Nowości
7.10.2020
❧ dodano siedem piosenek z fanowskiego serialu "Winx Forever"

19.08.2020
❧ zaktualizowano komiks nr 153 - Magia Travelix (wersja polska z magazynu)

13.08.2020
❧ podmieniono kadry z transformacji Mythix (pełna wersja)

12.08.2020
❧ zaktualizowano komiks nr 152 - Przyjaciele na zawsze (wersja polska z magazynu)
❧ podmieniono kadry z transformacji Enchantix w wersji FULL HD

23.07.2020
❧ zaktualizowano komiks nr 151 - Zniknięcie Alfei (wersja polska z magazynu)

08.07.2020
❧ dodano komiks nr 189 - Noworoczny konkurs taneczny

06.07.2020
❧ dodano komiks nr 186 - Gwiezdny pył

17.06.2020
❧ dodano odcinki z 8 sezonu po polsku do pobrania

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 2
 Zarejestrowanych Użytkowników: 1,606
Nieaktywowany Użytkownik: 1
 Najnowszy Użytkownik: ~AnimeKiller
Dzisiejsi Solenizanci
CassieBlanche
TusiaBlue

http://ask.fm/WinxBlogger

Jeśli macie pytania dotyczące Clubu Winx lub WinxBlogger to pytajcie!


snapchat @WinxBlogger
Zapisy: KLIK

Odcinki
Sezon 8
❧  Podsumowanie sezonu ósmego  ☙

AutorPodsumowanie sezonu ósmego
^Flamli
Administrator

avatar
Dodane dnia 18-10-2019 17:31
Wasze opinie na temat całego ósmego sezonu.


19505342 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Podsumowanie sezonu ósmego
~MystiqGirl025
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 12-05-2020 16:11
Dobra, jako, że obejrzałam wszystkie odcinki ósmego sezonu na Teletoon+, powiem, że ten sezon był dobry. Pomimo tej drastycznej zmiany grafiki, to fabuła była dość wciągająca. W tym sezonie mamy Butterflix, Cosmix, Sirenix, Enchantix i Crystal Sirenix, najbardziej podobała mi się transformacja Cosmix, muzyka do tej transformacji jest świetna, a dziewczyny wyglądają w tych strojach bardzo ładnie. Bardzo mi się spodobał odcinek 13, 17, 20, 21, 24, 25 i 26. Najbardziej urzekła mnie historia Icy, szczerze to prawie się wzruszyłam jak to oglądałam placze Mam nadzieję, że poruszą ten wątek w następnym sezonie. Jedynie co mi się nie podobało to, że w prawie każdym odcinku był koncert Winx, piosenki są okej, ale moim zdaniem uważam te koncerty za zapychacze, szczególnie w odcinku 19, gdzie Winx postanowiły zorganizować koncert dla jednorożców na Monoceros łehehe
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Podsumowanie sezonu ósmego
~Lueii
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2020 16:41
Sezon moim zdaniem bardzo dobry. Porównując do sezonów 5-7 to ten przebija je wszystkie. Pierwszy odcinek bardzo mi się podobał tak samo jak ostatni. W niektórych było za dużo wątków Bloom i Skyr17;a, a wątek z problemem związku Musy i Rivena dali chyba na jakieś 5 odcinków rozmieszczonych w dwóch połowach. Z nowych postaci bardzo mi się podoba Orion ( HOT ) . Valtor mimo nowej grafiki wygląda CUDOWNIE. Końcowy odcinek pierwszej połowy był bardzo dobry, trzymał w napięciu. Natomiast początek drugiej zawiódł.. bardzo nudny i na dodatek goniły się z trix przez 3/4 odcinka. Odcinki od 21 trzymały klasę i bardzo miło się oglądało ( szczególnie odcinki 21-22, które mimo swojej odmienności, ponieważ misja po gwiazdę prymarną była ciekawa to wątek Rivena i Musy wygrał!) Odcinki 23-26 bardzo mi się dobrze oglądało, ponieważ Winx nie były w sumie głównym tematem tych odcinków. Odniosę się jeszcze do piosenek i strojów. Piosenki bardzo mi się podobały, polska wersja nadawała takiego charakteru i były tak ładnie zaśpiewane, że nie można tego ująć pisząc tutaj. Stroje transformacji były interesujące, szczególnie enchntix, miał bardzo dużo różowego co niezbyt pasuje do charakteru wszystkich z winx. Ubrania z cosmix i koncertów to cudo. Ogólnie sezon bardzo mi się podobał i daje mu mocne 8/10 serce OBY TAK DALEJ!


Lueii
Nie posiadam Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Podsumowanie sezonu ósmego
~muszkieterka
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-05-2020 18:16
Podoba mi się ten sezon. Zastanawiam się czy akcja tego sezonu jest po siódmym?
Kiedyś dyrektorka faragonda powiedziała, że jest" nieskończenie wiele magicznych wymiarów."
Wiec może ten sezon opisuje przygody winx z innego wymiaru magicznego?
Sporo jest takich poszlak.
W piątym sezonie Sky daje Bloom medalion Erakionu.
W czwartym sezonie Stella ostrzega Bloom jednorożce nie istnieją.
W sezonie szóstym Muza zrywa z Rivenem.
W pierwszym lub drugim sezonie dowiadujemy się że mama Muzy zmarła gdy ta była mała
bo nie stać ich było na jedzenie, oraz leki.
różnice sezonu 08
Skay udał się z Diaspro odnaleźć zagubiony legendarny amulet Erakionu do wiaduje
się, że go sobie wymyśliła.
Tutaj jednorożce istnieją.
Muza zachowuje się jak by Riven z nią zerwał.
Mama Muzy zmarła na tajemniczą chorobę na którą nie znali lekarstwa.
Od 14 odcinka powracają Trix, które rywalizują z winx zbieraniem gwiazd.
Trix zdobywają 3 z nich, moim zdaniem Stormy i Icy zdobywają je uczciwie.
Pokazuje nam też kilka planet z których pochodzą Winx.
Solarie - z której pochodzi Stella
Melodie - rodziną planetę Muzy.
Linfea - stamtąd jest Flora.
Poznajemy również planetę z której pochodzi Icy, także jej wspomnie z tej planety.
Dowiadujemy się również że ma młodszą siostrę.<img src=Sailor-Venus-Mina-Aino196.jpg/>
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Podsumowanie sezonu ósmego
~MrDark
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 06-10-2020 23:43
No dobra, czas na podsumowanie.

Nigdy tak długo nie rozwlekałem oglądania, jak sprawdziłem pierwszy odcinek sezonu obejrzałem 29 kwietnia, czyli... ponad 5 miesięcy temu. Pierwszą połowę jakoś zmęczyłem po włosku (z naciskiem na zmęczyłem, lata przyzwyczajenia do dubbingu zrobiły swoje), druga połowa to już nasz swojski dubbing. Choć nie do końca.

Ósmy sezon w zasadzie dzieli się na dwie części - pierwsza, czyli de facto historia Obscuruma i druga, czyli poszukiwanie gwiazd prymarnych. Poziom sezonu niestety równy nie jest, historia Obscuruma jest prosta, bez żadnych udziwnień i skomplikowania, wyłożona typowo dla dziecka. Niemal proroczo napisałem w komentarzu do drugiego odcinka, że będzie on spełniał rolę podobną do Brafiliusa z siódmego sezonu. Fabularnie nic jakiegoś zapadającego w pamięć nie ma. Za to druga część mnie bardzo zaskoczyła historią Icy, która była naprawdę nieźle zmontowana i pasuje do niej. Na chwilę zrobiło się dojrzalej... i niestety tylko na chwilę. Ogólnie fabularnie jest... okej. I tylko okej. Da się oglądać bez raka mózgu, ale na nic powyżej przeciętnej nie ma co liczyć.

Co do postaci to Valtor, Valtor i jeszcze raz Valtor, który dosłownie ratuje fabułę z Obscurumem i jest gwoździem programu. Mroczny, potężny, trzymający się z tyłu, ale pociągający za sznurki, spełnia podobną rolę jak gwiezdnowojenny Darth Vader w "Łotrze Jeden" - widma zła wiszącego nad wymiarem. W drugiej części już mu trochę spada z chwały, a ostatnia walka to żenada, niemniej wujek Valti na wielkim propsie. Obscurum, tak jak wyżej, to Brafilius bis i na tym można poprzestać, na szczęście zdarza mu się być zabawnym, co choć trochę ratuje jego postać. Same Winx są dużo bardziej stereotypowe i płytsze, niż ze starych sezonów, co irytuje, szczególnie w kontraście do tekstu przy jednej z gwiazd, że ich siła tkwi w różnorodności - tylko coś słabo ją widać. Trix pozytywnie zaskoczyły, a Icy szczególnie. Bardzo cieszy, ze Winx potrafiły dostał łomot. Lumeny i inne mniej lub bardziej słodkie istotki... no są. I irytują.

I nie można tu nie wspomnieć o całej plejadzie dawnych znajomych, Rainbow bardzo często puszczało oko do starych fanów. No ale... ale...

Ale dalej mamy stare-nowe bolączki Winxa, czyli sztampowość i brak świeżości. Scenki romantyczne irytują, a Musa z Rivenem szczególnie, ich związek serio przypomina "Modę na Sukces" i nieskończony melodramat. No ileż można. No i wpychanie wszędzie koncertów. Plus Winx tradycyjnie są OP i już chyba woda sodowa zaczyna do główek uderzać. Naprawdę, wrzucenie jakiegoś światłocienia nie spowoduje, że 10-latkom się zagotują mózgi...

No i kreska... nie. Po prostu nie. Nie trawię jej, stara miała swój niepowtarzalny styl, to jest dziecinne i bez polotu. A Specjaliści to już w ogóle jest dramat. Nowe transformacje, czyli Cosmix i Crystal Sirenix, też mnie nie porwały. A nowy Enchantix to zbrodnia i tyle w temacie.

Był jeden, słownie jeden moment, gdzie na chwilę wrócił dawny Winx, i był to odcinek 25. Nie wiem, co tam się stało, ale tam wszystko było takie, jak być powinno. Tragedią jest, że to niestety tylko jeden taki odcinek.

Dla mnie ten sezon to sezon zmarnowanej szansy. Był pomysł, fabuła, fanserwis i postacie, ale wykonanie skopane, tak typowo we włoskim stylu. Straffi i kompania zrobili, jakoś się spina, dobrze jest, można iść na pizzę i espresso. Nie wiem, czy oni już sami nie wiedzą, jak to pchać, czy szefostwo im tak kazało, niemniej żal potencjału płynącego głównie z historii Icy. Mogło być serio pięknie, wyszło jak zwykle.

Aaa, no i rzutem na taśmę o dubbingu (bo tego włoskiego to się słuchać nie da) - jest nieźle, ale do niektórych głosów się nie przyzwyczaję, tutaj na czele Gryzelda.

Włoska robota, miało być fajnie, acz wyszło jak wyszło. Mamma Mia.

++ Valtor!
++ historia Icy
+ dobrze zrobione Trix
+ Winx dostawały też baty
+ duży fanserwis, sporo easter eggów dla uważnych
+ widać jakiś pomysł i spójność fabuły

- nowy styl rysowania
- słabe, nieprzekonujące transformacje
- Obscurum bez pomysłu na siebie
- zdecydowane przesłodzenie lumenów i reszty
- Winx dalej są stereotypowe i płytkie
- zmarnowany potencjał
- znowu koncerty
-- never ending story Musy i Rivena

6.5/10


Tell me - do you fear death?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~nexusik0
11:45:26 26.10.2020
Dzięki
^Flamli0
7:37:09 26.10.2020
A wystarczyło dać tylko odnośnik do naszej strony xd
~Reverienne0
0:58:01 26.10.2020
Uff, chyba jednak cała ta afera rozejdzie się po kościach. WinxClubComics usuwa te 6 komiksów i napisała, żeby ludzie zostawili mnie i PVTeama123 w spokoju. Na ile posłuchają to inna sprawa, ale zawsze coś.
~Reverienne0
0:56:19 26.10.2020
Nie ma za co.
~clax70
0:37:26 26.10.2020
OK dziękuję uśmiech
~Reverienne0
23:30:30 25.10.2020
Czasami pojawiają się na Ebayu archiwalne magazyny, ale są dość drogie. Nie znam dobrego sposobu, chociaż sama chciałabym wiedzieć. Może napisz w wątku "...bo ja pomocy potrzebuję"?
~clax70
23:10:49 25.10.2020
Wie ktoś jak w łatwy sposób można zakupić wydania włoskiego magazynu winx?
~clax71
22:45:21 25.10.2020
Wszystkiego najlepszego uśmiech
~Szarotek8901
22:43:34 25.10.2020
Wszystkiego najlepszego ~nexusik oraz ~PSYCHICZNA_dx z okazji urodzin!
~clax70
0:07:25 25.10.2020
-Serie 1-3, - seia 4, - Serie 5-7, - Serie 8-9
~clax70
0:05:36 25.10.2020
Tak ogólnie to jakbym podzielił serial winx tak.:
~clax70
0:04:47 25.10.2020
A najlepiej to zróbcie 3 sezon wow-a
~clax70
0:04:08 25.10.2020
używają magii, o ich codziennym nudnym lecz zabawnym nie koloryzowanym życiu
~clax70
0:03:08 25.10.2020
Oczywiście chciałbym aby historia winx nigdy się nie skończyła ale jeśli ma być tylko gorzej to proszę zróbcie do 10 lub 12 serii dajcie dobre zakończenie i koniec. Możecie zrobić jeszcze 1 lub 2 filmy bo dawno nie było. 1 film mógłby być na zakończenie. Możecie zrobić spin off o winx które nie
~clax70
23:59:08 24.10.2020
Lubię wszystkie Serie, ale widzę, że jest to robione co raz bardziej na siłę, na kasę
~clax70
23:58:07 24.10.2020
Hociaż winx już coraz bardziej jest naciągane
~clax70
23:57:31 24.10.2020
Też mam obowy do s9. Mam nadzieję że przez to 13 minut nie zrobią tak jak w dużej ilości serialów, np. "Tom i Jery" (nie wiem to mi przyszło do głowy) że odcinki nie będą łączyć się fabularnie. Jeśli będzie jak było, a jedyną zmianą będzie 13 min to ok, będziemy mieli więcej czasu serialu
~Szarotek8900
23:02:23 24.10.2020
Czy tylko mam obawy odnośnie s9?
~Szarotek8900
22:55:30 24.10.2020
Jeżeli chodzi o ten 200 magazyn to ma być lalka Bloom Magic Glitter + maska +szczotka. Premiera: listopad Z tego co czytałem, choć zgodzę się z Flamą, słaba ta okładka
~Szarotek8900
22:52:06 24.10.2020
Hejka!
~clax70
18:51:17 24.10.2020
*się
~clax70
18:50:27 24.10.2020
Wow te figurki eię świecą! uśmiechKLIK
~clax70
18:49:36 24.10.2020
Nie wiem, mogli bardziej się postarać, to prawda. To w końcu 200 numer
^Flamli0
18:47:32 24.10.2020
ogólnie bardzo słaba ta okładka
~clax70
18:46:11 24.10.2020
To będzie w 200 numerze włoskiego magazynu winx ! uśmiech
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.3

.