Nowości
18.04.2024
❧ dodano komiks nr 238 - Cienie w Chmurnej Wieży

06.04.2024
❧ dodano komiks nr 161 - Technomagiczny konkurs

25.03.2024
❧ zaktualizowano odtwarzacze wideo - SEZON 1 FULL HD

18.03.2024
❧ dodano komiks nr 228 - Magia Flory i Miele

14.03.2024
❧ dodano komiks nr 237 - Dobry pomysł

08.03.2024
❧ dodano komiks nr 205 - Magia Winx Rock

19.02.2024
❧ dodano komiks nr 171 - W świecie snów

18.02.2024
❧ dodano komiks nr 208 - Siła natury

17.02.2024
❧ dodano komiksy nr 217, 218, 220, 221, 224, 226, 227, 229-231, 233, 234

14.02.2024
❧ dodano komiks nr 236 - Nowy początek

24.01.2024
❧ naprawiono muzykę z 2 sezonu

Użytkowników Online
 Gości Online: 0
 Użytkownicy Online: 1
 Zarejestrowanych Użytkowników: 2,052
 Najnowszy Użytkownik: ~blumica
Dzisiejsi Solenizanci
Kakimaki
Lolka
Marcin Metza

Różności
Szkoła
❧  Egzamin gimnazjalny  ☙

AutorEgzamin gimnazjalny
@czarodziejka_flora
Super Administrator

avatar
Dodane dnia 23-04-2012 20:50
We wtorek 24 kwietnia uczniów czeka część humanistyczna egzaminu, podzielona na dwa etapy: najpierw z historii i wiedzy o społeczeństwie, a potem z języka polskiego.

W środę 25 kwietnia zaplanowano część matematyczno-przyrodniczą: najpierw uczniowie rozwiążą test z biologii, chemii, fizyki i geografii, a następnie z matematyki.

W czwartek 26 kwietnia przygotowano dla nich egzamin z języków obcych na dwóch poziomach.

Dobry wynik z testów gimnazjalnych otwiera furtkę do lepszego liceum lub technikum, co w rezultacie prowadzi do wymarzonego zawodu w dalszej przyszłości. Oczywiście tak wielkie wydarzenie niesie również ze sobą duży stres. Jak sobie z nim radzicie lub radziliście? Ile zdobyliście punktów? Waszym zdaniem testy były trudne czy może banalnie proste?

A ja, Florka we własnej osobie, pragnę osobiście złożyć wyrazy powodzenia. Niech wszystko pójdzie tak, jak sobie to wymarzyliście. Testy są głupie, ale przejść je trzeba.



Edytowane przez Reverienne dnia 24-04-2012 00:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
~Reverienne
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 23-04-2012 23:05
Dobry wynik jest warty swojej ceny - kilka punktów mniej lub więcej może nas doprowadzić (lub nie) do wymarzonego liceum/technikum, a w późniejszym czasie - wymarzonego zawodu. Powiedziałabym, że egzamin gimnazjalny jest piekielnie ważny, porównywałabym go, wręcz do takiej "małej matury". Z moich doświadczeń przy egzaminie szóstoklasisty powiem, że trzeba się naprawdę, ale to naprawdę pilnie uczyć i bezinteresownie modlić o szczęście, gdyż sam fart nie pomoże. Trzeba uważnie czytać, szybko pisać, logicznie myśleć i mieć pomysł na wszystko - to się liczy. Należy dać z siebie wszystko, przynajmniej moim zdaniem.

W zależności od osoby - test zdaje się bardzo prosty, prosty lub bardzo trudny i wszystkie te odpowiedzi są złudzeniem. W każde polecenie należy się dokładnie wczytać, żadne nie powinno zostać pominięte. Należy uważnie monitorować błędy wszelakie i literówki, które mogą pojawiać się przy szybkim pisaniu... i co jakiś czas wypada się zapytać, jak stoimy z czasem (i w razie czego przyspieszyć z pracą).

Jak sobie radzić ze stresem? Ja sądzę, że pilna nauka, począwszy od pierwszego semestru klasy pierwszej, a skończywszy na fragmencie semestru drugiego klasy trzeciej, może dać nieco pewności siebie. Jeżeli wiemy, że umiemy - niestraszne będą nam nawet najtrudniejsze zadania. Przydatne mogą się okazać krótkie przerwy od nauki, polegające na czytaniu mądrych (aczkolwiek zabawnych) opowiadań czy dyktand (a może i nawet kawałów?) tudzież jakieś konkretne ćwiczenia uspokajające... Ale to już zależy od tego, co kto woli.

Z całego serca życzę powodzenia wszystkim uczniom klasy trzeciej gimnazjum. Powodzenia i niech moc będzie z Wami w tych ważnych dniach!




Dziękuję MrDark za cudowny zestaw! <3

Edytowane przez Reverienne dnia 23-04-2012 23:30
4551010 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
^ChandSharma
Administrator

avatar
Dodane dnia 23-04-2012 23:19
Reverienne napisał/a:
Dobry wynik jest warty swojej ceny - kilka punktów mniej lub więcej może nas doprowadzić do wymarzonego liceum/technikum, a w późniejszym czasie - wymarzonego zawodu. Powiedziałabym, że egzamin gimnazjalny jest piekielnie ważny, porównywałabym go, wręcz do takiej "małej matury". Z moich doświadczeń przy egzaminie szóstoklasisty powiem, że trzeba się naprawdę, ale to naprawdę pilnie uczyć i bezinteresownie modlić o szczęście, gdyż sam fart nie pomoże. Trzeba uważnie czytać, szybko pisać, logicznie myśleć i mieć pomysł na wszystko - to się liczy. Należy dać z siebie wszystko, przynajmniej moim zdaniem.


Tak, to prawda. Wynik testów gimnazjalnych jest bardzo ważny, ponieważ musisz wybrać odpowiednie liceum, które przygotuje Cię do przyszłego zawodu. Egzamin gimnazjalny stał się właśnie taką "mała maturą" ze względu na obecny podział tychże egzaminów. Tak ni z gruszki, ni z pietruszki dodam, że moim zdaniem taki podział jest bezsensowny - wystarczył sam podział na egzamin matematyczno-przyrodniczy, z języka polskiego i matematyki.
Uważnie czytać - to prawda. I nie pisać szybko, tylko spokojnie. Nawet jeśli widzisz, że Twoi rówieśnicy skończyli pisać, a pozostało jeszcze dużo czasu - zastanów się kilka razy, sprawdź porządnie cały test i dokonaj ewentualnych poprawek. Pośpiech nie jest wskazany - szczerze mówiąc, ja pisałam szybko i to wcale mi nie pomogło.
Ja także trzymam kciuki i zyczę powodzenia zdającym. uśmiech


___
{grafika} || {linktr.ee/ChandSharma}

Edytowane przez ChandSharma dnia 23-04-2012 23:21
48034616 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 24-04-2012 14:17
Ja tak sobie wpadam tutaj o 8.00, przed wyjściem i normalnie na śmiech mi się zebrało, oczywiście pozytywny. Spodziewałem się wskazówek itd, a tutaj czytam wypowiedzi dwóch forumowiczek, które chcą mnie chyba zestresować, prawda? :lol2: Nie no, nawet nie było tak źle. Była jedna ładna pani z komisji egzaminacyjnej. :D

Najlepiej będę miał chyba z polskiego. mruga
Edytowane przez Cattie dnia 08-01-2015 19:47
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
~Carla
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 03-09-2012 11:13
Jezu, mnie ten test czeka w przyszłym roku. O ile dożyję (czyt. koniec świata). Ogólnie to się nie martwię o wyniki, wiem że jakoś sobie poradzę (chyba), bo na testach próbnych w 2 klasie miałam dosyć wysokie wyniki (30/40 z angielskiego podstawowego) :cool:.
Powiedzcie, odpłaca się na to powtarzać cały materiał? Czy może tylko przejrzeć książki? Zazwyczaj ludzie są potem zawiedzeni i mówią "i po co było się uczyć?".


stary magiczny dziad
Edytowane przez Cookie dnia 28-05-2013 16:16
http://twitter.com/crinuyi Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
~musa106
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-03-2013 16:15
Matko, nie stresujcie mnie tak. Jestem w 1 gimnazjum, a już się pocę z nerwów. Mam jeszcze 2 i pół roku, a nauczyciele na nas już naciskają. Podajcie jakieś przykładowe pytania albo stronkę z testami z poprzednich lat. Chcę mniej więcej wiedzieć, co mnie czeka. Ci po teście - było aż tak źle?



zestaw by ja uśmiech
Blog
Edytowane przez Cookie dnia 28-05-2013 16:17
mam 483..... pytać na pw Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
~Anagan
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 21-03-2013 17:30
musa106 napisał/a:
Matko nie stresujcie mnie tak jestem w 1 gimnazjum a już się pocę z nerwów. Mam jeszcze 2 i pół roku a nawet nauczyciele na nas już naciskają, rany podajcie jakieś przykładowe pytania albo stronkę z testami z poprzednich lat. Chcę mniej więcej wiedzieć co mnie czeka:cry:
Ci po teście! BYŁO TAK ŹLE??????smutny


Sądzę, że nie masz się co stresować. Warto po prostu być na bieżąco z programem. Trzymaj średnią na przyzwoitym dla Ciebie poziomie. Nie musi to być nie wiadomo jak wielka średnia.

W necie są testy z poprzednich lat. I wcale nie trudno do nich dotrzeć:
http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=97&Itemid=97
Ehh, pamiętam ten, który pisałem z 2012. xd

Czy było tak źle? W sumie, miałem nadzieję na lepsze wyniki. Za bardzo nie miałem motywacji do nauki, aczkolwiek nie powiem, żeby było źle. Około lub prawie 60% punktów. Czy żałuję? Nie. Dostałem się tam gdzie chciałem, choć były chwile zwątpienia. Za mną było jeszcze parę osób z mniejszą ilością punktów.

Nie mam pojęcia, jak Wy będziecie mieć w tym roku. U nas był w 2012 r. egzamin na 100 punktów i potem były jeszcze doliczane punkty za średnie z części przedmiotów, udziały w konkursach (tych trochę większych) itp.

Carla napisał/a:
Aaaa Boże, te testy są już za miesiąc, powiedzcie że to tylko zły sen q_q


Twój post i nad nim post z poprzedniego roku. :D
To nie jest sen. mellow
Dobrze, że ja mam z głowy ten test... Uff...

Myślę, że warto sobie powtórzyć najważniejsze rzeczy. Nie pytaj mnie, jakie. Pod tym względem nie powinienem doradzać, ale od czego jest internet? uśmiech
38029817 Nowy-Winx.blogspot.com Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
~Norelay
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-04-2014 21:24
Ja strasznie się stresuję tym egzaminem! Należę do 3 gim. i wcale nie jest łatwo (no chyba, że z humanistycznych. Na ostatnich próbnych egzaminach z polskiego miałam maxa). Mam dość w miarę swoich możliwości wybrane szkoły. Ale i tak nas cisną strasznie. Już od dobrego miesiąca cały czas kuję co sił, ale i tak już popadam w paranoję. Przejawia się to u mnie atakami płaczu, bezsilności jak i wściekłości. Mam ogromną nadzieję, że one nie będą takie trudne (oraz, że będzie rozprawka ^^).


#TeamOgroxy
________________________________________________
Zapraszam na:
I Moje miniaturki I Opowiadanie - Ogron i Roxy I Moja grafika I Moje rysuneczki l Mój wattpad l Mój instagram l
________________________________________________
Edytowane przez Cattie dnia 22-11-2014 19:24
45243995 http://not-everything-is-a-game.blogspot.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
~Martus_k
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 17-04-2014 21:37
Nie myśl tyle o egzaminie, bo potem mogą być z tego konsekwencje. Ja zdawałam rok temu i dzień przed egzaminami tylko sobie poczytałam najważniejsze informacje, przypomniałam sobie jak się pisze rozprawkę, a na egzaminie nie miałam jej, a miałam charakterystykę... Ja zdawałam troszkę więcej egzaminów niż normalny gimnazjalista, ponieważ byłam w klasie z programem rozszerzonego języka niemieckiego (było super!). Nie możesz się stresować, dobrze Ci radzę. uśmiech Jeśli na próbnych Ci świetnie poszło i na tych oficjalnych też Ci dobrze pójdzie. Nie ma co się załamywać. Będzie wszystko dobrze, zobaczysz! Rok temu też nie wiedziałam jak napiszę, ale się nie stresowałam, bo wiedziałam, że mogę przez to zapomnieć wielu rzeczy. Po za tym już przed egzaminami myślałam z czego będę miała dużo pkt, a z czego nie i się nie myliłam. Mój brat też teraz będzie zdawał i się nie przejmuje tym, to nie pierwszy i nie ostatni egzamin w jego i Twoim życiu.
Zregeneruj teraz siły, daj odpocząć mózgowi podczas świąt. A jeśli chcesz sobie coś powtórzyć, to może wtedy kiedy będziesz leżeć w łóżku i kładła się spać ( u mnie to działa ;p ). Będzie OK! Myśl pozytywnie!!! uśmiech
Edytowane przez Martus_k dnia 17-04-2014 21:39
2252306 Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
~Amored
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-01-2015 18:56
Mam wrażenie, że to było tak dawno temu, eh...a to tylko kilka miesięcy. ;__;
Cóż, jak chyba większość uczniów, stresowałam się tym egzaminem - zależało mi na tym, by dostać się do dobrego liceum, także nie mogłam tego testu zawalić. Z perspektywy czasu nie wygląda on na aż tak trudny, jednak w kwietniu nie nastawiałam się optymistycznie.
Część humanistyczna poszła mi nawet dobrze - z historii i WOSu zmieściłam się w 67%, natomiast z języka polskiego uzyskałam 81%. Podczas pierwszego egzaminu dość sporo zadań należało do tych prostszych (*cough* urna *cough*), jednak znalazły się też takie, w których łatwo można było się potknąć. Druga była jeszcze łatwiejsza - chociaż przy rozprawce miałam problem ze znalezieniem argumentów.
Część ścisłą wolałabym pozostawić bez komentarza...z przedmiotów przyrodniczych miałam marne 42%, a z matematyki 39%. No ale cóż, maturę bym przynajmniej zdała. Dodatkowo tego dnia byłam bardzo zestresowana i nie mogłam się na niczym skupić.
Najprostszy był język angielski - z podstawy miałam 98% (głupia Julie i jej narty, zapamiętam to do końca życia), a z rozszerzenia - 95%. Zależało mi, by z pierwszej części mieć maksimum punktów, ale słuchanie wszystko zepsuło.

A co do nauki...bez bicia przyznam, że porządnie przygotowałam się tylko do pierwszego dnia. xD Cały poniedziałek spędziłam w Bydgoszczy z siostrą na badaniach, gdzie 'użyczyłam' sobie jej tablet i próbowałam zapamiętać wszystkie daty oraz lektury.


DA | ask.fm | LubimyCzytać | Tumblr


Edytowane przez Amored dnia 07-01-2015 19:06
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
~Sophie
Użytkownik

avatar
Dodane dnia 07-07-2015 12:03
Egzamin... Pamiętam, że w szóstej klasie podstawówki uznałam, że zacznę się uczyć na miesiąc przed. Potem jednak doszłam do wniosku, że to bezsens - mój mózg w życiu nie zapamięta tylu informacji do czasu egzaminu, poza tym jeśli w ciągu tych trzech lat się obijałam, to nawet miesiąc by mi nie pomógł. Ostatecznie zaczęłam się uczyć w weekend poprzedzający egzamin, wcześniej przejrzałam wszystkie zeszyty, zrobiłam rozpiskę lektur, najważniejszych autorów, przejrzałam gramatykę. Najbardziej bałam się historii, WOS-u i fizyki. W ciągu chyba łącznie czterech godzin wykułam około 50 najważniejszych dat. Potrafię uczyć się trzy godziny, potem potrzebuję godziny przerwy i dalej mogę się uczyć, tylko potem muszę wszystko przeczytać wieczorem, rano mam to w głowie poukładane. Najmniej bałam się polskiego, jedyne czego się obawiałam to tego, że będzie charakterystyka albo jakaś bardzo trudna rozprawka (nie cierpię tych przykładów podawać). Z próbnych najlepsze wyniki miałam z polskiego (95%), matematyki (84%), geografii (100%) i biologii (96%). Reszta przedmiotów poszła mi nieco gorzej, a z fizyki nawet nie wiedziałam, ile mam procent, bo facet tego nie sprawdzał mellow. W przeddzień egzaminu myślałam, że jestem spokojna, ale rano w tym dniu... Chryste, jaki stres, szczerze, to myślałam, że z łazienki nie wyjdę xD. Nie mówiąc o tym, że chyba po raz pierwszy od trzech lat miałam założoną spódniczkę, zawsze na wszystko w spodniach czarnych szłam. Nie spałam już rano o 6, co dla mnie jest niesamowite, bo zwykle wstaję o 7. Byłam tak podniecona, że w miejscu spokojnie stać nie umiałam. Żołądek ściśnięty, zjadłam tylko jedną kromkę. Było to dla mnie nieco śmieszne, że egzamin zaczyna się o 9, a my mamy zbiórkę o 8.15.

Byłam nastawiona na rozprawkę lub charakterystykę, było opowiadanie. Dlatego też rada: nie nastawiajcie się tylko na jeden rodzaj wypowiedzi pisemnej, przypomnijcie sobie wszystkie (no, myślę, że takie zaproszenie czy podanie można pominąć). Daty z historii były tylko te najważniejsze, reszta była dość ogólnikowa. Nie pomyślałam o tym, żeby sprawdzić religie, a trzeba było ułożyć je według kolejności powstawania. Egzamin z polskiego był dość podchwytliwy, nad niektórymi pytaniami trzeba było pomyśleć, ale myślałam, że gramatyka będzie trudniejsza, a tu pytania tylko o przydawkę w zdaniu i o to, czy orzeczenie jest czasownikowe czy imienne. Ulżyło mi na widok tych pytań xD. Matematyka zawsze była i będzie dla mnie koszmarem, miałam wrażenie, że na tej części czas nagle przyspieszył. Z przyrodniczych najtrudniejsza była chemia, biologia i fizyka najłatwiejsze chyba. Podstawa z języka była banalna, myślałam, że będzie gorzej, ale rozszerzenie... Umarłam.
Ogółem moje wyniki:
- jęz. polski: 88%
- historia i WOS: 81%
- jęz. niemiecki:
· podstawa: 93%
· rozszerzenie: 68%
- matematyka: 69% (myślałam, że będzie ok. 50% xd)
- część przyrodnicza: 71%

Łącznie z ocenami do rekrutacji miałam 141,4pkt; chciałam więcej, ale i tak jestem w miarę zadowolona. Szczególnie że kobieta z rekrutacji na dwa dni przed oficjalną listą mi powiedziała, że jestem w 11 już przyjętych xDD. Myślę, że po uruchomieniu logicznego myślenia każdy bez problemu napisze ten egzamin.



Edytowane przez Sophie dnia 07-07-2015 12:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
AutorRE: Egzamin gimnazjalny
^PVTeam123
Administrator

avatar
Dodane dnia 03-05-2017 16:06
Jako maturzysta, parę dni temu otrzymałem papiery, które składałem do swojego technikum i BAM! Wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Cóż tu mówić - tragedia... Prawie wszystko na 50-60%, tylko angielski na 86%. Martwiłem się o szkoły, bo do pierwszego wyboru wybrałem na wszelki wypadek dwa kierunki. Szkoła z dobrymi w tamtym czasie opiniami i trzymała dość wysoki poziom. Ostatecznie dostałem się na oba kierunki z dość dużą ilością (jak na tamten okres) punktów rekrutacyjnych. Podejrzewam, że to zasługa dwóch 6 na świadectwie z przedmiotów wymaganych (geografia + informatyka). Samym egzaminem stresowałem się jak każdy, ale jak to się mówi - byle do ostatniego egzaminu. Potem już wszystko za nami i czekamy na wyniki. Więc serio. Nie stresujcie się, bo one nie są takie trudne uśmiech


av credit dla Czarodziejki_Flory
-------------------------------------------------
[YouTube || Instagram || Facebook]
-------------------------------------------------
prywatne www.youtube.com/channel/UCOfL5nJmEvo_SdNI2ChPZKw Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?

Witajcie na nowej wersji ShoutBox. Wszelkie problemy prosimy zgłaszać do administracji lub bezpośrednio do twórcy - Anagana.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać wiadomości.

~EmilyWinxClub0
16:53:23 22.04.2024
Tak czy siak, czasy kreski ręcznej z 1 sezonu minęły bezpowrotnie, teraz Bloom wygląda jak popular girl from high school, która dorabia w międzyczasie jako modelka, a nie zwyczajna dziewczyna
~EmilyWinxClub0
16:46:27 22.04.2024
Przyczepię się jeszcze do twarzy w animacji, bo po 3D jakie zaserwował nam Rainbow mam stres pourazowy do tych ich za wielkich oczu i pstrokatych nosów w połączeniu z komediową, zbyt żywą mimiką twarzy
~EmilyWinxClub0
16:42:22 22.04.2024
5-6* mam nadzieję, że to tylko testy bo jeśli użyją takiej animacji do gotowego produktu, to reboot padnie szybciej niż powstawał
~EmilyWinxClub0
16:40:20 22.04.2024
Widać, że animacja to jest dalej ta sama plastelina z sezonów 4-5 tylko podrasowana, ale niestety dalej źle to wygląda, zwłaszcza włosy i płynność
~EmilyWinxClub0
16:39:02 22.04.2024
Flora wygląda jakby była żywcem wycięta z Mia i Ja. Nie jestem całkowicie przekonana do tej transformacji jeszcze
~clax70
15:19:57 22.04.2024
Znalazłem taki concept art z reboota
~clax70
15:13:07 22.04.2024
*transformacja
~clax70
15:12:51 22.04.2024
Ta transformacją wygląda bardzo fajnie, ale w tych filmikach coś mi nie pasuje z twarzą Bloom
^Flamli0
8:53:50 22.04.2024
^Flamli0
8:51:20 22.04.2024
^Flamli0
8:50:43 22.04.2024
^Flamli0
8:50:35 22.04.2024
uwaga uwaga, mamy transformację z reboota i pierwszy fragment!
^Flamli0
18:57:56 18.04.2024
zapraszam na kolejny komiks ze starą kreską :> KLIK
~EmilyWinxClub0
14:21:20 18.04.2024
Z tym Netlfixem to raczej o nową kreskówkę Rainbow chodziło, nie o reboot
~Vixen0
21:57:52 16.04.2024
20 lat temu to miałam 7 lat XD
~Vixen0
21:56:04 16.04.2024
W sumie 8 sezon podobał mi się za fabułę, i piosenki, 5/10 :>
~Vixen0
21:55:15 16.04.2024
Bo stara kreska, jak i fabuła pierwszego sezonu to święta jest
~Vixen0
21:54:30 16.04.2024
Mam nadzieję że to nie będzie jakaś marna kopia sezonu pierwszego XD
~Vixen0
21:53:04 16.04.2024
Winxa
~Vixen0
21:52:54 16.04.2024
Ciekawe czy będzie miał mega animacje, mam nadzieję że fabuła będzie tak dobra jak na początku Windą
~Vixen0
21:52:18 16.04.2024
Chce już 2025 rok aby obejrzeć ten sezon 9 dla nowego pokolenia XD
~Vixen0
21:52:01 16.04.2024
OMG
^Flamli0
21:43:22 16.04.2024
~kolec 257 16:19:42 16.04.2024 Zdanie się powinno zacząć z dużej litery. Mówię tu o newsie na samej górze
dobrze, że wytłumaczyłeś mi zasady poprawnej pisowni :]
~EmilyWinxClub0
18:40:09 16.04.2024
Przygotujcie się na to że reboot Winxa będzie totalnym pomieszaniem oryginalnego Winxa ze wszystkich sezonów, World of Winx oraz Fate.. aż głowa boli co oni nawyprawiali z tą marką
~EmilyWinxClub0
18:26:05 16.04.2024
W nowym komiksie stroje dziennie z 1/2 sezonu, na okładce Sirenix z 5 sezonu, w komiksie Sirenix z 8 sezonu w starej kresce, też bez zmiany koloru włosów i Selkie. Oni już stracili kontrole xd
Regulamin
Archiwum
lekkieb. lekkie
wersja: 3.0.4
Ankieta
Chcecie, jak co roku, wziąc udział w wigilijnych podarunkac?

Tak
Tak
69% [9 Głosów]

Nie
Nie
8% [1 Głosuj]

Nie wiem
Nie wiem
23% [3 Głosów]

Głosów: 13
Rozpoczęta: 20/11/2023 08:49
Zakończona: 26/11/2023 18:48

Archiwum Ankiet

.