Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,050
 Najnowszy Użytkownik: ~Betty
Dzisiejsi Solenizanci
Diaspro
LadyPinki

Twórczość
Opowiadania
❧  Pamiętnik księżniczki  ☙

Strona 2 z 2 < 1 2
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 22-02-2016 19:30
Wychodzi na to, że pisałam nowy rozdział cztery miesiące...
Uh-huh, mam nadzieję, że chociaż nie wyszło źle.

Nie ufaj nikomu.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-02-2016 13:37
Wcale nie uważam, że wyszło źle, wręcz przeciwnie. Wyszło nawet bardzo dobrze. Wiem, że zabrzmi to jak komplement, ale od jakiegoś czasu zaczęły mi się podobać opowiadania. Wcześniej przepraszałaś, że miałaś jedno opowiadanie za krótkie. Wcale tak nie uważam. Było w sam raz. Jeżeli chodzi o Twoje opowiadania, to będziesz przynajmniej dawać linka? Ja to przesiaduję na "WinxBloggerze" i mogę nie skomentować Twojego następnego opowiadania, gdyż nie będę wiedzieć, czy już go masz napisanego.
Edytowane przez Suzanne dnia 23-02-2016 14:57
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
~Ignis
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-05-2016 23:10
:szoker:
Jestem w głębokim szoku. I czuję niedosyt. Chcę więcej!

To opowiadanie jest po prostu genialne, tyle jest tego wszystkiego, a ja mimo to jeszcze się nie pogubiłam. Wprost uwielbiam takie tajemnicze akcje, w których trzeba się domyślać o co chodzi, a potem i tak gapisz się z otwartymi ustami, zdumiony tym jak potoczyły się wydarzenia. Zwykle nie czytam opowiadań o miłosnych rozterkach, bo wydają mi się zwyczajnie nudne i nie w moim guście, ale twoje mnie przekonało do siebie i to jeszcze z wielkim hukiem. Paru rzeczy już zaczynam się domyślać, ale lepiej nie będę ich wymieniać na wszelki wypadek, żeby nie zepsuć komuś zabawy czytania, albo gdyby się okazało że nie jestem tak mądra i się myliłam. Gdybym miała teraz oceniać to dałabym 9,5/10, a te pół punktu dorzucę do pełnej dziesiątki, jak rozdziały będą pojawiać się częściej, bo już wszystko przeczytałam i nie mam teraz co robić. Biedna ja smutny.

Wcale nie piszesz aż tak niesystematycznie, bo wśród nas są osoby którym tworzenie nowych rozdziałów zajmuje znacznie dłużej (jeśli wiesz, kogo mam na myśli - mrug, mrug). Cóż mogę więcej napisać? Chyba tylko życzyć ci weny i powodzenia w pisaniu dalszych rozdziałów, oby były nadal tak genialne, jak są teraz.



Jakieś moje rzeczy: SorceressIgnis(dA), MrsTanato(dA), Moja strona

Odwiedź galerię "zgadzania się"

Przychodzę tu głównie na dramy
52984863 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
~Victoria
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-05-2016 16:10
Dobra, skoro męczysz mnie, żebym Ci oceniła to opowiadanie :v. Nie wiem czy wezmę się za jakąś dłuższą ocenę, ale posłodzę w kilku zdaniach skoro Ci zależy x).

Nie no, ogólnie opowiadanie jest na dobrym poziomie. Jestem uczulona na błędy i zlewające się dialogi/opisy, także masz dużego plusa za poprawność. No ale czego się spodziewać po moderatorce, heh-heh x).
Sama fabuła jest bardzo przemyślana, chyba nie umiałabym wszystkiego tak zaplanować, tzn. nie wychodzi mi to tak, te wszystkie szczegóły. Przyznam też, że w pewnym momencie pogmatwało się trochę *Vicza nie ogarniała i musiała prosić o wyjaśnienia xD*, ale koniec z końców zrozumiałam większość akcji. Stella jest fajnie przedstawiona, doroślejsza. W sumie byłam zła jak znowu poleciała do Alfei, żeby pomóc Solarii i tak dalej, wolałam jej historie w Gardenii, ciekawie się to czytało. Wszystko idealnie można wyobrazić i przez kilka godzin po przeczytaniu dalej miałam myśli skupione na tym opowiadaniu, haha. Mimo że jest związane z Winx'em to cieszę się, że nie ma w kółko walk i nowych przemian czarodziejek. Jest bardzo dobre, tylko pisz szybciej ten następny rozdział, przeczytałabym :v.
I wgl. lofki, weny :v.



It's funny how things never change in this old town.
50268431 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
*Lunaris
Moderator

avatar
Dodane dnia 26-05-2016 10:53
Rety, większość rozdziałów przeczytałam dobry kawał czasu temu, więc musiałam sobie niektóre rzeczy przypomnieć. W końcu się zmobilizowałam i postanowiłam napisać komentarz.

Masz fajny styl, Cat, świetnie pasuje do klimatu historii. Fabuła jest przemyślana, wciągająca. Uniknęłaś cukierkowatości i ciągłych walk, dodałaś do "Winx'a" realizmu. Potrafisz zaciekawić, zaskoczyć.
Bardzo podoba mi się doroślejsza, poważniejsza Stella, czarodziejka słońca i księżyca w twoim wykonaniu oraz ta, którą twórcy nam ostatnio serwują, są jak niebo a ziemia. Blondynka i Valtor jako para również na plus. Znienawidziłam Bloomę i Brandona, ale to w zasadzie dość oczywista reakcja gwizdze. Polubiłam Liv, szkoda mi jej, bo jej życie nie jest usłane różami, ale imponuje mi tym, że mimo to trzyma się naprawdę nieźle i stara się o jak najlepszą przyszłość - zarówno swoją, jak i jej rodzeństwa. Nie do końca wiem, co mam myśleć o Liamie, aczkolwiek także darzę go sympatią, podobnie jest z Suzanne, choć ona jakoś bardziej mnie do siebie przyciągnęła, podoba mi się Flora.

No dobra, koniec tego słodzenia. Weny!



(c) ja
Pewien fragment został ukryty na życzenie autora. Zaloguj się aby go zobaczyć.

55980925 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
~x-Ritsu
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-06-2016 23:29
...
:szoker:
Rany, to opowiadanie jest fantastyczne, po prostu fantastyczne. Każdy rozdział ma swój unikalny klimat. Podoba mi się, jak wyokreowałaś Stellę - przestała być taką zupełnie pustą laleczką, która nie zwraca uwagi na nikogo, wyłącznie patrzy, jakby tu poprawić makijaż (mowa tu oczywiście o Stelli po czwartym sezonie). Fascynujący wizerunek Stelli na Ziemi, która pojawia się tam pod innym imieniem i nazwiskiem. Francuskim nazwiskiem ok. Na ogół nie poczytuję dennych romansideł, tym bardziej, że nie lubię Brandona, ale to inna sprawa, ale twoje opowiadanie zrzesza i elementy uczuciowe, i magię oraz rozwój akcji. Było tyle różnych szczegółów, chociażby walka Suzanne ze Stellą, która mnie urzekła i została znakomicie wymyślona. Przy okazji dowiedziałem się, że Su też ma magiczne moce. I kurczę, naprawdę niezły wątek z kłamstwami Radiusa i Luny co do oryginalnego pochodzenia Stellki. Jedna rzecz mi tutaj zgrzytnęła - jakim cudem są bliźniaczkami, siostrami przyrodnimi i Stella została wzięta skądś tam jako "lepsza" podobna sztuka, bo Suzanne miała urodzić się chora? Żeby miało to sens, rodzice wtedy w ogóle powinni być niebiologiczni. Chyba, że słowami "siostra przyrodnia" nazwałaś siostrę, która się odnalazła i nie poczuwałaś się do posiadania więzów krwi z taką osobą. Nie mniej jednak, wszystkie wątki są wspaniale obmyślone i zapisane w cudnym stylu. Dodatkowo mocno najeżdżasz na Blumę, plus dla ciebie!
Doczepię się jeszcze do długości i częstotliwości publikowania następnych części, ale to nie jest aż tak ważne.
A ja nadal uparcie twierdzę, że Liam to Valtor lol. Wścibscy czytelnicy wyprzedzają fabułę, która jeszcze nie została wymyślona, nie?
Jak dla mnie opowiadanie na szóstałkem z małym minusikiem "D.




Strona | DeviantART | MyAnimeList

pisz na gg http://xritsu.j.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-06-2016 20:33
Jejku, dziękuję za tyle pozytywnych opinii! Jesteście wspaniali! serce

Tak, Domino, właśnie tak postanowiłam to określić. Siostry przyszywane brzmi nieco gorzej niż siostry przyrodnie, prawda? Poza tym wpływa na to fakt, że wyglądają niemalże kropla w kroplę tak samo - to akurat magiczny przypadek, ale długo by to wyjaśniać. W sumie to wszystko jest tak bardzo skomplikowane, że sama się w tym gubię. To jest jak "Moda na sukces". xD

No i kolejny rozdział, mam tylko nadzieję, że nie zostanę skrytykowana za ostatnią część... Ciemność.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
~Ignis
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-08-2016 20:07
Albo to jest za krótkie, albo ja za szybko czytam. A może i jedno i drugie. W każdym razie choć rozdział niezły, dla mnie to za mało. Chcę więcej!
Akcja pędzi całkiem szybko, ale mimo to jest napisane tak przejrzyście, że właściwie trudno się zgubić, w każdym razie według mnie (a ze mną akurat różnie bywa). Ostro się rozkręciłaś, że aż postanowiłaś zabić... pewną osobę. Nie napiszę kogo, w razie gdyby ktoś jeszcze nie czytał rozdziału, bo nie chcę psuć niespodzianek i wyjść na tą złą. Ta krwawa część mi się podoba, tylko nie przesadzaj też z nią zbyt bardzo. Na twoim miejscu jednak bym w takie akcje wplotła więcej emocji, bo jakoś mnie ta śmierć mało poruszyła, a chyba powinna... No chyba że właśnie nie, to wtedy zwracam honor. Tak czy siak rozdział wstrząsający, czekam na więcej!



Jakieś moje rzeczy: SorceressIgnis(dA), MrsTanato(dA), Moja strona

Odwiedź galerię "zgadzania się"

Przychodzę tu głównie na dramy
52984863 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
~kolec 257
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-08-2016 22:35
Jeśli chodzi o rozdział, to uważam, że był on w sam raz. Jest to też pierwszy pamiętnik, który mi się spodobał. Na samym początku było trochę nudno, a potem zaczęło się robić coraz ciekawiej. Opowiastka mnie dopiero wciągnęła od połowy, gdyż tamte fragmenty były lepiej opisane niż sam początek. Natomiast jeżeli chodzi o końcówkę, to sądzę iż skończyło się to w ciekawym momencie. Również przyznaję, że masz całkiem fajny styl i z wielką chęcią przeczytam kolejne rozdziały.
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Pamiętnik księżniczki
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 28-03-2021 22:21
Wróciłam do pisania, kochani! :serduszko:

Od razu mówię, że nie jest to kontynuacja historii, którą wcześniej pisałam. Jak pewnie wiecie. to jest druga część Pamiętnika - jednak od kiedy zaczęłam ją pisać, miałam chęć rozpoczęcia wszystkiego od samego początku. Żeby nie było już skomplikowanych wątków, a żeby akcja była przejrzysta i prosta. No i poprzednią część przerwałam na ciekawej akcji, co pragnę poprowadzić do końca.

Nie mam pojęcia, na ile uda mi się zrealizować moje plany, ale myślę o trzynastu rozdziałach zawierających akcję z poprzedniej części i trzynastu, które będą odzwierciedleniem drugiej. Możliwe, że znowu to przerwę i wrócę do tego po długim czasie albo że w ogóle zostawię Pamiętnik, jednak jest też możliwe to, że akcja wyjdzie mi o wiele dłuższa niż poprzednim razem. Zobaczymy ^^

Okej, już nie przedłużam, tylko wrzucam link. Miłego czytania!
it's just me, me and my broken heart



Zapewne nikt nie spodziewał się powrotu po ponad trzech latach, but here I am.

Powróciłam z innym charakterem i innym stylem, mam nadzieję, że nie będzie przeszkadzała Wam rozbieżność. Myślę nad zmianą na pamiętnik, choć może w tym wypadku lepszy byłby dyktafon lub coś w ten deseń ;) Zachęcam do przeczytania poprzedniej - pierwszej - części i dopiero później do sięgnięcia po drugą.

Czekam na Wasze opinie, jestem ciekawa, jak się Wam spodoba nowy rozdział! Ostatnie opowiadanie opublikowałam wieki temu, mam nadzieję, że nie wyszłam z wprawy.

KLIK


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.