko puste pole.
Sire nie mogła uwierzyć, ale przypomniała sobie sytuację z dzieciństwa.
Byłą wtedy z rodzicami i siostrą na spacerze i szła koło niego. Zapytała się czy pójdą do tego lasu, a oni rozglądali się dookoła z dziwną miną. Mówili, że to chyba jej bujna wyobraźnia i poszli dalej.
- Wierzę ci. Co to za miejsce, w które chcesz mnie zabrać? - spytała Sire.
- Do Eleniesy, krainy elfów. Dowiesz się więcej o elfach i poznasz naszą kulturę
Gdy Pasine skończyła mówić, Sire zapytała:
- Czy ta kraina jest daleko?
- Tak. Jeśli pójdziemy równym krokiem to będziemy na miejscu za dwa tygodnie.
Och, tylko nie to! - powiedziała w myślach Sire. Nagle przypomniało jej się coś ważnego.
- A co z moimi rodzicami?! Będą się martwić!
- Uspokój się. Pójdziesz do domu, a w nocy cicho przemkniesz się do tego lasu w to miejsce - powiedziała spokojnie Pasini.
- Ale jeśli tak nagle zniknę to też się będą martwić.
Elfka chwilę się zastanowiła, aż powiedziała:
- Zostawisz w pokoju kartkę, że wyjeżdżasz na długo i dasz im znać jak będziesz wracać.
- Nie podoba mi się to, ale zgoda. A jak mam przejść przez dom po cichu, jeśli schody głośno trzeszczą?
- Nauczę cię jak za pomocy magii stłumić ten odgłos.
Pasini myślała, że już koniec pytań, ale Sire po jakimś czasie spytała:
- A jak znajdę dokładnie to miejsce? Przecież to daleko od początku lasu.
- Jak dojdziesz do jego początku, to zobaczysz niebieskie światło. Jeśli pójdziesz w jego stronę to dojdziesz do tego miejsca. - elfka uśmiechnęła się - A teraz czas na naukę zaklęcia.
Sire również się uśmiechnęła.
- Zaczynajmy - powiedziała dziewczyna.
.



Rozdział 4
W drodze do domu Sire miała mieszane uczucia. Z jednej strony czuła strach przed tym, że plan się nie uda, a z drugiej strony była szczęśliwa, ponieważ pozna nowe miejsce, gdzie nauczy się posługiwać magią.
Była teraz na ulicy White Wings. Były tu najpiękniejsze ogrody w mieście. Na wszystkich podwórkach były kwiaty, krzewy i drzewa ułożone w różne wzory. Trawa była starannie koszona. Domy też były piękne. Miały różne kształty i kolory.
Sire zatrzymała się przed domem, w którym mieszkała i zapukała. Chwilę później drzwi otworzyły się i ukazała się Aryl.
Aryl była młodszą siostrą Sire i była bardzo do niej podobna. Miała długie, czarne włosy. Nosiła białą koszulkę, czarną spódniczkę i buty. Twarz miała taką samą, jak jej siostra.
-Sire! - krzyknęła Aryl - Jesteś wreszcie!
-Przepraszam, że tak długo mnie nie było - powiedziała Sire.
-Nic nie szkodzi. Chodź rodzice chcą z tobą porozmawiać.
Dziewczyna spojrzała z ciekawością na swoją młodszą siostrę.
-Zaprowadź mnie do nich.
Aryl kiwnęła głową i poszła ją zaprowadzić. Po chwili znalazły się w salonie. Po prawej, na kanapie siedzieli rodzice.
-Sire, musimy pogadać - powiedział tata.
-Usiądź tu z nami. - odezwała się mama - Aryl, mogłabyś pójść do swojego pokoju?
Dziewczynka nie chętnie odeszła. Sire usiadła i spytała:
- O czym chcieliście porozmawiać?
- Otóż... - powiedział tata - Chcieliśmy ci powiedzieć prawdę.
- Uznaliśmy, że jesteś na tyle dorosła, żeby to wiedzieć.
Sire patrzała raz na mamę, a raz na tatę.
Prawdę? - spytała - Jaką prawdę?
Po chwili odpowiedziała jej mama:
- Chodzi o to, że tak naprawdę nie jesteś naszą córką.
Dziewczyna spojrzała z niedowierzaniem na rodziców. Próbowała coś powiedzieć, ale z jej ust nie wydobywał się żaden dźwięk.
- Tak naprawdę znaleźliśmy cię przed naszym domem - powiedział tata.
- Nie wiemy, kto cię tu przyniósł, ale ten ktoś zostawił przy tobie list. - powiedziała mama - Było w nim napisane, że masz na imię Sire i prosił abyśmy się tobą zaopiekowali.
Może dlatego jestem elfką. - pomyślała Sire.
- Dziękuję, że powiedzieliście mi o tym. - powiedziała i uściskała rodziców - Jest już późno, pójdę się położyć.
- Dobranoc - powiedzieli rodzice.
Sire była już przy drzwiach, ale usłyszała, że mama powiedziała:
- Sire, proszę nie mów nic Aryl, powiemy jej w odpowiednim czasie.
- Dobrze - odpowiedziała i poszła.



Dzięki Klaria400 :*
Kraina elfów - opowiadanie mruga
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-07-2016 15:42
Tak, jak innym muszę ci napisać, że na sam początek to całkiem nieźle ci to wychodzi. Również tak samo, jak i w innych opowiadaniach osób masz co rozdział, to lepsze. Pierwsze dwa rozdziały były krótkie, ale jak trzeci i czwarty dałaś razem to przyznam, że było wtedy w sam raz. Zgadzam się z pozostałymi, że akcja toczy się zbyt szybko, ale za to przyjemnie się te opowiadanie czytało i mam nadzieję, że następne rozdziały będą również ciekawe, a nawet lepsze.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
*Lunaris
Moderator

avatar
Dodane dnia 11-07-2016 13:04
Masz niezłe początki. Ciekawe nazwy, pojawiają się opisy - co prawda mogłyby być bardziej rozbudowane i umiejętniej napisane, jednakże i tak masz za nie plusa, ponieważ starasz się je wplatać, w przeciwieństwie do większości zaczynających przygodę z pisaniem. Rozdziały krótkie, zwłaszcza pierwszy, ale każdy kolejny staje się dłuższy. Hm, fajnie by było, gdyby następna część miała łącznie mniej więcej tyle tekstu, co trzecia i czwarta razem :>. Jeśli chodzi o błędy, to radzisz sobie całkiem nieźle, choć zdarzają ci się wpadki (m. in. "mósiała", "patrzała" - w przypadku tego drugiego bardziej by mi pasowało "patrzyła" ;3). Staraj się unikać powtórzeń, używaj synonimów.
Fabuła całkiem fajna, ma potencjał. Cieszę się, że Sire nie od razu uwierzyła Pasine. Główna bohaterka wydaje się mieć interesującą przeszłość, lecz na razie nie jestem w stanie określić jej charakteru, który, póki co, wydaje się dość nijaki, zielonoskóra zdaje się nieco wyrazistsza, przynajmniej takie mam odczucia. Aryl posiada taką samą twarz jak Sire? To dziwne - nie są nawet prawdziwymi siostrami, a i wtedy dokładnie tak samo wyglądające buzie to dość dziwne zjawisko. Mam nadzieję, że to jakoś wyjaśnisz c;. Główna bohaterka zareagowała trochę za spokojnie na wieść, że nie jest córką osób, które uważała za rodziców. Zabrakło mi szoku i niedowierzania.

Weny!



(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.


Edytowane przez Lunaris dnia 11-07-2016 13:07
55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
~Senic
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-08-2016 18:45
Dzięki :3 Nie pomyślałam przy tych samych twarzach, ale to jakoś wyjaśnię xd No dobra kolejny rozdział:

Rozdział 4
Sire poszła szybko po schodach na góre. Myślała o tym co powiedzieli jej rodzice i zastanowiła się nad jedną rzeczą.
Jak to możliwe, że z Aryl jesteśmy takie podobne, skoro nie jest moją siostrą? - pomyślała - Zapytam się Pasini co o tym myśli.
Doszła do końca schodów i zobaczyła, że jej ,,siostra'' na nią czeka.
- O czym rozmawialiście? - spytała - Wyglądasz na smutną.
- Wszystko dobrze. - skłamała Sire - Nie martw się.
Po tym dziewczyna poszła do swojego pokoju i zamknęła za sobą drzwi. Spojrzała na zegarek. Była 21:30.
O 23 pójdę po cichu do lasu do Pasini - postanowiła Sire.
Zaczęła pakować potrzebne rzeczy do plecaka. Trwało to pół godziny. Po tym jak sprawdziła czy napewno ma wszystko schowała go do dużej szafy.
Teraz usiała przy biurku i zabrała się do pisania wiadomości. Po jakimś czasie skończyła i przeczytała:
Kochani.
Wyjechałam na bardzo długo. Nie mam pojęcia kiedy wrócę, ale dam wam znać jak będę wiedziała. Nie szukajcie mnie i nie dzwońcie na policję.
Wasza Sire.
Po przeczytaniu dziewczyna stwierdziła, że jest dobrze i chowałą wiadomość do szafki przy biurku. Usłyszała, że ktoś wchodzi po schodach, więc szybko wstała z krzesła, zgasiła światło,
wskoczyła pod kołdrę w ubraniu i zamknęła oczy. Chwilę później jej ,,mama'' otworzyła drzwi, by zobaczyć czy śpi, a po kilku sekundach zamknęłą je.
Teraz Sire przypomniała sobie, że to nie są jej rodzice i zaczęła cicho płakać. Po jakimś czasie skończyła i zapaliła swoją lampkę, którą miała przy łóżku, by spojrzeć na godzinę. Była 23.
Dziewczyna odsunęła kołdrę, wstała, pościeliła łóżko i wyjęła plecak z szafy. Chciała już wyjść, ale przypomniała sobie o kartce. Wyjęła ją z szafki i położyła na biurku.
Podeszła do drzwi i cicho je otworzyła. Słuchała przez chwilę i usłyszała chrapanie. Poszła powoli do schodów i przy nich się zatrzymała. Zamknęła oczy i wyciągnęła rękę nad schody. Wyobraziła sobie, że te schody to poduszki, i że są bardzo ciche. Pojawiło się białe światło i postawiła stopę na schody i nie skrzypnęły. Poszła dalej i na dole zdjęła zaklęcie. Doszłą do drzwi, po cichu je otworzyła i wyszła.
Na dworzu było trochę zimno i trochę jasno, ponieważ blask księżyca padał na drogę. Pobiegła w stronę lasu. Kilka minut później była przed nim i rozejrzała się. Szukała niebieskiego światła.
Po chwili zobaczyła je poszła w tamtą stronę. Gdy doszła do jego źródła zobaczyła Pasini.
- Sire! - powiedziała - Jesteś!
Elfka uśmiechnęła się i dziewczynie poprawił się humor.
- Kiedy tu przyszłaś to zobaczyłam, że byłaś smutna. - powiedziała Pasini - Czy coś się stało?
Sire nie chętnie opowiedziała o swojej rozmowie z ,,rodzicami''. Jak skończyła to elfka ją przytuliła, a dziewczyna powiedziała:
- Czy to możliwe, że jeśli jestem elfką to moi rodzice są nimi?
- Tak, to możliwe.
- Mam jeszcze jedno pytanie. Moja była siostra jest praktycznie taka sama jak ja, a nie jesteśmy siostrami. Czemu tak jest?
- Każdy elf ma swoją ,,bliźniaczą wersję'', czyli ktoś na świecie jest do nas bardzo podobny.
Sire zastanowiła się chwilę nad tym, po czym spytała:
- Ruszamy?
- Ruszamy.



Dzięki Klaria400 :*
Kraina elfów - opowiadanie mruga
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
*Lunaris
Moderator

avatar
Dodane dnia 03-08-2016 15:08
Na początku pochwalę cię za długość rozdziału, który zawiera najwięcej tekstu z dotychczasowych. Sporo początkujących osób pisze króciutko, więc cieszy mnie fakt, że każda z części twojego opowiadania jest bardziej rozwinięta od poprzedniej :>. Zdarzają ci się błędy i powtórzenia, ale z czasem sobie z nimi poradzisz.
Spodobało mi się to, że pokazałaś smutek Sire. Czuję, że Pasini przez długi czas będzie dla dziewczyny oparciem. Wyjaśnienie podobieństwa głównej bohaterki do Aryl spodobało mi się. Jestem ciekawa, jak rozwiniesz akcję c;.

Weny!



(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.


Edytowane przez Lunaris dnia 03-08-2016 15:12
55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
~Aria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2016 23:35
Z każdym rozdziałem jest coraz lepiej.Tak trzymaj. W trzecim rozdziale brakuje mi jednej rzeczy, a mianowicie opisu nauki zaklęcia, ale to mały szczegół. Wymyśliłaś ciekawe imiona dla bohaterów i krainy elfów. Co do tej krainy to ciekawi mnie, jak będzie ona wyglądać. Mogę się domyślać, że pięknie. Mi pozostaje czekać, a tobie życzę dalszej weny uśmiech.
61494166 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Kraina elfów.
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-08-2016 18:07
Wydaje mi się, że ten rozdział powinien mieć numer: 5. Zdarzały ci się tam niewielkie błędy językowe i uważam, że rozdział skończył się w ciekawym momencie. Na samym początku, to takie opowiadania mogą być, gdyż nie od razu wszystko musi być tak super, jak się wydaje. Rozdział faktycznie trochę krótki i zgadzam się z Luną. Jednakże liczę na to, że następne rozdziały będą trochę bardziej ciekawe i akcja się bardziej rozwinie. Od razu też mówię, że co rozdział jest coraz ciekawiej, ale też nie mówię, że mi się nie podobało, bo zawsze zdarzają się te fajne i mniej fajne fragmenty.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.