Nowości
25.04.2024
❧ naprawiono muzykę z 1 sezonu

18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica

Winx Club
Ogólnie o Winx Club
❧  Winx czy W.I.T.C.H.?  ☙

Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~SweetApple
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-08-2014 13:38
Zdecydowanie wolę Winx. W.I.T.C.H wydają się być takie nudne i szare. Czrodziejki i Clubu Winx są o wiele ładniejsze. Serial o naszych czarodziejkach jest bardziej ciekawy, a poza tym W.I.T.C.H się już skończył. Gdybym miała wybierać po nazwie to oczywiście Winx! przewraca oczami


,,Słowo "nie" pot­ra­fi bar­dziej zra­nić niż nóż wbi­ty w plecy...
Słowo "nie" moc­niej du­si niż szu­bieni­ca samobójcy...
Słowo "nie" i każda od­mo­wa w ważnej dla nas spra­wie ra­ni i po­zos­ta­wia nieuleczalną bliznę w naszym życiowym pa­miętni­ku ja­kim jest nasz włas­ny umysł i nasze wspomnienia...''
Dla wtajemniczonych :) ask.fm/CitrusiQ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~seraphina
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 08-08-2014 14:05
kawaiiania napisał/a:
Jestem zaskoczona (dość pozytywnie), że większość woli W.I.T.C.H. na tym forum, bo przecież jesteśmy na stronie o Winx, spodziewałam się chmary szalonych fanów Winx'a, mówiących, jak to W.I.T.C.H. jest beznadziejny itd. xD

Tak samo pomyślałam uśmiech.

Ja, także wolę W.I.T.C.H. Dlaczego? Sama nie wiem, może dla tego, że to właśnie z W.I.T.C.H. mam więcej wspomnień. Mam na myśli komiks, bo jeśli chodzi o serial, to jednak wolę nasze Winx.

W W.I.T.C.H. według mnie wszystko jest przemyślane (do pewnego momentu), a w Winx wydaje mi się, że twórcy wymyślają kolejne przygody na poczekaniu, skończy się jeden sezon dopiero wtedy zaczynają myśleć co dalej. Oczywiście, nie wiem czy tak jest, ale to są takie moje odczucia.


{ grafika } { dA }

Edytowane przez Cattie dnia 05-01-2015 18:06
52302843 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Kukus
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-08-2014 13:16
Oglądałam kiedyś kilka odcinków W.I.T.C.H, ale jakoś się do niego nie przekonałam. Miały ciekawe przygody, fajne stroje, każda miała swój sposób bycia. Pamiętam jak, kiedyś miałam kanały po francusku, i jak leciał Winx, zawsze go oglądałam. Mało co rozumiałam, a właściwie nic nie rozumiałam. A potem Winx leciał na TV4, i od tamtej pory tak zostało. Tylko Winx. :D


Instagram | YouTube
http://szkicownikcookie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Cattie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 10-08-2014 17:04
Łał ;O.
Nie spodziewałam się, że na stronie o Winx znajdzie się tyle fanów czarodziejek W.I.T.C.H. Najlepsze jest to, że nie są kiczowate, a fabuła jest dosyć ciekawa. Błagam, popatrzcie na komiksy - te o Winx czyta się krótko, bo zazwyczaj są wymyślane na szybko (czego nie znoszę). A Witch?... Nawet te "najpłytsze" można czytać godzinami.
Jednak, gdyby miała wybierać między Witch'em a starym Winx'em, byłoby po równo. Ciekawe fabuły i fajni, zabawni bohaterowie.


now here you go again, you say you want your freedom
well, who am I to keep you down?
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Chatta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 14-08-2014 03:31
Ja nie potrafię wybrać. Nie czytałam komiksów, sugeruję się jedynie kreskówkami. Do obu seriali mam ogromny sentyment, bo przypominają mi o dzieciństwie, więc lubię często do nich wracać. W obu mam ulubioną czarodziejkę, najlepsze momenty, scenki. W tym i w tym podobają mi się stroje, przygody, fabuła, wrogowie, przyjaciele i same bohaterki. Twórcy mieli na nie pomysły, które są urokliwe na swój sposób i wciągające, więc oba mi się podobają. Każda z kreskówek ma swoje plusy i minusy, ale lubię je tak samo.


av (c) Rossattiee
AzC
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 16-11-2014 11:31
O wiele bardziej wolę Winx od W.I.T.C.H. Winx mają więcej przemian. Kiedyś czytałam książki W.I.T.C.H. i były naprawdę ciekawe. Ale w komiksie nie mogłam się odnaleźć. Serial też nie przypadł mi do gustu.
Więc wolę Winx.uśmiech


AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-01-2015 12:28
Jeszcze kilka lat temu nie potrafiłabym się zdecydować - obydwie serie lubiłam tak samo, do obu miałam sentyment. Patrząc jednak na całokształt, zdecydowanie wybieram W.I.T.C.H. - tam wszystkie sezony miały w sobie to 'magiczne coś', podczas gdy Winx począwszy od czwartego zaczęło się staczać (Nickelodeon, nie wybaczę Ci tego). Zrobiło się zbyt cukierkowo, a twórcy na siłę próbują wciskać 'nowe' pomysły, które potem odchodzą w zapomnienie.
Jednakże, jak już wspomniałam, gdybym miała wybierać pomiędzy W.I.T.C.H. a Winxem za czasów sezonów 1-3, byłabym rozdarta. Lubiłam wszystkie główne bohaterki (ich chłopaków już mniej, czyt. Sky), wszystkie transformacje oraz historie. Chociaż przyznam, że jak miałam dziesięć lat to czytałam fanfictiony z tymi dwoma seriami rywalizującym ze sobą. Żałuję tego. ;_;


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 05-01-2015 23:38
Na milion procent wybieram W.I.T.C.H. Do Winx nigdy mnie nie ciągnęło, czasem kupiłam gazetkę, ale to na tym się skończyło. Jak inni pisali - seria ta jest zbyt cukierkowa i taka bez sensu. Natomiast, gdy pierwszy raz obejrzałam Witch, jakby to powiedzieć... po prostu się zakochałam. Kupowałam co dwa tygodnie magazyny, książki, poradniki, edycje specjalne, lalki i coś tam jeszcze. Ta seria tak mnie porwała. Ciekawa fabuła, trzymająca w napięciu akcja i co najlepsze - fajne postacie. Smutno mi było, że nie nakręcili 3 sezonu, lecz zawsze się pocieszałam, że jakby kręcili to ta seria skończyła by jak Winx (różowe lalunie które dbają o swój wygląd i zbierają nowe skrzydełka).

Uważaj na przecinki i nie używaj tak dużo spacji. /Suza



Edytowane przez Suzanne dnia 05-01-2015 23:44
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~elizabeth
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 25-03-2015 20:50
Na pewno wybrałabym Witch. Są bardziej naturalne od Winx. Z Witch zawsze będzie mi sie kojarzyło moje dzieciństwo, czytanie gazetki, rozwiązywanie łamigówek po przeczytaniu pełnego przygód komiksu,ale do Winx też mam duży sentyment. Kto wie, może jeśli zainteresowałabym się na początku Winx, a nie Witch, to nie byłabym taka pewna swojego wyboru. Ciepło i przyjaźń czuć w sezonach 1-3, ale u Witch widać też normalne życia, niezwiązane z magią. Podsumowując, Witch ma genialny komiks i średni serial, Winx ma średni komiks, a genialny serial uśmiech.
Edytowane przez Amored dnia 25-03-2015 20:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Frutell@13
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 26-03-2015 18:33
W.I.T.C.H nie jest takie naciągane jak Winx. Ale założę się, że także byłyby naciągane po sezonie 3. Bo każdy serial ma tak samo - 3 sezony i porażka. Tak przecież było z Chłopiec poznaje świat. Aczkolwiek W.I.T.C.H i Winx w sezonie 1 i 2 byli na równym. Wybieram jednak Winx uśmiech.



Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 26-03-2015 20:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Radi
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 05-04-2015 15:52
Muszę stwierdzić, że oglądnąłem sobie ostatnio W.I.T.C.H. i sorry Winx'ie, ale W.I.T.C.H. jednak jest lepszy. O wiele ciekawsza fabuła, mniej cukru, a Will nie jest w każdym odcinku na pierwszym planie. Jednak 2 sezon podobał mi się bardziej niż 1. Porównuję te dwie serie tylko na podstawie kreskówki oczywiście. Komiksów nie czytałem, więc oceniając tylko na podstawie serialu, wybieram W.I.T.C.H.
Edytowane przez Sophie dnia 05-04-2015 21:02
51346524 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Motiwia
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-04-2015 01:21
Właściwie to nigdy nie interesowałam się Witchem tak bardzo jak Winxem. Miałam co prawda lalkę Will, jakieś karteczki itp., lecz nie mogłam w domu oglądać tejże kreskówki, ponieważ nie miałam Jetixa. Miałam za to ZigZapa, więc do Winx jestem bardzo przywiązana. Chętnie pooglądam Witch, lecz raczej wątpię, że zainteresuje mnie bardziej niż Winx, głównie ze względu na sentyment.


i love my smol bubble boy
Edytowane przez Suzanne dnia 06-04-2015 09:29
54680395 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 06-06-2015 11:22
Jeżeli miałabym wybierać pomiędzy Winx (1-3), a W.I.T.C.H. to bezapelacyjnie wybrałabym Winx'a, mimo, że drugim serialem i komiksem interesowałam się znacznie dłużej. W zasadzie trudno mi powiedzieć dlaczego tak jest. Prawdopodobnie jest to związane głównie z magicznym wymiarem, Alfeą, potem Enchantixem i większą ilością magii. Od czwartego sezonu już właściwie do niczego mnie już nie ciągnie i niczego bym nie wybrała, być może dlatego, że dojrzałam. W.I.T.C.H. zawsze wydawał mi się taki bardziej szary. Nie przepadałam również za grafiką, choć komiksy były rysowane zdecydowanie lepiej niż Winx.
Edytowane przez dnia 06-06-2015 11:23
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Rebecca
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-06-2015 11:28
Kiedyś wybrałabym zdecydowanie Winxa, na serio, moje zdanie jednak uległo zmianie, po oglądnięciu czwartego sezonu, bo już nie mówię o tych nowszych. Teraz wybieram W.I.T.C.H! Tam nie ma takiego słodzenia. Dziewczyny żyją normalnie, zachowują się normalnie, jak nastolatki, a w Winxie to tylko nowe ciuchy się liczą xd. Czarodziejki W.I.T.C.H chodzą do takiej 'zwykłej' szkoły, uczą się. Wiadomo, że mają te wymyślone przygody,w końcu to bajka, ale na pewno bliższa realizmowi, niż Winx. Grafika w owej bajce jest słabsza, owszem, ale fabuła lepsza, dużo lepsza. 'Witch' wydaje mi się taki... bardziej dojrzalszy, nie wiem, czy to tylko moje odczucie. Tam jest mniej cukru.


50085356 http://graficzno-fotograficznie.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Elyon
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-06-2015 12:12
Najpierw napisałam, że wolę W.I.T.C.H., ale po namyśle... nie mam zwycięzcy. Uwielbiam oba seriale.
Winx to typowa bajka. Okej, rozumiem, że jest to inny wymiar, ale wszystko jest takie nielogiczne, zaczynając od wyglądu postaci, a kończąc na wielu niewyjaśnionych wątkach i nieomylności głównych bohaterek (zazwyczaj). Witch natomiast pokazane są bardzo realistycznie (i w tej chwili mówię o komiksie, bo w serialu jest ten zielony stworek, którego nie znoszę). Jak czytam historie Witch, to wszystko wydaje się tak, jakby działo się naprawdę, dziewczyny mają prawdziwe problemy i to mi się podoba, że nie jest cukierkowo. Mówię to z perspektywy czasu, teraz jestem prawie dorosła i wybieram Winx, bo oglądając to, czuję tą magię, której chyba trochę brakuje mi w życiu.

Zdania zaczyna się dużymi literami, na końcu powinny być kropki. Jeśli piszesz o serialu (Winx, W.I.T.C.H.), to te wyrazy powinny być pisane wielką literą. Do tego gubisz przecinki i chyba nie czytasz swoich postów przed publikacją (;.//Vic
Edytowane przez Victoria dnia 06-06-2015 12:34
http://instagram.com/picsofwinx Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Mishaki
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-07-2015 12:15
Głupie pytanie, oczywiście, że Winx! Uwielbiam je, a z W.I.T.C.H to nawet nie oglądnęłam jednego odcinka! Winx nie jest podróbką W.I.T.C.H, bo Winx powstały we Włoszech, a W.I.T.C.H chyba nie (a nie?)! Więc w 100% wolę Winx i zdania nie zmienię! szeroki uśmiech



Zestaw z Royem (c) Meredith (Dzięx <3)

#lubięRoxy#lubięDaphe#lubięRoya#nielubięNexa#xD

| MOJA GRAFIKA | MOJE OPOWIADANIE (WINXPOTTER) |
736373515141616266252628 http://miraculous.cba.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 04-07-2015 18:09
Ja lubię obydwie bajki, choć mimo wszystko wole Winx. A dlaczego...

Hmm może dlatego faktycznie miały więcej transformacji były bardziej zabawne nawet jeśli, co raz częściej skupiano się na Bloom to wciąż były zabawne i po za tym wszystko działo innym świecie gdzie magia, jest czymś powszechnym. uśmiech

I faktycznie nie ograniczały się tylko do żywiołów, ale także używały rożnych zaklęć i po za tym każda czarodziejka Alfei posiadała specjalna moc i przede wszystkim miały przeróżne transformacje szeroki uśmiech

No i Winx to nie kopia W.I.T.C.H obydwie bajki różnią się od siebie to od razu widać, że Winx to nie jest kopia. Są do siebie troszkę podobne, bo mają podobna tematykę, ale wciąż się różnią. zdezorientowany

No obydwie bajki powstały w Włoszech tą różnica, że obydwie są dwóch rożnych wydawnictw. Same W.I.T.C.H maja pochodzenie włoskie związane tylko komiksem, co do bajki to bardziej jest międzynarodowa niż włoska.przewraca oczami

A co do Winx, to od samego początku miały jeden kraj produkcji czyli włochy dopiero w 4 serii przerzucił na się na dwa kraje jak się nie mylę.:cool:



Edytowane przez dnia 04-07-2015 18:38
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
użytkownik usunięty
Dodane dnia 03-08-2015 02:38
Ja tam prawie w ogóle nie oglądałam W.I.T.C.H. Raz obejrzałam jakieś trzy, czy dwa odcinki z płyty od koleżanki, fabuła taka że będziesz cały czas ziewać. Czołówka też do bani. Zawsze będę wolała Winx. Co z tego, że fani tych W.I.T.C.H tutaj będą wygarniać Winxowi wszystkie wady, skoro W.I.T.C.H upadł po tych dwóch sezonach i nawet już magazynu nie ma. W.I.T.C.H wygląda jak bajka prosto z chińskiego papieru wzięta. Normalnie prawie anime, made in China. A Winx? Włoski, piękny, magiczny serial. Co ja gadam, włosko-amerykański. To się idealnie dopełniło, pomysły włochów i grafika ameryki, i jeszcze ta angielska Musa! Krótko mówiąc, wole Winx.
Edytowane przez Suzanne dnia 03-08-2015 08:11
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~tecna16
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-08-2015 09:40
Ja raz wolę W.I.T.C.H. a raz Winx. Teraz mam fazę na WITCH, a w zeszłym tygodniu miałam na Winx. Za miesiąc pewnie będę miała fazę na Winx... Tak już mam mruga.

W środku zdania nie stawiamy wielkich liter. Prosiłabym również o dłuższą wypowiedź uśmiech. /Suzanne


Vera

zestaaw od Ania
Edytowane przez Suzanne dnia 03-08-2015 11:28
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Winx czy W.I.T.C.H.?
~Nami
Moderator

avatar
Dodane dnia 20-08-2015 19:20
Co za pytanie! Oczywiście, że Winx! To bajka mojego dzieciństwa, mam do niej sentyment mruga. Zgadzam się ze wszystkimi, którzy to napisali - mają przeróżne transformacje, są dużo ładniejsze od W.I.T.C.H. No i przede wszystkim - żyją w Magixie, świecie, w którym magia jest częścią życia. Seriale z ukrywaniem jej to dla mnie żadna nowość zdezorientowany.Poza tym każda czarodziejka (nie tylko z klubu) ma własne zdolności, np. umiejętność rozmawiania ze zwierzętami itp. Szczerze - do W.I.T.C.H. nigdy mnie nie ciągnęło, według mnie to serial niewarty uwagi, ale zrozumiem, jeżeli większość z Was je woli. W końcu np. 4 sezon Winx to totalna porażka. facepalm Mimo to ja jednak w 100% wolę Winx i nie próbujcie mnie przekonywać, bo zdania nie zmienię język niegrzeczny .



Edytowane przez Smoczy_Plomien dnia 20-08-2015 19:26
55033889 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~February0
15:10:03 25.04.2024
Ktoś jest chętny na spontaniczne spotkanie w Warszawie w ten weekend? (dajcie znać jeśli takie rzeczy nie na shout box uśmiech)
~February0
15:08:33 25.04.2024
Rzucam mega randomowe hasło które właśnie wpadło mi do głowy w trakcie pracy xd
^Flamli0
21:14:14 24.04.2024
ukazały się pierwsze strony komiksu fate, data wydania została przesunięta na 31 lipca
~Radi0
13:49:16 24.04.2024
Jak w winxie. Kreska tak zrobiona, że boje się że udziecinnili ten serial
~clax70
10:37:27 24.04.2024
Nowy sezon Odlotowych Agentek już 12 maja KLIK
~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.