Postępy w tłumaczeniu
❧ Odcinek 8x11: tłumaczenie 45%

Jednocześnie uprzejmie prosimy o zachowanie cierpliwości i niezasypywanie wiadomościami na PW lub shoutboxie dot. postępu prac nad tłumaczeniem. Robimy wszystko co w naszej mocy, by odcinki pojawiały tak szybko jak to tylko możliwe.
Nowe artykuły w Encyklopedii
5.03.2019
Bloom (poprawki)

25.02.2019
Onyrix, Cosmix

23.02.2019
Magic Bloom, Dreamix

Nowości
28.04.2019
❧ dodano screeny z transformacji Cosmix i Butterflix (nowa wersja),

08.04.2019
❧ dodano wydanie specjalne z DVD: World of Winx część 3,

11.03.2019
❧ podmieniono skany komiksów nr 143, 146 i 147,

4.03.2019
❧ dodano cztery wydania specjalne z laleczkami: Magic Girls #1, Magic Travel #1, Regal Fairy oraz Myhix Magic Pen,

2.03.2019
❧ dodano wydanie specjalne z DVD: Tajemnica Morskich Głębin,

28.02.2019
❧ podmieniono następujące piosenki:
~ pięć pełnych wersji z 1 sezonu World of Winx po polsku,
~ "Winx to znowu my" oraz "Otwórz serce swe" z 4 sezonu,

27.02.2019
❧ podmieniono skany komiksów nr 142, 144, 145 i 165,

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 887
Nieaktywowany Użytkownik: 318
 Najnowszy Użytkownik: ~Aramisa
Dzisiejsi Solenizanci
Dzisiaj żaden z użytkowników nie obchodzi urodzin

http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

Winx Club
Spekulacje
❧  Co stanie się w sezonie 8?  ☙

AutorCo stanie się w sezonie 8?
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 09-08-2018 22:23
Mamy jeszcze chwilę czasu do kolejnego sezonu Winx Club. Już teraz wiemy, że powróci nie tylko Butterflix, ale i Sirenix oraz Enchantix. Jak myślicie, w jaki sposób połączą te transformacje? Czy będą to retrospekcje, czy może jednak czarodziejki będą musiały powrócić do "starych" mocy? I najważniejsze - czego dotyczyć będzie fabuła w nowym sezonie?

Osobiście bardzo cieszę się z powrotu Enchantixu, ale Rainbow pewnie zniszczy moje pozytywne nastawienie. Będzie mi bardzo przykro, jeśli Enchantix pojawi się tylko w retrospekcjach, tak jak z Bloom na Pyrosie w sezonie 7. Niestety pewnie będzie podobna sytuacja... Chciałabym, że wreszcie Winx zrozumiały, że Enchantix jest najpotężniejszą transformacją, i że magiczny pył może wyrwać z wielu opresji. No ale tu oczywiście zniszczą mi marzenie i dadzą nową transformację, która swoją drogą wygląda koszmarnie. Boję się, że fabuła będzie równie beznadziejna jak przez ostatnie sezony. Chociaż kto wie, co teraz może być? Wątek wyrzucania śmieci i dbania o zwierzęta już był, więc fabuły z banalnymi fabułami można już wykluczyć. Skoro wszyscy mówią na nową transformację Starlix, to może w końcu Winx będą w kosmosie? Bo chyba jeszcze tylko tam ich nie było XD.


19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co stanie się w sezonie 8?
~Sivlanaya
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-08-2018 13:08
Ok, Butterflix powróci, bo Winx miały go w siódmym sezonie. Enchantix to pewnie w retrospekcjach będzie, jak Flamli stwierdziła. Ale Sirenix? Może po prostu chodzi o Daphne?
Co do nowej transformacji to sądzę, że być może będzie miała związek ze światłem, więc i z Solarią. Fabuła przypuszczam, że będzie równie słaba jak sezon 7. albo niewiele lepsza. No chyba, że nawet gorsza będzie. Oczywiście do tego jakieś morały. A kto wie czy nie pomieszają tego jakoś z WoW. Poza tym wydaje mi się, że w 8. sezonie zwierzęta Winx nagle znikną, jakby ich nigdy nie było, no może oprócz Elasa, bo to jednorożec Bloom :pony: Ślubu Bloom i Sky bym się nie spodziewała (szczególnie. że wg. oficjalnego kanału Winx Club na Youtube - miał już miejsce facepalm ). Nabu leży w grobie. Ciekawe czy Riven się pojawi i wróci do Musy, czy też ona znajdzie nową miłość. No i Trix; obawiam się, że znowu się pojawią, już nie wiadomo który raz i po co.

___
Popracuj nad interpunkcją : )
//RosePorzucam Winx za to wracam do Aanga elo
Moje rysunki | "Żywiołowcy"

Edytowane przez Rosette dnia 12-08-2018 10:46
nie używam https://zywiolowcy.blogspot.com/?m=1 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co stanie się w sezonie 8?
~Serce_Astrala
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-08-2018 00:58
Moim zdaniem transformacji robi się już o wiele za dużo... Słyszałam gdzieś bardzo ciekawy pomysł co do połączenie ostatnich sezonów (ósmy, dziewiąty, dziesiąty) w trylogię z bardzo rozbudowaną fabułą... Raczej nie mam co na to liczyć, ale trzeba przyznać, że idea piękna. Nie sądzę by Enchantix powrócił jako wiodąca transformacja. Dlaczego? Pieniądze... Podczas emisji sezonu trzeciego wyprodukowano masę gadżetów z czarodziejkami właśnie w tej przemianie, toteż nie sądzę by zrobiono krok w tył i wrócono do strych modeli, które sprzedawałby by się słabiej niż coś zupełnie nowego. Myślę, że obecność Sirenixu to po prostu obecność Daphne. Butterflix to pozostałość po sezonie siódmym, a Enchantix ujrzymy u którejś z postaci drugoplanowych (siostra Flory, Diaspro, Roxy...) Nie sądzę by użyto retrospekcji, ponieważ jak wiadomo przepaść w kresce z trzeciego sezonu a ósmego jest ogromna i wyglądałoby to po prostu nieestetycznie... Jakby nie patrzeć nie otworzono tam też żadnej furtki, którą chciano by teraz otworzyć i posłużyć się jakimś wspomnieniem...


prywantne :< Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co stanie się w sezonie 8?
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-08-2018 15:58
Jak dla mnie to jest jedna wielka niewiadoma.

Powrót Enchantixu zawsze cieszy, ale nie wiem, na jakiej zasadzie. Nie sądzę, by to była retrospekcja, tym bardziej, że zmienił się styl rysowania, raczej obstawiam, że jakimś dziwnym zrządzeniem losu wrócą do tej transformacji (tym bardziej, że każda następna to transformacja użyteczna tylko w jakichś konkretnych przypadkach, Enchantix jest uniwersalny). Ale to pewnie wyjaśni fabuła.

Za to nie rozumiem sensu Butterflixu i Sirenixu. Tak, jak Astral pisał, przy Sirenixie obstawiam Daphne (w końcu nimfa Sirenixu...), a już nie mam pojęcia, po co ten Butterflix. Chyba, żeby "fanom" smutno nie było.

Zmiana kreski sugeruje, że czeka nas większa zmiana w fabule i stylu opowieści. Obawiam się, że dalej będzie to poziom max 12 lat, ale problem istotnie może być dojrzalszy.

No nic - pożyjemy, zobaczymy uśmiech


Tell me - do you fear death?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co stanie się w sezonie 8?
~muszkieterka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-08-2018 19:44
Hm, nie wiem, czego się spodziewać po ósmym sezonie. Chciałabym, żeby zawirowali kołem czasu i powróciła Chmurna Wieża oraz jej dyrektorka pani Gryffin. Może współpracowałaby z Winx? Mam też nadzieję na ciekawszy sezon niż siódmy, który dla mnie był bardzo nudny.
Trix powrócą od początku sezonu. W czwartym ich nie było, więc sezon był według mnie lekko nudny. Ciekawa jestem, jaka transformacja będzie tą przewodnią i jak czarodziejki ją zdobędą? Może zupełnie inna niż jedna z tych trzech (Butterflix, Sirenix i Enchantix)? Bo to są przemiany z poprzednich sezonów.


____
Czytaj posty przed publikacją, bo zawierają dużo błędów. Interpunkcja trochę kuleje, przed kropką, przecinkiem, znakiem zapytania itp. nie stawiamy spacji - dajemy ją po nich. Do tego dużo powtórzeń! Na Twoim miejscu poćwiczyłabym też tryb przypuszczający. ~Lau<img src=Sailor-Venus-Mina-Aino196.jpg/>
Edytowane przez Lau dnia 12-08-2018 20:45
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co stanie się w sezonie 8?
~nexusik
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 13-08-2018 11:26
Hmm, 8. sezon zapowiada się ciekawie, lecz oprócz transformacji nie znamy zarysu fabuły. Całkiem możliwe, że na początek będzie nawiązywał do końcówki 7. sezonu, tak jak było to w każdym poprzednim. Winx napotkają nowego wroga i poznają jego historię, lecz Butterflix nie będzie za bardzo pomocny ale spróbują znaleźć pomoc w naturze. Sirenix zapewne będzie wykorzystany jako powrót do nieskończonego oceanu by zdobyć nowe umiejętności lub odnaleźć bardzo ważny przedmiot. Enchantix najprawdopodobniej będzie potrzebny by zdobyć nową transformację, która pomoże uratować magiczny wymiar. Ciekawym pomysłem byłoby wprowadzenie postaci pobocznej, trochę wpływającą na rozwój wydarzeń, lecz nie aż tak ważnej, by w każdym odcinku się pojawiała. Dobrze by było, gdyby całość nie działa się za szybko, a wszystko było poskładane w sensowny sposób. Bardzo bym chciał, żeby akcja toczyła się w innym wymiarze a przeciwnik czasem mógł wygrać potyczkę. Byłoby trochę ciekawiej.

___
Halo, halo! Przecinki są smutne, bo je pomijasz! :<
//Rosenexusik
Edytowane przez Rosette dnia 13-08-2018 14:30
63676461 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Co stanie się w sezonie 8?
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 13-08-2018 17:21
Mi najbardziej brakuje tych "babskich pogaduszek", które miały miejsce w sezonach 1-3. Teraz te rozmowy są zbyt cukierkowe, nieśmieszne i po prostu głupie. Teraz fabuła polega na tym, aby dać morał dzieciom, Winx wtedy lecą dawać przykład, posypią brokatem ze skrzydeł i na tym się kończy. Gdzie się podziały smutne sceny jak np. śmierć matki Musy czy też Nabu? Zamiast tego dają ochłapy typu bezsensowne zerwanie Rivena i Musy. I taki chciałabym 8 sezon - żeby powrócił klimat ze starych sezonów. No i oczywiste - żeby wróg przestał się wydurniać. Bo to co było z "wszechpotężnym" Brafiliusem, to aż szkoda gadać. Niestety nie mam co liczyć na poprawę, bo 8 sezon ma być emitowany na jakimś kanale we Włoszech dla dzieci do lat 8, czy jakoś tak. Najgorsze jest to, że pomimo tylu sezonów Winx dalej ma potencjał, ale cały czas jest marnowany przez pomysły Rainbow. Gdyby fabuła była taka jak kiedyś, założę się, że kreskówka miałaby więcej fanów. Zwłaszcza tu, w Polsce. Widać było tendencję, że póki kreskówka nie była zbyt cukierkowa to i ludzie częściej przebywali na WB. Serce_Astrala napisała, że np. lalki sprzedawałaby się gorzej, gdyby był Enchantix. Ja myślę, że wręcz odwrotnie. Ludzie teraz poszukują po czeluściach internetów, żeby zdobyć legendarny Enchantix. Zwłaszcza, że ich wykonanie było fenomenalne, czego nie można powiedzieć o dzisiejszych lalkach. Podejrzewam, że dlatego napisali o powrocie o Enchantixu, bo chcą zarobić więcej kasy, to wręcz oczywiste. W końcu zauważyli, że ludzie chcą go zobaczyć... I jak już niektórzy zauważyli, pewnie Sirenix wróci u Daphne.


19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~Bananowa0
21:34:59 20.05.2019
bo to nie brzmi jak cżłowiek
~Bananowa0
21:34:55 20.05.2019
i nagle cała galeria handlowa się odwraca i szuka co to jest
~Bananowa0
21:34:44 20.05.2019
ja mam kolegę, który ja dmucha nos to dosłownie trąbi jak jakiś słoń
~Skeni0
18:52:29 20.05.2019
Lol
~Skeni0
18:52:14 20.05.2019
Jezu jakie ja z siebie odgłosy wydaje próbując powstrzymać kaszel
~PabloPan0
16:23:40 20.05.2019
dawno mnie tu nie bylo :P
~PabloPan0
16:23:32 20.05.2019
hejka
~Radi0
2:21:49 20.05.2019
Nadszedł ten ostatni raz. Ostatni raz do klubu na finał finału GOT. Pozdro dla czekających :D
~Skeni0
22:43:15 19.05.2019
Studiuję filologię, ale czuję, że to mnie tak średnio kręci
~Music-Tracer0
22:31:34 19.05.2019
Domyśliłem się
~Skeni0
22:26:15 19.05.2019
Ja jeszcze studiuje
~Music-Tracer0
22:25:19 19.05.2019
Ale bym chciał skończyćniegrzeczny
~Music-Tracer0
22:21:35 19.05.2019
A potem 2 dni wolnego
~Music-Tracer0
22:19:51 19.05.2019
Ty nie
~Music-Tracer0
22:19:37 19.05.2019
Nie mam tak zaczynam 23 kończę 7
~Skeni0
22:15:03 19.05.2019
I'm wcześniej zaczniesz, tym szybciej skończysz
~Music-Tracer0
22:09:37 19.05.2019
A ja mam nockę o 23 i jusz czekam przy zakładzie
~Skeni0
22:05:45 19.05.2019
No właśnie ostatnio trochę mi się narobiło zaległości smutny
~MrDark0
22:03:15 19.05.2019
Skeni, zdrowiej! Na pociechę Ci powiem, że ja właśnie wyszedłem z choroby i jutro do pracy
~marcin9190
21:05:16 19.05.2019
ojc skeni wspolczuje
~Skeni0
18:12:37 19.05.2019
U mnie jest 25 °C `a ja jestem chory :/
~marcin9190
17:35:24 19.05.2019
w całym maju miałem 2 dni bez deszczu tak naprawde
~marcin9190
17:35:09 19.05.2019
u mnie np strasznie maj w tym roku obfity w deszcz jest az za mokro
~MrDark0
17:23:48 19.05.2019
A raz tak, raz tak. Dziwny ten maj w tym roku...
~nexusik0
17:12:33 19.05.2019
Oberwanie chmury i po jakiś 15 minutach spokój
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.3

.