Nowości
18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

23.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 3 sezonu i pełną wersję piosenki Enchantix po włosku

Użytkowników Online
 Gości Online: 1
 Brak Użytkowników Online

 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,045
 Najnowszy Użytkownik: ~NettaArt
Dzisiejsi Solenizanci
LucyHeartfilia
Zara

Odcinki
Sezon 1
❧  Odcinek 1x04 - Czarne bagna  ☙

Strona 1 z 2 1 2 >
AutorOdcinek 1x04 - Czarne bagna
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 29-12-2011 20:30
Plan zajęć w Alfei staje się coraz bardziej napięty. Edukacja wróżek przebiega nie tylko na terenie szkoły, ale również na tajemniczych czarnych bagnach. Trol (pojmany w pierwszym odcinku) jest właśnie przewożony przez Specjalistów do więzienia Magix, ale udaje mu się uciec, kiedy chłopcy zatrzymują się na bagnach. Specjaliści wraz z czarodziejkami przeszukują złowrogie bagna w poszukiwaniu trola. Przemieszczając się niemalże po omacku, muszą połączyć swoje magiczne siły, aby wydostać się z tego niebezpiecznego miejsca.


| OGLĄDAJ ODCINEK | ZOBACZ KADRY |
POPRZEDNI ODCINEK | NASTĘPNY ODCINEK

Edytowane przez PVTeam123 dnia 14-10-2020 12:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04- Czarne bagna
~Velivea
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 11-11-2012 02:08
Nabu napisał/a:
Nie lubię tego odcinka, bo winx się nie przemieniają.

Mi także tego brakuje w tym odcinku. Jakoś tak "łyso" bez tej ich transformacji, ale przynajmniej, postawiono na wyraźniejsze ukazanie relacji między czarodziejkami a magikami, oraz nimi samymi między sobą.

Nie zgodzę się z koleżankami. Winx miały okropne stroje na bagna.
Tak w ogóle, to Riven nieźle ciśnie reszcie. Nawet się uśmiałam.
Dubbing Timmy'ego to kolejna trafiona rzecz w polskiej wersji.
A Icy zamroziła Pepe ;(.



Edytowane przez Velivea dnia 13-11-2012 07:33
Prywatne Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04- Czarne bagna
~Cookie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-11-2012 13:32
Stroje na te bagna były okropne. Ale odcinek dosyć fajny. Icy i jej Pepe :D.
Ogólnie to nawet dużo w tym odcinku specjalistów. Trochę szkoda, że Winx się w tym odcinku nie przemieniły, ale co za dużo to nie zdrowo.



(c) Flamla
Stary, dobry winx.

Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 01-02-2013 18:47
. Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04- Czarne bagna
~Maliana
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 01-02-2013 18:10
Nie jest exstra, ale zawszę coś. Winx się nie przemieniają placze1. Ja gdybym była taką czarodziejką to zignorowałabym zakaz i szybko:"Magia Winx"!



Zestaw by Ross.

Dziękuje.
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 01-02-2013 18:48
http://simso.ubf.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
użytkownik usunięty
Dodane dnia 27-02-2013 15:55
Ja właściwie nie mam nic do zarzucenia temu odcinkowi. Nie zawsze Winx mogą się przemieniać. Na tych zajęciach nasze czarodziejki, miały posłuchać głosu natury. Nie zawsze można używać magii, a na tych zajęciach profesor Palladium chciał nauczyć wróżki, jak poradzić sobie bez używania mocy. Poziom trudności, musi być, a gdyby Winx użyły mocy, byłoby to zbyt proste. Co do odcinka to nie zabrakło nawet specjalistów. Polubiłam Rivena, wyróżnia się swoim charakterem od innych.



Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 27-02-2013 16:19
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~LilyFlower
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-02-2013 21:52
A kto by go nie lubił? O tak, ja też najbardziej lubię odcinki z chłopakami (nie tylko Winx, ale też, jak pojawi się ktoś nowy). Inna sprawa, ze specjalistów poznaliśmy tylko Sky'a, Brandona, Helię, Rivena, i Timmiego (Nabu nie jest specjalistą). A tak, jeszcze Roy i tych trzech, których Stella przedstawiła Layli w piątym sezonie. Dość mało o nich było. Nawet imion nie pamiętam, wiem, ze jeden nazywał się Ed.
Co do odcinka to bardzo fajny! Ciekawe było z tym trollem, jak go szukali, jak te pnącza schwytały specjalistów i jak im uciekł... No i ten kaczorek jest cudowny!


Zwyczajna nastolatka uśmiech
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 28-02-2013 10:26
10409975 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 12-03-2013 19:56
Odcinek bez przemiany to odcinek stracony! Też się z tym zgadzam, ale lubię ten moment, kiedy nasi kochani mężczyźni zostają uwięzieni. ^^


(c) Flama
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~MagicalNelly
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-04-2013 18:06
Tecna chciała użyć magii, a tam był gaz, to było nieostrożne. Jak sprawuje się więzień? odpowiedź W porządku, jest bardzo spokojny., a tu nagle ktoś uderzył w statek. Chłopcy chcieli skuć trolla, a zamiast tego Timmy'iemu założyli kajdanki lol. Stella nie uwierzy, póki się nie przekona. A jak te roślinki ją uniosły, to panikowała. Sama tego chciała. Riven i ten jego tekst: "Proszę, proszę. Możesz szeptać. Pewnie chodzi o to, żeby nie przeszkadzać roślinkom trawić." Rivena chciał porwać ten cały wir, była akcja ratunkowa. Icy zamroziła Pepe, ale chyba zapomniała zająć się też jego nóżkami, bo mógł nadal za nią iść. Winx najlepiej wykonały to ćwiczenie, to fajnie. W tym odcinku wcale nie potrzeba było przemiany Winx. Wystarczyła spora dawka śmiechu.


Blog
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~Ally
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-04-2013 18:23
Nie mam nic co do tego odcinka, w końcu muszą być i takie. Tutaj Winx wykorzystywały inne umiejętności. Przypominało mi to trochę podchody, gdy Winx śledziły trola.
Dziwne, w tym odcinku Flora powinna przewodzić, a tu Bloom....
W każdym razie spodobało mi się zakończenie.



Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~Julietta
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 15-08-2013 21:57
Hmm... Odcinek jest taki pół na pół. Trochę nudny i trochę fajny. Mi również nie pasowało to że Winx się nie przemieniały. Stroje miały takie średnie. Ale muszę powiedzieć że bez Flory to dziewczyny by chyba sobie nie poradziły xD. A i dodam jeszcze jedno: RIVEN MNIE DENERWUJE!


Moja "grafika".
Moje rysunki.
Mój ask.
Mój blog
''Problem to nie problem. Problemem jest twoje podejście do problemu'''. ~ Kapitan Jack Sparrow <3.
Av by Reb *-* <33.
Edytowane przez AnjaAnel_R dnia 16-08-2013 00:02
49881408 http://winxforeverclub.blog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~Amy
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-09-2013 13:43
Odcinek bardzo udany. Szkoda, że nie było w nim przemiany Winx. Stroje były fajne, ale bardziej mi się podobają z drugiego sezonu. Faktycznie Pepe i Icy nadają śmiesznej atmosfery kreskówce. Powoli się poznaje charaktery specjalistów.
Myli mnie tylko to, że Sky i Brandon zamienili się imionami.



(c) dla Flamli

GRAFIKA || ASK
48147100 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~AnjaAnel_R
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 27-10-2013 15:12
Jak tu już z pewnością pisałam jest to dość fajny i śmieszny odcinek w pierwszej serii. Taki typowy dzień szkolny, z fajnymi lekcjami w plenerze. Bo kto ich nie lubi?
Akcja została fajnie podzielona. Z początku wątki magików i Winx są rozdzielone, ale gdy sie łączą powstaje bardzo ciekawa zabawa. Pogoń za trollem i droga przez rwący strumień to było coś. Nie wiem, czy ja też bym tak bez przeszkód sobie dała radę ze wszystkim? Co do stroi, jak na tamte czasy projekty były bardzo ciekawe. Skromne, ale fajne. Miały w sobie taką badawczą nutkę. Lubię odcinku tego typu. Daję mu 5 +.


pytać... tylko dla wtajemniczonych* Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~Fiker
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-09-2014 15:57
Lubię ten odcinek i naprawdę mi nie przeszkadza, że Winx się nie przemieniają. Stroje też nie są najgorsze. Pepe jak zawsze świetny. Trix udało się pozbyć trolla, ale gdyby Winx się przemieniły, miałyby jakąś szansę, a tak to było można się od razu domyślić, że nic z tego nie wyjdzie.
Edytowane przez Sophie dnia 13-11-2014 15:09
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~LadyCherrie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-11-2014 23:40
Fajnie, że Winx się nie przemieniły w tym odcinku, bo dzięki temu był ciekawszy i nie wiadomo było, co za chwilę się wydarzy. Stroje Winx na te bagna są nawet do zniesienia. Fajny był moment, kiedy te roślinki złapały specjalistów :D. No i kaczorek Pepe - świetny. Tak ogólnie, to odcinek fajny.


#TeamDelia
The problem with a good book is
You want to finish the book,
but
You don't want to finish the book.

Edytowane przez Lilla dnia 13-11-2014 14:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 09-01-2015 20:39
Z perspektywy czasu zauważyłam, że Flora jako jedyna nie chciała iść pomóc chłopakom na początku...i wtedy jako jedyna nie miała żadnego kandydata. #typowa #singielka
+ Pepe!
+ Brak przemian. Raz na kilka odcinków wypada odpocząć.
+ Te stroje nie były takie złe...
+ Cięty język Rivena.
+ Na dobrą sprawę, wszyscy się ze sobą integrują...nie to, co teraz.
+ Ten potwór był na swój sposób uroczy. ;_;
- A ja wypatrzyłam błąd~. Czemu koszulka Flory zmienia kolor? Czyżby magia?
- Te pozostałe czarodziejki coś wredne są. I to nie w ten 'fajny' sposób.
- Stella, Ty idiotko...


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr

Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~Suzanne
Moderator

avatar
Dodane dnia 07-04-2015 18:23
Z perspektywy czasu inaczej patrzę na stare odcinki. Muszę przyznać, że ten bardzo mi się podobał. Fakt, nie było transformacji, do której jestem przyzwyczajona, jednak to wcale nie był minus. Amored ma rację, czasem trzeba odpocząć od tego brokatu.
Jestem bardzo zdziwiona, ponieważ nie irytuje mnie Sky i Bloom. Uważam, że zachowują się normalnie i nawet uznałabym ich za jedne z lepszych postaci. Na tym przykładzie widzę, jak bardzo ten serial się popsuł.
Jako mała dziewczynka nie lubiłam Tecny. Dla mnie była jak piąte koło u wozu i zawsze mnie denerwowała. A jednak oglądając ten odcinek, bardzo mi się podobała. Jej temperament, a przede wszystkim wygląd, który ją wyróżnia, sprawia, że staje się ona moją ulubienicą. Przynajmniej do czasu aż Musa nie pokaże pazurków.
Za ten odcinek Riven dostaje u mnie 10 punktów. Był fenomenalny! Taki Riven, którego lubię. A jeszcze ta jego sprzeczka ze Stellą na początku <3. Śmiać mi się chcę, jak gardzi Timmym, ale ma trochę racji - jest on bowiem ciapowaty. A no i dziwnie jest słuchać, jak na Brandona mówią Sky, a na Sky'a Brandon. Plus dziwnie wygląda młody profesor (ta scena na początku, kiedy jedna z uczennic pokazuje, gdzie ugryzł ją komar - fenomenalna!). Ogólnie odcinek bardzo fajny :D.


(c) Flama

Edytowane przez Suzanne dnia 07-04-2015 18:24
http://ask.fm/siekiera_bejbe Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 19-02-2016 15:30
Odcinek spokojny, bez jakiejś rewelacji.
Specjaliści średnio jak na razie ogarniają, ale może być. Riven zdecydowanie wygrywa ten odcinek i na długo wybija się spośród innych specjalistów.
Misja taka nieco integracyjna, kojarzy się z wycieczką szkolną, gdzie klasa ma się ze sobą poznać.
Icy zamroziła kaczorka, smutek, żal i rozpacz smutny
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~marcin1995
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 04-03-2016 19:56
Plusy:

- Zawstydzony Palladium jak jedna z uczennic pokazuje ugryzienie komara, widać, że jest bardzo płochliwy.
- Cóż, Knut ma dar telepatii? Nie zauważyłem, ale fajnie, że wiedźmy zamykają ogra w garderobie, po czym wypuszczając go i mówią, że śmierdzi. Tu się ubawiłem, Pepe też uroczy.
- Stella i Riven, heh, jak mu dogryzła: "Oo, a przylecą tu specjaliści? A kiedy?" - myślałem, że padnę. No i w tej scenie widać, że Musa jest nim zauroczona
- Duże brawa dla twórców, że nie zapomnieli o trolu tropicielu, bo to naprawdę dobry pomysł, żeby zamknąć z nim wątek w sposób, jaki zrobiły to Trix.
- Niezłe te bagna z gazem, no, no, wychodzi na to, że jedna nieuwaga i faktycznie - wszystko w powietrzu.
- Pokazanie zwinności i pracy zespołowej (bez użycia magii) Winx i Magików.
- Kłótnia między specjalistami i ich "rozejm", bardzo fajne, wreszcie nie takie lukrowane.

Minusy:

- Bloom i Sky zaczynają zaraz na next dzień po poznaniu gruchać bez litości...

Naprawdę rzadko stawiasz znaki interpunkcyjne. Nie zapominaj o nich, gdyż są ważne. Staraj się budować krótsze zdania, ponieważ czasami jedno długie lepiej wygląda jako dwa krótsze. "Nieuwaga" piszemy łącznie. //Luna


Nigdy świadomie nie chcę obrazić lub urazić żadnej osoby, uwielbiam filmy oraz seriale, kreskówki wszelkiego gatunku.
Prowadzę dwa blogi linki poniżej na które z chęcią zapraszam i mile widziana tak miła myśl jak i negatywne strofowanieuśmiech

Aktualizacja z 2019r :D mam nadzieję że teraz będę poprawiał innym humory uśmiech

http://hitetkit.blogspot.com/
Edytowane przez Lunaris dnia 14-03-2016 16:36
57661730 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
użytkownik usunięty
Dodane dnia 03-04-2016 18:20
No cóż mogę powiedzieć? Świetny odcinek, mimo braku magii czy transformacji. Pierwsza taka wspólna akcja Winx i chłopaków z Czerwonej Fontanny wyszła twórcom świetnie. Akcja z trollem była bardzo dobrze przemyślana, choć czarodziejki były trochę głupiutki i mogły się domyślić, kto stał za uwolnieniem bestii. Uwielbiam w tym odcinku Tecnę, która chyba jako jedyna logicznie rozumuje i za to ją cenię. Riven jak zwykle mnie irytował i naprawdę jest on chyba jedną z najgorszych postaci w tym całym serialu. Ten jego buntowniczy nastrój to raczej zachowanie 5-latka. Dziwię się, że Musa go lubi.
Podsumowując:
+ współpraca magików z Winxównami
+ tekst z komarem XD
+ Tecna
+ brak magii i transformacji, zrekompensowany fajną akcją i poszukiwaniami
- te całe pozostałe czarodziejki, które nie grzeszą intelektem
- Riven.... Grr...
Tak nawiasem mówiąc, ciekawe, gdzie trafił troll...XD


AutorRE: Odcinek 1x04 - Czarne bagna
~kochamwinx
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 18-05-2017 18:39
Odcinek zdecydowanie dobry. Na początku zaznaczę, że zupełnie go nie pamiętałam (albo wcale nie oglądałam). Zaciekawił mnie fakt, że wszystkie Winx poza Florą prawie biegły pomagać specjalistom. Właściwie mnie to nie dziwi, ona jako jedyna nie ma tam jeszcze swojej połówki, więc jest tam jak piąte koło u wozu.
Zdecydowanie do plusów odcinka należą:
+ zachowanie Rivena, lubię gościa, ma bardzo wyraźny charakter,
+ zakończenie wątku z trollem (przynajmniej nie zrobili z niego ich przyjaciela, tak, jak to było z Knutem, bardzo mnie to zirytowało),
+ Kaczucha - Pepe wymiata!
+ scenka z Palladium i komarem, boskie, haha XD
+ jeden z niewielu odcinków bez przemiany, ale za to nadrabia akcją
+ Stella odgryza się Rivenowi, jak ja się przy tym śmiałam

Ewidentne minusy:
- amory Sky'a i Bloom po zaledwie kilku spotkaniach,
- zamiana imion Sky'a i Brandona, nie mogę na to patrzeć (a raczej tego słuchać)


Kochamwinx
Edytowane przez Nami dnia 19-05-2017 16:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:27:24 22.03.2024
W świecie 8 sezonu Winx, nie są potrzebne żadne używki, oni mają tam niezłą fazę i bez tego xD
~EmilyWinxClub0
16:26:02 22.03.2024
Co to za idiotyczny, może nawet trochę psychodeliczny komiks xD ludzie boją się dziwnych stukrotek, które ożywiły się bo Flora z Miele się przytuliły xD i po co tu Cosmix w ogóle
~EmilyWinxClub0
14:05:14 19.03.2024
Oczywiście z oczywistych powodów, ale po tym jak potraktowali i zniszczyli oryginalnego Winxa satysfakcja jest większa
~EmilyWinxClub0
14:03:23 19.03.2024
Miło widzieć jak Nickelodeon jest obecnie anulowany
^Flamli0
17:42:02 18.03.2024
Zapraszam na nowy komiks :> KLIK
~February0
13:23:33 18.03.2024
Aż oczy odpoczywają jak patrzy się na taką okładkę!
~Misiekoslavsky0
12:50:31 16.03.2024
Nostalgicznie wygląda!
^Flamli1
12:14:21 16.03.2024
okładka nowego magazynu we włoszech
~EmilyWinxClub0
13:43:04 15.03.2024
I dlatego, że wszyscy nie cierpią kreski z 8 sezonu .. Do dziś nie wiem co im strzeliło do głowy, żeby tak wybielić Florę, Laylę i Stellę
~EmilyWinxClub0
11:59:53 15.03.2024
Przynajmniej w komiksach Winx i Trix mogą nosić swoje kuse stroje jeszcze, tylko nie wiadomo w jakim czasie się to wszystko rozgrywa, więc pewnie jest to robione ze względu na reboot z akcją gdzieś na początku luźną
~EmilyWinxClub0
11:58:16 15.03.2024
Komiksy ze starą kreską są lepsze dla oka i może byłyby fajne gdyby miały więcej stron
^Flamli0
19:29:29 14.03.2024
Spróbuj wchodząc dokładnie tak: https://winxblogger.pl/
~Stellka0
18:45:17 14.03.2024
Zgłaszam problem techniczny. W przeglądarce mobilnej Safari nie wysyłają się wiadomości na SB smutny
^Flamli0
18:08:59 14.03.2024
zapraszamy na kolejny komiks ze "starą" grafiką po 8 sezonie :> KLIK
~Vixen0
5:32:49 14.03.2024
:p
~Vixen0
5:32:44 14.03.2024
Ale i tak nie mam punktów za tamty rok
~Vixen0
5:32:16 14.03.2024
XD kawa mnie nie budzi I źle widziało się na oczy
~Vixen0
5:31:42 14.03.2024
Dobra jednak dopiero za miesiąc ze
~Vixen0
5:31:04 14.03.2024
Wczoraj wybił mi kolejny rok na wb. Mogę prosić o punkty?
~Vixen0
19:35:19 13.03.2024
:pony:
~Vixen0
19:35:10 13.03.2024
WB życiem
*Lunaris0
16:45:44 13.03.2024
Prawie tak samo jak wtedy, gdy dowiedziałam się, że gen alpha tworzy swoje pierwsze memy
*Lunaris0
16:41:57 13.03.2024
ngl, poczułam się staro
*Lunaris0
16:41:48 13.03.2024
Jakim cudem 2015 był już 9 lat temu o.o
~February0
15:41:02 13.03.2024
Ej ja nie miałam na myśli nic negatywnego że to post sprzed 9 lat, strona żyje i ma się dobrze, chciałam ożywić shoutbox ;/
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.