Nowości
06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,049
 Najnowszy Użytkownik: ~ThunderousTiger
Dzisiejsi Solenizanci
gilo2004
najta450
Oren_czatka
Sophie
Xayah

Twórczość
Opowiadania
❧  Mój wymyślony 7 sezon  ☙

Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
AutorRE: Mój wymyślony 7 sezon
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-05-2015 21:32
Poprawki, poprawki, zaliczenia, zaliczenia... sami wiecie o co mi chodzi! : D. I oto nowy rozdział! (fanfary).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Grupa czarodziejek i specjalistów siedziała w salonie. Dochodziła 20:30. Jesienna pogoda dała o sobie znać. Padał deszcz i mocno wiał wiatr. Roy dorzucał drewno do kominka. Kiedy skończył i usiadł, rozpoczęła się dyskusja.
- Więc. Bloom porwały byłe, opętane znajome matki Musy... - zaczął Timmy
- One jej nie porwały... to było to samo zaklęcie. Zaklęcie po jakimś pokonanym źle. Każde zło przecież zostawia po sobie ślad... - przerwała Musa
- No dobra. Kontynuując. Porwały one Sky'a, nie wiadomo, co z nim jest. A Musa i Stella mają nową moc. Jesteśmy bez Flory, która wyjechała na Linpheę pomóc rodzinie. - podsumował magik
W tym czasie Helia wstał i wyszedł z pokoju na korytarz. Layla już chciała wstać za chłopakiem jej przyjaciółki, jednak Roy dał jej spojrzenie, że lepiej dać sobie spokój.
- Zostawmy go lepiej samego. Wiecie jaki on jest. - odparł
Reszta kiwnęła głowami i wrócili do tematu.
- Wiadomo gdzie jest kryjówka czarownic? - spytała Stella
- Nie.. jednak przypuszczam, że podczas tej walki Sky miał przy sobie pewien eksperymentalny nadajnik, nad krótym pracowaliśmy. Myślę, że Tecną moglibyśmy go namierzyć, co naprowadziło by nas na odpowiedni trop. - rzekł Timmy
- Właśnie. Namierzanie jest dość proste, dajcie nam jedną noc. - Tecna oparła się na ramieniu swojego chłopaka
- Czekaj.. noc? Nie lepiej jutro? - Stella zmarszczyła brwi
- Trzeba jak najszybciej odnależć Bloom i Sky'a i zrobić co trzeba - odpowiedziała czarodziejka technologii. - dlatego teraz idę się spakować, bo przenocuję w Czerwonej Fontannie.
- Czy przypadkiem nauczyciele nie mogą przyprowadzać gości na noc? - wtrącił Brandon obejmujący Stellę.
- My coś już wymyślimy - odparł Timmy wstając i idąc za Tecną
- No to co, zostaje nam czekać - powiedział Riven

Nazajutrz nadeszła sobota. Stella, Layla i Musa wstały i zrobiły sobie kawę. Włączyły telewizję, by dowiedzieć się o sytuacji na rodzinnej planecie Flory. Nic nowego, same walki, wybuchy, śmierć. Mimo dość lekkiego wiatru, nagle otworzyło się okno, a nim wleciał piękny, czerwono-niebieski ptak, który w dziobie trzymał kopertę. Podleciał do czarodziejek, na stoliku położył list, melodyjnie zaćwierkał i wyleciał. Za nim okno się zamknęło. Stella szybko chwyciła tajemniczą kopertę i otworzyła. Na kartce na nim pisało:

Winx!
Piszę do Was z Linphei, a właściwie szpitala. Wstąpiłam do wojska. Moja rodzina ma się dobrze. Pewnie w telewizji słyszycie o tych wszystkich wybuchach, a ja jednego z nich doświadczyłam. Tak, dobrze czytacie! Mam poważnie uszkodzoną nogę, na szczęście nie grozi mi apmutacja, teraz jest w gipsie, który już pięknie przyozdobiły dziewczynki z mojej sali! To dwie bliźniaczki, które w wybuchu straciły matkę i ojca, a gdyby nie ja, też by zginęły. Wojna trwa. Postaram się raz w tygodniu do Was napisać,
Niestety, mogę wysłać tylko jeden list. Przekażcie go później Helii. Nie wiem, kiedy wrócę.


Flora







-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A, i rozdziały postaram się dodawać raz na tydzień od teraz niegrzeczny.


Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Mój wymyślony 7 sezon
~Motiwia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-05-2015 06:43
Nono, jest super (tak, dopiero teraz zebrałam się, aby to skomentować, ćśś). Ten motyw wojny jest bardzo fajny, kojarzy mi się z "Rillą ze Złotego Brzegu".
Tylko, meh, gdyby rozdziały były trochę dłuższe, bo teraz to w sumie wystarczy pstryknięcie palcem i przeczytane. Oczywiście nie naciskam, to luźna sugestia. C:
No, ale poza tym jest świetnie i liczę, że kolejne rozdziały podtrzymają poziom. Weny!


i love my smol bubble boy
54680395 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Mój wymyślony 7 sezon
~Nami
Moderator

avatar
Dodane dnia 07-08-2015 15:49
Super!Niedawno zaczęłam czytać Twoje opko, a już mi się podoba mruga .Musa i Stella pięknie wyglądają w Dimentixie, naprawdę ok .Fajnie, że w Twojej książce Riven nie zerwał z Musąserce .Hmmm...która czarodziejka zdobędzie Dimentix jako trzecia?I co będzie w Florą?Coś mi mówi, że Helia poleci do niej na Linpheę.To teraz dodawaj rozdziały co tydzień plsłehehe .WENY, Justa!



Edytowane przez Nami dnia 07-08-2015 15:50
55033889 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Mój wymyślony 7 sezon
~Flora 1234
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-08-2015 22:26
Świetne!!! Czytam twoje opowiadanie od początku i już nie mogę się doczekać kolejnego język. Masz wielki talent i dużo ciekawych pomysłów np. Wojna na planecie Flory, czy te wiedzmy, które porwały Bloom i Sky'a. Miło się czyta, no i można się niezle wkręcić. Czekam na ciąg dalszy i weny życzę.


55398839 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Mój wymyślony 7 sezon
~YouStee
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-12-2015 21:50
WIELKI POWRÓT!
<Fanfary>


Powracam do opowiadania. Mam dużo nowej weny. Naczytałam się tyle ff o wszystkim że głowa pęka : D. Bez zbędnego gadania, rozdział bardziej o Florze : D.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Linphea. Niegdyś piękna, otoczona naturą i radosna planeta. Jeszcze pół roku temu nikt by nie stwierdził, że w tą jesień stanie się ona ponura, zniszczona i odcięta od świata. W miejscu, gdzie kiedyś była szkoła, jest teraz szpital. Wiele rannych, sanitariuszki nie nadążają z pomocą. W sali obok widać stosy ludzkich ciał. Całkowite przepełnienie sal, zbliżająca się zima i bezradność dają o sobie znać wszystkim. Ci ludzie potrzebują pomocy. Chuda, drobna, brązowowłosa dziewczyna w wojskowym mundurze i z nogą w gipsie siedzi na krześle i czyta dzieciom bajki. Tylko tak może im pomóc, już niedługo zdejmą jej gips i wraca na służbę. By walczyć o Ojczyznę.
Flora uwielbiała czytać bajki. Sobie, młodszej siostrze, kuzynowi, a teraz dzieciom. Niektóre z nich straciły rodziców, dziadków, a jeszcze inne są ciężko ranne. Jednak siedzą teraz i z ciekawością wysłuchują baśni. Nikt nie wie, co będzie potem.
Minęło kilka dni. Czarodziejka natury właśnie wyszła z sali zabiegowej, już nie ma gipsu. Od razu wraca na służbę. Przeszła przez korytarze zapełnione chorymi. W oddali zauważyła Miele, ze starszą kobietą opatrującą jakiemuś żołnierzowi rękę. No tak. Ona chciała zawsze być lekarką. Jest w swoim żywiole. Miała godzinę. Postanowiła napisać list do przyjaciół i Helii. Tak dawno nie pisała. Chwyciła kartkę i ołówek, wzięła się do pisania. Kiedy minęło pół godziny, wyczarowała ptaszka i wysłała do Alfei. Pora wracać do walki.
Tymczasem Musa siiedzi w pokoju nauczycielskim. Sprawdza kartkówki. Wystawia jedynki, dwójki, piątki... Cały czas myśli o liście od przyjaciółki sprzed tygodnia. Razem z Winx, których zostało praktycznie cztery w chwili obecnej, postanowiły od razu po lekcjach otworzyć kolejny element mapy. Tym razem Layla postanowiła podjąć próbę. Nagle zauważyła, że skończyło się jej pióro.
- Kurczę, nie wzięłam zapasowego - pomyślała - Muszę pobiec do pokoju
Szybko zwinęła się z krzesła i pognała do pokoju. Weszła, i ujrzała grubą kopertę na stole. Spontanicznie chwyciła ją i otworzyła. Były tam dwa starannie złożone pergaminy
(to musiała być Flora!) z podpisami "Dla Winx" i "Dla Helii". List dla specjalisty odłożyła na półkę, a zaadresowany do siebie rozwinęła.

Linphea, 10 listopada
Winx!

Minął tydzień. Mam już zdjęty gips i wracam na służbę. W sumie, bardziej pasowałabym
do roli sanitariuszki, jednak mam chyba zbyt miękkie serce by patrzeć na tyle cierpienia
w jednym pomieszczeniu... Tu codziennie ktoś umiera, Wojna trwa w najlepsze, nie zapowiada się na zmiany. Macie jakieś nowe fakty w sprawie Bloom? Mam nadzieję, że tak. Kolejna z Was zdobywa pewnie Dimentix. Przypuszczam, że będę ostatnia. Chociaż bardzo potrzebuję tej mocy. Tylko nią będę w stanie pokonać wojsko wrogiej planety. Muszę tu przybyć, i tak zrobię. oczekujcie mnie niebawem. Proszę was o odpisanie. Równo o 16:00 przyślę Wam ptaszka, podajcie mu list a on dostarczy go mnie. Zbyt się boję o Was, Helię i Bloom. O mnie się nie martwcie.
Flora.


Po zakończeniu zajęć Winx zebrały się razem. Tecna była śpiąca, ponieważ rano wróciłą z Czerwonej Fontanny. Z Timmy'm zebrali wszystkie dane i są blisko zlokalizowania Sky'a. Zeskanowała list do Helii, tak, ze zniknął i wysłała go do Magika magiczną elektroniczną pocztą. Po chwili zadzwonił Timmy.
Zlokalizowano Sky'a.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT: Znowu taki krótki wyszedł?! Pisałam go tydzień. O nieeee.


Stella literalnie ukształtowała moją osobowość
(c) chand
Edytowane przez YouStee dnia 07-12-2015 21:51
51516358 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Mój wymyślony 7 sezon
~EVIL
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-12-2015 23:37
Może i krótki, ale najważniejsze, że wróciłaś. Musiałam przeczytać kilka rozdziałów wstecz, bo trochę mi się pozapominało, ale już wiem co i jak. Flora i wojsko to takie... nietypowe lecz pomysłowe, a kontynuacja jej wątku również mnie ujęła. No i wiesz. Nie mogę się doczekać już co tam zmajstrujesz w kolejnym rozdziale. Wierzę, że pojawi się [hym...] w najbliższym czasie. Koniecznie muszę wiedzieć co będzie dalej. Do tego opowiadania jako jednego z pierwszych, które zaczęłam czytać mam szczególny sentyment. Wennnnnnny!


W życiu liczą się dla mnie 3 rzeczy. Pierwsza to moi bliscy,
przyjaciele i znajomi bez których dni, nie byłyby tak ubarwienie. Druga, to uczucia. Te wszystkie wartości moralne, które czynią nas ludźmi. A trzecia to moja prywatność. Chwila tylko dla mnie, wspomnień i gorącej czekolady... Reszta może się [cenzura]

W świetle i w mroku- opowiadanie
52826028 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Mój wymyślony 7 sezon
~Wiktor
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 30-04-2016 20:33
Justa! Przeczytałem wszystkie rozdziały i przyznam, że mi się podoba... Ciekawie piszesz. Każda Winx ma swój wątek. Czekam na następne rozdziały... Pisz dalej!!

Nie nadużywaj wykrzykników i wielokropków. Dłużej. //Luna



Edytowane przez Lunaris dnia 01-05-2016 13:04
60667462 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
~kolec 2570
16:19:42 16.04.2024
Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze.
~Vixen0
11:30:05 14.04.2024
Miałam ten magazyn placze
~Vixen0
11:29:48 14.04.2024
Ale nostalgia mi się włączyła
~Vixen0
11:29:40 14.04.2024
~Vixen0
10:29:25 14.04.2024
Same mocy. Powinno być samej
~Vixen0
10:28:55 14.04.2024
~Vixen0
10:28:50 14.04.2024
Ktoś tu zjadł literę
~Vixen0
20:06:25 13.04.2024
Zawsze można zamówić z zagranicy, ale to nie to samo bo nie każdy zna Włoski :>
~Vixen0
20:05:58 13.04.2024
Wielka szkoda że magazyny padły
^Flamli0
17:50:21 13.04.2024
~Vixen 14:06:57 13.04.2024 Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
oj nie, od paru lat już nie ma
~Vixen0
14:08:44 13.04.2024
Najbardziej wspominam czasy Believixa
~Vixen0
14:08:01 13.04.2024
Ale ten czas leci :cry:
~Vixen0
14:07:37 13.04.2024
winx *
~Vixen0
14:07:27 13.04.2024
2014 rok dobre czasy, czasy zbierania komiksów z windą
~Vixen0
14:07:07 13.04.2024
Dawno nie zbieram:<
~Vixen0
14:06:57 13.04.2024
Wq to jeszcze komiksy w Polsce żyją ?
~Vixen0
14:06:45 13.04.2024
Fajnie byłoby jakby stara kreska w komiksach byłaby na zawsze
~Vixen0
14:06:10 13.04.2024
Ale mega
^Flamli0
11:50:16 13.04.2024
w środku komiks z transformacją sirenix z sezonu 8 w starej kresce rly KLIK
^Flamli1
11:48:38 13.04.2024
^Flamli0
11:48:28 13.04.2024
nowy numer magazynu we włoszech
^Flamli0
13:16:21 06.04.2024
zapraszam na nowy 24 stronnicowy komiks z transformacją Dreamix :> KLIK
~Vixen0
17:30:44 03.04.2024
Ale koreańskie zupki są lepsze
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.